علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو

مشکل رایج خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو

مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو حتی با وجود پیشرفت‌های چشمگیر این برند در زمینه طراحی و به‌کارگیری از فناوری‌های روز، همچنان از مشکلات آزاردهنده برای دارندگان این تلویزیون‌ها است. استفاده طولانی‌مدت و وجود ایراد در بعضی از قطعات باعث می‌شود که این تلویزیون‌ها دچار مشکلات مختلفی شوند. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ عنوان خودتان برای تعمیر تلویزیون دست به کار نشوید. در صورتی که تلویزیون ال ای دی دوو بدون دخالت کاربر، به صورت ناگهانی خاموش شود، بهتر است فرایند عیب‌یابی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و تعمیر آن توسط تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی دوو انجام شود.

دلایل عمده خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال‌ای‌دی دوو چیست

دلایل عمده خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو چیست

یکی از متداول‌ترین خرابی‌های تلویزیون‌های برند دوو، خاموش شدن ناگهانی آن‌ها است. در واقع در چنین شرایطی دلایل مختلفی باعث می‌شوند تا تلویزیون بعد از روشن شدن سریعا خاموش شود. از دلایل عمده خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو، نوسانات پیش آمده در جریان برق است. در واقع منبع تغذیه که ما آن را با نام برد پاور می‌شناسیم، وظیفه دارد تا جریان برق را به تمام قسمت‌های دستگاه برساند. در نتیجه ما می‌توانیم شبکه‌های مختلف تلویزیون را مشاهده کنیم. در ادامه به دلایل عمده خاموشی ناگهانی تلویزیون‌های ال ای دی دوو می‌پردازیم.

وجود ایراد در برد اصلی تلویزیون دوو

دومین برد مهمی که هرگونه خرابی و ایراد در آن باعث خاموش شدن ناگهانی تلویزیون‌های دوو می‌گردد، برد اصلی است. برد اصلی با عناوین مختلفی مثل مین برد یا مادر برد شناخته می‌شود. نقش این قطعه، کنترل تمامی قسمت‌های تلویزیون از جمله پردازش و هماهنگی صدا و تصویر است. به دلیل اینکه برد اصلی، قطعه‌ای اساسی در تلویزیون‌های دوو است، عوامل مختلفی می‌توانند عملکرد آن را دچار اختلال کنند.

برخی از این موارد عبارتند از:

 • مشکل فنی برد تغذیه
 • خرابی IC های برنامه
 • استفاده از کابل‌هایی با کیفیت پایین
 • به‌روزرسانی غیراستاندارد تلویزیون
 • اتصال یک هارد و یا فلش ویروسی

در بحث خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو زمانی که تنها قسمتی از برد اصلی دچار مشکل شده باشد، با تعویض قطعات الکترونیکی آن، مشکل برطرف خواهد شد. تشخیص عیوب برد، امری کاملا تخصصی است و بهتر است توسط افراد حرفه‌ای انجام شود.

خرابی بک لایت؛ از جمله دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو

در تلویزیون‌های جدید برند دوو، بخش حساسی برای نمایش تصاویر وجود دارد که به آن بک لایت گفته می‌شود. بک لایت به روش‌های مختلفی در انواع مدل‌های تلویزیون دوو به کار می‌رود. خرابی این قطعه ممکن است به صورت تدریجی رخ دهد؛ به شکلی که ابتدا کل تصویر و یا قسمتی از آن تیره و کم نور شده و بعد از گذشت مدت زمانی به صورت کامل منجر به خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو می‌شود.

اصولا تعمیر و تعویض بک لایت از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. در مواردی که تنها قسمت کوچکی از بک لایت دچار مشکل شده باشد، می‌توانیم تنها بک لایت مربوط به همان قسمت را تعویض کنیم. بک لایت، طیف وسیعی از رنگ‌های مختلف دارد. در صورتی که در هنگام تعویض بک لایت به این موضوع توجه نکنید، ممکن است تفاوت چشمگیری بین یک قسمت از تصویر با سایر قسمت‌ها وجود داشته باشد.

مشکلات مربوط به پنل تلویزیون‌ ال ای دی دوو

امروزه با طراحی‌های ظریف و همچنین کاهش ضخامت تلویزیون‌ها، پنل یا همان صفحه نمایش تبدیل به یکی از آسیب‌پذیرترین بخش‌های تلویزیون شده است. پنل‌های مورد استفاده هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خودشان را دارند. در تلویزیون‌های ال ای دی دوو بر اساس تکنولوژی ساخت، از بک لایت‌ها، پیکسل‌ها و یا خواص کوانتومی برای نمایش تصاویر استفاده می‌کنند.

پنل تلویزیون‌های ال ای دی دوو معمولا بر اثر نفوذ آب یا مایع تمیزکننده شیشه، گرمای محیط، ضربه و یا افتادن از ارتفاع دچار خرابی و یا شکستگی می‌شود. خرابی پنل، قبل از خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو ممکن است به صورت نمایش خط‌های رنگی بر روی صفحه تلویزیون خود را نشان دهد. پنل از گران‌ترین قطعات تلویزیون‌های دوو به شمار می‌آید. بنابراین بهتر است قبل از اینکه اقدام به تعویض آن کنید، با استفاده از نظرات یک تعمیرکار حرفه‌ای از نبود هر گونه مشکل در سایر قسمت‌های تلویزیون مطمئن شوید.

ایراد در برد تغذیه

در صورتی که مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو جدی باشد، احتمال خرابی بردهای تلویزیون بسیار بالا است. در هر وسیله الکترونیکی هر کدام از بردها وظیفه مخصوصی را بر عهده دارند. یکی از همین بردها که ولتاژ مورد نیاز تلویزیون را تامین می‌کند، برد تغذیه است. این برد، ولتاژ برق شهری را به ولتاژی که در هر قسمت از تلویزیون لازم است، تبدیل می‌کند.

دلایل متعددی باعث خرابی برد تغذیه می‌شوند. شبکه برق شهری به خصوص در فصول گرم سال، نوسانات زیادی دارد. در صورتی که در برابر این نوسان‌ها از یک محافظ برق با کیفیت استفاده نکنید، برد تغذیه تلویزیون شما به راحتی آسیب خواهد دید. همچنین بالا بودن دمای محیطی که تلویزیون دوو در آن قرار دارد، منجر به کاهش طول عمر برد تغذیه، آسیب‌دیدگی قطعات الکترونیکی روی برد و در نهایت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو می‌شود.

راهکارهایی برای رفع مشکل خاموش شدن تلویزیون ال ای دی دوو

در بخش راهنمای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو می‌توانیم به یک نکته بسیار مهم یعنی ارتباط با تعمیرکار ماهر به منظور پیشگیری از خسارات احتمالی در دستگاه اشاره کرد. البته در صورت عیب‌یابی دقیق و فنی این مشکل، دیگر نیازی به طی مراحل پیچیده‌تر برای رفع ایرادات این تلویزیون نیست.

برخی از این راهکارها به شرح زیر هستند:

 • تلویزیون‌های قدیمی‌تر برند دوو ممکن است در صورت مشکلات سخت‌افزاری ناگهانی خاموش شوند
 • اصولا تغییر تنظیمات یا دستگاه‌های جانبی متصل به تلویزیون نمی‌تواند در حل مشکل موثر باشد
 • بعد از بررسی‌های ابتدایی، بررسی منبع تغذیه تلویزیون می‌تواند به شما عیب‌یابی کمک زیادی بکند
 • بررسی کنید که آیا سیم تلویزیون به شکل ایمن به دیوار وصل شده است؟
 • اتصال شل و کابل منبع تغذیه فرسوده در خاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو تاثیرگذار هستند
 • علاوه بر بحث خرابی، فرسودگی هر یک از قطعات مربوط به مین برد نیز می‌تواند باعث خاموشی ناگهانی تلویزیون شود
 • در شرایطی که بعد از روشن کردن تلویزیون با استفاده از ریموت، تصویری بر روی صفحه نمایش نشان داده نشود اما در عین حال چراغ چشمک‌زن شروع به کار کند، می‌توانیم از وجود فسودگی در قطعات مین برد اطمینان حاصل کنیم

تجربه تکنسین‌؛ عامل اساسی برای تعمیر تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

تجربه تکنسین‌؛ عامل اساسی برای تعمیر تلویزیون ال ای دی دوو

موارد پیش‌پا افتاده‌ای ممکن است باعث خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال ای دی دوو شود که به آن‌ها توجه نکرده‌اید. پیش از تماس با تعمیرکاران بهتر است مواردی که در ادامه گفته می‌شود را بررسی کنید. احتمال دارد خواسته یا ناخواسته تنظیمات خاموش شدن اتوماتیک تلویزیون را فعال کرده باشید. در صورتی که از تلویزیون به عنوان مانیتور رایانه خود استفاده می‌کنید، ممکن است بعد از عدم استفاده از رایانه به مدت چند دقیقه، دستگاه به شکل خودکار وارد حالت خواب شده باشد. در صورت بررسی این نکات و عدم رفع مشکل، بهترین کار مراجعه به نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش