علت سیاه‌شدن تصویر در تلویزیون دوو

علت سیاه شدن تصویر در تلویزیون دوو

دیگر نگران سیاه شدن تصویر در تلویزیون دووی خود نباشید

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که زمانی که تلویزیون را روشن می‌کنید به جای تصویر، با یک صفحه تیره و بعضا کاملا سیاه مواجه شده باشید و یا اینکه در زمان تماشای تلویزیون، ناگهان تصویر محو می‌شود و شما تنها صدای آن را می‌شنوید. سیاه شدن تصویر در تلویزیون دوو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

در چنین حالتی حتی تعویض کانال‌های دستگاه هم راه‌ حل موثری نخواهد بود. به طور معمول طول عمر لامپ‌های ال‌ای‌دی تلویزیون دوو، بعد از سه تا پنج سال استفاده تمام می‌شود. البته دلایل دیگری نیز مثل نوسان برق، قطعی ناگهانی برق و وجود ایراد در برد اصلی دستگاه می‌توانند در تاریک شدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو موثر باشند. در این مطلب از نمایندگی تعمیر دوو دوو پشتیبان به بررسی ای نعلت می پردازیم.

با عوامل موثر در سیاه‌شدن تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو آشنا شوید

با عوامل موثر در سیاه شدن تصویر در تلویزیون ال‌ای‌دی دوو آشنا شوید

یکی از دلایل متداول سیاه شدن تصویر در تلویزیون‌های دوو مربوط به سوختگی پیکسل‌های آن است. البته طول عمر این پیکسل‌ها ارتباط زیادی به مدل تلویزیون دوو و همچنین تکنولوژی به کار رفته در مراحل ساخت آن‌ها دارد. در صورتی که این مشکل برای دستگاه تلویزیون شما پیش آمد، بهتر است هر چه سریع‌تر با کارشناسان متخصص در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی دوو تماس حاصل فرمایید. در ادامه نگاهی به دلایل متداول سیاه شدن تصویر در تلویزیون دوو خواهیم داشت.

ضربه خوردن و معیوب شدن پنل دستگاه

یکی از عواملی که می‌تواند در تاریک شدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو موثر باشد، آسیب‌دیدگی و ضربه خوردن پنل است. در واقع ضربه‌ای که به قسمت ماژور پنل و یا لیکوئید آن وارد می‌شود منجر به سیاهی تمام و یا بخشی از نمایشگر خواهد شد.

بک لایت دستگاه؛ از اصلی‌ترین دلایل سیاه شدن تصویر در تلویزیون دوو

اصلی‌ترین دلیلی که باعث سیاه شدن تصویر در ال‌ای‌دی دوو می‌شود، خرابی بک لایت دستگاه است. در صورتی که بک لایت آسیب ببیند، لکه‌های سیاهی بر روی تصویر می‌افتند که اگر در زمان مناسب اقدام به عیب‌یابی و تعمیر آن نکنید، ممکن است لامپ‌های سالم نیز بسوزند. اگر همین روند ادامه پیدا کند به تدریج کل صفحه تلویزیون شما سیاه خواهد شد. اولین نشانه‌های یک بک لایت معیوب، این است که صفحه نمایش دستگاه تلویزیون شما به صورت مکرر، روشن و خاموش می‌شود.

مشکل در برد پاور

دلیل دیگری که در سیاه شدن تصاویر در تلویزیون دوو موثر است، آسیب‌دیدگی برد پاور است. دلیل این موضوع هم آن است که برد پاور، ولتاژ ضروری لامپ‌های بک لایت را تامین می‌کند. در نتیجه اگر برد پاور دچار مشکل شود، لامپ‌های بک لایت به خوبی تغذیه نمی‌شوند و در نتیجه تصویری تماما سیاه خواهیم داشت. اما دیگر جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد. زیرا تعمیر برد پاور انجام شدنی و تا حد بسیار زیادی مقرون‌به‌صرفه است. مگر در شرایطی که ایراد برد پاور تلویزیون ال‌ای‌دی دوو شما آنقدر عمیق باشد که تنها راه‌حل، تعویض این قطعه باشد.

فرسودگی کابل HDMI

خرابی و فرسودگی کابل HDMI از عوامل موثر در تاریک شدن صفحه ال‌ای‌دی تلویزیون دوو به شمار می‌آید. در نتیجه بهتر است کابل را به خوبی بررسی نمایید. در صورت مشاهده هرگونه خرابی کابل توصیه ما به شما، تعمیر و یا تعویض آن است. بهتر است هر دو سه سال یک بار کابل HDMI را چک کنید.

خرابی برد تیکان؛ از قطعات موثر در سیاه شدن تصویر در تلویزیون دوو

یکی دیگر از قطعاتی که باعث سیاه شدن تصویر در تلویزیون دوو می‌شود خرابی برد تیکان است. برد تیکان مسئولیت ایجاد تصویر بر روی صفحه تلویزیون را بر عهده دارد. در صورتی که کوچک‌ترین مشکلی در این برد و کابل‌های رابط آن ایجاد شود، تصویر تلویزیون ال‌ای‌دی دوو کاملا به مشکل می‌خورد.

خرابی برد تیکان عمدتا به دلیل گرم شدن بیش از حد برد و یا آب‌خوردگی پنل ایجاد می‌شود. برد تیکان مجموعه‌ای از قطعات الکترونیکی را در بر می‌گیرد که وجود اشکال در هر یک از آن‌ها سبب تاریک شدن صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو می‌شود. در بیشتر موارد، این برد قابل تعمیر است. اما نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید، سپردن امور تعمیرات به دستان یک فرد متخصص در این زمینه است.

در شرایطی که تعمیر و یا تعویض برد تیکان توسط یک فرد بی‌تجربه انجام شود، پنل تلویزیون دچار خرابی می‌گردد که نهایتا به غیرقابل تعمیر شدن تلویزیون دوو می‌انجامد. شایان ذکر است که در حال حاضر پنل یا همان صفحه نمایش قیمت بسیار بالایی دارد و هزینه تعویض آن نیز اصلا مقرون‌به‌صرفه نیست. تعمیر این برد نیاز به ابزارهای تخصصی و حرفه‌ای در این زمینه دارد. همچنین قطعات استفاده شده به منظور تعمیر برد تیکان باید کاملا اورجینال باشند.

نکاتی مهم درباره تعمیر و رفع ایراد سیاه‌شدن تصویر در تلویزیون دوو

نکاتی مهم درباره تعمیر و رفع ایراد سیاه شدن تصویر در تلویزیون دوو

در بیشتر مواقع سیاه شدن تصویر تلویزیون، با تعمیر و یا تعویض بک لایت به صورت کامل برطرف می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت خرابی در بک لایت، سهم عمده‌ای در این مشکل تلویزیون‌های برند دوو دارد. در صورت وجود ایراد در قسمت بک لایت مثل خاموشی بعضی از لامپ‌های ال‌ای‌دی، لکه‌های تاریکی در صفحه تلویزیون مشاهده خواهد شد. بروز این خرابی به دلیل استفاده بی‌وقفه و حداکثری از نور دستگاه است.

در نتیجه بهتر است برای جلوگیری از آسیب به بک لایت، آن را برای مدت زمان طولانی روشن نگذارید. شما می‌توانید با تنظیم نور زمینه از خرابی زودهنگام تلویزیون دوو خود پیشگیری کنید. در پروسه تعمیر بک لایت تلویزیون ال‌ای‌دی دوو، ابتدا تلویزیون باید با دقت باز شود. در مرحله بعد لیکوئید تلویزیون که همان صفحه نمایش است از روی تلویزیون بلند می‌شود. سپس صفحات پولاریزه برداشته می‌شوند. در مرحله بعد لامپ‌های ال‌ای‌دی معیوب تعویض می‌شوند. در شرایطی که لامپ‌های خراب زیاد باشد، توصیه می‌شود که قطعه بک لایت به صورت کامل تعویض شود.

بررسی عوامل موثر در هزینه تعمیرات تلویزیون‌های دوو

یک موضوع مهم در بحث سیاه شدن تصویر در تلویزیون دوو، هزینه مربوط به تعمیرات آن است. لازم به ذکر است که هزینه تعمیراتی از این دست، کاملا متغیر بوده و بر اساس همین موضوع معمولا بعد از آنکه تکنسین‌های نمایندگی به محل مورد نظر شما می‌آیند و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند، قیمت نهایی به شما اعلام می‌شود.

نوع قطعه معیوب

علاوه بر این مسائل، نوع قطعه‌ای که دچار خرابی شده نیز کاملا بر روی هزینه تعمیر تلویزیون شما تاثیرگذار خواهد بود. اگر تصور می‌کنید که خودتان می‌توانید تعمیر دستگاه را انجام دهید بهتر است تا جای ممکن این ریسک را نکنید. در واقع گاهی صرفه‌جویی در هزینه‌ها، باعث ایجاد هزینه‌های بیشتر برای شما خواهد شد.

نرخ مصوب اتحادیه

به همین دلیل راه منطقی این است که با نمایندگی تعمیرات تلویزیون دوو تماس بگیرید. هزینه تعمیر و تعویض قطعات بر اساس نرخ مصوب اتحادیه است. البته‌ هزینه‌هایی هم که در اتحادیه مطرح شده است مربوط به اجرت تعویض قطعات و انجام امور تعمیرات است. در حال حاضر به دلیل اینکه نرخ قطعات، نوسان قیمتی دارد و بر اساس نوع مدل دستگاه متغیر است، بهتر است در زمان برقراری تماس تلفنی با شرکت، هزینه تقریبی قطعات و امور تعمیرات را جویا شوید.

حل مشکل سیاه‌شدن تصویر در تلویزیون دوو به کمک تعمیرکاران ماهر

حل مشکل سیاه شدن تصویر در تلویزیون دوو به کمک تعمیرکاران ماهر

امور تعمیرات تلویزیون دوو به دلیل پیشرفته بودن قطعات آن از حساسیت بالایی برخوردار است. بهتر است مواد شوینده و مواد شیمیایی مانند حشره‌کش، بنزن و موارد دیگر را هرگز روی صفحه نمایش اسپری نکنید. در زمان جابه‌جایی تلویزیون نیز بسیار مراقب باشید و تا جایی که می‌توانید از ضربه زدن به صفحه پرهیز کنید. در صورتی که تخصص کافی در زمینه رفع مشکل سیاه شدن تصویر در تلویزیون دوو ندارید، بهترین گزینه، دریافت کمک از متخصصان این زمینه است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 2.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش