علت خرابی ترانس ماکروفر دوو

علت خرابی ترانس ماکروفر دوو

خرابی ترانس ماکروفر دوو

یکی از قطعات اصلی و حیاتی در دستگاه ماکروفر ترانس است که عملکرد صحیح آن باعث ایجاد گرما در ماکروفر می شود. این قطعه کاربردی به دلایل مختلف از قبیل ضربه یا نوسانات برق ممکن است خراب شود. خرابی ترانس ماکروفر دوو یکی از بیشترین مواردی است که به ما مراجعه می شود. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله از نمایندگی دوو پشتیبان به بررسی این موضوع بپردازیم. اگر ماکروویو شما گرم نمی کند، سرو صدای زیادی تولید می کند و یا بوی سوختگی عایق می دهد مطمئن باشید که ترانس آن نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. می توانید تعمیر آن را به ما که نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی دوو در تهران هستیم بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره .. تماس بگیرید.

ترانس چیست و در ماکروفر چه کاربردی دارد؟

ترانس یکی از قطعات مهم و کاربردی در ماکروفر شناخته می شود که وظیفه ایجاد ولتاژ برای مگنترون را دارد. مگنترون برای باردار کردن الکترون ها نیاز به ولتاژ بالا دارد و ترانس این ولتاژ را برای مگنترون فراهم می کند. این قطعه که اتصالات را برای تولید گرما برای ماکروفر فراهم می کند ممکن است گرمای بسیار زیادی تولید کند و یا به دلایل دیگر خراب شود.

کاربرد ترانس در ماکروفر به صورت زیر است:

  • برای اجرای عملکردهای مختلف از قبیل گرم کردن غذا، پخت و پز و دیگر کارهای مشابه انرژی را تامین می کند.
  • ولتاژ برق ورودی را به ولتاژ مناسب برای ایجاد امواج ایجاد می کند.
  • ولتاژ ورودی بالا مگنترون را تامین می کند.
  • از مدارهای داخلی مایکروفر محافظت می کند.
  • انرژی مورد نیازصفحه نمایش و دیگر اجزا الکتریکی را تامین می کند.
  • عملکرد بهینه ماکروفر را تضمین می کند.

علامت خرابی ترانس ماکروفر دوو

علامت خرابی ترانس ماکروفر دوو

خرابی ترانس ماکروفر دوو دارای چند علامت مهم است. در ادامه هر کدام از آنها معرفی می شود:

مشاهده دود و بوی سوختگی

یکی از علامت های خرابی ترانس مایکروفر دوو مشاهده دود و بوی سوختگی می باشد. با توجه به اینکه ترانس یکی از قطعات مهم برای تامین برق است در صورتی که دچار سوختگی و یا نیم سوز شود بوی دود و بوی سوختگی عایق احساس می شود. در این مواقع سریعا دستگاه را از برق بکشید و به مرکز تعمیرات ماکروفر دوو در تهران انتقال دهید.

ماکروفر دوو روشن نمی شود

در صورتی که ترانس ماکروفر دوو خراب شود، ممکن است دستگاه روشن نشود. اغلب مشکل روشن نشدن ماکروفر به دلیل اشکال در برد ماکروفر است اما گاهی ممکن است که علت روشن نشدن دستگاه خرابی ماکروفر دوو باشد. در این مواقع ولتاژ الکتریکی به درستی به لامپ اشعه ماکروفر منتقل نمی شود و با گذشت زمان باعث قطع جریان الکتریکی و روشن نشدن ماکروفر می شود.

ماکروفر گرم نمی کند

در صورت خرابی ترانس ماکروفر دوو دستگاه قادر به تولید امواج نیست و در نتیجه عملکرد اصلی دستگاه از کار می افتد  و گرم نمی کند. به طور کلی هر گونه خرابی یا از کار افتادن آن سبب عدم عملکرد درست دستگاه می شود. در این مواقع بهتر است با تکنسین تعمیر ماکروفر تماس بگیرید و اقدامات لازم برای تعویض و تعمیر مایکروویو را انجام دهید.

سرو صدای بیش از حد ماکروفر

یکی از نشانه های خرابی ترانس مایکروفر سرو صدای زیاد آن است. از دلایل این عمر کاهش عملکرد دستگاه است که باعث ایجاد سرو صدا می شود. شنیدن صدای لرزش و زمزمه به ویژه در ابتدای روشن شدن و یا حین کار از دلایل

اشکال در ولتاژ یا فرکانس تامین شده در ترانس های ولتاژ ماکروفر است.

علت خرابی ترانس ماکروفر دوو

به طور کلی علت های مختلفی برای خرابی ترانس ماکروفر دوو می بلشذو

  • یکی از دلایلی که سبب خرابی ترانس ماکروفر دوو می شود ضربه در هنگام جابه جایی و تمیز کردن است. بنابراین در هنگام جابه جایی به این امر دقت کنید.
  • نوسانات برق یکی از دلایل خرابی ترانس ماکروفر دوو است. برای اینکه این اتفاق نیفتد حتما به محافظ وصل کنید.
  • ایجاد اتصال کوتاه یا وقفه در سیم پیچ ها هم باعث خرابی ترانس مایکروویو می شود.
  • فرسودگی و اکسیداسیون منجر به ایجاد مداز باز مکانیکی در محل اتصال ترمینال و سیم پیچ ترانس می شود.

نحوه تست ترانس ماکروفر دوو

خوشبخانه براحتی می توان ترانس ماکروفر دوو را با استفاده از اهم متر تست کرد. ابتدا سیم پیچ ها را جدا و عملیات تست را شروع کنید. به طور کلی عددی که بر روی اهم متر نشان می دهد نباید بیش تر از یک باشد. در صورتی که نقصی پیدا کردید بهتر است اقدامات لازم برای تعویض ترانس را انجام دهید. در هنگام انتخاب ترانس باید به نوع ترانس و قدرت مگنترون توجه داشته باشید. زیرا قطعه خریداری شده باید با دستگاه مطابقت داشته باشد.  بهتر است تعمیر ترانس ماکروفر دوو را به تعمیرکار ماهر بسپارید.

تعمیر  ترانس ماکروفر دوو

تعمیر  ترانس ماکروفر دوو

در صورتی که خرابی ماکروفر دوو ترانس باشد باید ان را تعویض کنید. شناسایی و خریدن قطعه دارای اهمیت است و باید با دستگاه شما مطابقت داشته باشد. بهتر است انجام این کار را به مرکز تعمیرات ماکروفر دوو در تهران بسپارید. این مرکز علاوه بر اینکه دارای تکسنین های ماهر و با تجربه است لوازم یدکی مخصوص هر یک از مدل های ماکروفر را در اختیار دارد و آن را تعمیر و تعویض می کند. اگر در تهران هستید می توانید تعمیر آن را به نمایندگی تعمیر ماکرووفر دوو در تهران بسپارید تا دستگاه را به طور صحیح و ایمن تعمیر کند.

هزینه تعمیر ترانس ماکروفر دوو در تهران

در صورتی که ترانس ماکروفر دوو خراب باشد هزینه آن زیاد نیست. باید قطعه را خریداری و هزینه نصب آن را پرداخت کنید. با توجه به اینکه خطر برق گرفتگی وجود دارد بهتر است خودتان اقدام به انجام چنین کاری نکنید.قطعاتی که در نمایندگی دوو در تهران نصب می شوند دارای گارانتی و اصل هستند و با ضمانت تعمیرات آن انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

نمایندگی تعمیر ترانس ماکروفر دوو در تهران

در صورتی که ترانس مایکروویو دوو خراب شده است تعمیر آن به ندرت امکان پذیر است و باید تعویض قطعه انجام شود. این کار متناسب با هر دستگاه انجام می شود. تعویض ترانس در ماکروفر بسیار خطرناک است و حتما باید ایمنی را رعایت کرد و نیاز به تجربه و مهارت دارد. بنابراین بهتر است این کار را به تکنسین ماهر و با تجربه بسپارید. شما می توانید ماکروفر دوو را برای ما ارسال کنید. در تعمیرگاه لوازم خانگی دوو در تهران توسط دستگاه های پیشرفته دستگاه ارزیابی و بازرسی می شود. اگر قطعات آن خراب یا نیم سوز شده باشند تشخیص داده می شود و در صورتی که قابل تعمیر باشد این اقدام انجام می شود و اگر دستگاه به تعویض نیاز داشته باشد با استفاده از قطعات اورجینال دوو که در اختیار داریم این کار انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما اعلام شده است با ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش