چگونگی سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو

چگونگی سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو

چرا تمیز و سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو لازم است؟

اغلب اوقات بدنه یخچال ‌ها پس از گذشت مدت زمان طولانی از خرید آن‌ها، رنگ سفید اولیه را از دست می دهند. این مشکل دلایل مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به تابش نور مستقیم، نشستن بخارات غذا روی بدنه آن و تمیز نکردن به مدت طولانی اشاره کرد. اما همواره راهکارهایی برای سفید کردن بدنه و برق انداختن آن همانند روز اول، وجود دارند. اگرچه بسیاری از افراد عقیده دارند که تمیز کردن بدنه یخچال فریزر، بسیار زمانبر و پر دردسر است؛ اما با دانستن چند نکته به راحتی می توان آن را دوباره مثل روز اول نو کرد. همچنین تمیز و سفید بودن بدنه یخچال فریزر تاثیر به سزایی در جلوه آشپزخانه دارد. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان به بررسی روش های سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو می پردازیم.

راهکارهای سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو

راهکارهای سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو

یخچال فریزری که بدنه سفید آن به مرور زمان زرد رنگ و کدر شود، کل محیط آشپزخانه را هم نامرتب و ناخوشایند نشان می‌دهد. اهمیت سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو آنجایی مشخص می شود که در صورت تمیز نکردن مداوم آن، این رنگ زرد و کدر برای همیشه روی دستگاه تثبیت خواهد شد. البته باید به خاطر داشته باشید که سطح بعضی از یخچال‌ها ممکن است به برخی مواد شوینده حساس باشند و در صورت استفاده از آن ها برای تمیز کردن، آسیب ببیند.

بنابراین حتما باید از پاک کننده ‌هایی برای سفید کردن استفاده کنید که مناسب بدنه یخچال فریزر باشند. اگر از سازگاری مواد شوینده خود با بدنه یخچال فریزر‌ اطمینان خاطر ندارید، از مایع ظرفشویی معمولی یا ترکیب سرکه و آب برای سفید کردن استفاده کنید. در ادامه چندی از بهترین روش های سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو آورده شده اند.

استفاده از تمیزکننده های چند منظوره

ساده ‌ترین راه برای سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو و از بین بردن زردی آن، استفاده از اسپری‌ های پاک کننده چند منظوره ضعیف است. البته باید توجه داشته باشید که برخی از این اسپری ‌ها اسیدی هستند و ممکن است رنگ بدنه یخچال فریزر را از بین ببرند. پاک کننده های چند منظوره را روی بدنه یخچال اسپری کنید. سپس با استفاده از یک پارچه نرم، بدنه یخچال فریزر را پاک کنید تا کاملا براق و تمیز شود.

ترکیب جوش شیرین و آب برای سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو

گزینه بعدی که اثر پاک کنندگی خیلی مناسبی هم دارد، ترکیب آب و جوش شیرین است. استفاده از محلول رقیق شده آب و جوش شیرین برای براق و سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو و از بین بردن زرد شدگی رنگ آن استفاده کرد. میزان غلظت محلول جوش شیرین و آب به میزان سختی لکه های روی بدنه یخچال فریزر بستگی دارد. از این رو، برای از بین بردن لکه ‌های سخت ‌تر، پیشنهاد می کنیم که این محلول را به‌صورت خمیری در بیاورید و استفاده کنید.

ترکیب سرکه و آب برای براق و سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو

برای براق کردن بدنه یخچال فریزر دوو، ترکیب سرکه به علاوه آب، یکی از بهترین ترکیب های ممکن است. برای درست کردن این ترکیب، در ابتدا باید یک ظرف آب ولرم و مقداری سرکه تهیه کنید. سپس با توجه به مقدار آب، حدود یک ششم حجم آب را سرکه بریزید. سپس آن‌ها را مخلوط کنید و با دستمالی مناسب بر روی یخچال بکشید. بعد از حدود 5 دقیقه، که محلول تاثیر خود را بر روی یخچال گذاشت، با یک دستمال نم دار نخی، بدنه یخچال را پاک کنید. توجه داشته باشید که اگر یخچال را با دستمال نخی به موقع خشک نکنید، لکه‌های این محلول بر روی بدنه می مانند. بنابراین زمان خشک کردن بدنه در این روش اهمیت زیادی دارد.

استفاده از خمیردندان؛ راهکار از بین بردن خط و خش

برای از بین بردن خط و خش بدنه یخچال فریزر و سفید کردن آن، می ‌توان از خمیر دندان استفاده کرد. برای انجام این کار به یک پارچه نرم و یک خمیر دندان سفید کننده به علاوه مقداری سرکه نیاز خواهید داشت. در ابتدا دستمال را به مقداری خمیر دندان آغشته کنید و آن را به خط و خش ‌های روی بدنه یخچال فریزر بکشید. پس از آن، کمی صبر کنید تا خمیر دندان به خوبی به خورد بدنه یخچال برود. وقتی خمیر دندان مقداری خشک شد، کمی سرکه سفید بر روی آن بزنید و با دستمال به آرامی پاک کنید. در نهایت می‌توانید مقداری سرکه سفید بر روی یخچال فریزر نیز اسپری کنید که براق تر بشود.

راهکارهای جلوگیری از زرد شدن بدنه یخچال فریزر

راهکارهای جلوگیری از زرد شدن بدنه یخچال فریزر

در حالت کلی، یخچال فریزرهای سفید نسبت به سایر یخچال فریزرها پتانسیل بیشتری برای زرد شدن دارند و از بین بردن این زردی نیز امری نسبتا دشوار است. از سوی دیگر، زرد شدن بدنه یخچال نمایی نامناسب و ناخوشایند در آشپزخانه ایجاد می کند و باید از بروز آن جلوگیری کرد. در ادامه به بررسی راهکارهای موثر برای جلوگیری از زرد شدن رنگ بدنه یخچال فریزر اشاره می کنیم:

  • معمولا هنگام استفاده از اجاق گاز و پختن غذا، چربی های موجود در غذا از سطح آن پرتاب می شوند و بر روی بدنه یخچال فریزر می نشینند. بهتر است یخچال را در مکانی دورتر از اجاق گاز قرار دهید
  • در صورتی که به بدنه یخچال خود آهنرباهای تزئینی می چسبانید، هر چند روز یک بار زیر آهنرباها را تمیز کنید و حتما زیر آن ها یک دستمال یا تکه کاغذی قرار دهید
  • برای جلوگیری از زرد شدن دسته های یخچال فریزر، بهتر است از محافظ های پارچه‌ای دور آن ها استفاده کنید
  • برای براق و سفید کردن بدنه ساید بای ساید دوو، حتما شوینده های مخصوص این کار را تهیه کنید تا زردی و آسیب بیشتری متوجه بدنه یخچال فریزر نشود
  • تمیز کردن بدنه یخچال را مرتبا انجام دهید و آن را به هیچ وجه به تعویق نیندازید
  • استفاده از برخی مواد شوینده نظیر مایع ظرفشویی برای تمیز کردن بدنه یخچال توصیه نمی شود. زیرا نه تنها آن را تمیز نکرده؛ بلکه حالت چسبندگی نیز روی بدنه آن ایجاد می کند که موجب جذب سریع‌تر گرد و غبار خواهد شد

روش تمیز کردن پشت یخچال فریزر

اگر شبکه خنک کننده یخچال تمیز باشد باعث می شود تا یخچال شما بهتر کار کند و دیرتر به عمر فرسودگی برسد. به طور معمول باید هر شش ماه یکبار این شبکه را تمیز کنید تا جرم، چربی، گرد و غبار و… از روی آن تمیز شود. برای این منظور ابتدا یخچال را از برق بکشید. آن را به آرامی جلو بکشید تا به پشت آن دسترسی پیدا کنید. به کمک یک قلم مو، فرچه یا برس نرم گرد و غبار روی شبکه ها، پره ها را با دقت تمیز کنید.

هنگام تمیزکاری پشت یخچال هیچ قطعه ای را نباید باز کنید و مواظب باشید که بی دقتی منجر به شکسته شدن لوله ها و نشت گاز نشود. به کمک یک دستمال که نم کمی دارد، گرد و غبار روی اجزای مختلف را پاک کنید. وقتی مطمئن شدید که هیچ قسمتی مرطوب باقی نمانده، می توانید یخچال را به برق متصل کنید.

افزایش زیبایی آشپزخانه با سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو

افزایش زیبایی آشپزخانه با سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو

سفید کردن بدنه یخچال فریزر دوو باعث زیباتر شدن جلوه آشپزخانه و خود دستگاه می شود. همواره باید توجه داشت که رد انگشت ‌های دست، لکه های روغن، گرد و خاک و به کار بردن برخی مواد شوینده، براق بودن سطح بدنه را از بین می برند. برای مراقبت و ایجاد جلوه زیباتر در یخچال فریزر، مواد شوینده متناسب با آن را به کار ببرید. این نکته حائز اهمیت است که هرگز نباید از مایع ظرفشویی، پودرهای لباسشویی و اسیدهای مختلف مخصوص پاک‌ کردن سطوح برای سفید کردن بدنه استفاده کنید. پس از استفاده از ماده شوینده مناسب، حتما باید سطح یخچال فریزر را با استفاده از یک دستمال نخی کاملا خشک کنید. اگر یخچال فریزر را خشک نکنید، لکه‌های اسپری مواد روی آن باقی خواهند ماند.

امیدواریم که این مطلب از دوو پشتیبان بعنوان نمایندگی تعمیرات یخچال دوو برای شما مفید بوده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش