علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو

علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو

وقتی جاروبرقی دوو روشن نمی‌شود

گاهی اوقات پیش می‌آید که برخی از لوازم خانگی پرکاربرد مانند جاروبرقی دچار اختلال جدی در عملکرد می‌شوند و از این رو آسیب می‌بینند. در بسیاری از اوقات نیز این دستگاه‌ها نشانه‌هایی را خواهند داشت که شما را متوجه خرابی خود کنند. به عنوان مثال، یک جاروبرقی دوو قبل از سوختن موتور خود، علائمی را بروز می‌دهد که با دانستن این علائم، متوجه خرابی موتور خواهید شد. در ادامه این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات دوو دوو پشتیبان قصد داریم تا به بررسی علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو بپردازیم.

بررسی علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو

بررسی علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو

جاروبرق دوو طوری طراحی و ساخته شده است که به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید سال‌های سال از آن بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که پس از گذشت مدتی ممکن است این لوازم دچار مشکل شوند که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل هم می‌توان به استهلاک عادی وسایل و قطعات و البته استفاده نادرست اشاره کرد. قلب یک جاروبرقی موتور آن است و زمانی که خراب شود، عملا جاروبرقی شما بلا استفاده خواهد شد. از این رو در ادامه این بخش قصد داریم تا به علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو بپردازیم.

بوی سوختگی

یکی از اصلی‌ترین علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو، بوی سوختگی آن در حین کار است. زمانی که شما جاروبرقی را روشن می‌کنید، متوجه می‌شوید که موتور آن بوی سوختگی عجیبی را می‌دهد. از این رو بهتر است که همان لحظه، جاروبرقی را خاموش کنید.

پس از خاموش کردن جاروبرقی دوو، در آن را باز کنید. به اتصال برق آن دقت کنید که آسیب ندیده و بو از سمت آن نباشد. سپس که مطمئن شدید، مشکل از موتور است، بهتر است که با یک نمایندگی مجاز دوو تماس بگیرید. چرا که بررسی جاروبرقی یا دیگر لوازم منزل بدون داشتن تخصص، باعث می‌شود تا مشکلات دیگری هم برای این لوازم ایجاد شود.

گرمای موتور

بسیاری از اوقات شما با دست‌زدن به بدنه جاروبرقی خود متوجه می‌شوید که موتور جاروبرقی دوو شما گرمای بسیار زیاد و بیش از حدی را تولید می‌کند. از این رو باید به سراغ موتور آن و بررسی علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو بروید. برای رفع این حرارت می‌توانید در جاروبرقی را باز کرده و تمام کثیفی‌ها و گرد و غبارها را پاک کنید. چرا که ممکن است مسیر تهویه هوا برای موتور جاروبرقی شما مسدود شده باشد. پس از پاک کردن تمام گرد و غبارها، جاروبرقی را امتحان کنید.

اگر همچنان موتور جاروبرقی شما گرمای زیادی تولید می‌کرد، می‌توان گفت که در حال نمایان کردن یکی از علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو است. در این صورت بهتر است که برای اینکه موتور فشار زیادی را متحمل نشود، تا آن را به تعمیرگاه بروید، در حین کار، چند دقیقه به آن استراحت دهید و سپس دوباره آن را روشن کنید.

نداشتن مکش

یکی دیگر از اصلی‌ترین علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو، نداشتن مکش است. زمانی که جاروبرقی شما مکش کافی را نداشته باشد، باید چند مورد را بررسی کنید. اولین مورد انسداد لوله‌ها است که توسط یک نشان‌گر روی جاروبرقی دوو نمایش داده می‌شود.

اگر مسیر لوله‌ها و خرطومی باز بود، به سراغ پاکت زباله بروید. پاکت زباله می‌تواند در صورت پر بودن هم باعث عدم مکش جاروبرقی شود. اما اگر پاکت شما هم پر نبود، مشکل از سمت موتور است. زمانی که موتور جاروبرقی شما نفس‌های اخر خود را بکشد، نمی‌تواند مثل قبل مکش ایجاد کند. از این رو برای تعمیر موتور آن و بازگشت مکش باید به سراغ تعمیرکار بروید.

روشن نشدن؛ از آشکارترین علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو

در بسیاری از مواقع هم که کار موتور جاروبرقی شما تمام شده است و دیگر جانی برای کار کردن ندارد، دیگر روشن نمی‌شود. از این رو می‌توان روشن نشدن را یکی از آشکارترین علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو دانست. اما روشن نشدن جاروبرقی نمی‌تواند تنها به این دلیل رخ بدهد.

بسیاری از مواقع هم ممکن است موتور جاروبرقی شما در سلامت کامل باشد، اما روشن نشود. در این حالت باید نکات مختلفی را بررسی کنید. اولین مورد بررسی باری روشن‌نشدن جاروبرقی شما، بررسی اتصال به برق است. ممکن است جاروبرقی به دلیل یک اتصالی برق بسیار ساده نتواند روشن شود که باید این اتصالی را رفع کنید.

در برخی از دیگر موارد هم ممکن است این مشکل به دلیل مشکل در کابل برق اتفاق بیوفتد. اما به دلیل اینکه آن سر کابل برق در درون جاروبرقی قرار دارد، بهتر است که به سراغ یک تعمیرکار ماهر و مورد تایید دوو برای این کار بروید.

در برخی مواقع نیز یک پاکت زباله پر شده می‌تواند کاری کند که جاروبرقی شما روشن نشود. به همین خاطر، پس از چک کردن اتصال به برق، به سراغ بررسی پاکت آن بروید. اما اگر هیچکدام از این موارد در روشن‌شدن جاروبرقی شما تاثیر نداشتند، وقت آن رسیده است که موتور جاروبرقی خود را به دست تعمیرکار مجرب دوو بدهید.

دود کردن؛ از جمله علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو

در برخی مواقع هم شما نه گرمای زیادی را احساس می‌کنید، نه بوی سوختگی از موتور بیرون می‎‌آید. در حال جارو کشیدن هستید که ناگهان متوجه می‌شوید که از موتور جاروبرقی شما دود بلند می‌شود. در این حالت با اطمینان می‌توان گفت که موتور جاروبرقی در حال آتش‌گرفتن و نابودی است و باید به سرعت آن را خاموش کنید.

سر و صدای زیاد موتور در حین کار

برخی از اوقات هم برخی علائم با هم نمایان می‌شوند که به شما نوید خرابی موتور جاروبرقی را می‌دهند. یکی از این نشانه‌های سر و صدای زیاد در حین کار است. زمانی که جاروبرقی شما سر و صدای زیاد و البته غیر عادی ایجاد کند، می‌توانید به این موضوع پی ببرید که عمر موتور آن رو به پایان است. از این رو بهتر است آن را پیش یک تعمیرکار مجرب در این زمینه ببرید.

داغ شدن کابل برق و دوشاخه

از دیگر علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو می‌توان به استفاده از برق زیاد اشاره کرد که نشانه آن داغ شدن کابل و دوشاخه برق است. به این صورت که شما می‌توانید به برق و کابل دست بزنید و اگر داغ بود، جاروبرقی را خاموش کنید. سپس درون جارو برقی باید خالی شود تا فضای مکش و تهویه هوا داشته باشد. در ادامه دوباره جاروبرقی را به برق متصل کنید. در صورتی که همچنان کاب و دوشاخه دارای گرمای بیش از حد بودند، باید برای بررسی آن به تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر جاروبرقی دوو مراجعه کرد.

از کار افتادن ناگهانی

از جمله دیگر علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو هم می‌توان به از کار افتادن ناگهانی اشاره کرد. به این صورت که شما لحظه در حال جارو کشیدن هستید و لحظه‌ای دیگر متوجه می‌شوید جاروبرقی شما خاموش شده و کار نمی‌کند. در این حالت نیز ممکن است بوی سوختگی پلاستیک احساس کنید که دیگر نباید جاروبرقی را به برق بزنید. این مشکل برای جاروبرقی‌های قدیمی بسیار رخ می‌دهد و قابل رفع هم هست.

علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو را جدی بگیرید

علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو را جدی بگیرید

جاروبرقی‌های امروزی از برندهای مختلف مانند دوو به گونه‌ای طراحی شده‌اند که سالیان سال برای شما بدون مشکل کار کنند. اما این لوازم بنا به دلایل مختلف مانند استفاده نادرست و یا استهلاک قطعات، دچار مشکل می‌شوند. در بسیاری از موارد ممکن است یک جاروبرقی در بخش موتور خود دچار مشکل شود که رایج‌ترین آن، سوختن موتور است.

یک موتور در حال سوختن، نشانه‌هایی دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرند. به عنوان مثال، دود و بوی سوختگی از جمله علائم سوختن موتور جاروبرقی دوو هستند که نباید به هیچ عنوان به سادگی از کنار آن‌ها عبور کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش