علت از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو

علت از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو

وقتی دکمه های ماشین لباسشویی دوو کار نمی کنند

قطعا ماشین لباسشویی از مهم‌ترین لوازم برقی خانگی و دست راست بانوان خانه دار در منزل است. در بین برندهای تولید کننده این لوازم خانگی نیز، بند دوو نامی آشنا و قابل اعتماد است. با این حال ماشین های لباسشویی این برند نیز گاهی دچار مشکلاتی مانند از کار افتادن دکمه های تنظیمات و فرمان می شوند. در این مطلب از نمایندگی تعمیر دوو دوو پشتیبان  با علل بروز این مشکل و راهکارهای رفع از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو آشنا ‌شوید.

دلایل مهم از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو

دلایل مهم از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو

ماشین لباسشویی های جدید امکانات ویژه ای دارند که فرآیند شست‌وشو را آسان تر می کنند. البته این ماشین لباسشویی ها یک ویژگی مشترک با مدل های قدیمی دارند و آن هم شیوه انتخاب چرخه شست‌وشو است. در واقع، تمام ماشین های لباسشویی یک یا چند دکمه و پیچ تنظیم برای انتخاب عملکردهای متفاوت دارند. با این حال مانند همه لوازم خانگی، این احتمال وجود دارد که دکمه های این دستگاه ها با مشکل مواجه شوند.

به طور کلی، برای مشکلاتی مانند از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو، دلایل متفاوتی وجود دارد. در برخی مواقع، فقط یک دکمه خاص کار نمی کند. اما گاهی پیش می آید که کلیه دکمه ها از کار می افتند. همچنین در ماشین لباسشویی های جدیدتر، این امکان وجود دارد که پنل دستگاه دچار مشکل شود و مشکلات پنل بسیار گسترده هستند. اما در 80 درصد موارد، این مشکل ناشی از خرابی برد پنل یا برد کنترل اصلی است. 20٪ دیگر مربوط به خرابی تایمر (در ماشین لباسشویی های قدیمی)، خرابی سوئیچ درب یا حتی مشکلات منبع تغذیه است. در ادامه، به برخی از دلایل و راهکارهای رایج‌ برای عمل نکردن دکمه های ماشین لباسشویی دوو می پردازیم.

بر هم خوردن تنظیمات ماشین لباسشویی

اگر صفحه تنظیمات ماشین لباسشویی شما مکانیکی است، یک مشکل جزئی می تواند منجر به از کار افتادن دستگاه به طور کامل شود. در واقع، پیچ های تنظیم موجود این ماشین ها مانند چرخ دنده عمل می کنند و باید در یک نقطه مشخص قرار بگیرند تا دستورات شما را به بخش داخلی ماشین لباسشویی منتقل کنند. اگر زمانی که پیچ را می چرخانید، صدای کلیک را نمی شنوید یا صدایی غیر عادی به گوش شما می خورد، این احتمال وجود دارد که این پیچ دچار مشکل شده باشد.

ممکن است مشکلات مشابه در دستگاه‌هایی که تنظیمات دکمه‌ای دارند نیز رخ دهد. برای رفع مشکلاتی مانند از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو، باید مطمئن شوید که تمام اجزا مکانیکی پنل تنظیم در جای خودشان قرار دارند.

از سوی دیگر، در ماشین لباسشویی‌هایی که پنل تمام دیجیتال یا اجزا مکانیکی کمتری دارند، باید دستگاه را روی حالت راه‌اندازی مجدد (ری استارت / Restart) قرار دهید. اما اگر پنل کنترل از کار افتاده است، سعی کنید ماشین لباسشویی را خاموش کرده و دوباره روشن کنید. سپس، همه تنظیمات را به حالت پیش فرض (default) برگردانید. پیشنهاد ما این است که پیش از هر اقدامی، نحوه تنظیم مجدد ماشین لباسشویی را در دفترچه راهنمای آن پیدا کنید و بر طبق دستورالعمل های مربوطه، دستگاه را تنظیم کنید. لازم به ذکر است که در برخی موارد، باید برد پنل را به طور کلی تعویض کنید تا دکمه ها دوباره کار کنند.

مشکل در اتصال برق؛ یکی از علل رایج از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو

اگر هیچکدام از دکمه های ماشین لباسشویی شما کار نمی کنند یا تنظیم مجدد آن نتوانست به شما کمکی کند، اتصال دستگاه به منبع برق را بررسی کنید. زیرا عمل نکردن دکمه های ماشین لباسشویی می تواند به این معنی باشد که برق به پنل کنترل نمی رسد.

اگر می خواهید اتصال ماشین لباسشویی به برق را بررسی کنید، بهتر است اول از دوشاخه دستگاه شروع کنید. شما باید به پشت یا کنار ماشین لباسشویی نگاه کنید تا محل اتصال آن به پریز را پیدا کنید. در این مرحله، باید مطمئن شوید که دوشاخه محکم در پریز قرار گرفته است. این کار را با اعمال فشار مستقیم روی بخش بیرونی دوشاخه انجام دهید. توجه داشته باشید که نباید به طرفین دوشاخه دست بزنید، چراکه ممکن است دچار برق‌گرفتگی شوید.

مدار شکن نیز می تواند باعث از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو شود

برای رفع مشکل عمل نکردن دکمه های ماشین لباسشویی، جعبه مدار شکن خانه را بررسی کنید. در واقع، تمام کلیدهای موجود در این جعبه باید در یک جهت باشند. همچنین ممکن است دو ستون را مشاهده کنید که جهت مخالف دارند. اما تا زمانی که همه سوئیچ ها در کنار هم قرار گرفته باشند. چنین ترتیبی در کلیدها، طبیعی است.

اگر اجزا مدار شکن دچار مشکل شوند، سوئیچ  در مرکز یا موقعیت “خاموش” قرار می گیرد. از این رو، باید به دنبال سوئیچی باشید که در ردیف یکسان با دیگر سوئیچ ها قرار ندارد. اگر چنین سوئیچی را پیدا کردید، آن را تا انتها فشار دهید تا درست در حالت “خاموش / OFF” قرار بگیرد و سپس، آن را به سمت “روشن / ON” برگردانید تا مدار شکن مجددا تنظیم شود و برق را به پریزها بازگرداند. حالا می توانید ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید.

بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

یکی از علل رایج از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو، بسته نشدن درب دستگاه است. در واقع، ماشین های لباسشویی جدید تشخیص می دهند که درب بسته یا خیر. سپس، درب را قفل می کنند و دستور شروع را به دیگر اجزا داخلی می دهند. اما اگر سوئیچ درب فعال نشود، ماشین لباسشویی نیز روشن نمی شود. در برخی موارد، باید سوئیچ درب را تعویض یا تعمیر کنید. پیشنهاد ما این است که در چنین مواقعی، حتما با تعمیرکاران تماس بگیرید.

خرابی بردها؛ یکی از علل اصلی از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو

در حالی که برد پنل فقط رابط کاربری ماشین لباسشویی را کنترل می کند، برد کنترل اصلی تمام اجزای دستگاه را به هم متصل می کند و این امکان را به وجود می آورد که ماشین لباسشویی مانند عنوان یک واحد منسجم کار کند. از این رو، اگر برد کنترل مرکزی از کار بیافتد، اجزای دیگر نیز تحت تاثیر قرار می گیرند. در این بین، دکمه ها نیز دچار مشکل می شوند. مانند دیگر اجزا داخلی ماشین لباسشویی، تعمیر یا تنظیم بردها، بسیار دشوار است. از این رو، برای رفع مشکل این قطعات، باید از متخصصان کمک بگیرید.

رفع مشکل از کار افتادن دکمه های ماشین‌ لباسشویی با کمک متخصصان

رفع مشکل از کار افتادن دکمه های ماشین‌ لباسشویی با کمک متخصصان

علاوه بر مواردی که در این مطلب ذکر کردیم، خرابی تایمر، نشتی و گرفتگی، نقص در فیوز حرارتی و … می توانند باعث از کار افتادن دکمه های ماشین لباسشویی دوو شوند. از این رو، تشخیص علت اصلی بروز این مشکل، بسیار دشوار است. همچنین ممکن است در حین تعمیر به اجزایی داخلی مانند پمپ، درام، بردها و … آسیب برسانید. از سوی دیگر، در فرآیند تعمیر ماشین لباسشویی، امکان برق‌گرفتگی نیز وجود دارد. در نتیجه، تماس گرفتن با یک تعمیرکار ماهر در رمینه تعمیر لباسشویی دوو در چنین مواقعی، بهترین تصمیم است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش