علت بوی سوختگی از ماکروفر دوو

علت بوی سوختگی از ماکروفر دوو

بوی سوختگی از ماکروفر دوو  را رفع کنید

یکی از موارد مهمی که در گزارش‌های عیوب ماکروفرهای برند دوو به مراکز نمایندگی این برند دیده می‌شود، استشمام بوی سوختگی از این دستگاه است. در بعضی از موارد این مشکل می‌تواند به دلیل وجود نقص فنی در قطعات دستگاه باشد. همچنین اگر به‌صورت نادرست و غیر اصولی از ماکروفر خود برای پخت‌وپز استفاده شود، ممکن است بوی سوختگی از ماکروفر دوو بلند شود. اما دیگر نگران نباشید؛ در این مطلب از مرکز خدمات پس از فروش دوو دوو پشتیبان، با بررسی این مشکل، در مرحله اول به سراغ عیب‌یابی و در نهایت به سراغ راهکارهای حل آن می‌رویم.

مواد غذایی که باعث انتشار بوی سوختگی از ماکروفر دوو می‌شوند

برخی از مواد غذایی هستند که در زمان قرار دادن آن‌ها در ماکروفر دوو این امکان وجود دارد که یا سوخته و یا بترکند. هر دو مورد هم برای شما به عنوان فرد مصرف‌کننده و هم برای دستگاهی به پیچیدگی ماکروفر دوو خطر‌آفرین است و آسیب‌های متعددی را به دنبال خواهد داشت.

در ادامه این بخش به مواد غذایی اشاره می‌کنیم که نباید هرگز آن‌ها را درون ماکروفر دوو قرار بدهید:

  • قرار دادن تخم مرغ خام پوست ایده‌ای کاملا اشتباه است زیرا دمای بالای امواج مایکروویو درون تخم مرغ ایجاد بخار می‌کنند. وجود بخار هوا درون تخم مرغ باعث ترکیدن تخم مرغ درون ماکروفر و صدمه دیدن دستگاه خواهد شد
  • گذاشتن یک لیوان آب درون ماکروفر می‌تواند باعث داغ شدن بیش از حد آب شود و سرعت حرکت مولکول‌های آب را شدیدا بالا ببرد. به محض آنکه لیوان خود را از درون فضای ماکروفر خارج کردید، اگر چیزی مانند قاشق، قهوه و یا چای به آن اضافه کنید، شروع به فوران کرده و علاوه بر بوی سوختگی می‌تواند موجب سوختگی دست و صورت شما بشود
  • داخل برنجی که خام باشد برخی از باکتری‌ها وجود دارند که در زمان پخت با ماکروفر کشته نمی‌شوند. این باکتری‌ها ممکن است برای شما ایجاد مسمویت کنند

چربی روی المنت‌های گریل؛ از دلایل بلندشدن بوی سوختگی از ماکروفر دوو

چربی روی المنت‌های گریل؛ از دلایل بلندشدن بوی سوختگی از ماکروفر دوو

اگر شما عادت ندارید تا از حالت گریل ماکروفر دوو استفاده کنید، احتمال زیاد پس از مدتی هنگامی که از چنین حالیت استفاده کنید، به احتمال فراوان شاهد بوی سوختگی از ماکروفر دوو خواهید بود. یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد چنین مسئله‌ای در رابطه با گریل، حرکت بخار چربی و غذا در طی دفعات مکرر استفاده به سمت بالا است. این ذرات سپس از منافذ سقف عبور می‌کنند و در نهایت بر روی المنت‌ها می‌نشینند. همین موضوع بعد از مدتی باعث می‌شود تا چربی بر روی المنت انباشته شود.

به هیچ عنوان غذا را بیش از اندازه نپزید

یکی از دلایل اصلی حس بوی سوختگی از ماکروفر دوو، اور کوک یا همان پخت بیش از اندازه غذا است. همانطور که همه ما از آن مطلع هستیم، ماکروفر بسیار سرییع‌تر از اجاق گاز غذا را می‌پزد. این موضوع بیانگر آن است که به خصوص در زمان پخت باید همیشه نگاهتان به غذای درون ماکروفر باشد. در صورتی که به ماکروفر دوو اجازه پخت بیش از حد را بدهید این موضوع می‌تواند سسبب دود کردن، بوی سوختگی و حتی در موارد شدید‌تر سبب بروز آتش‌سوزی گسترده در منزل شود.

پیشگیری از وقوع حادثه

به منظور پیشگیری از وقوع چنین حوادثی می‌توانید برای جلوگیری از گرم شدن بیش از اندازه، از توان ماکروفر اطلاعات کافی کسب کنید. دفترچه‌های راهنما ماکروفرهای دوو تمام آن اطلاعاتی را که شما به آن‌ها نیاز دارید را به راحتی در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر دفترچه راهنما در اختیار ندارید، می‌توانید از برچسب بر روی درب استفاده کنید که به شما جزئیات توان دستگاه را نمایش می‌دهد. از دیگر اقداماتی که می‌توانید در این زمینه انجام دهید، نظارت لحظه‌ای بر مراحل پخت غذا است.

بوی سوختگی از ماکروفر دوو به دلیل احتمال وقوع اتصالی

گاهی اوقات بنا به دلایل مختلف مثل گذشت زمان و مشکلات برقی قدیمی دستگاه شما بویی شبیه به سیم‌سوختگی را از خود منتشر می‌کند. این موضوع می‌تواند یک زنگ خطر جدی برای شما باشد تا از مشکلات جدی دستگاه ماکروفر خود آگاه شده و سریعا اقدامات لازم برایی رفع آن را انجام دهید. تحت چنین شرایطی به شما پیشنهاد می‌کنیم که در سریع‌ترین زمان ممکن دستگاه خود را خاموش کرده و سپس آن را از برق جدا کنید تا زمانی که توسط یک تکنسین حرفه‌ای مورد بررسی قرار بگیرد.

به طور کلی در چنین شرایطی که نمی‌دانید چرا ماکروفر شما دود می‌کند ابتدا باید به این موضوع توجه کنید که آیا این دود با بوی سوختگی و به صدا افتادن ماکروفر دوو همراه است یا خیر. زیرا یکی از دلایل استشمام بوی سوختگی از ماکروفر دوو، سوختگی ناشی از سیم‌پیچ‌های ترانس است که بویی شبیه به سیم سوخته از خود ایجاد می‌کند. نکته بسیار مهمی که دارندگان ماکروفرهای دوو باید به آن توجه کنند این است که استفاده از ماکروفر دوو در چنین حالتی می‌تواند در بدترین حالت ممکن سبب ایجاد آتش‌سوزی شود.

استفاده از بوگیر؛ راهکاری موثر برای از بین بردن بوی سوختگی ماکروفر دوو

استفاده از بوگیر؛ راهکاری موثر برای از بین بردن بوی سوختگی ماکروفر دوو

شاید دانستن این موضوع برای شما هم جالب باشد که بدانید برخی از مواد کاملا طبیعی هستند که شما می‌توانید از آن‌ها به عنوان بوگیر استفاده کنید. این بوگیرها به شما کمک بسیار زیادی در جهت برطرف کردن بوی سوختگی از ماکروفر دوو می‌کنند.

لیمو تازه

شما می‌توانید به راحتی لیمو تازه را از وسط آن به دو نیم تقسیم کنید و سپس آن را به یک کاسه آب اضافه کنید. شما حتی می‌توانید تفاله‌های لیمو را نیز به محتویات درون ظرف اضافه کنید. در مرحله بعدی ماکروفر دوو را گرم کرده و این ظرف را به مدت سه دقیقه درون ماکروفر خود قرار دهید.

استفاده از سرکه خانگی

استفاده از ترکیب سرکه خانگی با آب از روش‌های موثر به منظور از بین بردن بوی سوختگی ماکروفر دوو به شمار می‌آید. در این مرحله نیز به مانند مرحله قبلی، سرکه را به مقدار کمی به آب اضافه کنید و سپس آن را به مدت زمان سه دقیقه درون ماکروفر خود قرار دهید.

قهوه‌؛ بوگیری طبیعی

قهوه گزینه‌ای مناسب برای استفاده به منظور گرفتن بوی بد و سوختگی از درون دستگاه ماکروفر دوو است. شما می‌توانید یک قاشق پودر قهوه را درون نصف لیوان آب قرار داده و آن را به مدت زمان یک ساعت در معرض حرارت بگذارید. در مرحله بعد درب ماکروفر را باز کنید و این ترکیب را به مدت دو دقیقه داخل آن قرار دهید.

بوی سوختگی؛ مشکلی که نیازمند راهکارهای تخصصی است

بوی سوختگی؛ مشکلی که نیازمند راهکارهای تخصصی است

استفاده از ظروف نامناسب برای گرم کردن غذا می‌توانند در بروز این مشکل تاثیرگذار باشند. از شاخص‌ترین دلایل بوی سوختگی ماکروفرها دوو، نقص فنی قطعاتی مانند مگنترون است که در صورت آسیب‌دیدگی، امواج زیادی را به شکل نامتعادل به سوی غذا می‌فرستد. اینگونه مشکلات ماکروفر دوو به دلیل داشتن قطعاتی پیچییده با دانش سطحی قابل رفع نیست. در همین راستا پیشنهادی که به شما داریم این است که مسائلی از این دست را حتما با متخصصان و تکنسین‌های باسابقه در زمینه تعمیر ماکروفر دوو در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش