علت خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

علت خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

مشکل نمایش خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون دوو

کیفیت تصویری که در تلویزیون‌های دوو مشاهده می‌کنید، بعد از گذشت مدت زمانی از خرید و استفاده ممکن است به تدریج کاهش پیدا کرده و دیگر آن وضوح اولیه را نداشته باشد. دلیل بروز این مشکل را می‌توان به عوامل مختلفی مرتبط دانست. از جمله این دلایل می‌توان به خرابی برد تیکان و سوختگی پیکسل‌ها اشاره کرد. نمایش خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو از رایج‌ترین مشکلاتی است که در این حالت برای این تلویزیون‌ها به‌وجود می‌آید و درصد بالایی از دارندگان این تلویزیون‌ها با آن مواجه هستند. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان به بررسی این مشکل می پردازیم.

پیشگیری از مشکل خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

بهتر است تا جایی که می‌توانید از بروز مشکلات اساسی در دستگاه جلوگیری کنید تا این که در موارد شدیدتر نیاز به تعمیر تخصصی باشد. جلوگیری از ضربه و آسیب به تلویزیون و همچنین جلوگیری از آب‌خوردگی می‌تواند تا حد زیادی نمایش خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو را کاهش دهد. به عنوان مثال به شما پیشنهاد می‌کنیم که هرگز با استفاده از پارچه‌های خیس و یا پاک‌کننده‌های شیمیایی اقدام به تمیز کردن تلویزیون نکنید.

از سویی دیگر استفاده از یک محافظ برق مطمئن می‌تواند در این زمینه بسیار موثر باشد. در صورت مشاهده خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو، بهتر است مدت زمان کمتری از دستگاه مورد نظر استفاده کنید و در اسرع وقت به منظور تعمیر و عیب‌یابی تخصصی آن را به یک مرکز معتبر ارجاع دهید.

دلایل مشاهده خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

دلایل مشاهده خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

در کل بروز بعضی از مشکلات فنی و از طرفی بعضی اختلالات ابتدایی در دستگاه را می‌توانیم دلیلی برای مشاهده خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو بدانیم. موارد مهمی مثل ضربه خوردن به پنل تلویزیون، پرتاب اشیا به سمت نمایشگر، شکستن ال‌ای‌دی و همچنین نوسانات برقی از عمده دلایل ایجاد این مشکل به شمار می‌آیند. خرابی و اشکال در کابل‌های گیرنده تصاویر هم می‌تواند از دیگر دلایل خط افتادن بر روی صفحه تلویزیون باشد. گاهی اوقات این خطوط در پی قطع‌شدن و پارگی فلت متصل به پنل تلویزیون ظاهر می‌شود. در ادامه به عمده دلایل بروز این مشکل نگاهی خواهیم داشت.

خرابی برد تیکان؛ از دلایل ایجاد خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

اگر بر روی صفحه نمایشگر تلویزیون دوو، خطوط افقی و عمودی مشاهده می‌کنید، ممکن است به خاطر برد تیکان یا T-Con باشد. برد تیکان در صورتی که به درستی کار نکند، ممکن است این خطوط را بر روی صفحه نمایشگر دستگاه شما ایجاد کند. در صورتی که این قطعه تعمیر نشود، به مرور زمان تمام صفحه نمایش ال‌ای‌دی دوو درگیر خواهد شد. در برد تیکان سیم‌هایی وجود دارد که خرابی و یا شل بودن آن‌ها می‌تواند دلیلی بر ایجاد چنین خطوطی بر روی تلویزیون باشد.

سوختگی پیکسل‌ها

سوختگی پیکسل‌ها از جمله دلایل ایجاد خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو است. اصولا سوختگی پیکسل‌ها به دلیل استفاده نادرست از تلویزیون، موارد نقص فنی و یا نوسانات برق است. در صورتی که این اتفاق برای دستگاه شما افتاد، سعی کنید سریعا به یک مرکز معتبر نمایندگی تلویزیون‌های دوو مراجعه کنید. زیرا این احتمال وجود دارد که این خطوط به تدریج بیشتر شوند و در نهایت تمام صفحه تلویزیون شما را در بر بگیرند. از طرفی در صورت تاخیر داشتن در تعمیر تلویزیون، هزینه بیشتری برای تعویض کامل صفحه ال‌ای‌دی پرداخت خواهید کرد.

سوختگی خازن‌های پنل اصلی تلویزیون‌های ال‌ای‌دی دوو

سوختگی خازن‌های پنل اصلی از جمله دلایل مهم ایجاد خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو هستند. خازن‌های پنل اصلی تلویزیون دوو به گونه‌ای طراحی شده‌اند که جلوی نوسانات برق را بگیرند. اما در طولانی‌مدت، پنل‌های سالم به تدریج کم می‌شوند تا جایی که دیگر نمی‌توانند جلوی نوسانات برق را بگیرند. برای اینکه خازن‌هایی سالم داشته باشید، توصیه می‌کنیم که حتما از یک محافظ برق استفاده کنید.

طول عمر دستگاه شما

طول عمر دستگاه یکی از عوامل موثر ایجاد خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو به شمار می‌آید. اگر دستگاه شما قدیمی است، وجود این مشکل بسیار طبیعی است و حتی بعد از تعمیر هم ممکن است این اتفاق دوباره رخ دهد. زیرا قطعات تلویزیون شما دیگر توانایی پردازش را ندارند که خود این موضوع احتمال خرابی را افزایش می‌دهد.

خروجی پردازشگر

خروجی پردازشگر به شکل یک آی سی در پنل اصلی قرار دارد و قطعه‌ای بسیار حساس به شمار می‌آید. این قطعه معمولا در بیشتر مواقع دچار مشکل نمی‌شود اما در صورتی که دچار نقص فنی بشود، تعمیر آن کار ساده‌ای نیست. از سویی دیگر تعمیر این قطعه هزینه زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

استفاده نادرست از تلویزیون‌های ال‌ای‌دی دوو

از دیگر دلایلی که می‌تواند باعث ایجاد خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون دوو بشود، استفاده نامناسب از تلویزیون است. در بعضی از موارد دیده شده است که بعضی از کاربران دستگاه را به مدت یک تا سه روز نیز روشن گذاشته‌اند. اصولا باید تلویزیون را بین 1 تا 12 ساعت روشن بگذارید. در صورتی که تلویزیون دوو را بیشتر از 12 ساعت روشن بگذارید، قطعات آن داغ کرده و باعث می‌شود که پنل اصلی بیشترین درصد خرابی را در مقایسه با دیگر قطعات تلویزیون داشته باشد.

نکاتی مهم در رابطه با تعمیر قطعات مختلف تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

پس از مشاهده اولین خطوط عمودی و افقی بر روی صفحه نمایشگر تلویزیون دوو، اولین کاری که باید انجام دهید، مراجعه به یک مرکز معتبر نمایندگی دوو در شهر محل سکونت است. در ادامه تعمیرکاران با حضور در محل، دستگاه را به صورت دقیق بررسی و عیب‌یابی می‌کنند تا بتوانند منشا مشکل را پیدا کنند. عیب‌یابی تخصصی هم باید بر اساس مدل و برند دستگاه صورت بگیرد.

زیرا این احتمال وجود دارد که فناوری‌های یک مدل با سایر مدل‌ها تفاوت داشته باشد. تعمیرکاران در گام نخست، تصویر تلویزیون شما را آزمایش می‌کنند. سپس تمامی اتصالات و کابل‌های گیرنده تلویزوین ال‌ای‌دی دوو مورد بررسی قرار می‌گیرند تا به این ترتیب کارشناسان مطمئن شوند که این مشکل خط افتادن مربوط به مشکلات فنی درون دستگاه است.

شایان ذکر است که ضربه و یا آب‌خوردگی پنل هم می‌تواند به تنهایی مسیر تعمیر خطوط روی تلویزیون را مشخص کند. همچنین تعمیرکاران باید متحرک بودن، دائمی و موقتی بودن نوع خطوط را نیز در نظر بگیرند و اقدامات مربوطه را انجام دهند. یکی از مسائل ضروری پیش از هرگونه اقدام تعمیراتی، تست تصویر و کانال‌های تلویزیون برای اطمینان از ریشه فنی مشکلات است.

بهترین راهکار مواجهه با خطوط روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

بهترین راهکار مواجهه با خطوط روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو

اگر خطوط عمودی و افقی را بر روی صفحه تلویزیون ال‌ای‌دی دوو مشاهده می‌کنید، پیش از مراجعه به مراکز نمایندگی بهتر است چند مورد را بررسی کنید. ابتدا به سراغ کابل‌ها و اتصالات بروید، زیرا ممکن است شل شده باشند.

اگر اخیرا تلویزیون را جابه‌جا کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم کابل‌ها و دستگاه‌های متصل به تلویزیون را با دقت بیشتری بررسی کنید. تعمیر و تعویض آی سی پردازشگر تصویر، تعویض بک لایت و تعویض ال‌ای‌دی از جمله راهکارهای حل این مشکل هستند که باید توسط تعمیرکاران مجرب  در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی دوو انجام شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش