علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی دوو

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی دوو

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی دوو

شما لباس های شسته شده را شروع کردید، لباس های شسته شده را در ماشین لباسشویی قرار دادید، اما بیشتر از این پیش نرفت. به دلایلی درب قفل نمی شود یا به طور فیزیکی بسته نمی شود. علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی دوو می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در این مقاله به آنها پرداخته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بسته نشدن درب ماشین لباسشویی دوو تا پایان مقاله همراه ما باشید. در صورتی که با راهکارهای ارائه نتوانستید مشکل درب را برطرف کنید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی دوو در تهران  از طریق همین سایت در ارتباط باشید. ما در 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی نیازهای شما در رابطه با تعمیرات لوازم خانگی دوو می باشیم.

دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی دوو

برای بسته نشدن درب ماشین لباسشویی دوو دلایل متعددی وجود دارد اما به طور معمول آنها را می توان به دو گروه طبقه بندی کرد:

دلایل مکانیکی:

به دلایل مکانیکی دریچه به صورت فیزیکی بسته نمی شود. هنگام بستن درب، کلیک مشخصه را نمی شنوید یا زبانه به هیچ وجه به سوراخ قفل نمی رسد.

دلایل الکترونیکی:

در صورت وجود مشکلات الکترونیکی شما یک کلیک مشخصه را می شنوید، اما قفل دریچه کار نمی کند و شما کلیک دوم را زمانی که دریچه به صورت الکترونیکی بسته می شود، نمی شنوید.

در هر دو مورد، هنگام تلاش برای شروع شستشو، ماشین های مدرن اغلب یک خطای قفل  را بر روی صفحه نمایش نشان می دهند و عملیات را شروع نمی کنند.

خطاهای قفل درب در ماشین لباسشویی دوو

خطای بسته نشدن درب ماشین لباسشویی دوو  به صورت LE نشان داده می شود. این خطا دقیقا بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی مشاهده می شود و در صورتی که از مدل های قدیمی استفاده می کنید خطاهای مرتبط به قفل درب در ماشین لباسشویی دوو با چراغ چشمک دیده می شود.

اگر درب ماشین لباسشویی شما بسته نشد، نگران نباشید و به یک توده از لباس های کثیف نگاه کنید. بیایید سعی کنیم بفهمیم دقیقا چه اتفاقی افتاده است. ممکن است برای حل مشکل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی دوو به تعمیرکار نیاز داشته باشید و به کمک او مشکل را حل کنید. در صورتی که در تهران هستید می توانید از دوو پشتیبان کمک بگیرید. در این مجموعه با کادری مجرب کلیه خدمات نصب، تعویض وتعمیر ماشین لباسشویی دوو در تهران انجام می پذیرد. برای ثبت درخواست تعمیر از نمایندگی معتبر دوو می توانید با شماره هایی که در قسمت تماس با ما دراین سایت اشاره شده است، کمک بگیرید.

آنچه شما می توانید به تنهایی انجام دهید

تجربه ما در تعمیر چنین مشکلی نشان می دهد که در برخی موارد می توان مشکل را توسط خودتان حل کرد. اول از همه، نکات زیر را بررسی کنید.

 • درب دستگاه به شدت بسته نشده است. سعی کنید ان را باز کنید و دوباره ببندید.
 • چک کنید که لباس ها بر روی درب و یا بر روی لایه پلاستیکی دور درب قرار نگرفته باشند. در این مواقع لباس را به داخل فشار دهید و یا حجم لباس را کم کنید.
 • ممکن است چیزی وارد زبانه درب ماشین لباسشویی شده باشد. برای مثال ، یک کودک ادامس را در ان قرار دهد. بنابراین، زبانه به طور کامل در سوراخ قرار نمی گیرد، درب محکم بسته نمی شود و شستشو شروع نمی شود.
 • مشکل از برق و نوسانات آن است که می تواند باعث خرابی درب ماشین لباسشویی دوو شود. در این مواقع مدت زمانی صبر کنید و سپس آن را شروه کنید.

خرابی های مکانیکی که از بسته شدن ماشین لباسشویی جلوگیری می کند؟

خرابی های مکانیکی که از بسته شدن ماشین لباسشویی جلوگیری می کند؟

علت خرابی مکانیکی می تواند هر دو سایش و شکستگی و دست کاری کردن آن با بی دقتی باشد به طوریکه دریچه سخت کوبیده می شود، چیزهای مرطوب سنگین بر روی ان اویزان شد و شاید حتی کودکان بر روی ان “نورد” شوند. از اطلاعات زیر، شما قادر خواهید بود درک کنید که کدام قسمت اسیب دیده است.

لولا روی درب آسیب دیده

در صورتی که لولا روی درب آسیب دیده باشد درب به صورت فیزیکی بسته نمی شود و زبانه بر روی آن به درستی بسته نمی شود.

 • علائم

لولا روی درب آسیب دیده سبب می شود که درب بسته نشود و یا زبانه در سوراخ قفل در بدنه دستگاه قرار نمی گیرد.

 • نحوه تعمیر

برای تعمیر لولا روی درب آسیب دیده در صورتی که اتصال دهنده های درب به بدنه خودرو شل باشند، لازم است انها را سفت کنید و لولاها را تنظیم کنید. اگر لولا اسیب دیده باشد، باید به طور کامل جایگزین شود.

خرابی زبانه درب

زبان قلاب  به “شیار” قفل وارد نمی شود. اغلب، این مشکل ناشی از دست دادن ساقه فلزی است که “زبانه” را در موقعیت صحیح نگه می دارد.

 • علائم

درب ماشین لباسشویی از لحاظ فیزیکی بسته نمی شود: قلاب به سوراخ دستگاه قفل دریچه نمی رسد.

 • نحوه تعمیر

لازم است درب را جدا کنید و ساقه را در محل اصلی خود نصب کنید. یا جایگزینی کامل دسته دریچه.

تغییر شکل قطعه پلاستیکی درب

یک قطعه پلاستیکی در قفل ماشین لباسشویی وجود دارد که به لطف ان درب دریچه قفل شده است.همانطور که واشر عمل می کند، ممکن است به تدریج، درب در چنین موقعیتی انحراف پیدا کند و فرسوده شود. انحراف انقدر بزرگ نیست که درب به هیچ وجه بسته نشود، اما “قلاب” به شیار نمی رسد، به همین دلیل دریچه ثابت نیست.

 • علائم

درب بسته می شود، اما هیچ کلیکی شنیده نمی شود و دریچه در موقعیت بسته قفل نمی شود.

 • نحوه تعمیر

لازم است قفل ماشین لباسشویی را جایگزین کنید، زیرا قطعات ان به طور جداگانه فروخته نمی شوند.اگر همه چیز با بسته شدن فیزیکی درب خوب است و قفل کار نمی کند و دستگاه شروع به کار نمی کند، باید به دنبال علت داخل واشر خود باشید. در اینجا خرابی هایی وجود دارد که منجر به قفل شدن می شود.

 • خرابی قفل دریچه

برای ایمنی کاربران درب ماشین لباسشویی قفل می شود. میکروسوئیچ یک سنسور است که مسئول این کار است. گاهی اوقات خرابی میکروسوئیچ باعث خرابی قفل دریچه می شباشد.

 • علائم

درب واشر بسته می شود، اما دریچه قفل نمی شود. در ماشین لباسشویی، خطای بسته شدن درب به شکل یک کد روی صفحه نمایش یا چراغ های چشمک زن در کنترل پنل در مدل های بدون صفحه نمایش روشن می شود.

 • نحوه تعمیر

قفل دریچه باید جایگزین شود.

 • خرابی برد دستگاه یا ماژول کنترل

برد ماشین لباسشویی مغز ماشین محسوب می شود و به میکروسوئیچ فرمان قفل کردن دریچه را می دهد. خرابی برد دستگاه می تواند ناشی از افزایش قدرت در آن و با ورود رطوبت به آن باشد.

 • علائم

دریچه واشر بسته می شود، اما قفل نمی شود. ممکن است خطای بسته شدن درب در صفحه نمایش تجهیزات روشن شود. در مدل های بدون صفحه نمایش، دستگاه خطا را با چراغ های نشانگر چشمک زن نشان می دهد.

 • نحوه تعمیر

با توجه به میزان خرابی برد دستگاه عناصر رادیویی معیوب در مدار میکروسوئیچ جایگزین و لحیم می شوند. گاهی اوقات برد دستگاه به طور کامل جایگزین می شود.

 • مشکلات سیم کشی در ماشین لباسشویی دوو

با گذشت زمان، ارتعاشات در طول عملیات شست و شو و باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی سبب می شود که سیم کشی در قفل دریچه فرسوده شود. گاهی ممکن است حیوانات خانگی سیم ها را بجوند در نتیجه در نتیجه، ولتاژ به UBL نمی رسد و درب ماشین مسدود نمی شود.

 • علائم

درب ماشین لباسشویی بسته می شود، اما قفل کار نمی کند. ممکن است دستگاه کد خطا را برای بستن دریچه روی صفحه نمایش نمایش دهد. در مدل های بدون صفحه نمایش، خطا با چشمک زدن ترکیب نور نشان داده می شود.

 • نحوه تعمیر

لازم است برای بازگرداندن سیم کشی با پیچاندن سیم و یا به طور کامل جایگزین کابل انجام شود تا تماس های سست سفت شود.

هزینه تعمیر درب ماشین لباسشویی درتهران

هزینه تعمیر درب ماشین لباسشویی درتهران

در مجموع هزینه تعمیر درب ماشین لباسشویی در صورتی که درب بسته نمی شود با توجه به علت آن متغیر است. دستمزد تعمیرکار لباسشویی در هر منطقه توسط اتحادیه مشخص می شود. اما در صورتی که نیاز به تعویض قطعه داشته باشید، هزینه آن جداگانه پرداخت می شود. در نمایندگی دوو پشتیبان کلیه خدمات با گرانتی انجام می شود و از قطعات اصلی هر مدل برای تعویض استفاده می شود.

ما در مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در تهران به کلیه مناطق خدمات ارائه می دهیم. برای تماس با ما و نمایندگی تعمیر لباسشویی دوو در شمال تهران، شرق و غرب از طریق راه های ارتباطی که معرفی شده است، تماس برقرار کنید.

جمع بندی

اگر با وضعیتی مواجه هستید که درب ماشین لباسشویی بسته نمی شود و نمی دانید چه باید بکنید، با دوو پشتیبان تماس بگیرید. تکنسین ما در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر و مشکل را به صورت دقیق  بررسی و حل می کند. در این مجموعه قطعاتی که تعویض می شوند و تعمیراتی که انجام می شود با ضمانت است و رسید به شما تحویل داده می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش