علت سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو

علت سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو

سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو؛ مشکلی نگران‌کننده اما قابل حل

زمانی که درب سولادرام یا همان ماکروفر دوو را باز می‌کنیم بلافاصله لامپ درون محفظه روشن می‌شود. اما در صورتی که بنا به هر دلیلی چراغ داخل ماکروفر روشن نشود، اولین سوالی که ذهن شما را به خود درگیر می‌کند این است که علت سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو چیست؟

اطلاع از علت این مشکل از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث می‌شود بتوانید بهترین راه‌حل رفع مشکل را پیدا کنید. اگر لامپ روشنایی ماکروفر دوو بسوزد و روشن نشود می‌تواند دلایل متفاوتی از قبیل اشکال برد و ولتاژ ورودی داشته باشد که رفع هر یک از این مشکلات نیازمند تجربه و دانش تخصصی برای رفع آن است.

سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو؛ چه راهی پیش رو داریم

سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو؛ چه راهی پیش رو داریم

همانطور که می‌دانید هر وسیله برقی مانند ماکروفر دوو یک طول عمر مخصوص دارد. اگر طی یک مدت طولانی از هر وسیله‌ای استفاده نمایید احتمال خراب شدن آن نیز بیشتر می‌شود. لامپ توستر و یا همان ماکروفر درست به مانند سایر لامپ‌های معمولی ممکن است بسوزد و دیگر روشن نشود.

در واقع یکی از دلایل اصلی روشن نشدن چراغ سولادرام یا ماکروفر، سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو است. گاهی اوقات به دلیل نوسان برق مصرفی ماکروفر این مشکل برای لامپ دستگاه به‌وجود می‌آید که در چنین شرایطی راهی به جز تعویض لامپ ماکروفر برای شما وجود نخواهد داشت. قیمت لامپ ماکروفر با توجه به برند دستگاه و مدل آن می‌تواند متغیر باشد اما به طور کلی در بازار برای تعویض آن نیاز به صرف هزینه زیادی نخواهید داشت.

نحوه تعویض لامپ

به منظور تعویض لامپ مایکروفر لازم است ابتدا دستگاه را از برق بکشید و سپس فیوز ماکروفر را قطع کنید. پس از گذشت چند دقیقه پیچ محفظه فلزی آن را باز کنید. به سراغ پنل دستگاه بروید و بخش مربوط به لامپ‌های هالوژن دستگاه را پیدا کنید و لامپ را از آن در بیاورید.

در نهایت لامپ جدید را در همان جایگاه قبلی نصب نمایید. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید، خازن ماکروفر دوو است. خازن ماکروفر دوو می‌تواند بعد از خاموش شدن دستگاه میزان زیادی برق را درون خود ذخیره کند و سپس آن را به جریان بندازد. به همین علت کمک گرفتن از یک تعمیرکار بسیار ضروری است.

سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو به علت مشکلات منبع برق

سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو به علت مشکلات منبع برق

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو بشود، مشکلات مربوط به منبع برق دستگاه است. منبع برق، برق ورودی به ماکروفر را تامین می‌کند و در صورتی که این قطعه دچار مشکل بشود، موضوع به این معنا خواهد بود که جریان برق ورودی به درون دستگاه به هیچ‌عنوان استاندارد نیست. اگر جریان ورودی کمتر از مقدار لازم باشد ماکروفر و لامپ آن روشن نخواهد شد.

 گاهی اوقات ولتاژ برق ورودی از های ولتاژ ماکروفر دوو بیشتر می‌شود که ممکن است باعث شود برد درون دستگاه بسوزد. برای حل این مسئله باید سیم برق را از سه‌راهی جدا کنید و سپس آن را به صورت مستقیم به پریز بزنید. اگر هیچ گونه تفاوتی را مشاهده نکردید، پیشنهاد ما به شما این است که حتما از یک پریز دیگر استفاده کنید.

مشکل برد الکتریکی؛ از دلایل سوختن لامپ روشنایی ماکروفر دوو

شاید خیلی از ما از این موضوع آگاه نباشیم که برد الکتریکی هر لوازم خانگی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین قسمت‌های هر دستگاه به شمار می‌رود. خرابی برد الکتریکی ماکروفر دوو از عوامل مهم در بروز مشکلاتی مانند سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو است. در صورت بروز نقص در این قطعه مهم، تمامی برنامه‌های اجرایی دستگاه به مشکل خواهند خورد.

بررسی سلامت برد

همانطور که می‌دانید خرابی برد علت روشن نشدن لامپ درون ماکروفر دوو و باعث ایجاد مشکلاتی از این قبیل است. به منظور بررسی سلامت برد ابتدا دستگاه را از پریز برق جدا کنید و سپس سایر اتصالات برد و قطعات دیگر آن را بررسی نمایید.

همچنین می‌توانید با استفاده از مولتی‌متر جریان برق بین سیم‌کشی ماکروفر را مشاهده کنید. بهتر است تا جایی که می‌توانید تعمیر و یا تعویض برد دستگاه خودتان را به دستان یک تعمیرکار متخصص بسپارید. برای مثال می‌توانید با مراکز نمایندگی دوو تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید.

وجود ایراد در سوکت‌های لامپ

وجود ایراد در سوکت‌های لامپ

اگر تا به این جای مطلب اطمینان حاصل کردید که هیچ کدام از موارد ذکر شده، دلیل سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو شما نبوده است، بهتر است این بار پایه‌ها و سوکت‌های لامپ داخل ماکروفر دوو را بررسی نمایید. این احتمال وجود دارد که شل شدن یا خرابی پایه‌های درون چراغ ماکروفر دلیل روشن نشدن آن باشند. در چنین شرایطی تنها نیاز دارید تا سوکت‌های لامپ را تعویض نمایید..

برای انجام این کار بهتر است مراحل زیر طی شود:

  • در ابتدا دستگاه را از برق قطع کنید
  • با استفاده از مولتی‌متر جریان برق عبوری را بررسی نمایید
  • در صورت عدم مشاهده جریان برق درون سوکت‌های لامپ بهتر است نسبت به تعویض آن اقدام نمایید

نقص فنی صفحه کلید

یکی دیگر از دلایل سوختگی لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو، وجود خرابی در صفحه کلید است. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از چک کردن صفحه کنترل اصلی، از سالم بودن سوکت و سیم‌کشی‌ها تا حد امکان اطمینان حاصل کنید. صفحه کنترل اصلی دستگاه را با استفاده از مولتی‌متر چک کنید.

این کار به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که صفحه کنترل ماکروفر، ولتاژ مناسبی را به سوکت لامپ ارسال می‌کند. در غیر این صورت ممکن است نیاز به تعویض داشته باشید. انجام این کار تنها باید توسط یک تکنسین متخصص صورت بگیرد.

سوختگی موتور گردان و فن؛ دو دلیل عمده سوختن لامپ روشنایی ماکروفر

موتور گردان از قسمت‌های اصلی و مهم در ماکروفر به شمار می‌آید که نقش آن گرداندن سینی دستگاه است. در صورتی که به دنبال دلیل نچرخیدن سینی ماکروفر خود هستید، بهتر است حتما موتور گردان را بررسی نمایید. از جمله وظایف فن تعبیه شده درون دستگاه ماکروفر، خنک کردن فضای آن است.

از آنجایی که موتور گردان و فن با چراغ ماکروفر درون یک چرخه قرار دارند، در صورتی که هر کدام از این قطعات به هر دلیلی دچار مشکل شوند و بسوزند، این موضوع می‌تواند باعث شود تا لامپ روشنایی درون ماکروفر عملکرد صحیح خودش را از دست بدهد.

سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو؛ موضوعی حساس و تخصصی

سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو؛ موضوعی حساس و تخصصی

در این مطلب از نمایندگی تعمیر دوو دوو پشتیبان به مهم‌ترین دلایل تاثیرگذار در سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو اشاره کردیم تا با شناخت هر کدام از آن‌ها سریعا به سراغ راهکارهای رفع مشکل بروید. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که از تجربه و تخصص کافی برخوردار نیستید، به هیچ‌عنوان دست به اقدامات خودسرانه برای تعمیر دستگاه نزنید. اقدامات خودسرانه و تنها با اتکا به نظرات غیرحرفه‌ای می‌تواند برای تعمیر دستگاه تخصصی مانند ماکروفر دوو خطرناک باشد و حتی منجر به ایجاد مشکل در سایر قطعات شود.

در نتیجه راه حل منطقی این است که پس از یافتن علت روشن نشدن و سوختن لامپ روشنایی داخل ماکروفر دوو برای تعمیر، رفع عیب و ایرادات به تکنسین‌های ماهر فعال در زمینه تعمیر مایکروفر دوو مراجعه کنید. تعمیرکاران و نمایندگان ماکروفر دوو در سراسر کشور با بهره‌مندی از سال‌ها سابقه می‌توانند یاریگر شما باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش