علت بوی بد داخل یخچال فریزر دوو

علت بوی بد داخل یخچال فریزر دوو

چگونه می‌توانیم از شر بوی بد داخل یخچال فریزر دوو خلاص شویم

دلیل بوی بد داخل یخچال فریزر دوو چیست؟ رفع سریع این مشکل اساسی برای آن دسته از کسانی که از مدل‌هایی مانند ساید بای ساید دارند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر در یخچال فریزر دوو را باز می‌کنید و بویی نامطبوع از داخل آن به مشامتان می‌رسد، پس تنها نیستید. عده زیادی از مردم این مشکل را با یخچال فریزر دوو خود دارند.

بوی بد یخچال فریزر یکی از آن مشکلات متداولی است که در صورت وقوع می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و باید هر چه سریع‌تر به دنبال رفع آن باشید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان قصد داریم به بررسی دلایل استشمام بوی بد از داخل یخچال فریزر دوو و همچنین راهکارهای موثر در رفع آن بپردازیم.

مهم‌ترین دلایل استشمام بوی بد از داخل یخچال فریزر دوو

مهم‌ترین دلایل استشمام بوی بد از داخل یخچال فریزر دوو

زمانی که یخچال فریزر دوو شما بوی ناخوشایندی می‌دهد، احتمالا یکی از مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، در یخچال شما اتفاق افتاده است. بو گرفتن یخچال پدیده‌ای است که کمتر در مدل‌های یخچال فریزر دوو رخ می‌دهد. زیرا این یخچال‌ها همیشه دمای پایینی دارند و امکان فاسد شدن و از بین رفتن مواد غذایی در آن‌ها بسیار پایین می‌باشد. اما در شرایطی که این یخچال‌ها بو بگیرد، از بین بردن این بو در بعضی از موارد می‌تواند بسیار دشوار باشد.

بوی بد داخل یخچال فریزر دوو به دلیل پاک نشدن چربی غذا

به شما توصیه می‌کنیم که مواد غذایی را به شکلی در یخچال قرار بدهید که امکان ریختن آن وجود نداشته باشد. اگر هم این اتفاق افتاد سریعا آن را به کمک یک دستمال نم‌دار تمیز کنید. تمیز کردن زودهنگام یخچال بعد از هر ریخت و پاشی از بوی بد آن جلوگیری می‌کند. مواد غذایی در صورت ریختن و ماندن طولانی مدت در یخچال بوی بدی را در یخچال ما ایجاد می‌کنند. به همین دلیل هم باید با دقت بالا این کار را انجام دهید و مطمئن شوید تا همه مواد غذایی به خوبی پاک شده‌اند.

انسداد مسیر گردش هوا و فاسد شدن مواد غذایی

مواد غذایی خود را به گونه‌ای در یخچال قرار بدهید که جلوی جریان هوا را نگرفته و هوای سرد در سرتاسر یخچال در جریان باشد تا شاهد فساد مواد غذایی نباشیم. اگر مواد غذایی را در حال فاسد شدن دیدید، آن‌ها را از یخچال خارج کنید. در غیر این صورت برای از بین بردن بوی بد یخچال با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد.

بوی بد ناشی از خرابی موتور یخچال فریزر دوو

قسمت‌های مختلف یخچال فریزر دوو ممکن است در زمان نقص فنی مشکلاتی را برای شما ایجاد کنند. موتور یخچال فریزر هم یکی از قسمت‌هایی است که می‌تواند سبب بروز این مشکل شود. عدم هوادهی صحیح به موتور یخچال فریزر دوو باعث می‌شود تا فضایی که موتور در اطراف خود به هوادهی نیاز دارد به طور کامل مهیا نشود. یکی از دلایل موثر در بوی بد داخل یخچال فریزر دوو، محل قرارگیری این قطعه است. این موضوع می‌تواند به یخچال فریزر شما، آسیب‌های جدی را وارد کند. در چنین شرایطی به شما پیشنهاد می‌کنیم تا حتما با یک تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیرات یخچال فریزر دوو، تماس بگیرید.

دما نامناسب است؛ علت دیگر بوی بد داخل یخچال فریزر دوو

یکی از موارد اساسی که در بررسی علت بوی بد یخچال فریزر دوو کمتر به آن توجه می‌شود، موضوع نامناسب بودن دمای دستگاه شما است. برای اینکه از دمای استاندارد یخچال فریزر خود آگاه شوید، پیشنهادی که ما برای شما داریم این است که حتما به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. از دیگر کارهایی که می‌توانید در این زمینه انجام دهید، جستجو در اینترنت درباره مدل دقیق یخچال دوو است.

کارشناسان بر این باورند که دمای طبیعی و استاندارد درون یخچال باید بین 2 الی 3 درجه سانتی‌گراد باشد تا مواد غذایی که درون آن قرار دارند، دچار فساد نشوند. در صورتی که ساکن مناطقی با آب و هوای مرطوب هستید، باید دمای یخچال فریزر دوو خود را کمی متفاوت‌تر بررسی کنید و سپس تنظیم نمایید.

باکتری و رطوبت؛ دو عامل مهم در ایجاد بوی بد داخل یخچال فریزر دوو

رطوبت و همینطور باکتری به طور کلی در هر یخچال فریزری وجود دارند. وجود چنین شرایطی طبیعتا برای باکتری‌ها بسیار مساعد است و باعث پخش شدن آن‌ها در فضای درونی یخچال فریزر دوو می‌شوند. برای اینکه به طور همزمان هم از شر رطوبت و هم از شر باکتری‌ها خلاص شوید، توصیه‌ای که داریم این است که دستگاه خود را به صورت منظم و هفتگی نظافت کنید. با انجام این کار علاوه بر اینکه از رشد گونه‌های مختلف باکتری‌ها جلوگیری می‌شود، امکان فاسد شدن مواد غذایی و در نهایت بوی نامطبوع تا حد امکان کاهش پیدا می‌کند.

با این اقدامات بوی بد داخل یخچال فریزر دوو را از بین ببرید

با این اقدامات بوی بد داخل یخچال فریزر دوو را از بین ببرید

یکی از مهم‌ترین مواردی که بسیاری از کاربران با توجه به مشغله‌های دنیای امروز، فرصت رسیدگی به امور خانه‌داری و منزل را پیدا نمی‌کنند، بوی بد یخچال فریزر است. بعد از اینکه متوجه بوی نامطلوب یخچال فریزر دوو شدید، می‌توانید اقداماتی را که در ادامه بیان می‌شود را برای از بین بردن بوی بد داخل یخچال فریزر دوو انجام دهید تا دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشید.

برای رفع بوی بد داخل یخچال فریزر دوو، مواد غذایی فاسد را به موقع از آن خارج کنید

در بیشتر موارد، به دلیل فساد میوه‌ها و سبزیجات درون یخچال، بوی بدی از داخل دستگاه منتشر می‌شود. در این شرایط برای از بین بردن این بوی نامطلوب می‌توانید مواد غذایی درون یخچال را به بیرون بیاورید و هر کدام از آن‌ها را به صورت مجزا بررسی کنید.

برای انجام این کار ابتدا یخچال را از برق بکشید و یا اگر دکمه خاموش روشن بر روی یخچال فریزر دوو شما وجود دارد، می‌توانید با استفاده از آن دستگاه را خاموش کنید. در مرحله بعد، تمامی قفسه‌ها و کشوها را به صورت مجزا بررسی و خالی کنید.

درب و لاستیک یخچال دوو را به خوبی نظافت کنید

یکی از کارهایی که می‌توانید برای رفع بوی بد یخچال فریزر دوو انجام دهید، نظافت درب و لاستیک یخچال فریزر است. برای انجام این کار ابتدا به کمک اسفنج و محلول جوش شیرین دور تا دور لاستیک و درب یخچال را تمیز کنید. درب یخچال را می‌توانیم از قسمت‌های مهمی در نظر بگیریم که در واقع محلی برای قرارگیری مواد غذایی مختلف است.

شستشوی سینی کف یخچال

عمده یخچال فریزرهای امروزی از جمله دوو دارای سیستمی مجهز به ضد برفک هستند. سیستم ضد برفک، به زبان ساده از یک سینی تخلیه تشکیل شده است و آب ناشی از چرخه برفک‌زدایی را درون خود جمع می‌کند. این سینی تخلیه به دلیل وجود رطوبت بر روی آن ممکن است به تدریج، محلی برای رشد و تکثیر باکتری‌ها و قارچ‌های مختلف شود.

به منظور برطرف کردن بوی بد یخچال فریزر دوو در چنین شرایطی باید ابتدا سینی تخلیه را از زیر یخچال بیرون بکشید. در گام بعدی سینی را با استفاده از آب گرم و جوش شیرین به طور کامل تمیز کنید. بعد از اینکه تمیز کردن سینی تمام شد، آن را دوباره سر جای اول خود قرار دهید.

بوی بد یخچال دوو؛ مشکلی آزاردهنده که باید سریعا برطرف شود

بوی بد یخچال دوو؛ مشکلی آزاردهنده که باید سریعا برطرف شود

برای اینکه بتوانید تا حد ممکن دلیل بوی بد داخل یخچال فریزر دوو را بشناسید و مشکل را برطرف کنید باید با چگونگی استفاده از این دستگاه به خوبی آشنا باشید. مدل‌های مختلف یخچال فریزر دوو بر اساس طراحی شرکت سازنده، طرز استفاده متفاوتی دارند.

برای اینکه یخچال خود را همیشه خوشبو نگه دارید، باید برنامه منظمی برای شستشو داشته باشید. هرگز اجازه ندهید تا یخچال شما برای مدت طولانی خاموش بماند. همین موضوع آسیب بسیار زیادی به یخچال شما وارد می‌کند و باعث ایجاد بوی نامطبوع درون آن می‌شود. به صورت کلی برای رفع این مشکل در مواردی که در تخصص شما نیست، پیشنها ما استفاده از تجربه یک تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیرات یخچال دوو  است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش