علت کم شدن مکش جاروبرقی دوو

علت کم شدن مکش جاروبرقی دوو

کم شدن مکش جاروبرقی دوو؛ نشانه‌ای برای بررسی بیشتر جاروبرقی

در دنیای امروز، جاروبرقی‌ها نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کنند. تمیزکردن سالن‌های بزرگ، اتاق‌خواب‌ها، فرش‌های پر از گردوغبار، آشغال‌های کنار مبلمان و تشک‌ها و غیره امری بسیار دشوار بود که به کمک جاروبرقی‌ها به کاری شیرین و آسان تبدیل شده است. اگر جاروبرقی دوو دارید و استفاده از آن کار روزمره شما است باید بدانید که مانند هر وسیله برقی دیگری، این لوازم خانگی پرکاربرد نیز دچار مشکلاتی می‌شود. از مرسوم‌ترین این مشکلات، کم شدن مکش جاروبرقی دوو است.

اگر جاروبرقی شما مکش خود را ازدست‌داده است، کثیفی را جمع نمی‌کند یا به‌درستی کار نمی‌کند، با بررسی چند راهکار سریع و ساده برای این مشکلات می‌توانید جاروبرقی خود را مجددا مانند روز اول کنید. از این رو در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات دوو دوو پشتیبان به راه‌حل‌هایی برای رفع مشکل کم شدن مکش جاروبرقی دوو می‌پردازیم.

راه‌حل‌های اصلی رفع مشکل کم شدن مکش جاروبرقی دوو

راه‌حل‌های اصلی رفع مشکل کم شدن مکش جاروبرقی دوو

این مساله بسیار رایج است که جاروبرقی‌های قدیمی قدرتمند، به‌تدریج قدرت مکش خود را از دست می‌دهد. این موضوع می‌تواند ناامیدکننده باشد، به‌خصوص اگر دلیل آن را ندانید و جاروبرقی دوو شما زیاد هم قدیمی نباشد. خبر خوب این است که به طور معمول یک راه حل ساده برای این مشکل وجود دارد. رفع مشکل کم شدن مکش جاروبرقی دوو ممکن است به‌سادگی رفع گرفتگی در یکی از قطعات آن باشد. حتی اگر جاروبرقی شما نیاز به یک قطعه جدیدی داشته باشد، ممکن است بتوانید خودتان این کار را در خانه انجام دهید. از این رو مواردی در ادامه آورده شده است که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

بررسی غلتک برس جاروبرقی دوو

بسیاری از جاروبرقی‌های دوو دارای یک غلتک برس در سری لوله مکش آن هستند. برس‌های جاروبرقی بر روی فرش می‌چرخند تا کثیفی و موی بیشتری را جمع کنند. از این رو برس‌های چرخان در سری جاروبرقی‌های دوو برای فرش‌های ضخیم یا خانه‌هایی با حیوانات خانگی بسیار کارآمد هستند. از طرفی به علت این کاربرد مهم، می‌توان انتظار داشت که غلتک‌های برس جاروبرقی از گردوخاک پوشیده شود. این موضوع می‌تواند باعث کم شدن مکش جاروبرقی دوو شما شود. همچنین ممکن است مو و پرز در اطراف میله چرخان برس گره بخورد که و چرخش صحیح آن جلوگیری کند.

برای اینکه غلتک برس شما دوباره آزادانه بچرخد، موهای بلند گیرکرده به آن را با احتیاط با قیچی ببرید. سپس موها و سایر کرک‌ها را بیرون بکشید. هنگام انجام این کار حتما دستکش بپوشید تا دستانتان تمیز بماند. نکته قابل توجه این است که بیشتر جاروبرقی‌های دوو دارای یک میله برس جداشدنی دارند. بنابراین دیگر نیازی به استفاده از قیچی برای بریدن موهای گیرکرده به غلتک برس ندارید. کافی است پس از جداکردن آن از سری جاروبرقی خود، آن را به آرامی شسته و قبل از اینکه دوباره آن را وصل کنید مطمئن شوید که کاملا خشک شده است.

بررسی گرفتگی سری جاروبرقی دوو

ورودی‌های هوا در سری جاروبرقی دوو ممکن است با گردوخاک و کثیفی‌های دیگر مسدود شود. این موضوع می‌تواند کم ‌شدن مکش جاروبرقی دوو را به همراه داشته باشد. بنابراین تمیزکردن سری جاروبرقی به طور منظم، بسیار حائز اهمیت است. اگر در مدل دستگاه شما غلتک برس آن قابل برداشتن نباشد، تمام تلاش خود را بکنید تا آنجایی که ممکن است موارد گرفتگی راه هوا را رفع کنید. اما اگر مدل جاروبرقی دوو شما دارای غلتک برس جابه‌جایی‌پذیر یا در کل فاقد غلتک برس باشد، رفع گرفتگی سری آن بسیار آسان‌تر خواهد بود.

رفع گرفتگی خرطومی و لوله مکش

یکی دیگر از مشکلات رایج این است که لوله مکش یا خرطومی در جاروبرقی دوو مسدود شود. اگر یک توده مو یا یک شی بزرگ‌تر در درون لوله مکش گیر کند، به دنبال آن گردوخاک ورودی شروع به ساختن سدی در پشت آن می‌کنند و به‌سرعت زیاد می‌شوند. گرفتگی خرطومی همچنین می‌تواند در اثر مکیدن زباله‌ها در زمانی که کیسه جاروبرقی از قبل کاملا پر است ایجاد شود. از این رو به‌تدریج با بدتر شدن گرفتگی، مشکل کم شدن مکش جاروبرقی دوو بیشتر به چشم می‌آید. شروع به بررسی خرطومی، لوله مکش جاروبرقی کنید. ممکن است برای رفع گرفتگی به چراغ‌قوه و یک موچین نیاز داشته باشید.

گاهی اوقات انسداد در انتهای خرطومی جاروبرقی دوو ایجاد می‌شود. در این صورت، آن را جدا کنید، صاف نگه دارید و نور چراغ‌قوه را به درون آن بتابانید. اگر نور به‌درستی از آن عبور نکند، داخل آن گرفتگی وجود دارد (شاید بتوانید گرفتگی را نیز ببینید). مراقب باشید که به خرطومی جاروبرقی خود آسیب نرسانید و از اجسام تیز برای از بین بردن این گرفتگی استفاده نکنید.

تخلیه محفظه یا تعویض کیسه آشغال

جاروبرقی‌های مدرن دوو، در حفظ قدرت مکش در هنگام پرشدن محفظه آن بسیار معروف هستند. اما یک کیسه یا محفظه کاملا پر تا حدودی باعث کم شدن مکش جاروبرقی دوو شود. به همین دلیل، تخلیه مرتب کیسه آشغال جاروبرقی برای حفظ قدرت مکش آن مهم است. مدل جاروبرقی‌های کیسه‌ای دوو به اندازه مدل‌های بدون کیسه (دارای محفظه ثابت) نیازی به تخلیه ندارند، زیرا ظرفیت ذخیره گردوغبار بیشتری دارند. با این حال، مهم است که هر زمان که کیسه جاروبرقی شما پر شد، آن را تعویض کنید.

تمیزکردن فیلتر؛ راه‌حلی برای کم شدن مکش جاروبرقی دوو

گرفتگی فیلتر هوا شایع‌ترین علت کم شدن مکش جاروبرقی دوو است. جاروبرقی باید هوا را از فیلتر عبور دهد تا از خروج ذرات کوچک و آلرژی‌زا جلوگیری کند. بنابراین یک لایه خاک و کرک موجود بر روی فیلتر جاروبرقی دوو می‌تواند جریان هوا را تا حد زیادی کاهش دهد. اگر مدت طولانی است که فیلتر جاروبرقی خود را تمیز نکرده‌اید، به‌احتمال زیاد مقصر اصلی کاهش قدرت مکش جاروبرقی شما گرفتگی فیلتر شماست. اکثر جاروبرقی‌های دوو دو فیلتر موتور و فیلتر میانی دارند. باید هر دو را به طور مرتب تمیز کنید. اگر جاروبرقی شما دارای فیلتر قابل شستشو است، آن را با آب بشویید. توجه داشته باشید که فیلتر قبل از استفاده مجدد کاملا خشک باشد. تعداد کمی انواع جاروبرقی‌های دوو نیز دارای فیلتر غیر قابل شستشو هستند و در صورت گرفتگی باید تعویض شوند.

بررسی باتری در جاروبرقی‌های شارژی دوو

اگر جاروبرقی شارژی دوو دارید، مراقبت آن از اهمیت بیشتری نسبت به جاروبرقی‌های سیمی دوو برخوردار است. اکثر جاروبرقی‌های شارژی دوو از باتری‌های لیتیومی استفاده می‌کنند که ویژگی‌های بسیار متفاوتی نسبت به باتری‌های قدیمی دارند. بسیاری از تولیدکنندگان باتری محصولات بی‌سیم را فقط برای یک سال تضمین می‌کنند، بنابراین مهم است که از باتری خود به‌خوبی مراقبت کنید تا جاروبرقی شما همان‌طور که باید کار کند. در ادامه چند نکته مهم برای مراقبت از باتری جاروبرقی شارژی شما آورده شده است و رعایت آن‌ها از کم شدن مکش جاروبرقی دوو جلوگیری می‌کند که شامل:

  • جاروبرقی را در مکان‌ خشک و خنک بگذارید. گرما زیاد برای باتری دستگاه شما مضر است، بنابراین از تابش طولانی‌مدت نور خورشید، به‌خصوص زمانی که جاروبرقی در شارژ است، خودداری کنید
  • سعی کنید جاروبرقی دوو مدام در حال شارژ نباشد و هنگامی که شارژ آن کامل شد از برق بکشید
  • باتری جاروبرقی دوو را به طور کامل خالی نکنید. شرکت دوو پیشنهاد می‌کند که سعی کنید شارژ باتری جاروبرقی شما کمتر از 20 درصد نشود زیرا در غیر این صورت به‌مرورزمان کارایی آن کاهش پیدا می‌کند.

سایر راه‌حل‌های رفع مشکل کم شدن مکش جاروبرقی دوو

سایر راه‌حل‌های رفع مشکل کم شدن مکش جاروبرقی دوو

نکات ذکر شده از رایج‌ترین راه‌حل‌های رفع مشکل کم شدن مکش جاروبرقی دوو هستند، اما اگر با بررسی این موارد مشکل جاروبرقی شما همچنان رفع نشود، راهکارهای جزئی دیگری نیز وجود دارند که باید به آن‌ها نیز توجه کنید. این راه‌حل‌ها عبارت‌اند از:

  • بررسی وجود نشتی هوا: اگر هوا قبل از رسیدن به سری جاروبرقی از قسمت‌های دیگر خارج شود، جاروبرقی شما قادر به مکش زیاد نخواهد بود. بدین منظور بررسی کنید که تمام قطعات در جای خود محکم باشند
  • بررسی وجود ترک در خرطومی: پارگی و ترک خرطومی می‌تواند باعث از دست دادن هوا شود که این باعث کم شدن مکش جاروبرقی دوو می‌شود. پس بهتریم کار خرید یک خرطومی جدید است
  • تعویض تسمه پوسیده: اگر غلتک برس جاروبرقی دوو اصلا نمی‌چرخد احتمالا تسمه آن پاره شده است. تسمه جدید با شماره مدل مشابه تهیه کنید و طی یک فرایند ساده که در دفترچه راهنما آموزش‌ داده ‌شده است، آن را تعویض کنید

کم شدن مکش جاروبرقی دوو؛ مساله‌ای رایج با راه‌حل‌های متعدد

کم شدن مکش جاروبرقی دوو؛ مساله‌ای رایج با راه‌حل‌های متعدد

اگر شما یکی از دارندگان جاروبرقی‌های مدرن سیمی یا شارژی دوو هستید، ممکن است مشکل کم شدن مکش جاروبرقی دوو برایتان پیش آمده باشد. این مساله معمولا به چند دلیل رایج اتفاق می‌افتد که راه‌حل‌های زیادی دارد. شما باید غلتک برس، سری جاروبرقی، خرطومی و لوله مکش آن را به‌منظور وجود هرگونه گرفتگی بررسی کنید. از طرفی تعویض کیسه آشغال و فیلتر جاروبرقی‌های دوو و نیز مراقبت و تعویض باتری جاروبرقی‌های شارژی برای جلوگیری از کاهش قدرت مکش بسیار موثر هستند.

درصورتی‌که با انجام این کار‌ها مکش جاروبرقی شما درست نشد، بهتر است با یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات جاروبرقی‌ دوو تماس بگیرید. این مراکز با داشتن متخصصانی مجرب و ابزار مدرن، مشکل کم‌ شدن مکش جاروبرقی و سایر مشکلات احتمالی دستگاه شما را در کمترین زمان رفع خواهند کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش