علت خرابی المنت یخچال فریزر دوو

علت خرابی المنت یخچال فریزر دوو

علت و علائم خرابی المنت یخچال فریزر دوو

در صورتی که سیستم  No Frost  یا ضد برفک در یخچال فریزر دوو خراب باشد و شروع به کار کردن نکند، تعویض المنت یخچال فریزر دوو ضروری است. خرابی المنت یخچال فریزر دوو به این صورت است که المنت یخچال دوو شروع به کار نمی کند و یخ بر روی دیواره های محفظه مشاهده می شود. این مشکل اغلب در محفظه فریزر اتفاق می افتد. در این مقاله از نمایندگی دوو پشتیبان قصد داریم به علت و علائم خرابی المنت یخچال فریزر دوو بپردازیم.

المنت در یخچال فریزر دوو

المنت وظیفه گرم کردن سیستم یخچال را در حالت یخ زدا و جلوگیری از تشکیل یخ را بر عهده دارد. این ابزار کاربردی که در محفظه فریزر قرار دارد و توسط یک واحد کنترل فعال می شود، به طور منظم یخ زدایی خودکار را شروع می کند.  به طور  کلی سه نوع اصلی ااز المنت وجود دارد.

  • یک میله فلزی
  • یک میله فلزی پوشیده شده با نوار آلومینیومی
  • یا یک سیم پیچ در داخل یک لوله شیشه ای

احتمال خرابی هر یک از المنت های فوق وجود دارد. در صورتی که در یخچال یخ مشاهده می شود دلیل آن خرابی در المنت یخچال فریزر دوو است. اگر مشکلی پیش آمد، سعی نکنید خودتان مشکل را برطرف کنید. بهتر است بلافاصله با یک متخصص تماس بگیرید. این کار را می توان با شماره تلفن یا از طریق فرم ارائه شده در این وب سایت در قسمت تماس با ما انجام داد.

علائم اصلی نقص عملکرد المنت یخچال فریزر دوو عبارتند از:

  • خاموش کردن محفظه یخچال: خاموش کردن محفظه تبرید نشان دهنده ظاهر یخ روی اواپراتور است.
  • غیرفعال کردن محفظه فریزر : هنگامی که المنت گرمایش  خاموش می شود، مجرای هوای داخل محفظه یخچال یخ نمی زند، اما اواپراتور با یخ پوشیده شده و به درستی کار نمی کند. در نتیجه، محفظه یخچال به کار خود ادامه می دهد، اما فریزر خاموش می شود.
  • خاموش شدن یخچال: هنگامی که یخچال خاموش می شود، دلیل آن خرابی المنت باشد این است که سنسور به دمای لازم نمی رسد. این زمانی اتفاق می افتد که واحد کنترل که وظیفه روشن کردن یخ زدایی و ذوب خودکار واحد تبرید را بر عهده دارد، آسیب ببیند.
  • تجمع یخ در اتاقک ها بلافاصله پس از ظاهر شدن نقص در المنت یخچال دوو مشاهده می شود. یخ به تدریج روی دیواره های فریزر و محفظه یخچال ظاهر می شود که رشد آن منجر به اختلال در تبادل حرارت بین مدار خنک کننده و محفظه ها و خرابی کل دستگاه می شود.
  • تجمع آب در جا میوه ای یخچال: یکی از دلایل تجمع آب در جا میوه یخچال دوو خرابی المنت است.

مهندسان باتجربه نمایندگی یخچال فریزر دوو  می توانند علت خرابی را تعیین کرده و آن را برطرف کنند.  به طور متوسط، تعمیر المنت یخچال فریزر در محل 20-60 دقیقه طول می کشد.

مراحل تعمیر المنت یخچال

اقدامات تعمیر المنت یخچال فریزر دوو باید به صورت استاندارد و گام به گام انجام شود:

این مرحله مهمی است که کیفیت کار به آن بستگی دارد. با استفاده از یک دستگاه خاص، عملکرد عناصر فردی تجهیزات بررسی می شود. علت و ماهیت شکست را مشخص کنید. مقاومت سنسورهای دما و یخ زدایی را بررسی کنید. اگر نقصی تشخیص داده شد، اواپراتور را باز کرده و بلند کنید. پایه را نصب کنید و قسمت شکسته را تعویض کنید. دستگاه مونتاژ می شود، عملکرد آن بررسی می شود و گارانتی صادر می شود.

پیدا کردن المنت در یخچال فریزر دوو

المنت یخچال معمولا در پشت فریزر یا زیر کف قرار دارد.  برای انجام تعمیرات و رسیدن به المنت، باید موانعی مانند محتویات فریزر، قفسه های فریزر را برداید. قبل از تعمیر بخاری یخ زدایی، یخچال را از برق بکشید تا از برق گرفتگی جلوگیری شود. پانل را می توان با گیره های قفل یا پیچ در جای خود نگه داشت. پیچ ها را بردارید یا بست ها را با یک پیچ گوشتی کوچک فشار دهید. برخی از فریزرهای قدیمی برای دسترسی به کف فریزر از شما می خواهند قالب های پلاستیکی را بردارید.  برداشتن این قالب می تواند دشوار باشد – هرگز از زور استفاده نکنید. اگر تصمیم به حذف آن دارید، این کار را با مسئولیت خود انجام می دهید – ممکن است خراب شود. بهتر است این کار را به نمایندگی تعمیرات دوو در تهران بسپارید. اگر خودتان می خواهید این کار را انجام دهید باید از یک حوله گرم و مرطوب استفاده کنید، این کار باعث می شود شکننده تر و کمی انعطاف پذیرتر شود.

تست المنت یخچال فریزر دوو

المنت با دو سیم به هم متصل می شود. سیم ها با استفاده از کانکتورهای پیچ متصل می شوند. کانکتورها را محکم از پایانه ها بکشید (سیم را نکشید). ممکن است لازم باشد برای جدا کردن کانکتورها از انبر بینی سوزنی استفاده کنید. اتصالات و پایانه ها را از نظر خوردگی بررسی کنید و  در صورت خوردگی کانکتورها باید تعویض شوند.

با استفاده از مولتی تستر المنت گرمایش را از نظر تداوم تست کنید. مولتی تستر را روی تنظیمات مقاومت R، Ohm قرار دهید.  روی هر ترمینال یک پروب قرار دهید.  تستر باید قرائتی را در جایی بین صفر تا بی نهایت نمایش دهد. از آنجایی که عناصر مختلف بسیار زیادی وجود دارد، نمی‌توانیم به شما بگوییم که مطالعه شما باید چه باشد، اما می‌توانیم از آنچه نباید باشد مطمئن باشیم. اگر قرائت صفر یا بی نهایت باشد، المنت گرمایش  قطعا معیوب است و باید تعویض شود.

شما می توانید اندازه گیری هایی را بین این افراط ها انجام دهید، اما آنها مقادیر دقیقی نخواهند بود اگر یک نمودار پیدا کنید، می توانید مقدار مقاومت صحیح را تعیین کنید. همچنین، موارد را بررسی کنید زیرا ممکن است روی آن علامت گذاری شده باشد. المنت قابل تعمیر نیست باید تعویض شود. در صورتی که خرابی را نشان داد المنت را با المنت جدید جایگزین کنید.

هزینه نصب المنت یخچال فریزر دوو

به سختی می توان به سوال هزینه پاسخ قطعی داد. هزینه تعمیر المنت یخچال به عوامل مختلفی مانند مدل یخچال فریزر، قیمت قطعه و نوع آن و همچنین پیچیدگی کار تعمیر بستگی دارد. تکنسین می تواند هزینه نهایی را پس از عیب یابی تجهیزات و تعیین خرابی ارائه دهد.  ما با بهترین صنعتگران در تهران کار می کنیم. و کار خود را با قیمت های پایین به نحو احسن ارائه می دهیم. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. درخواست خود را وب سایت و یا با تماس تلفنی ثبت کنید.

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر دوو در تهران

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر دوو در تهران

در مجموعه ما پس از دریافت درخواست، سرویسکار یخچال فریزر دوو در کوتاه ترین زمان ممکن با هماهنگی با شما خود را در محل حاضر و خدمات تعمیر یخچال فریزر دوو را انجام می دهد. در مجموعه پشتیبان دوو تعمیرات فوری لوازم خانگی دوو انجام می شود.

هزینه تعمیر تجهیزات در نتیجه تشخیص تعیین می شود. بلافاصله در قرارداد ثبت می شود و شامل خدمات اضافی نمی شود.همانطور که پیش از این معرفی شد هزینه تعمیر بستگی به قیمت قطعات یدکی دارد. متخصصین سرویس بیش از سه سال است که به عیب یابی واحدهای برودتی می پردازند. پس از اتمام تعمیر، خدمات ارائه شده را ضمانت می کنیم. ما فقط از قطعات یدکی اورجینال با ضمانت تامین کنندگان رسمی استفاده می کنیم و مشکلات مکرر در طول دوره گارانتی را به صورت رایگان رفع می کنیم.

تعمیرات توسط پشتیبان دوو در تهران

به دنبال مرکز خدمات نباشید؛ متخصصان نمایندگی دوو در تهران را با کیفیت بالا در منزل مشتری انجام می دهند. شما مجبور نیستید لوازم خانگی سنگین را به کارگاه بفرستید. اگر سیستم المنت یخچال شما از کار افتاده باشد، خود تکنسین به هر منطقه از تهران می آید و به سرعت مشکل شما را حل می کند. ما هفت روز در هفته کار می کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش