علت خاموش شدن ماکروفر دوو حین کار

علت خاموش شدن ماکروفر دوو حین کار

یکی از کاربردی‌ترین وسایل آشپزخانه ماکروفر است که کار پخت و پز را بسیار راحت‌تر از گذشته کرده است. برند دوو سال‌های زیادی است که انواع ماکروفر و ماکروویو را تولید می‌کند. جدا از این که از چه برندی استفاده می‌کنید ممکن است با مشکلاتی مانند خاموش شدن ناگهانی ماکروفر روبه رو شوید. در این مطلب از نمایندگی تعمیر دوو دوو پشتیبان، مشکل خاموش شدن ماکروفر دوو حین کار و دلایل آن را بررسی می‌کنیم.

علل خاموش شدن ماکروفر دوو

علل خاموش شدن ماکروفر دوو

طراحی برد ماکروفرهای دوو به گونه‌ای است که بعد از کشیدن دوشاخه، خازن‌های آن برق را در خود ذخیره می‌کنند. بنابراین اگر ماکروفر در حین کار خاموش شد خودتان اقدام به تعمییر آن نکنید. خاموش شدن ماکروفر دوو حین کار احتمال دارد به دلیل فرسوده بودن دستگاه باشد.

در ادامه عوامل متعدد خاموش شدن ماکروفر را معرفی و بررسی می‌کنیم:

  • خرابی میکروسوئیچ درب
  • خرابی کنترل پنل
  • مسدود شدن هواکش
  • خرابی برد الکترونیکی
  • مشکلات فن
  • خرابی محافظ حرارتی
  • اشکال در ترموستات
  • مشکل ترانس های ولتاژ
  • خراب شدن فیوز سرامیکی
  • مشکلات فنی ماکروفر

اگر تخصص لازم در این زمینه را ندارید لطفا در صورت بروز هر گونه مشکل در دستگاه خود حتما با تعمیرکاران متخصص در این زمینه تماس بگیرد و یا به نمایندگی‌های شرکت دوو مراجعه کنید.

خرابی میکروسوئیچ درب ماکروفر

یکی از دلایلی که باعث خاموش شدن ماکروفر دوو حین کار می‌شود خرابی 4 میکروسوئیچ آن است. اگر یکی از میکروسوئیچ‌ها خراب شود به برد پیغام باز بودن درب را می‌دهد و ماکروفر در حین کار خاموش می‌شود. شکستگی، قوس، سوختگی و آسیب دیدگی سوئیچ‌ها باعث اختلال در عملکرد ماکروفر می‌شود. در صورت خراب بودن میکروسوئیچ درب ماکروفر، باید آن‌ها را عوض کرد.

خرابی کنترل پنل

بعد از بررسی مورد قبل باید از درست کار کردن پنل دستگاه مطمئن شد. اختلال در عملکرد کنترل پنل دستگاه یکی دیگر از عوامل خاموش شدن ناگهانی است. اگر صفحه کنترل پنل خاموش و روشن شود باید اتصالات آن را بررسی کرد و اگر خراب باشد باید آن را تعویض یا تعمیر کرد.

مسدود شدن هواکش ماکروفر

هواکش دستگاه ممکن است با گذشت زمان به وسیله چربی‌ها و مواد غذایی، آلوده و مسدود شود. گاهی با قرار دادن وسیله‌ای در کنار دستگاه، هواکش مسدود می‌شود. این مورد نیز یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ماکروفر دوو حین کار است. بنابراین بهتر است بعد از هر بار استفاده از دستگاه با یک دستمال پاکیزه و مواد شوینده هواکش را تمیز کرد.

خرابی برد الکترونیکی؛ دلیل خاموش شدن ماکروفر دوو

اصلی‌ترین قسمت دستگاه برد آن است. هر گونه اختلال در عملکرد برد باعث خاموش شدن ماکروفر دوو در حین کار می‌شود. بنابراین باید از سالم بودن برد مطمئن شویم. برد دستگاه قسمت بسیار حساسی بوده و بهتر است تعمیر یا تعویض آن را به تکنسین‌های متخصص در این زمینه سپرد و یا به نمایندگی‌های مجاز دوو مراجعه کرد. اگر تخصص کافی ندارید از تعمیر برد دستگاه بپرهیزید زیرا هر مشکلی در این قطعه هزینه هنگفتی برای شما دارد.

مشکلات فن ماکروفر

فن ماکروفر را چک کنید. با روشن کردن دستگاه فن آن هم شروع به کار می‌کند و اگر به محض روشن کردن ماکروفر فن آن فعال نشود دستگاه خاموش می‌شود. بنابراین باید فن ماکروفر را چک کرده و اگر دچار مشکل بود آن را تعمیر یا تعویض کنید.

خرابی محافظ حرارتی

وظیفه محافظ حرارتی در دستگاه همان‌طور که از نام آن پیداست کنترل کردن حرارت ماکروفر در حین کار است. اگر دمای دستگاه بیش از حد بالا رود باعث خاموش شدن ماکروفر دوو حین کار می‌شود. هر گونه آسیب دیدگی و اختلال در این قسمت باید مورد بررسی قرار گیرد تا از سالم بودن آن مطمئن شد.

ایراد داشتن ترموستات

ترموستات نیز مانند مورد قبل دما را کنترل می‌کند خرابی این بخش باعث خاموش شدن ماکروفر دوو حین کار می‌شود. اگر ترموستات خراب باشد دمای ماکروفر بالا و پایین می‌رود، در نتیجه جریان قطع شده و دستگاه هنگام کار خاموش می‌شود و این قطعه نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد.

بروز مشکل در ترانس‌های ولتاژ

ترانس‌های ولتاژ، قطعاتی در دستگاه هستند که میزان برق ورودی را کنترل می‌کنند. با خرابی این قطعه ولتاژ کافی برای روشن شدن دستگاه به وجود نمی‌آید و بعد از چند ثانیه باعث خاموش شدن دستگاه حین کار می‌شود. برای برطرف کردن این مشکل به تست ترانس نیاز است که اگر مشکل از همین قطعه باشد حتما با تکنسین‌های متخصص تماس بگیرید.

خراب شدن فیوز سرامیکی

فیوز سرامیکی وظیفه حفاظت از سایر قطعات را دارد. اگر فیوز سرامیکی به هر دلیلی خراب شود باعث خاموش شدن ماکروفر دوو در حین کار می‌شود. با توجه به اینکه این قسمت دارای برق است برای آزمایش آن حتما ماکروفر را از برق بکشید و با کمک فازمتر این قطعه را بررسی کنید. محل این فیوز پشت کنترل پنل و در نزدیکی منبع تغذیه قرار گرفته است. برای ایمنی بیشتر بهتر است که از تکنسین‌های مربوطه کمک بگیرید.

مشکلات فنی ماکروفر

دلایلی که گفته شد از موارد رایج در خاموش شدن ماکروفر دوو حین کار است. عوامل فنی دیگر مانند دیودها، رطوبت حاصل از بخار غذا و عوامل دیگری باعث می‌شوند که دستگاه بعد از چند ثانیه تا چند دقیقه کار خاموش شود. بهترین راه‌حل برای رفع این مشکلات کمک گرفتن از افراد متخصص و ماهر در این زمینه یا مراجعه به نمایندگی‌های مجاز است.

راهکارهای لازم برای جلوگیری از خاموش شدن ماکروفر دوو در حین کار

راهکارهای لازم برای جلوگیری از خاموش شدن ماکروفر دوو در حین کار

بهترین کار برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین کار، استفاده از محافظ برق است. با این‌کار از آسیب‌های احتمالی به برد جلوگیری کرده و مطمئن می‌شویم که این قطعه از دستگاه مشکلی ندارد و هزینه هنگفتی برای تعمیر به ما تحمیل نمی‌کند. همین‌طور درب ماکروفر را آهسته ببندید تا باعث از کار افتادن میکروسوئیچ‌ها نشوید. هرگونه ضربه به در دستگاه باعث خرابی و از بین رفتن میکروسوئیچ‌ها می‌شود.

بعد از چند وقت استفاده از دستگاه فن و موتور فن را سرویس کنید و ماکروفر را در جای مناسبی قرار دهید تا گردش هوا به فن دستگاه به خوبی انجام گیرد. به کنترل پنل دستگاه نباید ضربه وارد شود زیرا تعمیر این قطعه نیز هزینه بسیاری دارد. از تنظیمات استاندارد دستگاه خود آگاه باشید و برای این کار با تکنسین‌های مراکز دوو تماس بگیرید و تنظیمات دستگاه خود را از آنان بخواهید.

خاموش شدن ماکروفر دوو در حین کار و رفع این مشکل

خاموش شدن ماکروفر دوو در حین کار و رفع این مشکل

ماکروفرها در زندگی مدرن از وسایل ضروری هر خانه به شمار می‌آیند و مانند بسیاری از وسایل برقی احتمال خراب شدن دارند. با توجه به هزینه‌های بسیار بالای خرید و تعمیر لوازم برقی بهتر است اگر ماکروفر دوو در حین کار خاموش شد، خودتان برای تعمیر آن اقدام نکنید. در بسیاری از خانه‌ها ماکروفر بیشتر از سایر لوازم خانگی استفاده می‌شود و نگهداری درست از آن هم نیاز به آگاهی کافی درباره دستگاه دارد.

در صورت خاموش شدن ماکروفر دوو حین کار می‌توان مواردی مانند بررسی سوئیچ‌های درب دستگاه، تمیز کردن مسیر هواکش و تست کردن کنترل پنل صفحه دیجیتال را در خانه مورد بررسی قرار داد؛ اما تعمیر سایر قطعات نیاز به داشتن مهارت کافی دارد. می‌توانید با کمک گرفتن از افراد متخصص و ماهر در زمینه تعمیر ماکروفر دوو این مشکل را برطرف کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش