علت بلند شدن دود از ماکروفر دوو

علت بلند شدن دود از ماکروفر دوو

نگران بلند شدن دود از ماکروفر خود نباشید

ماکروفرهای برند دوو در چند سال اخیر موفق شده‌اند طیف وسیعی از مردم را به دلیل بهره‌مندی از امکانات پیشرفته پخت به خود جذب کنند. اما گاهی اوقات بنا به دلایل مختلفی مثل گذشت زمان و عدم اطلاع دارندگان از نحوه کار با این دستگاه با مشکلاتی مانند بلند شدن دود از ماکروفر دوو مواجه خواهیم شد. نقص فنی در بعضی از قطعات برقی و همچنین پخت غیر اصولی غذا می‌تواند در بروز این مشکل تاثیرگذار باشند. عیب‌یابی هر یک از این قطعات نیازمند دانش و تجربه تخصصی است.

دلایل بلند شدن دود از ماکروفر دوو

دلایل بلند شدن دود از ماکروفر دوو

دود کردن ماکروفرهای دوو ممکن است به چند علت مختلف رخ دهند یعنی مایکرو، گریل و یا کانوکشن. در صورتی که ماکروفر دوو شما در هیچ کدام از این حالت‌ها نبود اما دود می‌داد، باید به کثیف بودن دستگاه خود شک کنید. در چنین شرایطی، علت اصلی دود کردن ماکروفر، تمیز نبودن دستگاه است که پس از پاک کردن آن از مواد غذایی این مشکلات برطرف خواهد شد. به منظور تمیز کردن ماکروفر می‌توانید از یک دستمال مرطوب و یا یک محلول آب و جوش شیرین استفاده کنید.

نظافت غیر اصولی ماکروفر دوو؛ از دلایل مهم بلند شدن دود از دستگاه

یکی از مهم‌ترین دلایل بلند شدن دود از ماکروفر دوو در زمان گرم کردن غذا، نظافت نامناسب است. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در زمان گرم کردن غذا بر روی آن درپوش نمی‌گذارید، خیلی زود با مشکل دود کردن ماکروفر مواجه خواهید شد. پاشیدن بخشی از غذا مانند روغن و یا چربی‌های آن می‌تواند از دلایل اصلی بلند شدن دود از ماکروفر دوو شما باشد.

زیرا این باقی‌مانده‌ها و همچنین اثرات چربی طی هر بار استفاده از ماکروفر داغ شده و در نهایت می‌سوزند و باعث دود کردن دستگاه شما می‌شوند. در نتیجه اگر تمایلی به گذاشتن درپوش نداشتید، حداقل می‌توانید داخل دستگاه را زود‌به‌زود تمیز کنید.

استفاده از ظروف نامناسب؛ عاملی که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد

اگر از ظروف فلزی درون ماکروفر دوو خود استفاده می‌کنید، این موضوع می‌تواند باعث جرقه زدن و در نهایت دود کردن دستگاه و انتشار بوی سوختگی از درون آن شود. همچنین شایان ذکر است که استفاده از برخی ظروف فلزی می‌تواند باعث قوس ولتاژ بالا شده که این موضوع شدیدا خطرناک است و می‌تواند حتی در مواردی بخشی از بدنه دستگاه را نیز آب کند. به جهت پیشگیری از این علت دود کردن، باید حتما به برچسب روی ظروف دقت کنید. زیرا در صورتی که برای گذاشتن در ماکروفر دوو مناسب نباشند، مشکلات زیادی را برای شما ایجاد خواهند کرد.

پخت بیش از اندازه غذا

یکی از دلایل مهم در بروز مشکل بلند شدن دود از ماکروفر دوو، پخت بیش از حد غذا است. این موضوع به خصوص برای افرادی که با این دستگاه به خصوص بانوان خانه‌دار سر و کار دارند، بسیار دارای اهمیت است. در صورتی که قصد پخت غذا درون ماکروفر را دارید، بهتر است مطمئن شوید که بیش از اندازه غذا را درون ماکروفر نگه نداشته‌اید. زیرا در صورتی که غذا بیش از زمان مورد نیاز خود بپزد، خیلی سریع دچار سوختگی می‌شود و در نتیجه با مشکل دود کردن ماکروفر مواجه خواهید شد.

بلند شدن دود از ماکروفر دوو به علت اتصالی سیم‌های دستگاه

گاهی از اوقات به علت از بین رفتن سیم‌پیچی‌های عایق درون ماکروفر، دستگاه دچار اتصالی می‌شود. همین اتصالی می‌تواند باعث دود کردن ماکروفر شما باشد. وجود اتصالی‌هایی از این دست باعث ایجاد جرقه‌هایی کوچک و بزرگ درون ماکروفر دوو شما شده و در نهایت دستگاه را به طور کامل از کار خواهند انداخت. در نتیجه به شما توصیه می‌کنیم که تا حد امکان بیشتر به این موارد توجه کنید. بهترین کار همواره انجام اقدامات پیشگیرانه و استفاده از تجربیات افراد متخصص در این زمینه است تا واردن آمدن خسارات احتمالی بزرگ‌تر تا حد امکان جلوگیری شود.

چربی‌های که بر روی المنت گریل انباشته می‌شوند

یکی از دلایل تاثیرگذار در بلند شدن دود از ماکروفر دوو، استفاده از ویژگی گریل ماکروفر است که گاهی از اوقات می‌تواند باعث به جا ماندن چربی غذا بر روی المنت‌های درون دستگاه بشود. همین امر، در مواقعی که دوباره قصد استفاده از گریل را دارید، می‌تواند سبب بروز این مشکل شود. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم بعد از هر بار استفاده از گریل، دستگاه را با نهایت دقت تمیز کنید.

قراردادن لوازم آشپزی نامناسب باعث بلند شدن دود از ماکروفر دوو می‌شود

به طور کلی قرار دادن هر گونه مواد فلزی درون ماکروفر می‌تواند باعث جرقه زدن شود که در نتیجه ادامه این روند می‌توانیم شاهد دود کردن و بوی سوختگی درون ماکروفر شویم. قوس ولتاژ بالا یا همان جرقه شدیدا خطرناک است و می‌تواند به دستگاه شما آسیب‌های بسیار جدی را وارد کند و حتی در مواردی ایجاد آتش‌سوزی کند. متاسفانه این امکان همیشه وجود دارد که شما از فلز درون ظرف غذای خود، اطلاع نداشته باشید. به همین دلیل استفاده از صفحات و یا ظروفی که دارای برچسب ایمنی در ماکروفر برای سلامت و ایمنی آن هستند، دارای اهمیت بسیاری است.

شنیده شدن صداهای عجیب؛ از نشانه‌های بروز مشکل دود کردن

همانطور که در جریان هستید، تمام ماکروفرها کم و بیش دارای صدایی کم و ثابت در زمان پخت و پز هستند. اما زمانی که هنگام استفاده از ماکروفر دوو، صداهایی عجیب و غریب می‌شنوید، زمان بررسی ماکروفر فرا رسیده است. هر گونه صدای خرخر، صدای ویز ویز با بلندتر از حد معمول آن می‌توانه نشانه وجود نوعی مشکل الکتریکی در حرکت برخی از قطعات باشد. در صورت ادامه کار ماکروفر در چنین وضعیتی ممکن است حتی در مواردی جرقه یا آتش‌سوزی نیز داشته باشیم.

قرار دادن ظروف فلزی درون ماکروفر دوو

در زمان استفاده باید همه توجه و حواس خود را به اجسام فلزی که درون دستگاه قرار می‌دهید، بدهید. در مواردی از این دست باید سریعا دستگاه را متوقف کرده و برق را قطع کنید. انجام این کار از وارد آمدن آسیب‌های بیشتر جلوگیری کرده و اجازه وقوع آتش‌سوزی و خسارات بیشتر را نمی‌دهد. در بیشتر مواردی از این دست، بلند شدن دود از ماکروفر دوو می‌تواند به این دلیل باشد که شما به صورت اتفاقی قطعه فلزی را درون ماکروفر گذاشته‌اید.

زمانی که دستگاه شما در حال کار است این موضوع می‌تواند باعث جرقه زدن شود. در چنین شرایطی باید فورا فلز را از درون ماکروفر خارج کنید تا از وارد آمدن خرابی‌های بیشتر جلوگیری شود. با این وجود بهتر است قبل از استفاده دوباره، دستگاه خود را به یک تعمیرکار مجرب نشان دهید.

دیگر قسمت‌های تاثیرگذار دستگاه بر مشکل بلند شدن دود

از دیگر قسمت‌های ماکروفر دوو که می‌تواند بر اثر استفاده بسوزد و باعث بلند شدن دود از ماکروفر دوو شود می‌توانیم به قطعه ترموستات، ترانس‌های ولتاژ و یا رله برد اشاره کنیم. در هر کدام از این سه قطعه قسمتی پلاستیکی وجود دارد که در اثر حرارت ممکن است ایجاد بوی سوختگی و انتشار دود کند. در چنین شرایطی دستگاه خود را خاموش کرده و سریعا با مرکز خدمات پس از فروش دوو دوو پشتیبان تماس بگیرید.

برای حل مشکل بلند شدن دود از ماکروفر دوو؛ از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید

برای حل مشکل بلند شدن دود از ماکروفر دوو؛ از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید

بلند شدن دود از ماکروفر دوو مشکلی است که بسیاری از دارندگان این وسیله، آن را به مراکز مجاز نمایندگی‌های این برند معتبر گزارش می‌کنند. بررسی مشکل دود کردن ماکروفر دوو و به طور کلی رفع ایرادات هر بخش از این دستگاه نیازمند تجربه و دانش تخصصی در رابطه با این قطعات پیچیده و حساس است. از طرفی نیاز به برخورداری از ابزارآلات و همچنین قطعات یدکی از دیگر دلایلی است که باید حتما رفع چنین مشکلی را به تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر ماکروفر دوو بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش