علت خرابی سنسورهای یخچال فریزر دوو

علت خرابی سنسورهای یخچال فریزر دوو

علت ها و علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر  دوو

یخچال فریزر یکی از لوازم خانگی ضروری در همه خانه ها بوده و عملکرد عادی آن برای زندگی روزمره ما بسیار مهم است. در استفاده طولانی مدت از یخچال ممکن است اشکالات مختلفی رخ دهد که یکی از آنها خرابی سنسور یخچال فریزر دوو است. در این مقاله از نمایندگی دوو پشتیبان به علت و علائم خرابی یخچال دوو پرداخته می شود. ما نمایندگی تعمیرات دوو در تهران هستیم و با زیرمجموعه هایی که در مناطق مختلف تهران داریم در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیرات یخچال دوو در تهران را به انجام می رسانیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02147278 ارتباط برقرار کنید.

سنسور و ساختار آن در یخچال فریزر دوو

یخچال های مدرن حداقل سه سنسور دارند: شیرهای اواپراتور، سنسور دمای فریزر و سنسور محفظه یخچال. با وجود اینکه هر سازنده ابزار منحصر به فرد خود را نصب می کند، اصل کار همه دستگاه ها یکسان است. سنسورهای یخچال ساختار مشابه ای دارند، ایمن هستند و وظیفه جلوگیری از سوختن کنتاکت ها در لحظه سوئیچ، یک واحد تنظیم دما و یک واحد تفاضل دما را بر عهده دارند. وظیفه سنسور در یخچال دوو تنظیم دمای یخچال، فعال کردن المنت یخچال برای جلوگیری از برفک است. شایع ترین علل خرابی سنسورهای یخچال، سایش طبیعی و نوسانات ولتاژ در شبکه برق است.

 توصیه نمی شود خودتان این دستگاه ها را تعویض کنید. زیرا تعمیرکار ابتدا سنسور را تست و سپس اقدامات لازم برای تعمیر و تعویض آن را انجام می دهد. اگر در تهران هستید می توانید این کار را به ما بسپارید. مجموعه پشتبان دوو انواع خدمات نصب، تعمیر و تعویض قطعات انواع محصولات برند دوو را با قیمت مناسب و با ضمانت به انجام می رساند. برای دسترسی به ما با نزدیکترین شعبه به محل زندگی شما از طریق تماس با ما در همین سایت ارتباط برقرار کنید.

روش تست سنسور یخچال فریزر دوو

برای تست سنسور یخچال فریزر دوو، یخچال را خاموش کنید، کشوها را بردارید، درها را باز کنید، اجازه دهید حسگرها تا دمای اتاق گرم شوند. محفظه برد الکترونیکی را باز کنید. مقاومت هر سنسور را اندازه گیری کنید و دما را اندازه گیری کنید و در پایان با جدول مقایسه کنید. در صورتی که داده های سنسور با جدول مطابقت داشته باشد سنسور سالم است در غیر این صورت باید اقدامات لازم برای رفع خرابی سنسور یخچال فریزر دوو انجام شود. با توجه به اینکه این روش نیاز به تجربه و نیاز به تجهیزات مناسب دارد بهتر است آن را به نمایندگی یخچال فریزر دوو بسپارید.

علائم خرابی سنسور یخچال فریزر دوو

اگر سنسور یخچال فریزر دوو خراب شود ممکن است علائم زیر را به همراه داشته باشد:

  • ممکن است یخچال نتواند خنک کند و یا گاهی اوقات بسیار خنک می کند و به طور مداوم یخ در یخچال دیده می شود. در این مواقع سنسور فرآیند تنظیم دما را به درستی انجام نمی دهد و باعث جمع شدت یخ در یخچال می شود.
  • یخچال نمی تواند مطابق دمای تنظیم شده کار کند و نمی تواند به دمای تنظیم شده برسد. در صورتی که مواد غذایی به درستی نگهداری نشوند و دمای یخچال در نوسان باشد ممکن است به دلیل خرابی سنسور در یخچال فریزر دوو باشد.
  • یک کد خطا در کنترل پنل یخچال ظاهر می شود. اگر یخچال شما دارای نمایشگر یا نشانگر باشد، ممکن است متوجه خطاهای مربوط به سنسور یا پیام های هشدار شوید. این ممکن است نشان دهنده معیوب بودن سنسور باشد. در صورت مشاهده چنین پیام هایی باید به دستورالعمل یخچال مراجعه کنید یا از متخصصان کمک بگیرید.
  • یخچال خاموش می شود و نمی تواند به درستی کار کند. در واقع سنسورها سیگنال های لازم و صحیح را به سیستم کنترل ارسال نمی کنند که منجر به عملکرد نادرست یخچال می شود.

علل  خرابی سنسورهای یخچال فریزر دوو

در صورتی که سنسور های یخچال فریزر دوو خراب شود یخچال نمی تواند خنک کند. در این مواقع ممکن است سنسور آسیب دیده باشد و نتواند دما را به درستی کنترل کند. همچنین در صورتی که سنسور دما به درستی قرار نگیرد ممکن است یخچال نتواند دمای داخلی را به طور دقیق تشخیض دهد و در نتیجه بر خنک کننده تاثیر می گذارد. همچنین گاهی دلیل خرابی سنسور خرابی مدار سنسور دما است و آلودگی سنسور نیز از دیگر دلایل خرابی سنسورهای یخچال فریزر دوو شمرده می شوند.

راه حل خرابی سنسورهای  یخچال فریزر دوو

همانطور که در علل و علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر دوو مشاهده شد یکی از دلایل مهم خرابی سنسور نوسانات دما می باشد. در این مواقع باید بررسی کرد کهآیا سنسور دمای یخچال به درستی کار می کند یا خیر، می توان آن را برای بررسی جدا کرد، در صورت مشاهده آسیب، به موقع آن را تعویض کرد. در صورتی که سنسور دما در موقعیت درستی قرار نگرفته باشد، می توانید موقعیت آن را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که در موقعیت صحیح قرار دارد تا دمای داخلی را به طور دقیق تشخیص دهد. همچنین مدار سنسور دما را بررسی کنید. در صورت خرابی مدار سنسور دما، می توانید بررسی کنید که آیا برد مدار مشکلی دارد یا خیر و به موقع آن را تعمیر یا تعویض کنید.

گاهی اوقات دلیل خرابی سنسورهای یخجال فریزر دوو کثیفی و آلودگی آن است. در این مواقع سنسور دما را تمیز کنید. اگر سنسور دما آلوده باشد، می توان آن را جدا کرد و تمیز کرد تا از عملکرد عادی آن اطمینان حاصل شود.

به طور خلاصه، راه حل خرابی سنسور یخچال عمدتا حول بررسی سنسور دما، تنظیم موقعیت سنسور دما، بررسی مدار سنسور دما و تمیز کردن سنسور دما می چرخد. اگر روش های فوق باز هم نمی توانند مشکل را حل کنند، توصیه می شود از پرسنل تعمیر و نگهداری حرفه ای کمک بگیرید.

نحوه تعویض سنسور یخچال فریزر دوو

نحوه تعویض سنسور یخچال فریزر دوو

همانطور که در نحوه تست سنسور بیان شد برای تشخیص خرابی سنسور یخچال دوو از تجهیزات خاصی استفاده می شود تا عملکرد قطعه بررسی شود. در صورتی که دلیل خرابی یخچال فریزر دوو از سنسور باشد به دلیل پیچیدگی طراحی سنسور تعمیر آن امکان پذیر نیست و باید اقدامات لازم برای تعویض آن انجام شود.

گاهی اوقات، تعویض سنسور آسیب دیده در قسمت غیر کفی یخچال است. برای انجام این کار، درپوشی را که سنسور را می پوشاند باز کنید و پس از آن قسمت شکسته سنسور را جدا کنید. قطعه یدکی جدید به عقب نصب شده و روی اواپراتور ثابت می شود و پس از آن کندانسور و پوشش سنسور ثابت می شوند.

اگر طراحی یخچال محل قرارگیری این واحد را در قسمت فوم شده فراهم کرده باشد، متخصص وظیفه برش بخشی از عایق حرارتی را دارد. تکنسین مکان سنسور را به درستی تعیین می کند، بنابراین امکان برش قطعات غیر ضروری به طور کامل از بین می رود. پس از نصب قطعات، لایه عایق حرارتی بازسازی می شود. بهتر است این کار را به تعمیرکار ماهر یخچال فریزر اختصاص دهید.  اگر در تهران هستید این کار را به پشتیبان دوو در تهران بسپارید. مرکز تخصصی تعمیرات یخچال فریزر دوو در تهران با تجهیزات مناسب سلامت دستگاه را چک می کند و در صورتی که علت و علائم خرابی از سنسور باشد آن را در کوتاه ترین زمان ممکن تعویض می کند.

سخن پایانی

در استفاده روزانه از یخچال باید به استفاده و نگهداری صحیح از یخچال نیز توجه داشت، مانند تمیز کردن منظم یخچال و پرهیز از نگهداری بیش از حد مواد غذایی، تا عمر مفید یخچال افزایش یابد. در عین حال درک ایرادات و راه حل های رایج یخچال ها نیز بسیار ضروری است تا بتوان با مشکلات به موقع برخورد کرد تا بر کیفیت زندگی تأثیر نگذارد. به طور خلاصه سنسور یخچال جزء مهمی از یخچال است که اگر از کار بیفتد دردسرهای زیادی برای زندگی ما به همراه خواهد داشت. بنابراین لازم است خرابی سنسور یخچال را به موقع قضاوت و رفع کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره هایی که در سایت درج شده است تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش