کار با دکمه ها و صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو

کار با دکمه ها و صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو

کار با دکمه ‌ها و صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو را اصولی یاد بگیرید

کلمات روی صفحه نمایش ساید بای ساید دوو یکی از از موارد مهم برای کار با این دستگاه هستند که به همین دلیل باید با معنا و مفهوم هر یک از آن‌ها به خوبی آشنا باشید. با یادگیری کار با دکمه ها و صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو می ‌توانید تنظیمات مربوط به آبسردکن، یخساز و تنظیم دما را به راحتی انجام دهید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان به بررسی معنا و عملکرد دکمه های صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو می پردازیم.

آموزش کار با دکمه ها و صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو

آموزش کار با دکمه ها و صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو

به طور کلی صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید دوو بالای درب و یا در کنار یخساز قرار دارد. در این بخش چگونگی کار با دکمه ها و صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو را آموزش می‌دهیم. شناخت علائم روی ساید بای ساید در واقع نوعی راهنما برای تنظیم دمای یخچال و آشنایی با نکات نصب این یخچال فریزر ها است.

اگر نگاهی به صفحه دیسپلی بزرگ تری که روی درب یخچال قرار دارد نگاه کنید در سمت چپ تنظیمات مربوط به فریزر و در سمت راست تنظیمات مربوط یخچال را مشاهده می‌کنید. تنظیمات یخچال با کلمه Fridge نشان داده شده است. ممکن است غیر از این کلمه با اسامی دیگری مثل refrigerator set به مفهوم یخچال اشاره شده باشد، اما عموما از واژه fridge استفاده می کنند. دکمه ها و علامت های نزدیک این کلمه، مربوط به بخش یخچال ساید بای ساید است. مثلا عددی که بالای آن می بینید، دمای یخچال را نشان می دهد. بخش تنظیمات فریزر هم با معادل انگلیسی آن یعنی freezer یا freezer set مشخص شده است.

یادگیری کار با دکمه ها و صفحه نمایشگر مربوط به تنظیمات فیلتر های یخچال

ابتدا از کلید fresh air filter آغاز می‌کنیم. با فشردن این دکمه فیلتر هوای یخچال را فعال می کنید و بوی نامطبوعی که به دلیل برخی مواد غذایی در فضای یخچال وجود دارد را از بین می برید. دکمه filter به فیلتر های ساید بای ساید دوو اشاره دارد و با یک چراغ سبز یا قرمز وضعیت خود را به شما اعلام می کند. رنگ سبز نشان دهنده عملکرد صحیح و رنگ قرمز هم به معنای خرابی فیلتر است.

چگونگی کار با دکمه ها و صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو برای تنظیم یخ ساز و آب سرد کن

در این قسمت به بررسی کار با دکمه ها و صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو با هدف تنظیمات یخ ساز و آب سرد کن می پردازیم. شما با انتخاب گزینه ice/water مشخص می کنید که یخساز برای ریختن آب و یا یخ تنظیم شود. در بعضی از برند های ساید بای ساید دوو خاموشی یخ ساز با عبارتی تحت عنوان Ice off نشان داده شده است.

از دیگر دکمه‌های مربوط به تنظیمات یخ ساز و آب سرد کن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • دکمه Ice maker lock: برای اینکه این بخش فعال بشود باید خاموش باشد. توصیه می کنیم در مواقعی که به یخ نیازی ندارید، به سراغ این گزینه بروید. چرا که روشن بودن یخ ساز برق زیادی را مصرف می کند
  • دکمه Ice type: با این دکمه می توانید نوع یخ مورد علاقه خود را انتخاب کنید. با انتخاب این دکمه دو گزینه یخ قالبی و یا یخ خرد شده برای شما فعال می شود. با انتخاب شماره 10 یخ به صورت قالبی با شماره 11 یخ خرد می شود
  • دکمه Ice Plus: برای این که بتوانید بیشتر از حد معمول و در مدت زمانی کمتر یخ داشته باشید، این دکمه را بزنید

دکمه ها و آپشن های مربوط به تنظیمات امنیتی یخچال ساید بای ساید دوو

ابتدا از دکمه Alarm door آغاز می کنیم. در شرایطی که در یخچال بیشتر از زمانی که مشخص شده باز بماند صدای زنگ و یا آهنگ شنیده می شود. زمانی هم که به مدت 3 ثانیه این دکمه را نگه دارید غیرفعال خواهد شد. lock یا child lock همان قفل کودک است که روی لباسشویی هم دیده اید. در برندهای مختلف یکی از این دو کلمه جهت قفل کودک به کار رفته است. وقتی یک بار این کلید را بزنید، فعال می شود و هیچ کدام از دکمه های تنظیمات یخچال کار نمی کند.

وقتی ۳ ثانیه دکمه lock را نگه دارید از حالت قفل کودک خارج می شود و می توانید گزینه های صفحه نمایش را مثل قبل تغییر دهید. دکمه energy saver برای صرفه جویی در انرژی است و زمانی که روشن باشد با وجود کاربری مفید یخچال ساید بای ساید دوو، مصرف انرژی هم بهینه خواهد بود.

طرز کار با دکمه ها و صفحه نمایشگر مربوط به نور صفحه نمایش

از بخش Display off mode می توانید صفحه نمایش را خاموش و یا روشن کنید. استفاده از این گزینه را عمدتا برای فضا هایی که نور کمتری دارند و یا در طول شب توصیه می کنیم. دکمه lighting برای روشن و خاموش کردن صفحه نمایش و قسمت آب سرد کن و یخ ساز مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی صدای یخچال ساید بای ساید در برخی از مدل ها خصوصا در سکوت شب آزار دهنده است. اگر این گزینه (sleep) را روی تنظیمات یخچال دارید، روشن کنید تا یخچال در حالت خواب قرار بگیرد. این تنظیم برای ۱۲ ساعت باقی می ماند و بعد از آن به صورت خودکار، به صورت قبل بر می گردد.

دمای یخچال چطور تنظیم می شود

یکی از کاربرد های بسیار مهم صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید، تنظیم دمای آن است. این قسمت با علامت های مختلف امکان انتخاب دمای مناسب را فراهم کرده است. این بخش از تنظیمات یخچال با عبارت Adjustment Temperature مشخص شده است.

این عبارت بالای اعدادی قرار دارد که دمای یخچال و فریزر را نشان می دهد. معنای آن تنظیمات دما در دو بخش فریزر و یخچال است. در هر دو قسمت یخچال و فریزر برای تنظیم دما، دو کلمه warmer و cooler دیده می شود یا علامت + و -.  warmer یا علامت + برای راهنمای تنظیم دمای یخچال با درجه بیشتر و گرمتر و cooler یا علامت – برای پایین بردن دما به کار می رود.

برای کم یا زیاد کردن دمای یخچال و فریزر دکمه های warmer و cooler یا علائم مثبت و منفی را فشار دهید و یا لمس کنید. اگر می خواهید فریزر سریعتر سرد شود دکمه super freezer  و یا super freeze را بزنید. همین گزینه برای یخچال با عبارت Power freeze یا power cool  نشان داده شده است. برای این که حجم زیاد مواد غذایی در فریزر تغییر نکند و سریع منجمد شود از این دکمه حتما استفاده کنید.

راهنمای کار با دکمه ها و صفحه نمایشگر ساید بای ساید دوو برای تنظیم دما

با توجه به راهنمای تنظیم دمای یخچال می توانید آن را به صورت دلخواه تنظیم کنید. برای این کار نکات نصب یخچال را که در ادامه آمده، اعمال کنید. باید بدانید که دو نوع تنظیمات بر روی یخچال ها قرار داده شده: Actual Temp و .Set Point

گزینه Actual Temp در صفحه نمایش ساید بای ساید دوو

در صفحه نمایش Actual Temp، کارخانه یخچال را روی دمای ۳۷ و فریزر را روی دمای صفر درجه فارنهایت گذاشته است. برای دیدن دمای تنظیم شده یکی از دکمه های cooler یا warmer را فشار دهید تا حالت Actual Temp فعال شود. برای بالا با پایین بردن یخچال و فریزر مجددا کلیدهای ذکر شده را با توجه به هدفتان فشار دهید. در این حالت راهنمای تنظیم دمای یخچال چراغ سبز گزینه set temp را نشان می دهد.

برای استفاده بهینه از ساید بای ساید دوو باید آپشن های آن را بشناسید

برای استفاده بهینه از ساید بای ساید دوو باید آپشن های آن را بشناسید

در طول این مطلب معرفی به معنی کلمات روی نمایشگر و دکمه های یخچال فریزر ساید بای ساید دوو اشاره شد. با توجه به اینکه قابلیت های ارائه شده در هر یک از مدل های یخچال فریزر دوو متفاوت است، به همین دلیل برخی از دکمه ها ممکن است در این مطلب وجود نداشته باشند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم دفترچه راهنمای یخچال را مطالعه کنید. علاوه بر این به شما پیشنهاد می کنیم اگر کار با این دکمه ها را بلد نیستید با کارشناسان و مشاوران تعمیرات یخچال دوو تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش