راههای افزایش طول عمر یخچال دوو

راه های افزایش طول عمر یخچال دوو

افزایش طول عمر یخچال دوو با انجام چند ترفند ساده

اهمیت مراقبت از لوازمی مانند یخچال ها آنجایی مشخص می شود که این وسایل بسیار گران هستند و هزینه های تعمیرات بالایی بر روی دست افراد می گذارند. خوشبختانه افزایش طول عمر مفید این وسیله پرکاربرد، به سادگی و با انجام چند ترفند امکان پذیر است. از جمله عواملی که باعث خرابی یخچال ها می شوند، می توان به نوسانات برق، قرار دادن حجم بالای مواد غذایی در یخچال، تمیز نکردن و برفک زدایی نکردن اشاره کرد. اما نکته مهم این است که می توان از بیشتر این عوامل جلوگیری کرد. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان راهکارهای افزایش طول عمر یخچال دوو را بررسی می کنیم.

بایدها و نبایدهایی برای افزایش طول عمر یخچال دوو

بایدها و نبایدهایی برای افزایش طول عمر یخچال دوو

فرسودگی و ضعیف شدن تمامی وسایل برقی از جمله یخچال ها، امری اجتناب ناپذیر است. اما همیشه راه ها و ترفندهایی برای جلوگیری و به تعویق انداختن این فرسودگی وجود دارند. این ترفندها معمولا بسیار ساده هستند و نیاز به امکانات و هزینه های بالایی ندارند. رعایت چنین ترفندهایی باعث دیرتر خراب شدن وسایل برقی و به تبع آن کم شدن هزینه های تعمیرات می شود. در ادامه مهم ترین ترفندهایی که موجب افزایش طول عمر یخچال دوو می شوند را به شما آموزش می دهیم.

نظافت و تمیز نگه داشتن؛ راهکاری مهم برای افزایش طول عمر یخچال دوو

اصلی ترین ترفند افزایش طول عمر یخچال دوو، تمیز نگه داشتن آن است. همواره تعمیرکاران پیشنهاد می کنند که یخچال را هر ماه یا حداکثر دو ماه یک بار، تمامی کشوها و قفسه‌های دستگاه را بیرون آورده و با صابون و آب‌گرم بشویید. سطوح یخچال را نیز با استفاده از جوش شیرین می‌توانید ضدعفونی کنید.

انتخاب دمای مناسب برای یخچال

دمای مناسب برای یخچال ها معمولا بین 3 تا 5 درجه سانتی گراد است. همواره سعی کنید دمای یخچال را در این بازه تنظیم کنید. دماهای بالاتر یا پایین تر از این مقدار، باعث فشار آمدن به موتور یخچال برای خنک کردن محیط داخلی می شود.

عدم باز و بسته کردن زیاد درب یخچال دوو

از دیگر مواردی که باعث افزایش طول عمر یخچال دوو می شوند، می توان به عدم باز و بسته کردن زیاد درب یخچال اشاره کرد. بسیاری از افراد به خاطر عادتی که دارند و بدون این که نیازی به برداشتن یا گذاشتن چیزی در یخچال داشته باشند، مرتبا درب آن را باز و بسته می کنند. این کار در طولانی مدت به یخچال آسیب می رساند و باعث کاهش طول عمر آن می شود. با باز کردن درب یخچال، هوای گرم به داخل آن وارد شده و جایگزین هوای سردی می شود که درون آن وجود دارد. این کار باعث می شود عمل خنک سازی با اختلال مواجه شود و به موتور یخچال برای خنک کردن، فشار بیشتری بیاید.

تراز کردن یخچال

قرار دادن یخچال بر روی سطح صاف و تراز کردن آن از نکاتی است که باعث افزایش یخچال دوو می شود. در صورتی که یخچال در سطح صافی قرار نداشته باشد، مشکلات مختلفی برای آن به وجود خواهد آمد و یخچال به درستی کار نخواهد کرد. تراز نبودن یخچال باعث ایجاد سر و صدا و لرزش بیش از حد، آسیب دیدن کمپرسور، خنک نکردن محیط داخلی یخچال و موارد دیگر خواهد شد.

رعایت فاصله مناسب بین یخچال دوو و دیوار

هیچ گاه نباید یخچال را به دیوار بچسبانید. زیرا این کار باعث فشار آمدن و آسیب به کمپرسور دستگاه و در نهایت باعث اختلال در خنک کردن یخچال می شود. معمولا پیشنهاد می شود برای نگهداری از یخچال دوو، فاصله 10 الی 15 سانتی متری از دیوار را برای آن رعایت کنید. در صورتی که فاصله کمتر از مقدار باشد، هوایی در قسمت پشتی یخچال رد و بدل نمی شود و این امر باعث داغ شدن موتور یخچال و کاهش طول عمر آن می شود.

قرار ندادن مواد غذایی داغ در یخچال؛ راه دیگری برای افزایش طول عمر آن

قبل از قرار دادن غذاهای داغ و گرم در داخل یخچال، حتما اجازه دهید تا کاملا خنک شوند. در صورت قرار دادن غذا به صورت داغ در یخچال، هوای گرم آن ها وارد یخچال می شود و یخچال نمی تواند هوای سرد را دریافت کند. در نتیجه، به موتور دستگاه برای خنک کردن محیط داخلی، فشار می آید و این مساله باعث خرابی و فشار به کمپرسور دستگاه می شود و به تبع آن، طول عمر یخچال را کاهش می دهد.

همچنین بهتر است ظروفی که در یخچال کنار هم قرار دارند را با فاصله در کنار هم بچینید تا هوا بتواند به راحتی در جریان باشد. چسباندن و نزدیک کردن ظروف مختلف به یکدیگر جلوی جریان هوای مناسب را می گیرد و یخچال به درستی خنک نمی شود.

عدم قرار دادن یخچال دوو در معرض گرمای زیاد

یکی دیگر از راه های افزایش طول عمر ساید بای ساید دوو، قرار ندادن آن در معرض دمای زیاد است. یخچال ها به هیچ عنوان نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید یا گرمای بیش از حد باشند. این مساله اهمیت محل قرارگیری یخچال را نشان می دهد. زیرا در حالت عادی موتور یخچال در زمان فعالیت خود، گرم می شود. از این رو، قرار دادن یخچال در محیطی که در معرض گرمای زیاد قرار دارد، باعث افزایش بیشتر دمای موتور می شود و احتمال معیوب شدن و سوختن آن را افزایش می دهد.

از برق کشیدن یخچال هنگام جابه‌جایی آن

قبل از جابه‌جایی یخچال، حتما باید از دو ساعت قبل، دوشاخه آن را از پریز برق بکشید. همچنین تاکید می شود که تا دو ساعت بعد از جابه‌جایی نیز نباید آن را به برق متصل کرد. جابه‌جا کردن یخچال، باعث جابه‌جا  شدن مایعات سرد کننده موجود در لوله ها نیز می شود. پس از جابه‌جایی این مایعات باید بتوانند به موقعیت  قبلی خود برگردند. این نکته تاثیر به سزایی در افزایش طول عمر یخچال دوو دارد. عدم رعایت آن، باعث آسیب رسیدن به اتصالات داخلی یخچال می شود.

تعویض به موقع لاستیک دور درب برای نگهداری از ساید بای ساید دوو

لاستیک دور درب نقشی اساسی را در افزایش طول عمر یخچال دوو ایفا می کند. اگر لاستیک دور درب دچار پارگی، فرسودگی، از جای در آمدن و هر گونه ایرادی شود، شاهد ورود گرمای محیط به داخل یخچال خواهیم بود. از این رو، موتور یخچال مجبور به فعالیت بیشتر برای حفظ دمای تنظیم شده، خواهد بود. به همین علت در صورت وقوع چنین مشکلی، حتما باید در اسرع وقت برای رفع آن اقدام کنید. بهتر است برای انجام این کار از تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر یخچال دوو کمک بگیرید.

در صورت در آمدن لاستیک از جای خود، می توان آن را مجددا به جای اصلی‌اش متصل کرد. البته اگر این لاستیک، خاصیت آهنربایی خود را از دست دهد و یا سفت شود، می توانید با استفاده از آب جوش آن را دوباره نرم کنید. با استفاده از محلول جوش شیرین و سرکه یا مواد شوینده نیز آلودگی ها و چربی های موجود روی لاستیک را کاملا شستشو دهید و خشک کنید. اما اگر لاستیک پارگی دارد، باید حتما آن را تعویض کرد.

ترفندهایی ساده اما کاربردی برای افزایش طول عمر یخچال دوو

ترفندهایی ساده اما کاربردی برای افزایش طول عمر یخچال دوو

ترفندها و نکات اشاره شده در این متن اگرچه در نگاه اول بسیار ساده به نظر می رسند، اما بسیاری از افراد آن ها را رعایت نمی کنند. این ترفندها معمولا هیچ گونه هزینه جانبی برای افراد به دنبال ندارند و می‌توانند از افزایش هزینه های تعمیرات این دستگاه جلوگیری کنند. در این میان تمیز کردن محیط داخلی و به خصوص برفک زدایی آن، در افزایش طول عمر یخچال دوو حرف اول را می زند. برفک باعث جلوگیری از انتقال سرمای مبرد به داخل می شود. از این رو در صورت مشاهده برفک حتما یخچال را از برق بکشید و آن را کاملا برفک زدایی کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش