علت پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی دوو

علت پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی دوو

مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

زمانی که مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو رخ می‌دهد، روشنایی صفحه به تدریج و در فواصل زمانی مختلف، به شکل ناگهانی تغییر می‌کند یا در یک دوره زمانی، به سرعت تغییر می‌کند. در بیشتر مواقع، این مشکل به دلیل تنظیمات نادرست منوی تصویر یا اتصال سایر دستگاه‌های خارجی به تلویزیون رخ می‌دهد. از سوی دیگر، انواع مختلف صفحه نمایش تلویزیون مانند ال‌ای‌دی و ال‌سی‌دی به دلایل مختلف مانند خرابی اتصالات برق یا خرابی قطعات داخلی دچار پرش تصویر می‌شوند. اما عموما گزارش می‌شود که پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو بیشتر است و این مشکل کمتر در ال‌سی‌دی‌های این کمپانی رخ می‌دهد. در این مطلب از مرکز خدمات پس از فروش دوو دوو پشتیبان، به علل و راهکارهای رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون‌های ال‌ای‌دی دوو می‌پردازیم.

چرا مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو رخ می‌دهد؟

چرا مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو رخ می‌دهد؟

یکی از مشکلات رایجی که امروزه، عملکرد اغلب تلویزیون‌های ال‌ای‌دی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، پرش تصویر و محو شدن آن است. حتی اگر به شکل دوره‌ای، وضعیت تلویزیون خود را بررسی کنید، باز هم این امکان وجود دارد که گاهی اوقات، با برخی از این مشکلات مواجه شوید. هنگام پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو، کیفیت تصویر تغییر می‌کند و فریم‌های تیره یا روشن پراکنده ظاهر می‌شوند. معمولا در چنین شرایطی، احتمال اول این است که یک مشکل فنی وجود داشته باشد. با این حال، یادآوری این نکته مهم است که علت پرش تصویر در تلویزیون‌های ال‌ای‌دی، می‌تواند غیر از مشکلات سخت افزاری داخلی باشد.

برای مثال، مواردی مانند خرابی یا ضعیف شدن کابل ورودی ویدیو، نور ضعیف یا مشکل اتصال آنتن سراسری می‌توانند باعث پرش تصویر در تلویزیون شما شوند. از سوی دیگر، تمام تلویزیون‌های فعلی، یک مدار منبع تغذیه دارند که سطح ولتاژ مناسب را برای ثابت نگه داشتن سطح روشنایی در تصویر، حفظ می‌کند، در نتیجه، خرابی این مدار می‌تواند باعث بروز مشکلات متعدد شود.

توجه داشته باشید که باید تلویزیون‌های هوشمند را مرتبا به‌روزرسانی‌ کنید. چراکه در برخی از موارد، مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو تلویزیون در نتیجه قدیمی بودن سیستم عامل، بروز پیدا می‌کند. همچنین این امکان وجود دارد که یک یا چند مورد از این عوامل به طور همزمان وجود داشته باشند و باعث بروز مشکل شوند. در ادامه، با علل متفاوت بروز این مشکل آشنا می‌شویم.

خرابی منبع تغذیه

اغلب تلویزیون‌های دوو به گونه‌ای ساخته شده‌اند که یک مدار منبع تغذیه نیز دارند. اگر منبع تغذیه از کار بیافتد، متوجه تغییر سریع سطح روشنایی و محو شدن تصویر تلویزیون خواهید شد. همچنین در برخی موارد، تلویزیون یک صفحه سیاه را نمایش می‌دهد. تمام این نشانه‌ها، خبر از آسیب سخت‌افزاری می‌دهند که بهتر است توسط کارشناسان بررسی و تعمیر شود. اما برای بررسی منبع تغذیه، باید ببینید که آیا ولتاژ ورودی افزایش یافته است یا خیر.

عدم به‌روزرسانی نرم‌افزار

اگر یک تلویزیون‌های هوشمند دارید، پیشنهاد ما این است که به شکل مرتب، نرم‌افزار آن را به‌روزرسانی‌ کنید. در بسیاری از موارد، مشکل مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو را می‌توان با به‌روزرسانی نرم‌افزار یا سیستم عامل تلویزیون و روشن و خاموش کردن مجدد آن برطرف کرد. همچنین اگر برخی از کانال‌ها از فهرست تلویزیون شما حذف شده‌اند، مشکل از نرم‌افزار است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که گاهی، برخی از افراد یک ویژگی مانند حالت صرفه‌جویی در انرژی را روشن می‌کنند. از این رو، بهتر است که یک بار تلویزیون را به تنظیمات مجدد کارخانه بازگردانید.

گرم ‌شدن بیش از حد

یکی دیگر از علل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو، گرم ‌شدن بیش از حد دستگاه است. توجه داشته باشید که اگر تلویزیون برای مدت طولانی روشن باشد، ممکن است بیش از حد گرم شود و مشکلاتی مانند پرش تصویر بروز دهند.

تنظیم نور اتاق

ممکن است تصویر تلویزیون شما به دلیل وجود لامپ‌های فلورسنت در اتاق، پرش داشته باشد. به ویژه اگر تلویزیون شما از یک صفحه نمایش پلاسما برخوردار باشد. از این رو، پیشنهاد ما این است که محیط اطراف دستگاه را به خوبی بررسی کنید و عوامل محیطی موثر را پیدا کنید.

خرابی کابل برق

یکی دیگر از دلایل رایج پرش تصویر تلویزیون، خرابی اتصالات و کابل برق است. زیرا قطع شدن اتصال می‌تواند باعث عدم رسیدن برق به منبع تغذیه شود. از این رو، به طور مداوم کابل تلویزیون خود را چک کنید. جراکه می‌تواند باعث آسیب‌های جدی شود.

تجمع گرد و غبار درون تلویزیون

تجمع گرد و غبار ممکن است به قوس الکتریکی تلویزیون شما آسیب برساند. از این رو، نگهداری و تمیز کردن منظم دستگاه، بهترین راه‌حل برای جلوگیری از بروز مشکلات مختلف است. از سوی دیگر، تجمع گرد و غبار روی پنل دستگاه، می‌تواند باعث پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو شود. توجه داشته باشید که اغلب درگاه‌های تلویزیون با گذشت زمان، کثیف می‌شوند. در نتیجه، برای رفع این مشکل، ابتدا از این بخش‌ها شروع کنید.

خرابی لامپ‌های ال‌ای‌دی

تلویزیون‌های ال‌ای‌دی با استفاده از مجموعه‌ای از چراغ‌های ال‌ای‌دی، نور پس‌زمینه را فراهم می‌کنند. اگر یک یا چند عدد از این لامپ‌ها از کار بیفتند، لکه‌های کوچک روی صفحه ظاهر می‌شوند. البته در اغلب موارد، هیچ راه‌حل آسانی برای رفع این مشکل وجود ندارد و بسته به مدل، ممکن است که انجام اقداماتی مانند سرویس کامل یا تعویض ال‌ای‌دی‌ها برای تعمیر دستگاه، ضروری باشند.

رفع مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

رفع مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

پرش ناگهانی تصویر تلویزیون می‌تواند بسیار آزاردهنده  باشد. از سوی دیگر، اغلب تلویزیون‌های ال‌ای‌دی، قیمت بالایی دارند، هزینه تعمیر آن‌ها بالا است و پیدا کردن تعمیرکار معتبر و قطعات این دستگاه‌ها نیز دشوار می‌باشد. از این رو، بسیاری از افراد در صورت بروز هرگونه مشکل برای تلویزیون، تصمیم به تعویض آن می‌گیرند. اما خبر خوب این است که می‌توانید برخی از روش‌های آسان برای رفع مشکل پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو را در خانه و با کمترین تجهیزات امتحان کنید. پیشنهاد ما این است که پیش از هرگونه اقدامی، کارهای زیر را انجام دهید:

  • تلویزیون خود را مجددا راه‌اندازی کنید
  • تلویزیون را از برق بکشید و دوباره آن را به برق وصل کنید
  • کابل‌ها را بررسی کنید
  • ویژگی بهره‌وری انرژی (Energy Efficiency) را غیرفعال کنید
  • اتصال به اینترنت را بررسی کنید (در تلویزیون‌های هوشمند)
  • نرخ تازه‌سازی تلویزیون یا رفرش ریت تلویزیون خود را بررسی کنید (50 هرتز، 60 هرتز)
  • پین‌های تلویزیون را کوتاه کنید

تعمیر سخت‌افزار تلویزیون

اگر پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی دوو فقط پس از چندین ساعت استفاده مداوم ظاهر شود، می‌توانید سیستم خنک‌کننده تلویزیون را ارتقا دهید. اما اگر تصویر دستگاه شما به شکل ناگهانی می‌رود، باید منبع تغذیه را بررسی کنید. بهتر است از یک متخصص برای بررسی و تعویض این بخش، کمک بگیرید. زیرا اجزای داخلی برخی از تلویزیون‌ها به اتصالات خاصی نیاز دارند.

تعمیر مشکل رایج پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

تعمیر مشکل رایج پرش تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

در شرایط اقتصادی کنونی، خرید یک تلویزیون جدید بسیار دشوار است. در نتیجه، بسیاری از افراد به دنبال تعمیر تلویزیون خود هستند. اما تلویزیون‌ها مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی، قطعات بسیار زیادی دارند و کار تعمیر یا تعویض بسیاری از این قطعات، به تخصص بسیار زیادی نیاز دارد. از این رو، اگر مهارت کافی برای انجام این کار را ندارید، کار را به تکنسین‌های متخصص در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی دوو بسپارید. چراکه اگر به یکی از قطعات دستگاه آسیب برسانید، باید هزینه زیادی را برای تعمیر آن بپردازید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش