قطعات جارو برقی دوو

معرفی قطعات جاروبرقی دوو

یکی از وسایل بسیار مهم با کارایی بالا در خانه جارو برقی است، که در حفظ پاکیزگی و نظافت خانه نقش بسزایی دارد. بطوریکه بدون آن نمی‌توان زندگی کرد. برنده کره‌ای دوو یکی از پررفروش‌ترین برندهای فروش جاروبرقی در بازار ایران می‌باشد. این شرکت با به کار گیری مهندسان و تکنسین‌های حرفه‌ای جارو برقی‌هایی با قابلیت و کیفیت بالا در طرحهایی متنوع را تولید و روانه بازار می کند و توانسته است بخش مهمی از بازار فروش جارو برقی را به خود اختصاص دهد. کیفیت و کارایی بالای وسایل خانگی تولیدی این برند سبب شده تا طرفدارن و مشترین زیادی داشته باشد. به جهت کارایی بیشتر برخی لوازم و قطعات این جارو برقی را باید بصورت دوره‌ای تعویض کنید، زیرا که سیاست برند دوو این است که با تعویض این قطعات عمر مفید دستگاه را افزایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قطعات جارو برقی دوو تا پایان این مقاله از مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی دوو دوو پشتیبان با ما همراه باشید.

قطعات جارو برقی دوو

خراب شدن قطعات جارو برقی امری نگران کننده نیست، زیرا که این قطعات مکررا خراب شده و باید تعویض شوند. به بیانی بهتر خراب شدن و تعویض قطعات جارو برقی دوو یک امر عادی محسوب می‌شود. در نتیجه تعویض این قطعات نباید باعث نگرانی شما شود چرا که شرکت سازنده برای سهولت این امر شرایط مناسبی را فراهم کرده است. نکته‌ای که باید در خرید لوازم جارو برقی به آن توجه کرد این است که لوازم اصلی و فابریک باشند. واضح است وقتی قطعه‌ای را جایگزین قطعه اصلی دستگاه می‌کنیم باید قطعه‌ای با کیفیت و کارآمد باشد در غیر اینصورت مشکلات دیگری را بوجود می‌آورد.

در بازارهای کنونی قطعاتی وجود دارند که به‌عنوان قطعه اصلی به فروش می‌رسند، ولی دارای کیفیت پایینی هستند و زود خراب می‌شوند. این خرابی زود به زود قطعات باعث صرف هزینه بالا برای مصرف کننده می‌شود و همچنین عمر مفید جارو برقی را کاهش می‌دهد. بهترین و مطمئن‌ترین راه برای خرید قطعات اصلی و کارآمد که باعث کاهش هزینه‌ها می شوند، از طرفی دیگر به عمر مفید دستگاه کمک می‌کنند این است ک قطعات را از نمایندگی‌های معتبر خریداری کنیم.

همانگونه که توضیح داده شد طراحی لوازم برقی در برند دوو به صورتی است که نیاز به تعویض قطعات در آن وجود دارد. لازم به توضیح است که علت این امر نامرغوب بودن لوازم برقی این برند نیست، بلکه هدف افزایش عمر مفید لوازم برقی این شرکت است. قطعاتی که باید هر چند وقت یکبار تعویض شوند عبارتند از: پاکت جارو برقی دوو، فیلتر جارو برقی دوو، زانویی جارو برقی، لوله خرطومی و زغال جارو برقی ایده‌آل ترین حالت این است که این لوازم بصورت دوره‌ای تعویض شوند. برخی دیگر از لوازمی که در این جارو برقی‌ها باید تعویض شوند را نمی‌توان جزو لوازم مصرفی آن دانست، اما می‌توان این قطعات را نیز تعویض کرد و به نوعی جزو قطعات تعویضی به‌ حساب می‌آیند. این لوازم عبارتند از موتور جاروبرقی دوو، لوله تلسکوپی جاروبرقی دوو، بدنه جارو برقی دوو، کلکتور جارو برقی دوو و سایر قطعات داخلی جزو این دسته از قطعات جارو برقی دوو محسوب می‌شوند. در این خصوص لازم‌ به توضیح است که احتمال آنکه نیاز به تعویض این قطعات در طول عمر مفید دستگاه باشد خیلی کم است.

همانطور که بیان شد بعضی قطعات را باید بصورت دوره ای تعویض کرد، عدم تعویض این قطعات باعث کاهش کارآیی جارو برقی و بروز اختلال در آن می‌شوند. این قطعات را حتی اگر خراب نشوند باید تعویض کرد چرا که پس از مدتی کارایی و کیفیت خود را از دست می‌دهند. پاکت و فیلتر جارو برقی جزو این قطعات به حساب می‌آیند. حتی اگر از ماکت‌های دائمی استفاده می‌کنید بهتر است در دوره های مشخص آن را تعویض کنید تا گرد و خاک به موتور جارو برقی نفوذ نکند و باعث اختلال در عملکرد موتور نشود. برس جارو برقی دوو، لوله خرطومی جاروبرقی دوو، زغال جارو برقی دوو پس از مدتی کیفیت و کارایی خود را از دست می‌دهند.

با توجه به کاهش کیفیت و کارایی آنها باید تعویض شوند در غیر اینصورت باعث ایجاد نقص در عملکرد جارو برقی می‌شوند. بهتر است بدانید هزینه‌ای که برای تعویض این قطعات باید پرداخت شود بسیار کم است، در نتیجه تعویض آنها با توجه به افزایش کارایی به صرفه محسوب می‌شود. قطعات اصلی مثل موتور و کلکتور و … کمتر دچار خرابی می‌شوند، اما چنانچه در نگهداری دستگاه دقت نداشته باشید و قطعات آن را بصورت دوره‌ای تعویض نکنید این قطعات اصلی نیز دچار مشکل می‌شوند. در صورت لزوم باید تعمیر شوند یا نیاز به تعویض پیدا می‌کنند. برای خرید قطعات اصلی و مطمئن جاروبرقی دوو بهترین راه مراجعه به نمایندگی های معتبر این شرکت است. با مراجعه به این نمایندگی ها با خاطری آسوده و با اطمینان قطعاتی را خریداری خواهید کرد که کیفیت بالا و کارآیی مناسبی برای دستگاه شما خواهد داشت.

تعویض قطعات جارو برقی در منزل

تعویض قطعات جارو برقی در منزل

سوالی که مصرف کنندگان جارو برقی دوو دارند این است که آیا می‌توانیم در منزل این قطعات را تعویض کنیم و به نمایندگی مراجعه نکنیم؟ در جواب باید گفت که این بستگی به خرابی و مشکل پیش آمده در جاروبرقی دارد. در ادامه لیستی از مشکلاتی که ممکن است برای جارو برقی پیش بیاید را می خوانیم.

۱.ایجاد نقص در پاکت جارو برقی
۲.مسدود شدن لوله خرطومی جارو برقی
۳.مشکل در جریان برق جارو برقی
۴.جمع شدن مقدار زیاد پرز و مو در برس
۵. سیم جاروبرقی جمع نمی‌شود
۶. مشکلی در تسمه های جارو برقی وجود دارد.

مشکلات جاروبرقی:

 

۱. جارو برقی روشن نمی‌شود

ممکن است این اشکال به دلیل مشکل پریز یا کم بودن ولتاژ برق پیش بیاید. به منظور بررسی می‌توانید از یک فازمتر کمک بگیرید. آن را در پریز برق قرار داده و ببینید پریز برق دارد یا خیر! چنانچه پریز برق داشت ممکن است ولتاژ برق پایین بوده و سیستم جاروبرقی برای محافظت از آن در ولتاژ پایین از روشن شدن جارو برقی جلوگیری می کند. دلایل دیگری چون خرابی دو شاخه جارو برقی نیز می‌تواند باعث روشن نشدن جارو برقی شود. یکی دیگر از این دلایل مشکل کلید استارت جارو برقی است که بهتر است این نقص توسط تکنسین ماهر برطرف شود.

۲.مکش ضعیف جارو برقی

از جمله دلایل این نقص می‌توان به نیم سوز شدن موتور جارو برقی اشاره کرد. همچنین مواردی چون پر شدن کیسه جارو برقی، خرابی بلبرنگ‌ها، پره های جارو برقی، کثیف شدن فیلترها، گیر کردن آشغال در لوله جارو برقی و … نیز می‌توانند سبب بروز این مشکل شوند. کثیف بودن فیلترها، پر بودن کیسه و گیر کردن آشغال در لوله جارو برقی را می‌توانید در منزل برطرف کنید.

۳.بوی دود و سوختگی که از جارو برقی می‌آید

دلایل مختلفی می تواند باعث این بوی دود و سوختگی شود، اما اگر بخواهیم به طور کلی دلیل این مشکل را بیان کنیم هر گونه انسدادی در قعطات جارو برقی  می‌تواند باعث ایجاد بوی دود و در منتهی الیه آن باعث سوختن جارو برقی شود. چنانچه بوی دود و سوختگی احساس کردید سریعا جاروبرقی را از برق بکشید.

۴‌. صدای عجیب و غریب جارو برقی

این صداها به دلایل مختلفی از جمله پر بودن کیسه، کثیف بودن فیلترها، خراب شدن تسمه‌ی جارو برقی و.. اتفاق می‌افتد. در صورتیکه جارو  برقی شما صداهای عجیب و غریب تولید می‌کند حتما کیسه و فیلتر را به خوبی تمیز کنید. ممکن است این صدا به دلیل گیر کردن آشغال در لوله جارو برقی باشد که با یک جسم تیز و بلند می‌توانید آشغال را از لوله خارج کنید. چنانچه این مشکل برطرف نشد به تعمیرکاری با مهارت مراجعه کنید.

۵.داغ کردن بیش از حد جارو برقی

ممکن است دلیل این مشکل کار کردن بیش از حد جارو برقی باشد. مثلا وقتی جارو برقی روشن است شما میزها را دستمال می‌کشد یا به کار دیگری میپردازید، یا اینکه گرد و خاک زیاد و زباله ای خیس وارد جارو برقی شده است که مکش اینها بیش از توان جارو برقی بوده است. این امر باعث داغ شدن جارو برقی می‌شود. همینطور کثیف بودن فیلتر جارو برقی هم می‌تواند باعث بروز این مشکل شود که با تمیز کردن فیلتر و جایگزاری درست آن این مشکل برطرف می شود‌. خرابی فن نیز باعث داغ شدن جاروبرقی می‌شود که در اینصورت باید به تعمیرکار  متخصص در زمینه تعمیر جاروبرقی دوو مراجعه کنید.

۶.خاموش شدن ناگهانی جارو برقی

ممکن است جارو برقی از پریز جدا شده باشد یا اینکه برق ساختمان دچار مشکل شده است. چنانچه مشکل از این موارد نبود موتور جارو برقی نیم سوز شده است‌.

۷.مشکل در چرخش برس

ممکن است برس به خوبی نچرخد و جمع کردن آشغال های روی زمین فشار زیادی را به جاروبرقی تحمیل کند در این صورت شما خودتان میتوانید با وسیله ای چون قیچی و چاقو این پرزهایی که به برس چسبیده اند را جدا کنید تا برس‌ها بدرستی وار کنند.

تعمیر قطعات جاروبرقی دوو

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد قطعات جارو برقی دوو و مشکلات احتمالی این نوع جارو برقی پرداختیم. بهتر است یاداور شویم که اگر خودتان می‌خواهید جاروبرقی را تعمیر کنید بهتر است به نکاتی توجه کنید از جمله، چنانچه مهارت فنی بالایی ندارید بهتر است این کار را به تعمیرکار بسپارید. اگر مهارت فنی لازم را دارید بهتر است از لوازم و تجهیزات کامل استفاده کنید. حتما قبل از باز کردن جاروبرقی آن را از برق بکشید. به هیچ عنوان به موتور جاروبرقی دست نزنید و سعی در درست کردن آن نداشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 thoughts on “معرفی قطعات جاروبرقی دوو”

  1. محمدرضا محمودی

    عرض ادب یه جارو برقی دوو به تازگی گرفتم متاسفانه او قسمتی که با فشار به داخل درب جارو برقی رو باز میکنه دو تا زائده در پهلوی چپ و رلستش داره یکی از زائده های لاکی شکسته به نظرتون این قطعه رو از کجا میتونم تهیه کنم جنس قطعات بقدری بد هستش عجیبه برام چرا باید یه جارو برقی نو به این زودی قطعه بشکنه

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش