علت ارور E2 در ماشین لباسشویی دوو

علت ارور E2 در ماشین لباسشویی دوو

برند دوو از محبوب‌ترین برندهای لوازم خانگی است که به دلیل حسن سابقه، کیفیت عالی و خدمات پس از فروش، طرفداران زیادی دارد. ماشین لباسشویی دوو از وسیله‌های پرکاربردی است که مشتریان بسیاری دارد. از آنجایی که امروزه کاربران لباسشویی این برند، به دلیل گرانی لوازم خانگی، اولویت تعمیرات لباسشویی دوو را نسبت به تعویض آن در کار خود قرار داده‌اند؛ بنابراین داشتن مقداری اطلاعات در مورد ارور و خطاهای آن یکی از نیازهای مصرف‌کنندگان برند ماشین لباسشویی دوو است. در این مقاله از مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی دوو دوو پشتیبان به بیان مطالبی در زمینه ارور یا خطای E2 ماشین لباسشویی دوو، عوارض عدم تعمیر سریع آن، دلایل ظاهر شدن ارور E2 و راه‌های رفع آن و نکاتی در مورد مراقبت و نگهداری ماشین لباسشویی و نحوه جرم‌گیری آن می‌پردازیم.

علت ارور یا خطای E2 ماشین لباسشویی دوو

ارور یا خطای E2 ماشین لباسشویی دوو، زمانی ظاهر می‌شود که آب با فشار زیاد به داخل لباسشویی وارد می‌شود، یعنی این خطا مربوط به نحوه و میزان آب ورودی به ماشین است و معمولاً به دلیل فشار زیاد آب، این خطا بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی دوو نمایش داده می‌شود. در صورتی که کد E2 بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی دوو ظاهر شد، دستگاه را خاموش کرده و آب داخل دیگ را تخلیه کنید، سپس به بررسی قطعات و پیدا کردن مشکل اصلی بپردازید. البته، تعمیرات ماشین لباسشویی دوو نیاز به تخصص دارد، بهتر است با تعمیرکار متخصص ماهر ماشین لباسشویی دوو تماس بگیرید.

در صورتی که پیغام E2 ماشین لباسشویی دوو سریع رفع نشود چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که ارور یا خطای E2 ماشین لباسشویی دوو سریعاً رفع نشود، این مسئله ممکن است باعث آسیب‌های بیشتری به ماشین لباسشویی بشود. آب و رطوبت به قسمت‌های دیگر دستگاه، خصوصاً برد ماشین لباسشویی وارد شده و ممکن است باعث ایجاد خسارت زیادی بشود.

دلایل نمایش کد E2 در پنل ماشین لباسشویی دوو

دلایل نمایش کد E2 در پنل ماشین لباسشویی دوو

مهم‌ترین دلایل ظاهر شدن کد E2 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فشار آب‌لوله‌کشی منطقه بالا است.

احتمالاً فشار آب منطقه شما بالاتر از حد طبیعی است یا اگر جدیداً برای تقویت فشار آب، پمپ آب در ساختمان محل سکونتتان نصب کرده‌اید، با این ارور لباسشویی دوو مواجه می‌شوید. در صورتی که این کد بر روی پنل ماشین لباسشویی دوو ظاهر شود و دلیل آن بالا بودن فشار آب ورودی به ماشین باشد باید سریعاً مشکل را رفع کنید. در صورتی که دلیل این خطا، بالا بودن فشار آب باشد و رفع نشود، احتمال آسیب دیدن قطعات داخلی دستگاه بسیار بالاست. برای اینکه این خطا حذف شود، شیر آب ورودی به دستگاه را کمی کم کنید تا آب با فشار کمتری وارد دستگاه شود، مشکل برطرف می‌شود.

 • شیر برقی خراب شده است.

شیر ورودی آب به ماشین یا شیر برقی که با دستور برد، باعث ورود آب به دیگ می‌شود و زمانی که آب به مقدار به میزان لازم، به ماشین وارد شد، شیر برقی از ورود بیشتر آب جلوگیری می‌کند. اگر شیر برقی خراب شده باشد، آب بیش از حد اندازه وارد ماشین لباسشویی می‌شود، بنابراین ارور E2 بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی دوو ظاهر می‌شود، حتی اگر آب از شیر برقی چکه کند ممکن است چنین مشکلی پیش بیاید، ورود آب بیش از حد به ماشین لباسشویی، باعث بروز مشکلات دیگری همچون عدم تخلیه آب لباسشویی، پایین آمدن کیفیت شستشوی لباس‌ها و خرابی قطعات داخلی ماشین لباسشویی خواهد شد، بنابراین بهتر است هر چه سریعتر به رفع آن اقدام کنید. ایراد شیر برقی و تعمیر آن باید توسط یک تعمیرکار متخصص و ماهر ماشین لباسشویی دوو انجام شود.

 • حسگر سطح آب خراب شده است.

حسگر سطح آب، دارای سنسور هیدروستات و حساسی است که مقدار آب موجود در داخل دیگ را بررسی می‌کند. وقتی که سطح آب ماشین لباسشویی دوو به مقدار موردنیاز برسد، برد دستگاه، دستور بسته شدن شیر برقی را می‌دهد. در این‌گونه مواقع اگر ایراد از حسگر سطح آب باشد، تعیین به‌موقع سطح آب، به‌اشتباه تشخیص داده می‌شود و در نتیجه دستور بسته شدن شیر برقی توسط برد دستگاه، در زمان دقیق داده نخواهد شد و در نهایت شیر برقی در زمانی دیرتر بسته خواهد شد و آب بیشتری وارد دستگاه می‌شود. در این شرایط، سنسور حسگر ماشین لباسشویی را توسط تعمیرکار متخصص بررسی کرده و تعویض کنید تا مشکل خطا رفع شود.

 • پمپ آب خراب شده است.

ماشین لباسشویی در حین شستشو و آبکشی لباس‌ها، آب داخل دیگ دستگاه را تخلیه کرده و آب جدید و تمیز وارد دیگ می‌کند، این کار توسط پمپ آب انجام می‌شود. اگر ایراد از پمپ آب ماشین لباسشویی باشد، آب از دیگ به‌صورت کامل تخلیه نمی‌شود و سطح آب دیگ، از میزان مجاز بیشتر شده و ارور E2 بر روی صفحه نمایشگر دستگاه، ظاهر می‌شود. در این حالت، صدای غیرعادی از پمپ آب دستگاه به گوش می‌رسد. عواملی که ممکن است باعث خرابی پمپ آب بشوند در ذیل آمده‌اند.

 • فاضلاب مسدود شده است.
 • نخاله، آشغال و پرز باعث گرفتگی پمپ شده است.
 • قطعات شکسته در داخل پمپ مسدود شده است.
 • شلنگ مسدود شده است.
 • ارتفاع شلنگ از فاضلاب، مناسب نیست.

برای برطرف کردن مشکل، ابتدا انسداد و گرفتگی و موانع را برطرف کنید و سپس پمپ آب تعمیر یا تعویض گردد تا ارور E2 ماشین لباسشویی دوو برطرف شود.

 • خرابی یا سوختگی برد کنترل ماشین لباسشویی دوو باعث بروز مشکل شده است.

برد ماشین لباسشویی، قطعه‌ای است که تمام فعالیت‌های دستگاه، توسط آن مدیریت می‌شود. نقش برد در دستگاه، مانند نقش مغز در بدن انسان است؛ بنابراین در صورتی که برد کنترل دچار مشکل شود، کیفیت شستشوی ماشین با مشکل مواجه خواهد شد و هر یک از مشکلات مراحل شستشو ممکن است به دلیل به وجود آمدن اشکال در برد کنترل باشد. خرابی برد باعث می‌شود که دستورات اشتباهی به قطعات دیگر دستگاه صادر شود، به‌عنوان مثال شیر برقی بیشتر از حد مجاز باز می‌ماند و در نتیجه ارور E2 بر روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر خواهد شد. اگر برد دچار اشکال شده باشد، تعمیر یا تعویض آن به قطعات و ابزار تخصص نیاز دارد، تعمیر یا تعویض برد، باعث رفع مشکل ارور E2 دستگاه خواهد شد، بنابراین با یک تعمیرکار متخصص ماهر ماشین لباسشویی دوو تماس بگیرید.

 • قطع شدن اتصالات داخلی ماشین لباسشویی دوو، باعث ایجاد مشکل شده است.

یکی دیگر از عواملی که باعث ظاهر شدن ارور E2 بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی می‌شود، قطع شدن سیم‌های داخلی ماشین لباسشویی، بخصوص قطعی اتصالات حسگر سطح آب و برد دستگاه است. اگر اتصال حسگر و برد از یکدیگر قطع شده باشد، وقتی سطح آب داخل مخزن به حد مجاز رسید، پیام کافی بودن سطح آب، از برد به حسگر داده نمی‌شود و سطح آب دیگ از حد مجاز، بیشتر شده و در این حالت، ارور E2 بر روی پنل دستگاه، نشان داده می‌شود. برای اینکه مشکل برطرف شود، باید سیم‌کشی‌ها و اتصالات داخلی ماشین لباسشویی بخصوص، سیم‌های متصل به شیر برق، پمپ تخلیه، برد کنترل و حسگر بررسی شوند. اگر اتصال سیم‌ها در اثر کهنگی مشکل پیدا کرده‌اند یا اینکه در اتصال آن‌ها قطعی ایجاد شده باشد، باید وصل شوند و این امر توسط تعمیرکار متخصص، با تعویض یا تعمیر اتصالات امکان‌پذیر است.

دستورالعمل‌های جلوگیری از ظاهر شدن خطای E2 ماشین لباسشویی دوو

دستورالعمل‌های جلوگیری از ظاهر شدن خطای E2 ماشین لباسشویی دوو

اگر نکات و دستورالعمل‌های زیر را عملاً رعایت کنیم، پنل ماشین لباسشویی دوو هرگز کد E2 را نشان نخواهد داد.

 • جرم‌گیری به‌موقع و مستمر ماشین لباسشویی، باعث طول عمر بیشتر شیر برقی، حسگر و پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو می‌شود و ارور یا خطای E2 پیش نیاید. جرم‌گیری ماشین لباسشویی دوو در ادامه توضیحات، آمده است.
 • اگر ماشین لباسشویی دوو را در زمان‌های اوج مصرف برق روشن کنید، ممکن است که اتصالات داخلی دستگاه آسیب ببیند و ارور یا خطای E2 ظاهر شود، بنابراین در استفاده از ماشین لباسشویی دوو به زمان استفاده توجه داشته باشید.
 • اگر ماشین لباسشویی دوو را جای گرم یا مرطوب استفاده کنید، ممکن است سیم‌کشی‌های داخلی

دستگاه آسیب ببیند و ارور یا خطای E2 ظاهر شود، بنابراین در زمان نصب ماشین لباسشویی دوو، به مکان نصب توجه فرمایید.

چگونه مخزن داخلی ماشین لباسشویی را جرم‌گیری کنیم؟

چگونه مخزن داخلی ماشین لباسشویی را جرم‌گیری کنیم؟

جرم‌گیری به‌موقع ماشین‌های لباسشویی، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باعث طول عمر قطعات آن و همچنین طول عمر ماشین لباسشویی می‌شود. اگر قصد جرم‌گیری ماشین لباسشویی خود را دارید، به ترتیب زیر عمل کنید.

 1. یکی از مواد پودر جرم‌گیر یا قرص جرم‌گیر یا مخلوط جوش‌شیرین و سرکه سفید را انتخاب و تهیه کنید.
 2. ماشین لباسشویی را کاملاً خالی کنید.
 3. ماده جرم‌گیر را داخل محفظه پودر ماشین یا در کف آن بریزید.
 4. 70 تا 90 درجه، دمای مناسبی برای جرم‌گیری است.
 5. برنامه یک دور کامل شستشو را بر روی دستگاه اجرا کنید.

در پایان توصیه می‌شود برای مراقبت و نگهداری و افزایش طول عمر ماشین لباسشویی دوو، به‌موقع محفظه داخلی ماشین را جرم‌گیری کرده و در زمان‌های نامناسب از این دستگاه مفید استفاده نکنید. همچنین، ماشین لباسشویی را در مکان‌های مناسبی نصب کنید. در صورتی که ماشین لباسشویی دوو به تعمیر یا بررسی یا تنظیم نیاز داشت از تعمیرکاران متخصص و ماهر در زمینه تعمیر لباسشویی دوو کمک بگیرید.

کلمات کلیدی: کد خطای E2 ماشین لباسشویی دوو، کد ارور E2 ماشین لباسشویی دوو.

کلمات مترادف: فشار زیاد آب، ماشین لباسشویی دوو، خرابی ماشین لباسشویی.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش