راهکارهای افزایش طول عمر جاروبرقی دوو

راهکارهای افزایش طول عمر جاروبرقی دوو

افزایش طول عمر جاروبرقی دوو؛ راهکاری برای صرفه‌جویی در هزینه‌

جاروبرقی‌های دوو از محبوبیت فراوانی در بین خریداران این لوازم خانگی برخوردارند. از آنجایی که این لوازم خانگی پرکاربرد قیمت نسبتا بالایی دارد، آشنایی با راهکار‌هایی به‌منظور افزایش طول عمر جاروبرقی دوو برای تمامی مشتریان این محصول، امری ضروری است. زیرا از این طریق می‌توانند با حفظ کارایی و کیفیت اولیه دستگاه به مدتی طولانی‌تر از جاروبرقی خود استفاده کنند و نیازی به پرداخت هزینه زیاد برای خرید مجدد جاروبرقی نداشته باشند. از این رو در این مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان به ذکر نکاتی برای ماندگاری بیشتر و کارکرد بهینه جاروبرقی دوو خواهیم پرداخت.

افزایش دوام جاربرقی دوو با پاک‌سازی کرک‌ها و گرفتگی‌ها

بعد از هر بار استفاده از جاروبرقی دوو، یک بررسی سریع بصری به‌منظور گرفتگی خرطومی و لوله مکش آن انجام دهید. رفع گرفتگی لوله و خرطومی‌ها نه‌تنها قدرت مکش را بهبود می‌بخشد، بلکه می‌تواند به عملکرد بهتر و افزایش طول عمر جاروبرقی دوو نیز کمک کند. اگر نمی‌توانید با دست به زباله‌های گیرکرده در این مسیر‌ها دسترسی داشته باشید، از دسته دم باریک یا موچین برای بیرون آوردن آن‌ها استفاده کنید. برای بررسی آسان این کار، پس از جداکردن خرطومی و لوله، سعی کنید به داخل آنها نور بتابانید. اگر نور کامل رد نشود متوجه می‌شوید که در آن گرفتگی وجود دارد.

جمع‌کردن خرطومی و سیم جاروبرقی دوو

در صورت تنبلی و کنارگذاشتن سیم و خرطومی جاروبرقی دوو و جمع نکردن آن، شرایط را برای اینکه به زیر پای افراد خانواده و حیوانات خانگی شما برود فراهم خواهید کرد. اما با پیچاندن و جمع‌کردن خرطومی و سیم پس از هر بار استفاده از جاروبرقی، می‌توانید از پارگی خرطومی و آسیب‌دیدن سیم جاروبرقی خود جلوگیری کنید. این کار علاوه بر افزایش طول عمر جاروبرقی دوو شما، از خطرات احتمالی از جمله برق‌گرفتگی برای حیوانات خانگی نیز پیشگیری می‌کند. اگر وقت ندارید سیم را جمع کنید، حداقل همیشه آن را از برق بکشید.

رهاسازی برس جاروبرقی از شر مو و هرگونه گرفتگی دیگر

اکثر جاروبرقی‌های دوو دارای برس‌های چرخشی در سری ورودی لوله مکش هستند که گردوغبار و سایر کثیفی‌ها را از روی فرش جدا می‌کنند تا به‌راحتی توسط جریان هوا مکیده شوند. اما زمانی که مو، پشم حیوانات خانگی، یا رشته‌های فرش در این برس‌ها گیر می‌کنند، نمی‌توانند به عملکرد صحیح خود ادامه بدهند. کافی است شما با استفاده از یک قیچی کوچک، به آرامی مو و کرک‌های گیرکرده را برش دهید تا برس‌ها آزاد شوند. سپس از یک شانه برای صاف کردن رشته‌های برس استفاده کنید. با انجام مداوم این کار به افزایش طول عمر جاروبرقی دوو خود کمک خواهید کرد.

تعویض کیسه جاروبرقی دوو یا تخلیه محفظه آن

فرقی نمکند که در جاروبرقی دوو شما از کیسه‌ یا محفظه ثابت استفاده شده باشد. جاروبرقی پر از زباله، عملکرد شدیدا ضعیفی دارد و دوام زیادی نخواهد داشت. تشخیص پرشدن جاروبرقی‌های با محفظه ثابت آسان است، اما تشخیص اینکه جاروبرقی کیسه‌ای چه زمان نیاز به تعویض کیسه دارد، کمی دشوارتر است. اگر متوجه کاهش قدرت مکش در جاروبرقی دوو شدید، احتمالا نشانه پر بودن کیسه آن از مواد سبک‌وزن و کرکی مانند موهای حیوانات خانگی است. از این رو برای حداکثر کارایی و افزایش طول عمر جاروبرقی دوو، همیشه کیسه را پس از پرشدن تعویض کنید و یا زمانی که محفظه جاروبرقی شما، نیم تا دو سوم پر شد آن را تخلیه کنید.

تعویض فیلتر راهی برای افزایش طول عمر جاروبرقی دوو

تعویض فیلتر راهی برای افزایش طول عمر جاروبرقی دوو

مدل‌های جاروبرقی دوو با یکدیگر متفاوت هستند. اما در دفترچه راهنمای آن نوشته شده است که هر چند وقت یکبار فیلترها باید تمیز یا تعویض شوند. بیشتر مدل‌های جاروبرقی دوو دارای فیلتر کاغذی آکاردئونی شکل یا فیلتر حلقه‌ای اسفنجی هستند. برای دستگاه‌های دارای فیلتر قابل شستشو، حتما به نحوه شستشو را در دفترچه راهنما توجه کنید. البته تعداد دفعات شستشو یا تمیزکردن بسته به میزان استفاده از جاروبرقی متفاوت خواهد بود. این کار راحت‌ترین راه برای افزایش طول عمر جاروبرقی دوو است. پس بنابراین اگر فیلتر جاروبرقی شما کثیف به نظر می‌رسد، وقت آن است که آن را تمیز یا تعویض کنید.

تعویض به‌موقع تسمه جاروبرقی دوو

این تسمه به دور غلتک برس می‌پیچد و به آن اجازه چرخش می‌دهد. اگر غلتک برس به‌درستی کار نمی‌کند و گردوخاک را از الیاف فرش پاک نمی‌کند احتمالا مشکل از تسمه جاروبرقی دوو است. با چرخاندن سری جاروبرقی، می‌توانید نگاهی به تسمه آن بیندازید و به دنبال پارگی یا کشیدگی در آن بگردید. اگر تسمه شل به نظر می‌رسد یا پاره شده است، نشانه دیگری برای رسیدن زمان تعویض آن است.

از قبل محلی را که می‌خواهید جارو کنید را مرتب کنید

برای افزایش طول عمر جاروبرقی دوو، پیش از جارو کردن اتاق خود کوله‌پشتی، جوراب یا لباس را از روی زمین و از سر راه بردارید تا از گیرکردن آنها در جاروبرقی خود جلوگیری کنید. اگر شیئی داخل جاروبرقی شما گیر کند می‌توانید آن را خاموش کرده و آن شی را بیرون بکشید. اما تکرار این امر، به‌مرورزمان تسمه را شل کرده و عمر جاروبرقی شما را کوتاه می‌کند. از طرفی مواد غذایی مانند چیپس یا کلوچه یا اسباب‌بازی‌های کوچک مانند لگو را نیز قبل از جاروبرقی کشیدن جمع کنید.

مراقبت از لوازم جانبی جاروبرقی دوو

مراقبت از لوازم جانبی جاروبرقی دوو

لوازم جانبی جاروبرقی‌های دوو معمولا دارای یک محل مخصوص نگهداری هستند. این لوازم یا بر روی خود جاروبرقی و یا در یک جعبه مخصوص جداگانه قرار می‌گیرند. اما تنبل بودن برای همه ما آسان است. گاهی اوقات، به‌جای اینکه یک برس گردگیری یا دیگر لوازم جانبی را پس از استفاده در جعبه مخصوص خودش قرار بدهیم، آن را بر روی میز می‌گذاریم. احتمالا بگویید خب این که ایرادی ندارد، درست است؟ اما زمانی که کودک یا حیوان خانگی شما به‌عنوان اسباب‌بازی جدیدش بجود و یا گم کند به اهمیت این موضوع می‌خواهید برد. بنابراین با قراردادن لوازم جانبی با جاروبرقی خود در مکانی امن، احتمال آسیب‌دیدن یا گم‌شدن قطعات کمتر می‌شود و در نتیجه باعث افزایش طول عمر جاروبرقی دوو شما می‌شود.

اگر بوی سوختن یا دود حس کردید فورا دستگاه را خاموش کنید

این موضوع ممکن است واقعا برای شما بدیهی به نظر برسد. اما گاهی اوقات با تنظیم بر روی حالت توربو، به جاروبرقی دوو فراتر از کشش آن فشار وارد می‌کنیم. حتی وقتی بوی سوختن می‌دهد، خوش‌بینانه تصور می‌کنیم که می‌توانیم قبل از رفع این مشکل، یک اتاق دیگر را نیز جارو بکشیم. اما این کاملا غلط است زیرا درصورتی‌که به موتور فشار زیادی وارد شود، موتور داغ می‌شود و معمولا باعث ایجاد بوی سوختن و نیز دود می‌شود. شرکت دوو توصیه می‌کند که برای افزایش طول عمر جاروبرقی‌های دوو تحت این شرایط سریعا دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید.

برای افزایش طول عمر جاروبرقی دوو بیش از حد از آن کار نکشید

در وهله اول به این فکر کنید که چه چیزی باعث کثیف شدن کف‌پوش شما می‌شود، سپس سعی کنید آن موضوع را رفع کنید تا بتوانید کمتر از جاروبرقی خود استفاده کنید. به همین دلیل است که باید به‌محض ورود به خانه کفش‌های خود را در بیاورید. سعی کنید کفش‌های خود را کنار درب ورودی نگه دارید تا از کثیفی بیش از حد داخل منزل خود جلوگیری کنید. با انجام این کار به افزایش طول عمر جاروبرقی‌های دوو خود کمک بسیاری می‌کنید. می‌توانید به‌جای بردن غذا به اتاق تلویزیون، سر میز آشپزخانه خود غذا بخورید تا همه‌جا پر از خرده نان نشود. همچنین حیوانات خانگی خود را به طور منظم در فضای باز شانه کنید تا میزان موهای حیوانات خانگی روی زمین و مبلمان شما کاهش یابد.

استفاده از تنظیمات صحیح در جاروبرقی‌های مدرن دوو

بیشتر جاروبرقی‌های دوو بسته به نوع جنس جایی که تمیز می‌کنند، یعنی چوب، سنگ یا فرش، تنظیمات متفاوتی دارند. اگر از تنظیمات اشتباه استفاده می‌کنید، این کار به‌مرورزمان عمر دستگاه شما را کوتاه می‌کند. طبق توصیه‌های شرکت دوو، تنظیم کردن جاروبرقی این شرکت در پایین‌ترین حالت قدرت، همیشه بهترین گزینه برای افزایش طول عمر دستگاه نیست.

مطالعه دفترچه راهنمای جاروبرقی

بسیاری از مردم تا زمانی که مشکلی برای جاروبرقی آن‌ها پیش نیاید از خواندن دفترچه راهنما صرف نظر می‌کنند. دفترچه راهنمای جاروبرقی شرکت دوو حاوی دستورالعمل‌ها و هشدارهای ایمنی مهمی است. همچنین نکات عیب‌یابی و نحوه مراقبت و افزایش طول عمر جاروبرقی دوو  را به همراه اطلاعات گارانتی آن به خریداران ارائه می‌دهند.

استفاده از محافظ برق؛ روشی برای افزایش طول عمر جاروبرقی دوو

محافظ‌های برق فقط برای رایانه یا تلویزیون شما نیستند. آن‌ها می‌توانند از ورودی ولتاژ‌های بالا و پایین ناشی از نوسانات برق به داخل جاروبرقی شما جلوگیری کنند. هر چه نوسانات برق قوی‌تر باشد، احتمال آسیب‌دیدن جاروبرقی دوو شما بیشتر می‌شود. از این رو استفاده از یک محافظ برق مناسب باعث افزایش طول عمر جاروبرقی دوو شما می‌شود.

افزایش طول عمر جاروبرقی دوو؛ خواسته تمام مشتریان این برند

 

افزایش طول عمر جاروبرقی دوو؛ خواسته تمام مشتریان این برند

جاروبرقی‌ها امروزه نقشی اساسی در نظافت منازل ما ایفا می‌کنند. از طرفی جاروبرقی‌های پرقدرت و مدرن برند دوو، از کیفیت بالا و ماندگاری زیادی برخوردار هستند. اما تمامی مشتریان این برند باید به‌منظور عملکرد بهینه آن‌ها در هنگام استفاده، با نکاتی برای افزایش طول عمر جاروبرقی دوو آشنا باشند. از جمله این نکات می‌توان به پاک‌سازی کرک و گرفتگی‌ها، جمع‌کردن سیم و خرطومی جاروبرقی، تعویض به‌موقع فیلتر و کیسه زباله و تسمه آن، استفاده از دفترچه راهنما و محافظ برق در هنگام استفاده از جاروبرقی دوو اشاره کرد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل و خرابی جدی بهتر است از کمک تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر جاروبرقی دوو کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش