علت سیگنال نداشتن تلویزیون ال ای دی دوو

علت سیگنال نداشتن تلویزیون ال ای دی دوو

علت سیگنال نداشتن تلویزیون ال ای دی دوو

چه به دلیل آب و هوای بد یا مشکلات سخت افزاری، تلویزیون شما می تواند سیگنال نداشته باشد. در این مواقع در صفحه سیاه تلویزیون با متن “بدون سیگنال” مواجه می شوید،هیچ تصویری وجود ندارد و صفحه تلویزیون به کنترل از راه دور پاسخ نمی دهد. به طور کلی، فقط باید برای مدتی دستگاه را خاموش کنید تا سیگنال بهبود یابد. اگر اینطور نیست، مراحل ساده عیب یابی در این راهنما را دنبال کنید تا علت سیگنال نداشتن تلویزیون ای ای دی دوو آشنا شوید و آن را حل کنید. در صورتی که خودتان نتوانستید این مشکل را حل کنید با نمایندگی تعمیرات تلویزیون دوو ارتباط برقرار کنید.

مشکل “بدون سیگنال” چیست؟

اکثر سازندگان تلویزیون دارای مکانیزم اتصال خودکار هستند که به محض روشن کردن کنترل از راه دور دستگاه را شناسایی کرده و روی صفحه نمایش می دهد. اگر تلویزیون شما می‌گوید «ضعیف» یا «بدون سیگنال»، چیزی که با آن روبرو هستید مشکل دریافت شبکه است.

هنگامی که یک تلویزیون پیام بدون سیگنال را نشان می دهد، بسیار خسته کننده است. اما، در اغلب موارد می توان آن را براحتی حل کرد.

ابتدا سعی کنید تلویزیون را خاموش کنید، چند دقیقه صبر کنید و دوباره راه اندازی کنید. اگر مشکل ادامه داشت، برای عیب یابی باید اتصالات را یک به یک بررسی کنید. اگر از یکی از پورت‌های HDMI تلویزیون برای اتصال به لپ‌تاپ/کامپیوتر یا هر دستگاه اشتراک‌گذاری صفحه دیگری استفاده می‌کنید، باید قبل از ادامه، آن‌ها را جدا کنید، مگر زمانی که از رایانه شخصی به‌عنوان منبع تلویزیون استفاده می‌کنید.

مشکلات آنتن و سیگنال نداشتن تلویزیون ال ای دی دوو

تایید اتصال صحیح کابل آنتن یا HDMI از اهمیت ویژه ای برخوردار استو با اتصال صحیح، مشکلات مرتبط با سیگنال نداشتن تلویزیون حل می شود. گام اول برای بهینه سازی سیگنال، تایید اتصال کابل HDMI است. در صورتی که تلویزیون سیگنال نداشته باشد از درستی اتصال کابل ها اطمینان حاصل کنید زیرا تعدادی از مشکلات سیگنال نداشتن تلویزیون ناشی از اتصالات یا کابل های خراب است.

هنگامی که کابل قطع می شود سیگنالی وجود ندارد

هنگامی که با مشکل عدم سیگنال در تلویزیون خود مواجه می شوید، ابتدا بررسی کنید که کابل قطع نشده باشد.  در این مواقع توجه داشته باشید که کابل از برق جدا نداشته باشد. می توانید کابل را بکشید و دوباره وصل کنید. اگر تلویزیون دیواری دارید، پشت آن را بررسی کنید تا ببینید آیا کابل منبع به طور تصادفی از پریز دیواری یا پریز برق جدا شده است یا خیر. دوباره آن را به درستی قرار دهید.

همچنین باید منبع تلویزیون خود را با استفاده از ریموت کنترل کنید. به عنوان مثال، اگر در حالت “PC” باشد، پس از روشن کردن تلویزیون، وضعیت بدون سیگنال دریافت نخواهید کرد. در این صورت باید منبع ورودی دستگاه را تغییر دهید.

مشکلات کابل یا پورت دستگاه ال ای دی دوو

مشکلات کابل یا پورت دستگاه ال ای دی دوو

در برخی موارد، دلیل مشکل عدم سیگنال را می توان در کابل های رابط چندرسانه ای با کیفیت بالا (HDMI) یا پورت ها جستجو کرد.کابل HDMI را جدا کرده و دوباره آن را در درگاه HDMI قدیمی یا جدید قرار دهید. ممکن است بخواهید کابل رابط HDMI خود را به یک کابل خود قفل کننده ارتقا دهید تا به آن کمک کنید در موقعیت پورت بماند. هنگامی که این مشکلات HDMI را حل کردید، سیگنال تلویزیون شما باید دوباره شروع به کار کند.

اگر اتصالات محکم وصل نشده باشند یا خارج شوند، ممکن است آسیب جزئی به پورت ها وارد شود. هیچ چیز جدی نیست که یک تعمیرکار تلویزیون نتواند آن را حل کند. بنابراین اگر با مشکلات این چنینی روبه رو شده اید و در تهران هستید می توانید از نمایندگی تعمیرات تلویزیون دوو در تهران کمک بگیرید. برای این منظور می توانید از طریق همین سایت اقدام کنید.

خطاهای HDCP در تلویزیون دوو

در برخی موارد، تلویزیون شما با خطای محافظت از محتوای دیجیتال با پهنای باند بالا (HDCP) مواجه می شود. این اقدام نشان می دهد که دستگاه های شما نباید محتوای تلویزیون کابلی دریافت کنند. تقریباً تمام تلویزیون های مدرن باید با HDCP سازگار باشند.شما باید دستگاه متخلف را حذف کنید و آن را مجددا بازیابی کنید.

منبع ورودی تلویزیون را بررسی کنید

جابجایی به صفحه نمایش منبع ورودی صحیح به حل مشکل عدم سیگنال ناگهانی تلویزیون کمک می کند. بسته به مدل تلویزیون خود، ممکن است حالت های ورودی اضافی برای تلویزیون، AV، ویدیو و HDMI پیدا کنید. پس از روشن کردن تلویزیون، روی دکمه منبع یا ورودی کلیک کنید.

​ارزیابی کیفیت تصویر و صدا با دستگاه جانبی

در صورتی که با تلاش فراوان نتوانستید علت سیگنال نداشتن تلویزیون ال جی را بررسی کنید لازم است که با استفاده از دستگاه های جانبی کیفیت تصویر و صدا را بررسی کنید. البته این کار با کمک تعمیرکار تلویزیون ای ای دی دوو انجام می شود. تعمیرکار با استفاده از تجهیزات لازم وضعیت را بررسی می کند. کابل ها و پورت های ورودی را بررسی می کند و براحتی دلایل سیگنال نداشتن تلویزیون را تشخیص می دهد.

افزایش عملکرد با آزمایش قابلیت های جدید

یکی از راهکارهای ارتقا عملکرد و افزایش قابلیت های تلویزیون ال ای دی دوو بروزرسانی دستگاه است. بروزرسانی ها عملکرد سیگنال تلویزیون را بهبود می بخشند و مشکلاتی از قبیل سیگنال نداشتن تلویزیوم را حل می کند.اجرای بروزرسانی نرم افزایش به منظور افزایش کارایی و حل مشکلات فنی حائز اهمیت است. عدم سیگنال دهی تلویزیون ممکن است ناشی از منقضی شدن نرم افزار باشد.

به طور کلی اقدامات فوق  مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون را حل می کند. در صورتی که از این مشکلات سر در نمی آوردید و فکر می کنید که ممکن است وضعیت بررسی سیگنال بدتر شود بهتر است آن را به مرکز تعمیرات تلویزیون دوو بسپارید.

آیا بررسی سیگنال نداشتن تلویزیون هزینه دارد؟

آیا بررسی سیگنال نداشتن تلویزیون هزینه دارد؟

در مجموع هر خدمتی که توسط تعمیرکار تلویزیون  در محل انجام می شود هزینه دارد. شما زمانی تصمیم می گیرید که یک تعمیرکار به محل اعزام شود که خودتان نمی توانید مشکل را حل کنید. عموما مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون ال ای ای دوو دارای هزینه زیادی نیست. حتی اگر مشکل از کابل یا آنتن باشد هم مبلغ آن بالا نیست. برای اینکه این مشکل را حل کنید واز هزینه آن استعلام بگیرید بهتر است با مرکز خدمات تلویزیون دوو تماس بگیرید. اگر در تهران هستید می توانید با نمایندگی دوو پشتیبان ارتباط برقرار کنید. ما در مجموعه دوو پشتیبان تمامی مشکلات عدم سیگنال دهی تلویزیون را بررسی کرده و آن را حل می کنیم.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی سیگنال نداشتن تلویزیون ال ای دی دوو پرداخته شد. هر چند این مشکل به جز در موارد معدودی جدی نیست اما می تواند باعث ناراحتی زیادی شود. اگر با این مشکل روبه رو شدید و پس از اقدامات لازم و سپری شدن زمان مشکل حل نشد بهتر با مرکز خدمات تلویزیون دوو تماس بگیرید. در صورتی که در تهران حضور دارید از طریق همین سایت با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی دوو در تهران ارتباط برقرار کنید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش