علت ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو

علت ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو

ارور h2؛ خطایی رایج در لباسشویی دوو

در صورت عدم عملکرد مناسب ماشین لباسشویی دوو در بخش های مختلف، این دستگاه برای نشان دادن علت نقص در سیستم خود، از کدهای دو حرفی استفاده می کند. ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو یکی از رایج ترین نقص های دستگاه های این برند است. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان به علت بروز این ارور در ماشین لباسشویی دوو و راهکارهای رفع آن می پردازیم.

ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو چه زمانی نشان داده می شود؟

علت اصلی نشان دادن ارور h2 در ماشین لباسشویی، گرم نشدن آب این دستگاه به میزان لازم است. این نقص به دلایل متعددی بستگی دارد. با وجود این نقص در لباسشویی، هنگام روشن شدن دستگاه صدای خاصی شنیده می شود که نشان از توقف فرآیند شستن لباس ها توسط ماشین لباسشویی دارد.

دلایل بروز و راهکارهای رفع ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو

دلایل بروز و راهکارهای رفع ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو

علت اصلی ارور h2 ناتوانی ماشین لباسشویی برای گرم کردن آب است. در صورت بروز این مشکل باید قطعات مربوط به فرآیند گرم کردن آب را بررسی کرد. اما پیش از رفع این نقص باید به محض دیدن ارور، ماشین لباسشویی را خاموش کرد و پس از عیب یابی اولیه، آن را برای تعمیر به تعمیرکاران ماهر سپرد. در ادامه به معرفی علت های ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو می پردازیم.

خرابی ترموستات؛ اصلی ترین عامل نمایش ارور h2 در ماشین لباسشویی

ترموستات یا  ترمیستور، نوعی قطعه الکترونیکی است که در انواع مختلف خود، وظیفه ثابت نگه داشتن دما و ارسال دستورهای لازم در لباسشویی را برعهده دارد. ترموستات ها چه از نوع با نوار بی متال (Bimetallic Strip) باشند و چه از نوع گازی (Gas-filled Bellows)، آسیب به هر کدام از انواع آن، فرآیند ثابت نگه داشتن دما را مختل می کند و باعث نمایش ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو می شود.

روشن نشدن لباسشویی، ارور دادن، جلو نرفتن تایمر، گرم نشدن آب، داغ شدن موتور و خوب شسته نشدن لباس از نشانه های آسیب به ترموستات است که به محض مشاهده آن‌ ها برای از بین رفتن ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو، باید فورا نسبت به رفع آن ها اقدام کرد. با توجه به امکان بروز این نقص ها به دلایل متفاوت، باید برای جلوگیری از هر نوع آسیب بیشتر به لباسشویی، از یک تعمیرکار ماهر کمک گرفت.

خرابی هیتر؛ از علت های ارور h2 در لباسشویی

ماشین های لباسشویی برای افزایش تمیزی لباس ها، دمای آب را بالا می برند. با این کار می توانند عملکرد بهتری برای از بین بردن لکه ها از روی سطح لباس ها داشته باشند. میزان گرمای آب به صورت دستی تنظیم می شود و وظیفه اصلی داغ شدن آب با هیتر یا المنت ماشین لباسشویی است. هیتر که در کف ماشین لباسشویی قرار داد، با استفاده از نیروی الکتریکی، داغ شده و آب موجود در داخل دیگ به مرور گرم می شود. زمانی که آب به دمای موردنظر تنظیم شده رسید، برد الکتریکی دستور خاموش شدن المنت را می دهد. نقص در المنت، باعث عدم انتقال پیام داغ شدن آب به سنسور شده و ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو ظاهر می شود.

راحت ترین روش برای فهمیدن این مشکل، قرار دادن دست روی درب شیشه ای لباسشویی است. در صورت عدم احساس گرما توسط دست، امکان اخلال در المنت ماشین لباسشویی وجود دارد. برای رفع این ارور، حتما باید ماشین لباسشویی را به تعمیرکاری ماهر سپرد تا در صورت لزوم هیتر دستگاه را با المنت دیگری تعویض کند. وجود جریان برق در بدنه لباسشویی، داغ شدن موتور، تمیز شسته نشدن لباس و گرم نکردن آب از رایج ترین علت های آسیب به هیتر لباسشویی است که رفع این موارد، ارور h2 را برطرف می کند.

ارورh2  در ماشین دوو ناشی از آسیب به برد الکترونیکی است

برد الکترونیکی مهم ترین قطعه ماشین لباسشویی است. این قطعه مانند مغز انسان وظیفه مدیریت فعالیت های لباسشویی و صدور فرمان شروع و پایان کار تمام بخش های آن را برعهده دارد. علت های متفاوت آسیب به برد الکترونیکی، می تواند یکی از دلایل نمایش ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو باشد. خرابی برد باعث تحلیل نادرست پیام توسط سنسور دمای آب شده و ارور h2 به اشتباه بر روی نمایشگر لباسشویی ظاهر می شود. در صورت بروز آسیب به برد الکترونیکی، باید حتما آن را تعویض کرد. اخلال در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی، تمام فرآیند شست و شوی لباس را مختل می ‎کند.

تعمیر یا تعویض برد یک کار تخصصی است. این کار نیاز به مهارت بالایی دارد و به همین دلیل برای رفع این مشکل باید از متخصصان ماهر کمک گرفت. عدم استفاده از لباسشویی در ساعات اوج مصرف برق و فراهم کردن محافظ برای کنترل نوسانات برق ساختمانی، طول عمر برد را افزایش می دهد. در این صورت ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو ظاهر نمی شود

از مهم ترین دلایل آسیب به برد که با رفع آن ها می توان ارور h2 را رفع کرد، عبارتند از:

  • اخلال در اجرای برنامه ها
  • عدم کار کردن پنل جلویی
  • خاموشی پنل جلویی
  • خاموشی ناگهانی لباسشویی هنگام شست و شو
  • وجود جریان برق در بدنه لباسشویی
  • ارور در صفحه نمایشگر
  • عدم تخلیه آب لباسشویی

آسیب به اتصالات برد یا هیتر و قطع شدن آن ها

گفته شد که اطلاعات و ارسال دستورهای مورد نیاز به بخش های مختلف ماشین لباسشویی، با استفاده از برد الکترونیکی انجام می شود. قطع شدن و آسیب دیدن موقت یا دائمی هر نوع اتصال بین برد با المنت و سنسورهای دمای آب باعث نمایش ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو می شود. بهترین راهکار برای رفع این مشکل، بررسی تمام سیم های برد به سنسور و المنت از طریق باز کردن پنل جلویی ماشین لباسشویی است.

استفاده مکرر و بدون وقفه از لباسشویی و جا به جایی غیر اصولی آن، از مهم ترین دلایل فرسودگی و خرابی اتصالات است. در صورت جدا بودن یا فرسوده بودن سیم ها باید متناسب با نوع مدل و برند سازنده ماشین لباسشویی، سیم ها جدیدی برای اتصال بین برد و قطعات خریداری شود.

وجود رسوب بر روی قطعات داخلی ماشین لباسشویی

یکی از دلایل مهم نمایش ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو، وجود رسوب بر روی قطعات داخلی این دستگاه است. این کار عملکرد بخش ها مختلف ماشین لباسشویی را مختل کرده و در صورت عدم رسیدگی به موقع، عمر آن ها را کاهش می دهد. از راهکارهای مهم برای افزایش عمر قطعات داخلی ماشین لباسشویی، جرم ‌گیری مستمر و به موقع قطعات آن است. برای این کار با استفاده از جرم گیرهای مخصوص ماشین لباسشویی باید هر سه ماه یکبار، رسوب زدا را در داخل دیگ لباسشویی ریخت. سپس با قرار دادن طولانی ترین زمان دستگاه، داغ ترین دمای آب را انتخاب کرد تا فرآیند رسوب زدایی به طور کامل طی شود.

برای رفع ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو از متخصصان ماهر کمک بگیرید

برای رفع ارور h2 در ماشین لباسشویی دوو از متخصصان ماهر کمک بگیرید

با توجه به وظایف خاص هر کدام از بخش های داخلی ماشین لباسشویی، تعمیر و تعویض آن ها نیازمند دانش و تجربه بالایی است. در صورت عدم رسیدگی به موقع به نقص های موجود و یا استفاده از روش های نامناسب برای تعمیر قطعات، امکان آسیب رسیدن به قطعات دیگر ماشین لباسشویی وجود دارد. بنابراین برای رفع علت های مختلف نمایش ارور h2 باید از متخصصان ماهر در زمینه تعمیر لباسشویی دوو کمک گرفت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش