چگونگی کار دکمه fuzzy در یخچال فریزر دوو

چگونگی کار دکمه fuzzy در یخچال فریزر دوو

دکمه fuzzy در یخچال فریزر دوو چه کارکردی دارد؟

شما با انتخاب دکمه fuzzy  در یخچال فریزر دوو می‌توانید دمای یخچال و فریزر را به صورت هوشمند و متناسب با دمای محیط تنظیم کنید. عبارت fuzzy در یخچال‌های دوو به معنای عملکرد هوشمند است. این موضوع به این معنا است که چنانچه برای مثال دمای محیط گرم تر باشد دمای یخچال فریزر دوو به صورت اتوماتیک تنظیم می شود. اما در این بین تنها دکمه fuzzy نیست که دمای یخچال دوو را به صورت هوشمندانه کنترل می کند. بلکه آپشن های دیگری هم هستند که باید آن ها را به خوبی بشناسید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان هر آنچه که باید درباره تنظیم دمای یخچال فریزر های دوو بدانید را به شما ارائه کرده ایم.

چرا باید دمای یخچال فریزر دوو را تنظیم کنیم

به باور کارشناسان دما در یخچال فریزر دوو برای سالم نگه داشتن مواد غذایی باید بین صفر تا چهار درجه سانتیگراد باشد تا از رشد انواع باکتری ها، قارچ ها و کپک ها جلوگیری کند. علاوه بر درجه حرارت چیدمان مواد غذایی در یخچال نیز اهمیت فراوان دارد و می تواند منجر به افزایش تازگی و ماندگاری مواد غذایی شود. یکی از آلوده ترین مناطق یخچال جا میوه ای است. به خصوص اگر میوه و سبزی کثیف و بدون پوشش محافظ در یخچال قرار داده شود، رشد و تجمع باکتری در این حالت بسیار زیاد می شود.

از طرفی ترتیب جای دادن میوه ها باید به گونه ای باشد که میوه هایی مانند گوجه فرنگی ، سبزی و کاهو که بیشتر در معرض پلاسیده شدن هستند بر روی سایر میوه ها قرار بگیرند و میوه های مقاوم تر مانند سیب یا گلابی بسته به فصل سال در قسمت های زیرین قرار بگیرند.

دمای مناسب در فصول مختلف به کمک دکمه fuzzy  در یخچال فریزر دوو

دمای مناسب در فصول مختلف به کمک دکمه fuzzy  در یخچال فریزر دوو

به طور کلی تنظیمات درجه دمای یخچال و فریزر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ زیرا تنظیمات نامناسب و غیراصولی درجه یخچال فریزر دوو می تواند موجب بروز مشکلات متعددی در کارکرد یخچال و همچنین فاسد شدن مواد غذایی شود. به همین دلیل هم باید کار با دکمه fuzzy  در یخچال فریزر دوو را بلد باشید. این روزها هریک از یخچال های موجود دوو در بازار در نوع مدل مکانیکی و الکترونیکی به مصرف کنندگان ارائه می شوند که درجه نرمال یخچال در هریک از این یخچال ها نسبت به دیگری متفاوت می باشد.

در همین راستا قصد داریم به بررسی دمای مناسب یخچال هریک از این یخچال ها برای کاربران بپردازیم:

 • درجه مناسب یخچال: 7 درجه
 • درجه مناسب فریزر: منفی 18 درجه
 • دمای یخچال در تابستان: 3 الی 4 درجه سانتی گراد
 • درجه حرارت فریزر در تابستان: منفی 18 الی منفی 20 درجه سانتی گراد
 • درجه حرارت یخچال در زمستان: 4 الی 5 درجه سانتی گراد
 • درجه حرارت فریزر در فصل زمستان: منفی 16 الی 19 درجه سانتی گراد

چطور با استفاده از دکمه fuzzy در یخچال فریزر درجه حرارت تنظیم می‌ شود

با استفاده از دکمه fuzzy در یخچال فریزر دوو می‌ توان به راحتی درجه حرارت را تنظیم کرد. ییخچال فریزر های جدید دارای کنترل تنظیم دمای یخچال از نوع دیجیتالی هستند که دما دقیق یخچال را نشان می دهند. این یخچال های جدید دارای کنترل های لمسی دیجیتالی هستند. این موضوع، شناخت و کنترل دقیق دما یخچال یا فریزر شما را بسیار آسان تر می کند.

علاوه بر دکمه fuzzy با طی کردن این مراحل می توانید دمای یخچال فریزر دوو را تنظیم کنید:

 • چگونگی تنظیم درجه سرمای یخچال دیجتالی بر روی پنل صفحه نمایش آنها انجام می شود
 • در اولین گام باید اقدام به باز کردن قفل تنظیم دما در صفحه نمایش یخچال نمایید
 • اگر علامت قفل بر روی صفحه نمایش یخچال خود مشاهده می کنید، تنها کافی است دکمه unlock را به مدت 3 ثانیه نگه دارید
 • درمرحله بعد با استفاده از دکمه Cooling temperature یا Refrigerator temperature میتوانید دمای یخچال را کم یا زیاد نمایید
 • در بعضی از مدل های یخچال ساید بای ساید دوو دکمه Jet Freezing موجود می باشد که باعث یک فشار قوی برای فریزر کردن می شود
 • نسبت به فصل های مختلف دمای یخچال خود را مناسب تنظیم کنید

چگونگی تنظیم دمای یخچال فریزر دوو در تابستان و زمستان به کمک دکمه fuzzy

توجه داشته باشید که تغییرات ساده دمای محیط ناشی از تغییر هر فصل می توانند درجه یخچال را تحت تأثیر قرار دهند. با یادگیری نکات زیر می توانید به راحتی به تنظیم دمای یخچال در فصول مختلف بپردازید. در زمستان، دمای سردتر در خانه به طور طبیعی می تواند باعث شود که دما یخچال شما پایین بیاید و در تابستان اثر متضاد ممکن است رخ دهد. همچنین، با باز کردن درب می توانید هوا خنک را خارج کرده یا هوا گرم را وارد یخچال کرده و دما آن را تغییر دهید. نشت در آب بندی در اطراف درب یخچال شما نیز می تواند منجر به تغییر در دما داخلی شود و کار تنظیم درجه یخچال را با مشکل مواجه کند.

در صورتی که یخچال فریزر دوو شما مدل ترموستاتی است، درجه یخچال را روی 4 یا 5 قرار دهید. اگر یخچال شما مدل اتوماتیک می باشد، بنابراین دمای یخچال را روی 3 +یا 4 + قرار دهید و دمای فریزر را روی 18 -تا 20 -قرار دهید. اگر یخچال شما مدل ترموستاتی میباشد، درجه دما را روی 2 یا 3 قرار دهید. اگر یخچال شما مدل اتوماتیک میباشد، بنابراین درجه یخچال را روی +4 یا +5 قرار دهید و دمای فریزر را روی -16 تا -19 قرار دهید.

دمای مناسب برای نگهداری مواد غذایی با استفاده از دکمه fuzzy

شما با استفاده از دکمه fuzzy در یخچال یخچال فریزر دوو می توانید دمای مناسب برای نگهداری مواد غذایی را فراهم کنید و از طرفی هم از فساد مواد غذایی داخل داخل یخچال فریزر دوو پیشگیری کنید. به طور کلی دمای داخلی یخچال باید 40 درجه فارنهایت باشد تا ایمن باشد. بهترین درجه دمای یخچال در حالت ایده آل 37 درجه فارنهایت است. درجه حرارت پایین (سردتر) برای جلوگیری از رشد باکتری ها و طولانی تر نگه داشتن عمر مواد غذایی مهم است. دمای مناسب یخچال از 35 تا 38 درجه فارنهایت (2 تا 3 درجه سانتی گراد) است. هر چند 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتی گراد) یا زیر آن، ایمن در نظر گرفته شده است.

باکتری های بیماری زا در چه دمایی رشد می کنند

 به طور کلی باید بگوییم که باکتری های بیماری زا در دما بالاتر از 40 درجه فارنهایت رشد می کنند. به منظور کاهش رشد باکتری ها و همچنین ایمن نگه داشتن مواد غذایی برای مصرف، توصیه می کنیم که یخچال فریزر خود را در دما حداکثر 40 درجه فارنهایت تنظیم کنید. البته این بدان معنی نیست که شما باید درجه حرارت را روی درجه پایین تنظیم کنید. درجه حرارت زیر 40 درجه اما بالاتر از 38 درجه فارنهایت را هدف قرار دهید تا از انجماد مواد غذایی تازه جلوگیری شود. همچنین پیشنهاد می شود تا فریزر خود را در حدود 0 درجه فارنهایت نگه دارید تا مواد غذایی به درستی منجمد شوند.

به کمک تنظیم دما یخچال از غذاهای سالم استفاده کنید

دما به دست آمده، این ایده را به شما می دهد که چه تنظیماتی باید انجام شود تا یخچال فریزر شما در فرم عالی قرار داشته باشد. اگر تعجب می کنید که چرا کاهو شما یخ زده و آلوده است، احتمالاً یخچالتان خیلی سرد است. با این حال، بالا بردن درجه حرارت بیش از حد می تواند به معنای مواجه شدن با بو ترسناک شیر خراب و سفت شده باشد.

پیشگیری از خرابی یخچال دوو و فساد مواد غذایی با دکمه fuzzy

پیشگیری از خرابی یخچال دوو و فساد مواد غذایی با دکمه fuzzy

با توجه به مطالبی که درباره عملکرد دکمه fuzzy در یخچال فریزر دوو گفته شد می توانید به راحتی دمای یخچال فریزر دوو را تنظیم کنید. چک کردن مانیتورینگ دمای یخچال فریزر دوو و تغییر دمای دستگاه می تواند موجب افزایش ماندگاری و تازگی مواد غذایی شود. در صورتی هم که نتوانستید به خوبی دمای یخچال دوو را تنظیم کنید به شما پیشنهاد می کنیم که از تعمیر کاران مجرب تعمیرات یخچال دوو کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش