علت داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو

علت داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو

آیا داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو امری طبیعی است؟

جاروبرقی‌ها وسایلی برای تمیز نگه‌داشتن خانه‌های ما هستند. با افزایش عمر جاروبرقی دوو یا استفاده بیش از حد از آن، موتور جاروبرقی دوو شروع به ازدست‌دادن قدرت می‌کند و باعث سایش سایر قطعات و ضعیف شدن مکش می‌شود. در همین حین موتور همچنان در حال تلاش برای ارائه بهترین عملکرد است. از این رو طبیعی است که موتور شروع به داغ شدن بیش از حد می‌کند و درنتیجه باعث داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو شما می‌شود. این مشکل می‌تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی دستگاه و یا حتی خروج دود از آن بشود.

اصلا نیازی به نگران نیست. دلایل زیادی برای داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو شما وجود دارند. در این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات دوو پشتیبان تهیه شده است، شما از طریق آشنایی با این دلایل و نیز آگاهی از راه‌حل‌های رفع این مشکل رایج می‌توانید از آسیب‌های جدی به این ابزار تمیزکننده پرکاربرد جلوگیری کنید.

دلایل داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو

دلایل داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو

کارکرد بیش از حد موتور، اصلی‌ترین دلیل داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو است. هنگامی که جاروبرقی روشن می‌شود، موتور شروع به کار می‌کند. هر چه موتور سریع‌تر بچرخد گرمای بیشتری تولید می‌کند. اگر جاروبرقی برای مدت بسیار طولانی استفاده شود، یا اگر موتور سخت‌تر از حد معمول کار می‌کند (مثلا اگر مقدار زیادی کثیفی را جاروبرقی می‌کشید)، ممکن است موتور بیش از حد گرم شود. هنگامی که جاروبرقی بیش از حد گرم می‌شود، می‌تواند باعث از کار افتادن کامل آن و در برخی موارد نیز، ممکن است جاروبرقی دوو شما شروع به دود کردن کند یا بوی سوختگی ایجاد کند. اگر این اتفاق افتاد، مهم است که فورا جاروبرقی را خاموش کنید و آن را از پریز برق جدا کنید. دیگر دلایل داغ شدن جاروبرقی دوو عبارت‌اند از:

  • مشکلات موتور: شاید موتور آسیب‌دیده باشد و یا پارگی در سیم‌پیچ موتور وجود داشته باشد. این مساله می‌تواند باعث داغ شدن بیش از حد جاروبرقی دوو و در‌نهایت منجر به خرابی کامل آن شود
  • گرفتگی لوله‌ها: اگر گرفتگی در لوله‌های جاروبرقی به دلیل وجود یک تکه پارچه یا مو باشد، می‌تواند باعث شود موتور سخت‌تر از حد معمول کار کند. این فشار اضافی روی موتور می‌تواند باعث داغ شدن دستگاه شما شود
  • کثیفی فیلتر جاروبرقی دوو: اگر فیلترهای جاروبرقی دوو با گردوخاک مسدود شده باشند، جریان هوا محدود شده و باعث گرم‌شدن بیش از حد جاروبرقی شود
  • جاروبرقی شما بسیار قدیمی شده است: باگذشت زمان، یاتاقان‌های موتور ممکن است فرسوده شوند. این موضوع می‌تواند باعث اصطکاک زیاد در موتور و سخت‌تر کارکردن آن شود که در نهایت داغ شدن بدنه جاروبرقی را به همراه خواهد داشت
  • پر بودن کیسه آشغال: این مساله نیز به علت انسداد مجاری ورود و خروج هوا باعث داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو می‌شود

راهکار‌های رفع مشکل داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو

توصیه ما در رابطه با داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو به شما این است که از آن استفاده نکنید و فورا آن را از پریز برق جدا کنید. اگر این کار را انجام ندهید، خطر آسیب رساندن به موتور یا ایجاد آتش‌سوزی را به همراه خواهد داشت. اگر جاروبرقی دوو شما داغ شده است، مطمئن شوید که برای رفع این مشکل، در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهید. راهکارهای زیادی وجود دارد که برای رفع مشکل داغ شدن دستگاه خود می‌توانید انجام دهید. در ادامه برخی از رایج‌ترین راه‌حل‌ها را به شما ارائه می‌دهیم.

تمیزکردن فیلترهای جاروبرقی دوو

یکی از رایج‌ترین دلایل داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو، فیلترهای کثیف آن است. اگر فیلترهای جاروبرقی شما با کثیفی مسدود شده باشد، می‌تواند جریان هوا را محدود کرده و باعث گرم‌شدن بیش از حد موتور می‌شوند. برای تمیزکردن فیلترها کافی است آنها را از جاروبرقی خارج کرده و با آب و صابون و یا فرچه موجود در بسته‌بندی محصول بشویید.

رفع هرگونه گرفتگی؛ مهم‌ترین راهکار رفع داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو

گرفتگی در قطعات مختلف، باعث گرمای شدید موتور و درنتیجه داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو می‌شود. اگر شیئی مانند یک تکه پارچه یا مو مانع ورود و خروج جریان هوا شود، با استفاده از یک پنس با دم باریک آن را خارج کنید تا به سلامت دستگاهتان کمک شایانی کرده باشید.

بررسی و تمیزکردن خرطومی جاروبرقی دوو

خرطومی یکی دیگر از مکان‌های رایج برای انسداد است و می‌تواند عاملی برای داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو شما باشد. به‌منظور تمیزکردن و رفع این انسداد کافی است خرطومی  را از جاروبرقی جدا کرده و با فشار آب آن را بشویید.

بررسی سری جاروبرقی دوو

سری‌های جاروبرقی دوو شما نیز می‌توانند با خاک، مو و سایر زباله‌ها مسدود شوند. این گرفتگی می‌تواند جریان هوا را محدود کرده و باعث گرم‌شدن بیش از حد موتور شود. پس کافی است که به دنبال هرگونه علائم انسداد در غلتک برس یا مجرای هوای سری جاروبرقی خود باشید و آن را رفع کنید. با این کار می‌توانید از داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو جلوگیری کنید.

تعویض قطعات معیوب و پوسیده

باگذشت زمان، قطعات موجود در جاروبرقی شما ممکن است فرسوده شوند یا آسیب ببینند. این امر می‌تواند باعث اصطکاک موتور و درنتیجه باعث سخت‌تر کارکردن آن می‌شود. از این رو با افزایش دمای بیش از حد موتور، بدنه جاروبرقی دوو شروع به داغ شدن می‌کند. بنابراین اگر فکر می‌کنید ممکن است چنین باشد، قطعه معیوب را خریداری و تعویض کنید و یا جاروبرقی دوو خود را نزدیک متخصص تعمیرات ببرید تا آن را برای شما تعمیر کند.

تعویض تسمه برای جلوگیری از داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو

بررسی تسمه جاروبرقی دوو امری مهم است تا در صورت وجود پوسیدگی، پارگی و یا کشیدگی را در آن تشخیص دهید. اگر تسمه آسیب ببیند، منجر به داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو می‌شود. پس در اولین اقدام تسمه مناسب را خریداری کنید و آن را تعویض کنید.

خروج دود در اثر داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو

خروج دود در اثر داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو

اگر پس از داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو، از آن دود خارج شد یا بوی سوختگی به مشامتان رسید، باید فورا آن را خاموش کرده و از پریز برق جدا کنید. این یک مشکل جدی است که نشان‌دهنده یک خطای الکتریکی است. سایر دلایل احتمالی برای این امر عبارت‌اند از:

  • موتور آسیب‌دیده: اگر موتور جاروبرقی شما آسیب ببیند، می‌تواند باعث اتصال کوتاه شود. این امر می‌تواند عاملی برای ایجاد جرقه و نیز تولید دود باشد
  • انسداد: اگر هر چیزی مانند یک تکه پارچه یا تجمع مو، مانع جریان ورود و خروج هوا شود، ممکن است باعث شود موتور سخت‌تر از حالت معمول کار کند. این نیز می‌تواند جرقه و دود ایجاد کند
  • سوئیچ معیوب: عاملی دیگر برای ایجاد اتصال کوتاه و سپس جرقه و تولید دود در جاروبرقی دوو خرابی یک از سوئیچ‌های این دستگاه است
  • برس چرخان معیوب: برس واقع شده در سری جاروبرقی‌های دوو اگر که آسیب‌دیده یا فرسوده شده باشد نیز می‌تواند باعث اتصال کوتاه شود. این امر مانند سایر موارد ذکر شده عاملی برای ایجاد دود پس از داغ شدن دستگاه است

اگر به وجود ایراد الکتریکی در جاروبرقی دوو مشکوک هستید، همیشه توصیه می‌شود که فورا با یک شرکت  تعمیراتی معتبر در زمینه جاروبرقی تماس بگیرید، به‌خصوص اگر جاروبرقی شما از انواع مدرن جاروبرقی‌های دوو است. زیرا باز کردن بدنه دستگاه توسط خودتان، ممکن است گارانتی آن را باطل کند.

خاموش شدن جاروبرقی دوو در اثر داغ شدن بدنه آن

با داغ شدن بدنه جاروبرقی، در صورتی که ناگهان دستگاه شما خاموش شود، در بدترین حالت یک ایراد الکتریکی است. اما باید توجه داشته باشید که گاهی اوقات در بهترین حالت نیز جاروبرقی دوو فقط نیاز به خنک شدن دارد. بنابراین در صورتی که این اتفاق برایتان افتاد همیشه قبل از اینکه دوباره آن را روشن کنید، 20 تا 45 دقیقه صبر کنید. اگر همچنان روشن نشد زمان آن می‌رسد که با یک شرکت تعمیراتی معتبر در زمینه خدمات جاروبرقی دوو تماس بگیرید. متخصصان باتجربه این شرکت‌ها با انجام بررسی‌های دقیق با ابزار مدرن، می‌توانند به شما بگویند که این مشکل صرفا به‌خاطر سوختن فیوز حرارتی یا ایراد در سوئیچ دستگاه است و یا اینکه موتور دستگاه شما به مشکل خورده است.

داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو؛ مشکلی رفع شدنی با راهکار‌های تخصصی

داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو؛ مشکلی رفع شدنی با راهکار‌های تخصصی

امروزه افراد بسیاری هستند که برای پاکیزگی منازل از جاروبرقی استفاده می‌کنند. جاروبرقی‌های دوو با داشتن مدرن‌ترین سیستم و امکانات، در بین خریداران این محصول، بسیار محبوب هستند. تمامی وسایل برقی ممکن است بدون شک با مشکلاتی روبرو شوند. جاروبرقی نیز از این قاعده جدا نیست. از رایج‌ترین این مشکلات، داغ شدن بدنه جاروبرقی دوو است. این مساله می‌تواند دلایل ساده‌ای مانند گیرکردن شی یا گردوخاک در یکی از قطعات جاروبرقی مانند سری، خرطومی، لوله مکش و غلتک برس داشته باشد. همچنین کثیفی فیلتر و پر بودن کیسه آشغال جاروبرقی دوو دلایلی دیگر برای این مشکل هستند. از طرفی در بدترین حالت امکان پارکی تسمه و خرابی موتور نیز وجود دارد.

ما به شما اطمینان می‌دهیم که درصورت رسیدگی به‌موقع به این مشکل، جای نگرانی نیست. به ویژه‌ که برای رفع این مشکل رایج، راهکارهای ساده‌ای نیز وجود دارند. از جمله این راهکارها می‌توان به: تمیزکردن فیلترها، رفع گرفتگی‌ها، تخلیه کیسه آشغال جاروبرقی، تمیزکردن سری و خرطومی و نیز بررسی تسمه آن اشاره کرد. درصورتی‌که با انجام راهکار‌های ذکر شده مشکل جاروبرقی دوو شما رفع نشود بهتر است با شرکت‌های معتبر تعمیرات جاروبرقی دوو تماس بگیرید. آن‌ها به کمک افرادی متخصص به‌همراه جدیدترین ابزار، مشکل جاروبرقی شما را بررسی و آن را در کمترین زمان رفع می‌کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش