علت صدای زیاد جاروبرقی دوو

علت صدای زیاد جاروبرقی دوو

صدای زیاد جاروبرقی دوو؛ نقطه ضعفی برای این لوازم خانگی

جاروبرقی‌‌ها امکان صرفه‌جویی در زمان را به شما هدیه می‌دهند. شما می‌توانید بدون نگرانی خانه را به‌هم بریزید و خیال شما راحت است که در کمترین زمان به کمک جاروبرقی می‌توانید زباله‌های ریز را از کف منزل خود جمع‌آوری کنید. اما هر لوازم خانگی کاربردی نیز ممکن است دچار خرابی شود و این یعنی کاهش آسایش و راحتی شما در خانه. یکی از مشکلات رایج جاروبرقی‌های دوو ایجاد صدای زیاد در درازمدت و یا به‌دلیل نگهداری نامناسب است. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان  با علل ایجاد صدای زیاد جاروبرقی دوو و راهکارهای حل این مشکل آشنا می‌شویم.

علل احتمالی صدای زیاد جاروبرقی دوو

علل احتمالی صدای زیاد جاروبرقی دوو

معمولا جاروبرقی‌ها صدای بلندی دارند، اما اگر به تازگی متوجه صداهای بلند و عجیب در جاروبرقی خود شده‌اید، ممکن است مشکلی در دستگاه شما وجود داشته باشد. در ادامه، برخی از دلایل احتمالی صدای زیاد جاروبرقی دوو را ذکر حواهیم کرد.

پر بودن کیسه جاروبرقی

اگر کیسه پر از گرد و غبار باشد، محفظه جاروبرقی شما مسدود خواهد شد و دیگر هوای کافی از آن عبور نمی‌کند. همین امر موجب ایجاد یک خلاء می‌شود و باعث می‌شود موتور صدایی عحیب تولید کند. برای جلوگیری از بروز این مشکل، توصیه می‌کنیم کیسه جاروبرقی خود را مرتبا تعویض کنید و منتظر نمانید تا زمانی که. صدای زیاد جاروبرقی دوو به گوشتان برسد.

کثیف بودن فیلتر

اگر فیلتر کثیف باشد، صدای جاروبرقی شما بلندتر از قبل خواهد شد. زیرا هنگامی که فیلتر جاروبرقی شما مسدود و کثیف می‌شود، جاروبرقی قدرت مکش بیشتری برای تمیز کردن سطوح اعمال می‌کند که در نتیجه باعث مسدود شدن بیشتر می‌شود و منجر به بلندتر شدن صدای جاروبرقی می‌شود. اگر قصد بررسی فیلتر را دارید، توجه داشته باشید که اکثر جاروبرقی‌ها دارای یک یا دو فیلتر هستند.

مسدود شدن لوله خرطومی

شاید یک گرفتگی در شیلنگ جاروبرقی شما ایجاد شده باشد که هنگام استفاده باعث ایجاد صدای بلند می‌شود. در حین جارو زدن، ممکن است یک شیء یا یک دکمه به داخل جارو برود. این اجسامی که در جاروبرقی گیر می‌کنند، باعث می‌شوند که فشار بیشتر به جاروبرقی وارد شود، بنابراین در این فرآیند، صدای زیاد جاروبرقی دوو به گوش می‌خورد. توجه داشته باشید که برخی گرفتگی‌ها واقعاً بد هستند و اگر بخواهید با اعمال زور آن‌ها را رفع کنید، ممکن است به جاروبرقی آسیب برسانید.

خرابی فن

هر جاروبرقی دارای یک فن در بخش موتور است و اگر فن به هر دلیلی خراب شود، صدای جاروبرقی تغییر می‌کند. گاهی آلاینده‌ها از موتور جاروبرقی عبور می‌کنند و جذب فن می‌شوند. در چنین شرایطی، فن دچار مشکل خواهد شد. لازم به ذکر است که فن موتور باید در اسرع وقت، تعویض یا تعمیر بشود ، تاخیر در انجام این کار می‌تواند منجر به آسیب دیدن جاروبرقی شما شود.

خرابی بلبرینگ

خراب شدن بلبرینگ می‌تواند یکی دیگر از دلایل احتمالی صدای زیاد جاروبرقی دوو باشد. وقتی بلبرینگ جاروبرقی خراب می‌شود، صدای جاروبرقی به‌طور طبیعی بلندتر می‌شود. اما این بار علاوه بر صدای گوش‌آزار، جارو لرزش نیز خواهد دشت.

 فرسودگی موتور جاروبرقی

هنگام استفاده از جاروبرقی، صدایی می‌شنوید که از حد معمول بلندتر است؟ شاید این نشانه فرسودگی موتور باشد. معمولاً از روغن برای روان کردن اجزاء موتور و کاهش اصطحکاک قطعات آن استفاده می‌شود. اما اگر از آخرین باری که موتور را روغن‌کاری کرده‌اید، زمان زیادی می‌گذرد، صدای تمام اجزاء موتور را می‌شنوید. برای رفع این مشکل، می‌توانید به سادگی موتور را روغن‌کاری کنید، اما توصیه می‌کنیم که دستگاهتان را به تعمیرگاه ببرید تا با انجام اقدامات لازم، سلامت جاروی شما بازگردد.

برس چرخان (سری) کثیف است

آیا دستگاه شما، برس گردان دارد؟ این برس در جاروبرقی قراردارد تا توانایی آن در دفع خاک و گرد و غبار از روی زمین را بهبود ببخشد. اگر پاسخ شما به سوال بالا، بلی است. این امکان وجود دارد که یک جسم خارجی به دور برس پیچیده شده باشد و به آن ضربه بزند یا به آن ساییده شود و باعث ایجاد یک صدای نامطلوب شود. برای اینکه دستگاه‌تان بهترین عملکرد را داشته باشد، توصیه می‌کنیم برس آن را مرتب تمیز کنید.

رفع صدای زیاد جاروبرقی دوو

اگر این اولین باری است که صدایی بلند از جاروبرقی شما می‌آید، ممکن است چیزی در لوله آن گیر کرده باشد. بسیاری از جاروبرقی‌ها، وقتی چیزی در آن‌ها گیر می‌کند، صدایشان تغییر محسوسی می‌کند. کاری که باید انجام دهید این است که جارو برقی را از برق بکشید و تمام لوله و برس جارو را بررسی کنید. به دنبال چیزی باشید که ممکن است باعث ایجاد صدای زیاد جاروبرقی دوو شده باشد. برای اطمینان از اینکه مشکل از قسمت برس گردان نیست، اتصال لوله خرطومی را جدا کرده و جاروبرقی را روشن کنید. اگر صدای جاروبرقی خوب به نظر می‌رسد، مطمئن باشید که یک شیء در برس گردان گیر کرده است.

اما اگر همچنان صدای جاروبرقی بلندتر از حد معمول بود، آن را خاموش کنید. لوله را جدا کنید و بررسی کنید که آیا مسدود شده است یا خیر. گاهی اوقات، کاملا مشخص است که چیزی لوله خرطومی را مسدود کرده است. همچنین کیسه جاروبرقی را خارج کنید و آن را خالی یا تعویض کنید. اگر هنوز صدای جاروبرقی شما بلند و آزار دهنده است، گام‌های بعدی را اجرا کنید.

فیلتر  را بررسی کنید

اگر هرگز فیلتر جاروبرقی خود را تعویض نکرده‌اید، اکنون این کار را انجام دهید. حتی به تمیز کردن آن‌ها فکر نکنید، زیرا بیشتر جاروبرقی‌های مدرن فیلترهایی دارند که باید تعویض شوند و قابلیت تمیز کردن را ندارند.

گرفتگی فیلتر می‌ت‌واند صدای جاروبرقی را بلندتر کند، اما با گذشت زمان و به شکل تدریجی این اتفاق می‌افتد. سپس، یک روز مشکل فیلتر آنقدر جدی می‌شود که صدای جارو را بلندتر از حالت عادی می‌کند، چراکه کاملاً مسدود شده است. درنتیجه پیش از رسیدن به این نقطه، باید فیلتر را تعویض کنید.

به صدای جاروبرقی گوش کنید

اگر جاروبرقی شما صدایی مشابه صدایی که به شکل عامیانه به آن “تق تق” می‌گوییم، می دهد. یکی از دو مشکل زیر بروز داده:

  • چیزی در جارو گیرکرده
  • چیزی در کیسه جارو قرار دارد که عامل ایجاد این صدا است

اولین اقدامی باید پیش از بررسی انجام دهید، این است که جاروبرقی را از برق بکشید. آن را برگردانید یا به نوعی قرار بدهید که بتوانید قسمت زیرین آن را ببینید. برس گردان، همان برس استوانه‌ای است که فرش را می‌روبد. گاهی اوقات چیزهایی مانند زیپ، سکه، کاغذ یا هر چیز دیگری در این برس گیر می‌کنند. حتی یک دسته بزرگ  مو می‌تواند در برس گیر کرده باشد و صداهای عجیب و غریبی ایجاد کند.

اگر می توانید برس را تعویض کنید، این کار را انجام دهید. برخی از شرکت‌ها، برس‌های جدیدی برای فروش ارائه می‌دهند. اگر برس تمیز است و عامل ایجاد صدای “تق تق” نیست، باید کیسه را بررسی کنید. فقط کیسه را خالی کنید، زیرا ممکن است یک سکه یا یک گیره کاغذ در آن باشد. مطمئن شوید که کیسه را کاملا بررسی کرده‌اید. چیز دیگری که ممکن است جاروبرقی را کمی به صدا درآورد، تسمه است. اگر تسمه پاره شده باشد، می‌تواند انواع صداها را ایجاد کند. این مشکل معمولا فقط در جاروبرقی‌های قدیمی یا جاروبرقی‌های کیسه‌ای دیده می‌شود.

صدای سوت

اگر جاروبرقی شما صدای سوت می‌دهد، پس یک شیء در جایی از آن، سوراخ کوچکی ایجاد کرده است. حفره‌های کوچک در لوله یا کیسه جاروبرقی، می‌توانند صدای سوت را ایجاد کنند. سعی کنید لوله خرطومی را بردارید و جاروبرقی را روشن کنید تا ببینید آیا همچنان صدا به گوش می‌رسد یا خیر. همچنین، کیسه و قطعات پلاستیکی جاروبرقی را بررسی کنید تا  ترک یا شکافی نداشته باشند. استفاده از چسب مایع برای رفع ترک‌ها، به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. چراکه چسب می‌تواند به بخش‌هایی مانند موتور نفوذ کند و آن‌ها را دچار مشکل کند. اگر صدای سوت ناشی از وجود ترک یا شکاف است، زمان آن رسیده که یک جاروبرقی جدید تهیه کنید. اما اگر مشکل از لوله خرطومی است، می‌توانید فقط لوله را تعویض کنید.

صدای سایش یا کوبیدن

اگر صدایی مانند صدای خرد شدن را می‌شنوید، موتور جاروبرقی را بررسی کنید. ممکن است موتور فرسوده شده باشد و نیاز به روغن‌کاری داشته باشد. اگر چنین چیزی صحت داشت ، دو گزینه پیش روی شما قرار دارد. شما می‌توانید برای رفع صدای زیاد جاروبرقی دوو به یک تعمیرکار مراجعه کنید یا یک جاروبرقی جدید تهیه کنید. نکته در مورد موتورهای الکتریکی این است که آنها ساده هستند ( فقط یک شفت با آهنربا و سیم‌های مسی) اما به محض از بین رفتن یاتاقان‌هایی که شفت را نگه می‌دارند، مشکلات اساسی به‌وجود می‌آیند. البته جاروبرقی‌های بسیار پیچیده‌تر هستند.

برای رفع صدای زیاد جاروبرقی دوو به کجا مراجعه کنیم؟

برای رفع صدای زیاد جاروبرقی دوو به کجا مراجعه کنیم؟

اگر صاحب یکی از جاروبرقی‌های دوو هستید و مشکلی برای آن پیش آمده، بهترین گزینه برای خلاصی از این مشکل، مراجعه به یک تعمیرکار ماهر است. شاید برایتان پیش آمده باشد که لوازم برقی منزل را تعمیر کرده باشید، اما باید بدانیدکه تعمیر جاروبرقی از آن کارهایی است که باید توسط تعمیرکاران حرفه‌ای و مجرب در زمینه تعمیر جاروبرقی دوو انجام بشود، زیرا به دانش و تجربه بالایی نیاز دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش