علت سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو

علت سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو

دلایل و راهکارهای رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو

علت سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو چیست؟ این پرسش بسیاری از دارندگان یخچال فریرزهای دوو مانند ساید بای ساید است. آبسردکن یخچال فریزر دوو دسترسی افراد به آب سرد را آسان می‌کند و به همین خاطر هم اهمیت زیادی دارد.

تصور کنید که لیوان خود را به آبسردکن نزدیک می‌کنید تا از آب سرد پر شود اما وقتی آن را می‌نوشید متوجه می‌شوید که آب بسیار گرم است و به اندازه دلخواه خنک نیست. قطعا این مساله برای شما بسیار آزاردهنده خواهد بود. این مشکل می‌تواند به دلیل تنظیم نبودن ترموستات و یا کار نکردن خود آبسردکن یخچال باشد. در ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان به دلایل مختلفی اشاره می‌کنیم که می‌توانند باعث به وجود آمدن این مشکل شوند. همچنین نگاهی به اقدامات موثر برای رفع این مشکل آزاردهنده خواهیم داشت.

علت سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو چیست

علت سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو چیست

آبسردکن یخچال فریزر دوو، دارای مخزنی است که آب را در داخل خود جمع می‌کند تا در زمان نیاز با فشردن پدال در اختیار ما قرار بگیرد. این آب سرمای خود را از یخچال می‌گیرد بنابراین اگر آب داخل آبسردکن، سرد نیست یکی از علل این می‌تواند باشد که دمای خود یخچال به اندازه‌ای خنک نیست که آب را هم تا اندازه مورد نظر ما خنک کند. از طرفی خنک نبودن محیط یخچال هم دلایل مختلفی دارد و باید توسط تعمیرکاری مجرب عیب‌یابی شود تا دلیل اصلی سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو شناسایی شود.

به منظور پی بردن به علت بروز این مشکل، باید قطعاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، بررسی شوند:

  • ترمودیسک
  • برد الکترونیکی
  • فن یخچال
  • گاز مبرد یخچال
  • المنت
  • موتور یخچال

ترموستات؛ قطعه‌ای که نقش زیادی در سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو دارد

یکی دیگر از مواردی که موجب گرم شدن محیط یخچال فریزر دوو و در پی آن خنک نشدن آب داخل آبسردکن می‌شود، تنظیم غیراصولی ترموستات یخچال است. ترموستات، قطعه‌ای است که دمای یخچال را تنظیم می‌کند و از سردتر یا گرمتر شدن محیط یخچال از دمایی که روی آن تنظیم شده است، جلوگیری می‌کند. زمانی که این قطعه به خوبی تنظیم نشود و دنای یخچال هم بالا باشد، آب داخل آبسردکن نیز خنک نخواهد شد.

عامل دیگر در این زمینه می‌تواند خرابی ترموستات باشد. زمانی که ترموستات خراب باشد نمی‌تواند به درستی دمای محیط داخلی یخچال را تشخیص دهد و همین موضوع هم سبب می‌شود تا دمای یخچال گرمتر یا سردتر از مقدار تنظیم شده باشد. سرد شدن بیش از اندازه باعث می‌شود لوله آب آبسردکن یخ بزند.

یخ زدگی لوله آب آبسردکن؛ از دلایل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو

زمانی که لوله‌های انتقال دهنده آب یخ بزنند، آب به مقدار کافی وارد مخزن آبسردکن نخواهد شد. برای اینکه بفهمید لوله یخ زده است یا نه باید لوله را که در پایین یخچال قرار دارد جدا کرده و در داخل آن بدمید. در صورتی که هوا از آن عبور نکند، مشخص می‌شود که لوله یخ زده است. برای حل این مشکل باید یخ درون لوله را با استفاده از روشی ذوب کنید. در نهایت دمای یخچال فریزر را تنظیم کنید تا از یخ‌زدگی مجدد لوله جلوگیری کنید.

آبی که از لوله‌های منزل تامین می‌شود فشار کافی ندارد

آبی که وارد مخزن آبسردکن یخچال فریزر دوو می‌شود از لوله‌های آب منزل تامین می‌شود. در نتیجه اگر فشار آب درون لوله‌ها کم باشد، آب به خوبی به داخل مخزن هدایت نمی‌شود و در داخل آبسردکن به اندازه کافی آب خنک نخواهید داشت. به این منظور باید فشار آب خانه را اندازه بگیرید تا متوجه شوید که مشکل از فشار آب خانه است یا خیر.

خرابی شیر برقی ؛ از دیگر عوامل موثر در سرد نشدن آب آبسردکن یخچال دوو

یکی دیگر از مواردی که باعث سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو می‌شود، خرابی شیر ورودی آب است. به همین منظور ابتدا به کمک مولتی‌متر بررسی کنید که در شیر برقی اتصالی وجود ندارد. در صورت وجود اتصالی، شیر برقی باید تعویض شود.

وجود ایراد در برد کنترلی دیسپنسر یا آبسردکن

در شرایطی که برد کنترلی دیسپنسر یا همان آبسردکن یخچال دوو خراب باشد، بسیاری از عملیات‌های مرتبط با آبسردکن و نیز یخچال متوقف می‌شود. ممکن است این بخش، جریان یا ولتاژ الکتریکی لازم را که برای کارکرد صحیح آبسردکن یخچال لازم است، تامین نکند.

این برد کنترلی بخش آبسردکن، یخساز و صفحه نمایش را کنترل می‌کند. اگر تنها یکی از این بخش‌ها کار نمی‌کنند، ابتدا آن‌ها را بررسی کنید و در صورتی که تمام مجموعه از کار افتاده است، به سراغ برد بروید تا سوختگی و یا اتصال کوتاه نداشته باشد. در موضوع سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو، تشخیص اینکه یخچال شما به یک برد کنترلی جدید نیاز دارد یا خیر بر عهده تکنسین‌های حرفه‌ای تعمیر یخچال است.

سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو به دلیل خرابی کلیدهای آبسردکن

کلید آبسردکن وظیفه دارد که جریان ولتاژ مورد نیاز آبسردکن را تامین نماید. زمانی که یکی از کلیدهای آبسردکن خراب باشد، سیستم آبسردکن دیگر به درستی کار نمی‌کند. برای اینکه از خرابی کلید مطمئن شوید باید به کمک مولتی‌متر اتصال جریان برق را در آن بررسی کنید. اگر جریان وجود نداشت باید سریعا کلید را تعویض کنید.

از طرف دیگر، کلید درب یخچال هم زمانی که درب باز است سیستم یخساز و آبسردکن را غیرفعال می‌کند. اگر این کلید خراب باشد ممکن است حتی زمنانی که درب یخچال بسته است، آبسردکن غیرفعال شود. به منظور اطمینان از خراب یا سالم بودن کلید درب، باید با استفاده از یک مولتی متر وجود جریان را در کلید بررسی کنید. اگر در مواقعی که کلید درب فشرده و فعال می‌شود، جریانی وجود نداشت، این یعنی لازم است که حتما آن را تعویض کنید.

نقش فیلتر آب آبسردکن

به دلیل وجود املاح مختلف در آب، این امکان وجود دارد که فیلتر آب آبسردکن به تدریج گرفتار رسوبات مختلف شود و مسدود گردد. مسدود شدن فیلتر مانع از منتقل شدن آب به درون آبسردکن می‌شود و به طور کلی عملکرد آبسردکن را مختل می‌کند. به همین دلیل هم بهتر است که فیلتر آبسردکن را هر 6 ماه یکار تعویض کنید تا شاهد مشکلاتی از این دست نباشید.

وجود ایراد در سیم‌کشی‌های داخلی

یکی دلایل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو، وجود ایراد در سیم‌کشی‌های داخلی است. به این منظور، داخل یخچال و درب‌ها را بررسی کرده و آن دسته از سیم‌هایی که قطع شده‌اند را مجددا متصل کنید. ممکن است که برخی از آن‌ها بر اساس نوسانات جریان و عوامل دیگری سوخته باشند. تحت چنین شرایطی تشخیص آن‌ها ساده است و برای رفع این مشکل باید سریعا آن‌ها را تعویض کرد.

لزوم اقدام به موقع برای حل مشکل سرد نشدن آب در یخچال دوو

لزوم اقدام به موقع برای حل مشکل سرد نشدن آب در یخچال دوو

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم، سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال دوو، مشکل رایج بسیاری از کاربران این دستگاه‌ها است. آبسردکن یخچال دوو، یکی از پرکاربردترین اجزای این یخچال‌ها، به ویژه مدل‌های ساید بای ساید در فصل تابستان است که لذت نوشیدن یک لیوان آب خنک و مطبوع را برای ما فراهم می‌کند. به همین دلیل هم در صورت بروز ایراد باید سریعا برای حل آن اقدام کنید. چنانچه که با مطالعه راهکارهای این مطلب، هنوز هم با این مشکل مواجه بودید، سریعا با یک تعمیرکار مجرب و متخصص در زمینه تعمیر یخچال دوو  تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.8]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش