علت کار نکردن گریل ماکروفر دوو

علت کار نکردن گریل ماکروفر دوو

کار نکردن گریل ماکروفر دوو و راهکارهای آن

ماکروفرها وسایل برقی پرکاربردی هستند که آشپزی را خیلی ساده و سریع‌تر از قبل کرده‌اند. در واقع ماکروفر اختراع شگفت‌انگیزی است که ما را قادر ساخته تا با فشردن یک کلید غذایمان را گرم کنیم. مانند دیگر وسایل برقی ماکروفرها نیز توسط برندهای گوناگون تولید می‌شوند. یکی از برندهای مشهوری که ماکروفر تولید می‌کند، برند دوو است. گاهی پیش می‌آید که دستگاه ماکروفر دوو دچار برخی مشکلات می‌شود که کار نکردن گریل یکی از آن‌ها است. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان با دلایل کار نکردن گریل ماکروفر دوو و راهکارهای آن آشنا می‌شویم.

گریل ماکروفر چه کاربردی دارد

اگر این مطلب را می‌خوانید احتمالا به دنبال یافتن دلیل کار نکردن گریل ماکروفر دوو خود هستید. پس بهتر است در ابتدا کمی با این بخش از ماکروفر آشنا شوید. گریل از برنامه‌های جدیدی است که قبلا در ماکروفرها نبود و بعدا به عنوان یک ویژگی جدید به دستگاه‌های ماکروفر و ماکروویو اضافه شد. از برنامه گریل می‌توان برای برشته کردن و پخت کامل غذا استفاده کرد. این که چه مقدار حرارت به غذا وارد شود به تنظیمات اعمال شده توسط شما بستگی دارد.

کار نکردن گریل ماکروفر دوو چه دلایلی دارد

کار نکردن گریل ماکروفر دوو چه دلایلی دارد

کار نکردن گریل ماکروفر دوو دلایل متفاوتی دارد و بدون  بررسی نمی‌توان با اطمینان گفت که مشکل دقیقا از کجاست. برخی از دلایل خرابی ماکروفر عبارتند از:

  • وجود مشکل در المنت‌ها
  • خراب بودن برد
  • خراب بودن ترموستات

وجود مشکل در المنت‌ها؛ یکی از دلایل کارنکردن گریل ماکروفر دوو

هنگامی که حالت گریل را انتخاب می‌کنید دستگاه به جای استفاده مگنترون ها و ایجاد امواج رادیویی از المنت‌ها موجود در دستگاه استفاده می‌کند. المنت‌ها با روشن شدن و ایجاد حرارت غذا را به خوبی گرم و آن را مغز پخت می‌کنند. خرابی المنت‌ها رایج ترین دلیل کار نکردن گریل ماکروفر دوو است.

برای بررسی المنت‌ها دستگاه را روشن کرده و ببینید که المنت‌ها روشن می‌شوند یا نه. منظور از روشن شدن همان قرمز شدن المنت‌ها است. اگر المنت‌ها قرمز شدند به معنی سالم بودن آن‌هاست، اما اگر همان‌طور خاموش باشند یعنی با خرابی مواجه هستند و نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. تعمیر یا تعویض المنت‌های ماکروفر کار ساده‌ای نیست و برای این کار به یک متخصص در زمینه تعمیر مایکروفر دوو نیاز دارید.

خراب بودن برد و کار نکردن گریل ماکروفر

خراب بودن برد و کار نکردن گریل ماکروفر

وظیفه برد ماکروفر انتقال دادن اطلاعات و فرمان دادن به دیگر اجزا و قطعات ماکروفر است. خراب شدن برد الکتریکی دلایل متعددی دارد مانند ورود و نفوذ آب غذا به برد دستگاه، نوسانات برقی، اتصال کوتاه در برد و عوامل دیگر. یکی از دلایل کار نکردن گریل ماکروفر کار نکردن برد آن است.تعمیر برد ماکروفر همانند المنت کار راحتی نیست و به کمک متخصص نیاز دارید.

قبل از هرکاری ماکروفر را از برق کشیده و تا خارج شدن جریان برق از دستگاه به آن دست نزنید. سپس پوشش فلزی ماکروفر را باز کرده و خازن‌ را از دستگاه خارج کنید. برد و مدار آن را با اسپری مخصوص تمیز کنید. با مولتی متر بررسی کنید که برد و دیگر اجزای دستگاه سالم است یا نه. اگر متوجه اتصال کوتاه در هر کدام از قطعات شدید، باید نسبت به تعویض آن قطعه اقدام کنید. گاهی قطعات قابل تعمیر هستند و نیازی به تعویض کامل ندارند.

نشانه‌های خرابی برد ماکروفر

با بررسی نشانه‌هایی می‌توان فهمید که آیا برد ماکروفر خراب است یا نه. یکی از علائم خرابی برد را پیش از این بررسی کردیم و دیدیم که اگر گریل ماکروفر کار نکند احتمال خرابی برد دستگاه وجود دارد. در صورت روشن نشدن ماکروفر باید برد آن بررسی شود، همچنین احتمال دارد این مشکل به خاطر خراب بودن فیوزها پیش بیاید.

 از دیگر علائم خرابی برد کار نکردن کلیدهای ماکروفر است. کلیدهای ماکروفر خود را امتحان کنید، اگر به خوبی کار کردند پس مشکلی نیست. نشانه دیگر خرابی برد ماکروفر اختلال در خاموش و روشن شدن دستگاه است. همچنین روشن و خاموش شدن صفحه نمایش دستگاه و قطع و وصل شدن آن می‌تواند به معنی خراب بودن برد باشد.

کار نکردن گریل ماکروفر دوو به دلیل ایراد در ترموستات

یکی از دلایل دیگر کار نکردن گریل ماکروفر دوو ایراد داشتن ترموستات دستگاه است. ترموستات وظیفه تنظیم دما را بر عهده دارد و در صورت وجود مشکل در این قطعه حرارت لازم تولید نشده و گریل کارایی خود را ازدست می‌دهد. بررسی کنید که آیا ایراد از ترموستات است یاخیر. در صورت خراب بودن ترموستات باید آن را تعویض کرد مگر اینکه قابل تعمیر باشد.

تعمیر ترموستات ماکروفر

ترموستات ماکروفر وسیله‌ای است که دما را کنترل می‌کند اگر این وسیله دچار اختلال شود عملکرد کل دستگاه مختل می‌شود. علائم خرابی ترموستات عبارتند از: داغ نشدن المنت حرارتی و تنظیم نشدن دمای ماکروفر. برای برطرف کردن مشکل کار نکردن گریل ماکروفر دوو باید ترموستات را تعمیر و تنظیم کنید.

برای تعمیر ترموستات ابتدا باید جریان برق ماکروفر را قطع کرد. از طرفی چون برد دستگاه طوری طراحی شده که حتی با قطع کردن برق، جریان را در خود نگه می‌دارد پس با کمک یک فازمتر از قطع کامل برق مطمئن شوید. سپس پنل کنترل را جدا کنید تا به صفحه پشتی آن دسترسی داشته باشید. با توجه به اینکه مدل کنترل پنل در دستگاه‌ها متفاوت است، طبق دفترچه راهنما و یا توضیحات تکنسین آن را جدا کنید. سپس ترموستات را به کمک یک مولتی‌متر تست کنید. بعد از تست اگر از سالم بودن ترموستات مطمئن شدید آن را تنظیم کنید.

تنظیم ترموستات؛ راهکاری برای رفع مشکل کار نکردن گریل ماکروفر دوو

در صورتی که ترموستات را بررسی کردید و مشکلی نداشت نوبت به تنظیم آن می‌رسد. اگر ترموستات تنظیم نبود به این روش عمل کنید: دسته آن را بیرون بکشید در پشت آن یک حلقه تنظیم وجود دارد پیچ آن را شل کنید و با کمک دفترچه راهنما یا تکنسین دمای استاندارد را برای آن تعریف کنید. اگر هم بعد از تست برق متوجه شدید که ترموستات خراب شده باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. برای تعویض قطعه در اکثر مدل‌ها باید تیوب را از قسمت نگهدارنده‌اش جدا کنید، مراقب باشید که سیم مویرگی تیوب را قطع نکنید. سپس دو پیچ که باعث اتصال ترموستات به کنترل پنل هستند را باز و قطعه را خارج کنید، باز هم مراقب باشید که سیم های کنترل پنل آسیب نبینند.

برای نصب ترموستات جدید هم مثل فرایند خارج کردنش و به شکل معکوس عمل کنید و از اینکه سیم‌ها را درست نصب کرده‌اید اطمینان حاصل کنید. با توجه به اینکه این کار نیاز به دقت و مهارت دارد؛ با دیدن اولین علائم از خرابی ترموستات بهتر است از تکنسین‌های متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

کار نکردن گریل ماکروفر دوو و راهکار تخصصی آن

کار نکردن گریل ماکروفر دوو و راهکار تخصصی آن

ماکروفرها بخش جدایی‌ناپذیر از سبک زندگی مدرن هستند و کاربرد زیادی در آشپزخانه دارند. گریل ماکروفر، اگر به خوبی و به شکل استاندارد به کار گرفته شود، این امکان را به ما می‌دهد تا یک پیتزای لذیذ، مرغ مغز‌پخت و انواع غذاهای برشته را طبخ کنیم. شرکت دوو توانسته است ماکروفرهایی باکیفیت و با ویژگی گریل تولید کند. اما این وسیله برقی آشپرخانه نیز مانند دیگر وسایل برقی گاهی دچار مشکلات و خرابی قطعات می‌شود. کار نکردن گریل ماکروفر دوو یکی از این مشکلات است.

ما در این مطلب دلایل خرابی گریل ماکروفر را بررسی کردیم و راهکارهای رفع آن را توضیح دادیم، ولی باید بدانید که تعمیر یا تعویض برخی از قطعات ماکروفر کار ساده‌ای نیست و برای این کار به یک فرد متخصص نیاز داریم. بهتر است برای تعمیر دستگاه ماکروفر دوو به مراکز تعمیرات مجاز مراجعه کنید و از اقدام بدون آگاهی خودداری کنید تا از بروز خرابی در قطعات دیگر، پیشگیری شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش