علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو

علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو

نمایش علامت قفل روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی دوو

برند کره‌ای دوو ( Daewoo ) با محصولات با کیفیت خود توانست به خانه‌های خانواده‌های ایرانی زیادی ورود پیدا کند. یکی از پرفروش‌ترین محصولات این برند که طرفداران زیادی در داخل کشور دارد، ماشین‌های لباسشویی دوو هستند. البته که ماشین‌های لباسشویی دوو همیشه بی‌دردسر نیستند. برای مثال با دیدن علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو به یکی از مشکلات رایج برمی‌خورید که بهتر است با روش رفع آن هم آشنا شوید.

علامت قفل یا ارور LE یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که مصرف کنندگان ماشین‌های لباسشویی دوو با آن سر و کله می‌زنند. به طور کلی این ارور که با علامت قفل روی صفحه دیجیتالی همراه است، جلوی کار ماشین لباسشویی را به طور کامل می‌گیرد. به همین دلیل اگر چنین علامتی را روی صفحه می‌بینید، باید به دنبال راه حل پاک کردن آن باشید. در ادامه این مطلب از خدمات تعمیرات دوو پشتیبان  تمامی دلایل و روش‌های رفع ارور قفل در ماشین لباسشویی دوو را برای شما قرار داده‌ایم.

به چه دلیل علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو ظاهر می‌شود؟

به چه دلیل علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو ظاهر می‌شود؟

به طور کلی می‌توان گفت که اصلی‌ترین دلیل نمایش علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو مربوط به درب است. اما این ارور به خاطر دلایل دیگری نیز روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. به همین دلیل اگر علامت قفل را روی صفحه نمایش می‌بینید، تنها با بررسی درب به نتیجه نمی‌رسید. پس برای حل ارور و راه اندازی دوباره دستگاه، با صبر و حوصله قسمت‌های گوناگون را مورد بررسی قرار دهد. در ادامه نیز تمامی قسمت‌ها را برای شما قرار داده‌ایم.

بسته نبودن درب

اولین و اصلی‌ترین دلیل پیدایش علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو، باز بودن درب است. به همین دلیل در قدم اول باید درب ماشین لباسشویی را مورد بررسی دقیق قرار دهید. برای انجام این کار، ابتدا درب را محکم‌تر به سمت داخل فشار دهید؛ زیرا در موارد زیادی درب کامل بسته نشده و علامت قفل روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود. اگر با بستن دوباره درب همچنان ارور روی صفحه باقی مانده بود، باید سلامت زبانه قفل و مکانیزم دستگیره را مورد بررسی قرار دهید. اگر مکانیزم قفل خراب باشد، درب کامل بسته نمی‌شود و ارور قفل به وجود می‌آید.

رفتن دستگاه روی حالت قفل کودک

در مواردی دیده شده که علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو به دلیل مشکل در درب به وجود نیامده است، بلکه دستگاه روی حالت قفل کودک قرار دارد. برای رفع این مشکل دو راه مختلف پیش رو دارید که به شرح زیر هستند:

  • ریست مجدد دستگاه یا قطع و وصل کردن برق
  • باز کردن قفل کودک با تنظیمات ماشین لباسشویی

اگر قصد دارید که دستگاه را ریست کنید با قفل کودک را بردارید، بهتر است که به سراغ دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی دوو خود بروید. با انجام این کار می‌توانید سریع‌تر به نتیجه برسید؛ زیرا ریست کردن یا برداشتن قفل در مدل‌های مختلف با تفاوت‌هایی همراه است. همچنین از دستکاری نرم افزار غیر اصولی بپرهیزید تا برنامه‌ریزی دستگاه دچار مشکل نشود.

خرابی میکروسوئیچ

همانطور که در ابتدای این بخش از مطلب گفته شد، بسته نشدن درب یکی از اصلی‌ترین دلایل نمایش علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو محسوب می‌شود. اما در مواردی که درب به درستی بسته شده است و باز هم علامت قفل روی صفحه وجود دارد، باید ایراد را در میکروسوئیچ درب را بررسی کنید. با خراب شدن این قطعه سیگنال اشتباه باز بودن درب به برد اصلی ارسال می‌شود. به همین دلیل سیستم دچار مشکل شده و برد اصلی جلوی شروع به کار دستگاه را می‌گیرد.

خطای نرم افزاری

گاهی مواقع علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو بی‌دلیل روی صفحه ظاهر می‌شود. یعنی دستگاه کاملا سالم بوده و هیچ مشکلی در قطعاتی مانند قفل یا میکروسوئیچ درب ندارد. در چنین شرایطی یک ایراد نرم افزاری باعث شده که چنین اروری به اشتباه به مصرف کننده نشان داده شود. خوشبختانه رفع این مشکل هزینه زیادی ندارد و وقت چندانی از شما نمی‌گیرد.

چگونه می‌توان علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو را پاک کرد؟

چگونه می‌توان علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو را پاک کرد؟

حالا که با دلایل پیدایش علامت قفل در ماشین لباسشویی دوو خود آشنا شدید، وقتش رسیده که این ارور آزاردهنده را از بین ببرید. خوشبختانه در موارد بسیار زیادی پاک کردن علامت قفل از روی صفحه نمایش چندان هزینه‌بر نیست. بلکه با یک ریست ساده یا بستن دوباره درب ارور خودش از بین می‌رود. در ادامه نیز روش‌های پاک کردن ارور قفل در ماشین لباسشویی دوو را به شما آموزش می‌دهیم.

ریست کردن ماشین لباسشویی

اگر پس بستن دوباره درب باز هم علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو پابرجا بود، باید به سراغ ریست دستگاه بروید. البته که قبل از انجام این کار باید از سلامت میکروسوئیچ یا مکانیزم قفل اطمینان داشته باشید. ریست کردن در بیشتر مدل‌های نیز طبق مراحل ساده زیر انجام می‌شود:

  • درب را چندبار باز و بسته کنید
  • دستگاه را روی حالت چرخش یا Spin قرار دهید
  • دکمه پاور را چند ثانیه نگاه دارید

زمانی که مراحل ریست کردن ماشین لباسشویی دوو را انجام می‌دهید، باید به مدل دستگاه توجه کنید. در برخی مدل‌ها نحوه ریست شدن با مراحل متفاوتی انجام شده که می‌توانید آن را در دفترچه راهنما جست و جو کنید. همچنین مدل‌های خاصی نیز با قطعی برق ریست می‌شوند.

قطع و وصل کردن برق

اگر ماشین لباسشویی دوو شما جزو مدل‌های قدیمی است و دکمه یا برنامه ریست ندارد، نیازی نیست که نگران شوید. بلکه ماشین لباسشویی دوو منزلتان با روش خیلی ساده‌تری ریست می‌شود. برای انجام این کار کافیست که اتصال برق دستگاه را برای چند دقیقه به طور کامل قطع کنید. اگر هم به پریز برق ماشین لباسشویی دسترسی ندارید، می‌توانید از طریق کنتور برق آشپزخانه را قطع نمایید. البته توجه داشته باشید که با انجام این کار کلیه لوازم برقی آشپزخانه خاموش می‌شوند.

بررسی درب

دیگر راه حلی که برای پاک کردن علامت قفل در ماشین لباسشویی دوو وجود دارد، بررسی درب است. برای انجام این کار باید قسمت‌های مختلف درب ماشین لباسشویی را به طور کامل بررسی کنید. در قدم اول از زبانه قفل درب شروع کرده و از سالم بودن فیزیکی آن اطمینان پیدا نمایید. سپس به سراغ فنرهای زبانه و دستگیره درب بروید و مطمئن شوید که سالم هستند. در نهایت درب باید به نرمی و بدون صدای اضافی به طور کامل بسته شود.

تعویض میکروسوئیچ درب

اگر با بسته شدن درست درب و ریست نرم افزاری باز هم علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو باقی مانده بود، احتمالا  مشکل در میکروسوئیچ درب وجود دارد. اگر اندکی دست به آچار باشید، به راحتی می‌توانید میکروسوئیچ درب را طی یک بازه زمانی کوتاه تعویض کنید. اما توصیه می‌شود که برای انجام این کار به سراغ یک تعمیرکار مجرب از نمایندگی دوو در تهران بروید.

آیا تعویض میکروسوئیچ درب هزینه زیادی دارد؟

خوشبختانه میکروسوئیچ ماشین لباسشویی دوو قیمت زیادی ندارد و به سادگی در بازار یافت می‌شود. اما هزینه تعویض این قطعه زمانی بالا می‌رود که کار را به شیوه غیر اصولی انجام دهید. برای مثال اگر حین انجام مراحل تعویض قطعه به واشر یا دسته سیم آسیب بزنید، باید هزینه اضافی بابت تعمیر آن‌ها بپردازید.

 

مراقب تعمیرکاران نابلد باشید!

مراقب تعمیرکاران نابلد باشید!

متاسفانه مصرف کنندگان ماشین لباسشویی دوو علاوه بر قطعات تقلبی موجود بازار در خطر تعمیرکاران نابلد هم قرار می‌گیرند. متاسفانه عده زیادی از تعمیرکاران ماشین لباسشویی شناخت زیادی به محصولات دوو ندارند. به همین دلیل شاید اشتباهاتی در هنگام تعمیر دستگاه انجام دهند. همچنین این افراد سرعت و کیفیت سرویس دهی چندان مناسبی ندارند. پس در صورتی که قصد دارید که علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی دوو را با دردسر کمتری از بین ببرید، از تعمیرکاران حرفه‌ای در زمینه تعمیرات لباسشویی دوو کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 3.2]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش