علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

آیا تصمیم به شستن لباس ها گرفته اید و متوجه شده اید که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو آب را تخلیه نمی کند؟ متاسفانه این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات ماشین های لباسشویی است که دلایل وقوع آن ممکن است متفاوت باشد. در این مقاله از نمایندگی دوو پشتیبان قصد داریم به دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو و نحوه تعمیر آن بپردازیم. اگر به تعمیر ماشین لباسشویی دوو در تهران نیاز دارید با مجموعه ما که خدمات تعمیر و پشتیبانی اختصاصی دوو هستیم، تماس بگیرید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرابی پمپ تخلیه دوو در ادامه همراه ما باشید.

علائم خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

قبل از صحبت درباره تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی دوو در تهران باید ببینیم که این مشکل خود را چگونه نشان می دهد. علائم خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو را می توان به صورت زیر شمرد:

 • یک برنامه ممکن است به درستی کار نکند و خراب شود و به موازات آن تخلیه آب بسیار کند شود.
 • در طول اجرای برنامه، در لحظه ای که آب باید ادغام شود متوقف می شود یعنی آب در ماشین لباسشویی دوو به درستی تخلیه نمی شود.
 • با برخی از شستشوها، آب تخلیه می شود، در برخی دیگر نه.
 • در طول شستشوی اصلی، همه چیز مرتب است، اما هنگام آبکشی، تخلیه رخ نمی دهد.
 • حالت چرخش پس از تخلیه مسدود می شود.

کد خطای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

زمانی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو به خوبی کار نکند کدخطای E2 ، IE و  OEزیر را مشاهده خواهید کرد:

 • کد خطا E2 در ماشین لباسشویی دوو

این یک خطای پر شدن بیش از حد است که احتمالا ناشی از معیوب بودن شیر ورودی، پمپ تخلیه یا سوئیچ فشار سنسور سطح است.

 • کد خطا IE در ماشین لباسشویی دوو

اگر ماشین لباسشویی شما نمی تواند آب ورودی را تشخیص دهد، این به معنی خرابی دریچه ورودی آب است که باعث می شود دستگاه شما قادر به پر شدن نباشد. سایر قطعاتی که ممکن است معیوب باشند عبارتند از پمپ تخلیه، سوئیچ فشار یا PCB است.

 • کد خطا OE در ماشین لباسشویی دوو

کد خطای ماشین لباسشویی دوو OE به این معنی است که آب از دستگاه شما خارج نمی شود. این می تواند ناشی از معیوب بودن پمپ تخلیه، سیم کشی معیوب، خرابی سنسور سطح آب یا اتصالات به شیر آب و PCB باشد.

دلایل خرابی پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی دوو

به طور کلی دلایل خرابی پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی دوو را می توان به صورت زیر شمرد:

 • ممکن است لوله اتصال بین مخزن و پمپ با زباله مسدود شده و گرفتگی اتفاق افتاده باشد.
 • ممکن از جوراب یا لباس زیر و یا پلاستیک و مواردی از این قبیل لوله را مسدود کرده باشد.
 • فیلتر دچار گرفتگی شده باشد.
 • پمپ خراب شده باشد.
 • سیفون یا فاضلاب دچار گرفتگی شده باشد.
 • شلنگ تخلیه مسدود شده باشد.

تعمیر خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

تعمیر خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

قبل از تعمیر ماشین لباسشویی از قوانین ایمنی غافل نشوید. بنابراین، ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و دوشاخه را از برق می کشیم و در ادامه کارهایی که در ادامه معرفی می شود انجام داده می شود:

 • فیلتر را تمیز می کنیم.

ابتدا فیلتر بررسی می شود. فیلتر در قسمت پایین محفظه در سمت جلو قرار دارد. در این فرآیند ممکن است مقداری آب روی زمین بریزد. بنابراین بهتر است از قبل یک پارچه یا ظرف کوچک خالی تهیه کنید. اگر می بینید که فیلتر مسدود شده است، به سادگی آن را از اشیاء خارجی تمیز کنید. این روش می تواند مشکل را حل کند.

 • لوله را بررسی کنید

اما اگر فیلتر تمیز شود و مشکل باقی بماند چه؟ یعنی ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند؟ در این صورت به مرحله بعدی تعمیر می رویم. یعنی برای تمیز کردن لوله اتصال مخزن ماشین لباسشویی و پمپ (پمپ)

برای دسترسی به آن، باید پیچ‌هایی را که بست‌های مجموعه تخلیه را ثابت می‌کنند، باز کنید. سپس آب لوله را در ظرف از قبل آماده شده تخلیه می کنیم.

پس از این، باید بررسی کنیم که آیا نازل ما با هر گونه زباله مسدود شده است یا خیر. برای این کار، آن را به آرامی در نقاط مختلف فشار دهید. اگر انسداد را احساس کردید، باید برطرف شود. پس از آن، کل ساختار را در حالت اولیه مونتاژ می کنیم.

 • بررسی پروانه پمپ تخلیه

اگر این مشکل ما را حل نکرد، سپس به نقص احتمالی بعدی می رویم. حال بررسی می کنیم که آیا پروانه پمپ گیر کرده است یا خیر. درست پشت فیلتر قرار دارد. اگر چیز کوچکی وارد آن شود، می تواند باعث نقص شود. بنابراین ابتدا سعی کنید پروانه را بچرخانید. اگر بچرخد و هیچ چیز اضافی قابل مشاهده نباشد، همه چیز با آن مرتب است. اگر چیزی اضافی پیدا کردید، مثلا یک سکه یا یک دکمه، آن را بردارید. اگر این کمکی نکرد، باید پمپ تخلیه (پمپ) را بررسی کنید

 • تعمیر و تعویض پمپ تخلیه

اگر مشکل از پروانه، فیلتر و لوله نبود باید پمپ را بررسی کنیم. اگر پمپ دچار نقص باشد پروانه ماشین لباسشویی نمی چرخد. ممکن است قسمتی از این قطعه شکسته باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. با توجه به اینکه در ماشین های لباسشویی از قطعات استاندارد برای مونتاژ استفاده می شود لذاحتما اگر در تهران هستید برای تعویض و تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو با نمایندگی تعمیرات دوو در تهران تماس بگیرید.

جمع بندی

اگر ماشین لباسشویی آب را تخلیه نکند یا نچرخد، به این دلیل است که یا چیزی در شلنگ یا پمپ تخلیه ماشین لباسشویی گیر کرده است یا پمپ خراب است. با توجه به نکاتی که در این مقاله بیان شد براحتی می توانید مشکل را حل کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. در هر کجای تهران که باشید ما که نمایندگی تعمیرات دوو در تهران هستیم خود را می رسانیم خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو را حل می کنیم فقط کافی است که با نزدیک ترین شعب ما که در تهران هستند تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش