داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو

علت داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو

بررسی داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو

با توجه به رشد تکنولوژی و صنایع الکترونیک، لوازم منزل زیادی روانه بازار شده‌اند که هر کدام کاربردهای خاصی دارند. یخچال‌ها از دیرباز جزو لوازم خانگی پرطرفدار بوده‌اند؛ اما در طول زمان، تکنولوژی آن‌ها برای خنک کردن عوض نشده است. از این رو مشکلات مختلفی مانند داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو که در انواع یخچال‌ها به وجود می‌آید، مشکلاتی رایج هستند. در ادامه این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات دوو دوو پشتیبان قصد داریم تا به دلایل بروز این مشکل و راهکارهای رفع آن بپردازیم.

دلایل داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو + راهکارهای رفع این مشکل

دلایل داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو + راهکارهای رفع این مشکل

اگر کمی درباره سیستم خنک‌کننده یخچال‌ها اطلاعات داشته باشید، متوجه خواهید شد که یک یخچال مواد غذایی را خنک نمی‌کند؛ بلکه حرارت درون آن‌ها را خارج می‌کند. به همین خاطر گرمای خارج‌شده باید از طریق دیواره‌های یخچال خارج شوند. از این رو می‌توان گفت که اگر شما گرمای نسبتا کمی را در بدنه یخچال دوو خود احساس می‌کنید، امری طبیعی است. اما اگر این گرما بیش از حد شد و حتی ادامه دار بود، بد نیست مواردی را که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، بررسی کنید.

پر کردن بیش از حد یخچال

یخچال‌های دوو یا هر برند دیگری، زمانی که وسایل زیادی در درون خود داشته باشند، باید عمل خروج گرما را به صورت ادامه‌دار و البته تا جایی ادامه دهد که گرما به میزان لازم خارج شود. به همین خاطر می‌توان گفت که در بسیاری از اوقات، دلیل بیش از حد داغ شدن یخچال فریزر دوو شما می‌تواند به همین خاطر باشد. اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که زمانی که متوجه شدید یخچال شما دائم در حال کار است، در آن را برای مدت طولانی باز نکنید.

زمانی که یخچال شما تلاش می‌کند تا میزان گرمای زیاد را خارج کند و شما در را باز می‌کنید، تمام گرمای خارج شده دوباره به داخل یخچال بر می‌گردد و کمپرسور باید دوباره از اول شروع به کار کند. در نتیجه می‌توان گفت که آن بسیار آسیب خواهد دید و استهلاک کمپرسور بسیار بالا خواهد رفت.

اگر قصد بررسی داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو به دلیل زیاد بودن مواد غذایی را دارید، دو کار باید انجام دهید. اولین کار این است که در یخچال را به مدت طولانی باز نکنید و بگذارید تا کمپرسور کار خود را انجام دهد. زمانی که متوجه شدید کمپرسور خاموش شده است، کمی به یخچال مهلت دهید تا آرام شود. سپس میزان حرارت بدنه را چک کنید که کم شده است یا نه.

راه دوم به این صورت است که شما به سراغ خالی کردن وسایل اضافی بروید. در این حالت هم بگذارید یخچال مدتی را کار کند. اگر احساس کردید که در زمان کار یخچال بیش از حد داغ شده است، مشکل از این مورد نیست و باید به سراغ موارد دیگر بروید.

فاصله کم با دیوار؛ مهم‌ترین دلیل داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو شود، فاصله بیش از حد نزدیک با دیوار است. یخچال‌های امروزی نیاز دارند تا گرمای جذب شده را از بدنه و پشت یخچال دفع کنند. حال شما یخچال را بیش از حد به دیوار نزدیک کرده‌اید و کمپرسور نمی‌تواند به راحتی این گرمای را از خود دفع کند. از این رو دیواره یخچال بیش از حد داغ خواهد شد.

زمانی که این اتفاق می‌افتد، شما تصور می‌کنید که ممکن است یخچال مشکل جدی پیدا کرده باشد و اگر سریعا برای تعمیر آن اقدام نکنید، مجبور خواهید شد که هزینه‌های بیشتری را برای تعمیر پرداخت کنید. اما زمانی به فاصله یخچال با دیوار نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید که راهی برای خروج گرما وجود ندارد. به طور کلی می‌توان گفت که باید دیواره‌های یخچال با دیوار در حدود 2 سانتی‌متر و پشت آن در حدود 5 سانتی‌متر و بخش بالایی در حدود 3 سانتی‌متر فاصله داشته باشد. البته که برای اطمینان شما این فواصل را متناسب با موقعیت یخچال افزایش دهید.

کثیفی کندانسور

لوله‌های کندانسور یخچال‌ها وظیفه انتفال سرما و گرما دارند. از این رو زمانی که شما با مشکل داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو مواجه می‌شوید، بد نیست نیم نگاهی هم به این لوله‌ها داشته باشید. لوله‌های یخچال‌های دوو یا هر برند دیگری، با گذر زمان، جرم می‌گیرند و از این رو نمی‌توانند به عملکرد اولیه را از خود نشان دهند.

همچنینی مشکلات دیگری نیز می‌توانند گریبان‌گیر شما در بخش کندانسور شوند. لوله‌های کندانسور دوو زمانی که داغ بشوند، نمی‌توانند مثل همیشه کار کنند و بازده آن‌ها کاهش پیدا خواهد کرد. از این رو بهتر است اگر روی لوله‌های کندانسور کثیفی نشسته است، آن را پاک کنید. در این حالت می‌توانید دوباره عملکرد یخچال را مورد بررسی قرار دهید و در صورت تداوم مشکل داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو، به سراغ کمپرسور یا سیم‌پیچ‌های درون کندانسور بروید.

خرابی سیم‌پیچ کندانسور

در برخی از دیگر مواقع نیز ممکن است کندانسور شما دچار مشکل در بخش سیم‌پیچی شده باشد. برای این کار ابتدا فن کندانسور را بررسی کنید. همچنین به این نکته هم توجه کنید که آیا فن پس از خاموش‌شدن هم کار می‌کند؟ اگر جواب این سوال بله است، باید کویل‌های کندانسور را بررسی کنید.

شما می‌توانید کودتان کویل را که در این حالت دلیل اصلی داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو است، تمیز کنید. البته که قبل از این کار باید یخچال از برق کشیده شده باشد. شما پس از تمیز کردن کویل‌های کندانسور می‌توانید آن را سر جای اصلی خود بگذارید و سپس یخچال را امتحان کنید. در صورتی هم که مشکل همچنان برقرار بود، باید نیم نگاهی‌هم به کمپرسور و فن آن داشت.

خرابی فن؛ از جمله دلایل داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو

هم کندانسور و هم کمپرسور یخچال‌های دوو دارای فن هستند. حالی زمانی که یکی از این دو فن نتواند به درستی کار کند، یخچال داغ خواهد شد. از این رو باید مستقیما به سراغ تعمیر یا تعویض فن‌ها رفت. اما با توجه به این که شما پیش از این فن پیشت کویل کندانسور را امتحان کرده‌اید، باید دوباره به سراغ فن کمپرسور بروید. این فن نیز از پشت یخچال مشخص است و دسترسی به آن کار چندان سختی نیست.

کار کردن بیش از حد کمپرسور

اما دلایل داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو به موارد ذکر شده ختم نمی‌شود. ممکن است کندانسور و کویل‌های شما در بهترین وضعیت ممکن خود قرار داشته باشند و مشکل همچنان پابرجا باشد. در این حالت باید به سراغ دلایل زیاد کار کردن کمپرسور بروید.

کمپرسور بنا به دلایل مختلفی در مدت زیادی کار خواهد کرد. از جمله این دلایل هم می‌توان به خرابی فن، کثیفی، خرابی تایمر، خرابی هیتر، خرابی ترموستات و یا تنظیم نبودن آن، کمبود گاز و یا خرابی موتور کمپرسور اشاره کرد که شما برای بررسی این مورد نیاز دارید تا از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

بررسی کامل و مراقبت از یخچال فریزر دوو

بررسی کامل و مراقبت از یخچال فریزر دوو

یخچال‌های دوو طوری طراحی شده‌اند که حرارت دریافت شده از مواد غذایی را از بدنه خارج کنند. حال زمانی که به هر دلیلی، این اتفاق رخ ندهد، یخچال بسیار داغ می‌شود و می‌تواند شما را نگران کند. داغ شدن بدنه یخچال فریزر دوو می‌تواند بنا به چند دلیل رخ بدهد که ساده‌ترین آن، گذاشتن حجم زیادی از مواد غذایی در یخچال است. زمانی که یخچال شما مواد غذایی زیادی را در خود داشته باشد، برای جذب گرما باید مدت زمانی بیشتری کار کند و در نتیجه داغ خواهد شد. اما برای بررسی دیگر دلایل داغ شدن بدنه یخچال بهتر است به سراغ یک تعمیرکار مجرب و مورد تایید در زمینه تعمیرات یخچال دوو بروید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش