پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو

پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو

پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو

در صورت پاره شدن لاستیک بین درب و درب ماشین لباسشویی دوو، لازم است در اسرع وقت عیب را برطرف کنید. در غیر این صورت، هر شستشو با نشتی همراه خواهد بود و آب از درب دریچه بیرون می ریزد. در این مقاله از نمایندگی نمایندگی دوو پشتیبان، راهکارهایی ارائه می کنیم که  می توانید خودتان با این مشکل مقابله کنید و یا برای حل کردن سریع آن می توانید با مرکز تعمیرات لوازم خانگی دوو در تهران تماس بگیرید.

چرا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو پاره می شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو پاره می شود:

 • بارگیری / تخلیه نامناسب لباس های شسته شده
 • اشیاء خارجی که در جیب لباس فراموش می شوند
 • اسیب به لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو  توسط اتصالات فلزی
 • نیشگون گرفتن لباس های شسته شده بین واشر و درب دریچه
 • استفاده از مواد شوینده تهاجمی
 • رطوبت بیش از حد
 • کپک زدگی
 • عدم رعایت بهداشت و نظافت ماشین لباسشویی
 • نقص کارخانه
 • جویدگی توسط حیوانات خانگی
 • حرکت زیاد ماشین لباسشویی در هنگام شست و شو

در نظر داشته باشید که اغلب خرابی میکروسوئیچ لباسشویی دوو  حرکت زیاد ماشین در هنگام شست و شو می باشد.  بنابراین، برای اینکه لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو دوام داشته باشد، وسایل را با دقت از دستگاه تخلیه کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ جسم خارجی در جیب لباس شما باقی نمی ماند، فقط مواد شوینده با کیفیت بالا را انتخاب کنید. همچنین مهم است که لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو را پس از هر بار استفاده خشک کنید و درب دریچه را برای تهویه باز بگذارید.

آیا در صورت پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو امکان آب بندی وجود دارد؟

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو یک مهر و موم لاستیکی محکمی است که بین مخزن و درب اطمینان واقع شده است. این لاستیک نقش مهمی در هنگام شست و شو ایفا می کند. هنگام شستن ماشین لباسشویی مقداری آب بیرون می ریزد که این واشر لاستیکی اجازه خروج آب از دریچه را نمی دهد. بنابراین در صورتی که لاستیک به مقدار خیلی جزئی پاره شده باشد در بعضی از مدل های لباسشویی دوو امکان آب بندی وجود دارد اما در همه مدل ها این امکان وجود ندارد.

یکی از کارهایی که  به منظور پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی انجام می شود چرخاندن لاستیک دور درب است به طوری که قسمتی که پاره شده است در قسمت فوقانی قرار داده شود. البته این یک راه حل موقت است و در بعضی از مدل ها جواب می دهد. اگر می خواهید این کار را خودتان انجام دهید ممکن است به صرفه باشد اما اگر این کار را می خواهید به تعمیرکار ماشین لباسشویی دوو در  تهران بسپارید بهتر است برای تعویض لاستیک دور درب از او تقاضا کنید تا هزینه اضافه ای را پرداخت نکنید چون در نهایت می بایست این واشر لاستیکی را تعویض کنید.

آیا امکان چسباندن لاستیک دور درب و یا تعویض آن وجود دارد؟

آیا امکان چسباندن لاستیک دور درب و یا تعویض آن وجود دارد؟

در مجموع آب بندی کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو یک راه حل موقت می باشد و پس از چند بار شست و شو شروع به نشت می کند. لاستیک دور درب بسیار حساس است و تحت کشش و بعلاوه در یک محیط نسبتا تهاجمی  بعلاوه دما بالا کار می کند و در صورتی که پاره شده باشد می بایست آن را تعویض نمود. تعویض نمودن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو کار آسانی است و براحتی قابل انجام است. ما در ادامه این راهنمایی را خدمت شما ارائه می دهیم. در صورتی که مقدور به تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو نیستید می توانید این کار را به مجموعه دوو پشتیبان در تهران بسپارید. این مجموعه در 24 ساعت شبانه روز این خدمت را با گارانتی به انجام می رساند.

 نحوه تعویض لاستیک دور درب

مانند هر قطعه در لباسشویی تعویض لاستیک دور درب  روش خاص خود را دارد و در تعویض آن باید به آن نکات توجه کنید. بهتر است این کار را به تکنسین ماهر لباسشویی بسپارید.

در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی دوو این لایه پلاستیکی را  بدون خارج کردن بدنه یا درب ماشین لباسشویی می توان بیرون آورد و اما در بعضی از مدل های دیگر لازم است  بهتر است که این اقدام انجام شود. در نظر داشته باشید که این کار را به تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید. زیرا برای نگهداری لاستیک دور درب گیره هایی تعبیه شده است که در صورت اشتباه خسارت جبران ناپذیری را به آن وارد می کند.

نحوه صحیح برداشتن نوار لاستیکی

نحوه صحیح برداشتن نوار لاستیکی دور درب بستگی به سازنده دارد، بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که دستورالعمل های دستگاه را مطالعه کنید، سپس آن را از شبکه جدا کنید. اقدامات بعدی به این بستگی دارد که آیا می توان لاستیک دور درب را برداشت یا خیر؟  اما در هر صورت، نوار پلاستیکی  باید از بیرون ماشین لباسشویی جدا شود.

برای برداشتن پوشش دریچه، باید بست ها را باز کنید، سپس با استفاده از یک چاقو یا پیچ گوشتی ملایم، لبه فشار را به دقت به سمت خود بکشید. دومی در بالای باند الاستیک قرار دارد. پس از این، نوار الاستیک را بردارید، شروع به برداشتن آن از سمت محدب کنید، سپس آن را در مخزن بپیچید. پوشش را از دستگاه جدا کنید. در مجموع روند جداسازی قطعات بیشتر به دستگاه بستگی دارد:

 • پانل غیر قابل جابجایی: بست را در زیر باند لاستیکی پیدا کنید و آن را بردارید، اگر لاستیک دور درب خیلی محکم وصل نشده باشد، می توانید بدون مشکل آن را بردارید.
 • پانل قابل جابجایی: شیر را پیدا کنید و بلوک شستشو را بیرون بکشید و پانل های بالا و پایین را باز کنید.

پس از اتمام این مرحله، شروع به برداشتن قفل و پانل جلویی کنید. هنگامی که به قسمت داخلی کاف دسترسی پیدا کردید، می توانید به راحتی بست را بردارید. ممکن است فنر یا گیره ای  باشد که با پیچ گوشتی باز شود.

نصب لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

پس از تمیز کردن دور درب، می توانید یک لاستیک دور درب جدید  را جایگزین کنید و مراحلی که گفته شد را به طور معکوس اجرا کنید. همه چیز را به درستی، با دقت و به ترتیب انجام دهید، در غیر این صورت ممکن است با نشتی روبه رو شوید.

در بالای لاستیک دور درب یک برامدگی وجود دارد و سوراخ های تخلیه در پایین وجود دارد. اگر دستگاه دارای یک شلنگ تخلیه است که دارای اداپتور است، ابتدا باید ان را متصل کنید و تنها پس از ان داخل شلنگ قرار دهید. اگر پانل جلو قابل جابجایی نباشد، باید قفل را باز کنید و یک پیچ گوشتی را در ان قرار دهید.

اگر پانل جلویی برداشته شود، لبه در قسمت پایینی  قرار می گیرد و به تدریج به سمت بالا کشیده می شود، در جای خود می افتد. پس از نصب واشر، می توانید پانل را به ترتیب زیر دوباره سرهم کنید:

پس از این کار، لاستیک دور درب را برگردانید و در جای خود قرار دهید، برای این کار آن را روی برآمدگی قلاب کنید. با استفاده از یک پیچ گوشتی، لبه بیرونی را به جای خود برگردانید. دریچه را تعویض کنید.

هنگام تعویض نوارهای لاستیکی چه نکاتی را باید به خاطر بسپارید

قبل از تعویض، لطفا توجه داشته باشید:

 • مراقب لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باشید و آن را سوراخ نکنید.
 • هنگام برداشتن لبه آن را خم نکنید، تراز کردن آن بسیار دشوار است.

اگر از نکات بالا پیروی کنید، انجام تعمیرات خودتان ایده بدی نیست. در شرایطی که دستگاه شما تحت گارانتی است، بهتر است آن را در اختیار متخصصان قرار دهید. شما می توانید این کار را به مجموعه دوو پشتیبان در تهران بسپارید. ما در مجموعه دوو پشتیبان انواع تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در تهران را با قیمت مناسب و با گارانتی به انجام می رسانیم. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

قیمت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو

قیمت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو

قیمت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو گران نیست و ممکن است برای مدل های خیلی قدیمی مقداری به سختی پیدا شود اما در مجموع برای مدل های جدید در دسترس است. در مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در تهران دسترسی به انواع لاستیک دور درب برای مدل های مختلف وجود دارد و توسط تکنسین های ماهر و با تجربه با قیمت مناسب قابل نصب است. توجه داشته باشید که دستمزد تعمیرکار لاستیک دور درب توسط اتحادیه مشخص می شود و مجموعه تغییرات زیادی در قیمت آن انجام نمی دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر  و استعلام قیمت با آگاهی از مدل لباسشویی با ما تماس بگیرید.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد اطلاعات کاملی در رابطه با دلایل پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی و علت آن آورده شود. اگر فردی دست به آچار هستید می توانید براحتی لاستیک دور درب را تعویض کنید اما اگر مهارتی در این زمینه ندارید ان را به متخصص بسپارید. شما می توانید این کار را به مجموعه دوو پشتیبان بسپارید. در این مجموعه کلیه خدمات تعمیر لوازم خانگی دوو با قیمت مناسب انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش