خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو را بشناسیم

در یخچال‌های دوو برای راحتی افراد، صفحه نمایشی تعبیه شده است که روی آن اطلاعات مهمی مانند دما و وضعیت آب‌سردکن و یخ‌ساز یخچال نمایش داده می‌شود. این نمایشگر کاربردهای زیادی داشته و بدون آن نمی‌توان از یخچال دوو به درستی استفاده کرد. در بسیاری از موارد ممکن است به علت وجود ایرادات مختلف در قسمت‌هایی مانند سیم‌کشی، این نمایشگر خاموش شود. خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو یکی از مشکلات رایج این یخچال‌ها است. در ادامه این مطلب که توسط مرکز خدمات تعمیرات دوو دوو پشتیبان تهیه شده است دلایل بروز این مشکل و راهکارهای آن را بررسی می‌کنیم.

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو دلایل متنوعی دارد!

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو دلایل متنوعی دارد!

نمایشگر یخچال دوو یک قطعه دیجیتالی و برقی است؛ به همین دلیل به دلایل مختلفی مانند قطع برق، مشکل در سیم‌کشی یخچال و خرابی برد الکترونیکی ممکن است خراب شود. هر دلیلی که باعث خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو شود، نشانه‌های مخصوص به خود را دارد. تنوع بالای دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو باعث می‌شود که عیب‌یابی این مشکل برای افراد عادی کمی دشوار باشد؛ به همین علت باید تمام دلایل این اتفاق را بررسی کرد.

قطع برق یخچال دوو

یکی از ساده‌ترین دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو، قطع برق یخچال است. به دلایل زیادی مانند وجود مشکل در سیم یخچال، سه‌راهی برق و قطعی برق منطقه ممکن است برق یخچال دوو شما قطع باشد. از آن‌جایی که نمایشگر یخچال دوو یک قطعه برقی است، با قطع‌شدن برق نمی‌تواند روشن بماند.

برای رهایی از این مشکل، در ابتدا باید از وصل‌بودن برق منطقه خود مطمئن شوید و سپس قسمت‌های دیگر یخچال را برای اطمینان از اتصال جریان الکتریسیته چک کنید. در بسیاری از موارد پریزی که یخچال را به آن متصل کرده‌اید، دچار مشکل شده است و جریان برق به یخچال وارد نمی‌شود. برای بررسی این پریز باید از یک فازمتر استفاده کنید. فازمتر را به داخل پریز وارد کرده و وجود برق در آن را چک کنید.

در برخی موارد به علت کشیده‌شدن یا فشار به سیم، سیم برق خود یخچال قطعی پیدا کرده است. اگر تمام موارد عنوان‌شده را بررسی کرده‌اید و تمام اتصالات به‌درستی کار می‌کردند، مشکل از سیم‌کشی داخلی یخچال است که برای بررسی و تعمیر آن باید از یک تعمیرکار متخصص کمک گرفت.

خرابی برد؛ از دلایل اصلی خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

خرابی برد؛ از دلایل اصلی خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

تمام اطلاعات نمایش‌داده شده روی نمایشگر یخچال دوو، توسط برد الکترونیکی به آن ارسال می‌شود. به همین علت ارتباط بین برد و نمایشگر اهمیت بسیار زیادی دارد. در بسیاری از موارد علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو، خرابی برد الکترونیک یخچال است. برد الکترونیکی یکی از قطعات بسیار حساس و پیچیده یخچال می‌باشد که ممکن است به دلایلی مختلف مانند نوسان برق یا آب‌خوردگی خراب شود.

یکی از نشانه‌های اصلی خرابی برد الکترونیک یخچال دوو، خنک‌نشدن یخچال و نمایش ارورهای مختلف روی نمایشگر یخچال است. عموما بعد از نمایش ارورهای متفاوت و اختلال در فرایند سرمایش یخچال، برد الکترونیکی سوخته و صفحه نمایش خاموش می‌شود.

به دلیل حساسیت و پیچیدگی بالای برد الکترونیکی، برای تعمیر آن باید از یک تعمیرکار مجرب کمک گرفت. همچنین توصیه می‌شود درصورت خرابی این قطعه، از تعمیر آن خودداری کنید؛ چرا که برد نقش مهمی در یخچال دارد و بهتر است برد خراب را با یک برد جدید جایگزین نمایید.

وجود مشکل در نمایشگر یخچال دوو

در بسیاری از مواقع، خرابی پنل صفحه نمایش یخچال علت اصلی خاموش شدن آن است. نمایشگر یخچال یک قطعه بسیار حساس است که با کوچکترین ضربه یا آب‌خوردگی، می‌تواند خراب شود. اگر باوجود خاموش شدن صفحه نمایش یخچال، در عملکرد آن اختلالی ایجاده نشده و فرایند خنک‌سازی به خوبی در یخچال انجام می‌شود، به احتمال بسیار زیاد پنل یا برد صفحه نمایش یخچال شما سوخته است.

باتوجه به پیچیدگی و حساسیت این قطعه، برای تعمیر آن باید از یک تعمیرکار مجرب و متخصص کمک گرفت. برای مراقبت از نمایشگر یخچال دوو کافی است از ضربه‌خوردن و آب‌خوردگی آن جلوگیری کنید. همچنین ممکن است در برخی موارد اتصالات و سیم‌کشی پنل نمایشگر جدا شده باشد که با بررسی تکنسین به راحتی این مشکل حل می‌شود.

ایراد در سیم‌کشی برق یخچال دوو

یکی از اصلی‌ترین دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو، ایراد در سیم‌کشی داخلی برق آن می‌باشد. درون یخچال دوو قطعات الکترونیکی زیادی تعبیه شده است که تمام آن‌ها با سیستم سیم‌کشی پیچیده‌ای به یکدیگر متصل می‌شوند. ایراد در قسمتی کوچک از سیم‌کشی می‌تواند منجربه خرابی یا قطع برق بسیاری از قطعات شود.

بروز مشکل در سیم‌کشی داخلی می‌تواند باعث خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو شود. برای رفع این مشکل باید تمام سیم‌کشی یخچال با دقت بررسی شود. این کار نیاز به تخصص و تجربه زیادی داشته و پیشنهاد می‌شود برای تعمیر سیم‌کشی از یک تعمیرکار باتجربه کمک بگیرید.

شما می‌توانید به صورت چشمی نیز سیم‌کشی یخچال خود را بررسی کنید. آب‌شدن روکش پلاستیکی سیم‌‌ها می‌تواند نشانه وجود مشکل در سیم‌کشی یخچال باشد. باید اشاره کرد که نشانه اصلی ایراد در سیم‌کشی یخچال، خاموش شدن صفحه نمایش و اختلال در فرایند سرمایش یخچال است.

وجود مشکل در اتصال بین برد و نمایشگر یخچال دوو

همان‌طور که عنوان شد اطلاعات نمایش‌داده شده روی نمایشگر، توسط برد الکترونیکی به آن ارسال می‌شود. در بسیاری از موارد برد و نمایشگر سالم بوده و فقط اتصالات بین این دو قطعه خراب شده‌ است. این دلیل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو نشانه خاصی ندارد اما اگر عملکرد کلی یخچال شما طبیعی و درست بوده ولی صفحه نمایش آن خاموش شده است، می‌توان نتیجه گرفت که برد و نمایشگر سالم بوده و ایراد در اتصال بین این دو قطعه است.

برای عیب‌یابی این قطعه می‌توانید سیم‌کشی و اتصالات بین این دو قطعه را چک کنید. باتوجه به حساسیت و پیچیدگی نمایشگر و برد الکترونیکی، پیشنهاد می شود کار عیب‌یابی اتصالات بین این دو قطعه را به یک تعمیرکار زبده بسپارید. به‌طورکلی تعمیر قطعات مختلف یخچال کار بسیار دشوار و حساسی است. یکی از دلایل خرابی اتصالات بین برد و نمایشگر یخچال دوو، تکان‌های شدید و جابه‌جایی‌های غیراصولی می‌ّباشد.

خرابی شاسی درب یخچال فریزر دوو

خرابی شاسی درب یخچال فریزر دوو

یکی از قطعات ساده یخچال که نقش مهمی در آن دارد، شاسی درب یخچال است. نقش این قطعه در فرایند سرمایش یخچال بسیار مهم می‌باشد؛ چرا که این قطعه وظیفه دارد تا به افراد بازماندن درب یخچال را اطلاع دهد. اگر درب یخچال باز بماند، این قطعه به برد الکترونیکی یخچال این مشکل را اطلاع داده و برد الکترونیکی هشدار بازماندن درب را روی نمایشگر به افراد نشان می‌دهد.

درصورت خرابی شاسی درب یخچال دوو، برد الکترونیکی برای مدتی هشدار بازماندن درب را به نمایشگر می‌فرستد. بعد از گذشت مدتی برای صرفه‌جویی در انرژی، برد الکترونیک برق قسمت‌های مختلف دستگاه را قطع می‌کند که این اتفاق می‌تواند باعث خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو شود. باید اشاره کرد که تعویض یا تعمیر شاسی درب یخچال بسیار ساده است و افراد می‌توانند براساس ویدیوها یا مطالب آموزشی، به راحتی شاسی درب یخچال خود را تعمیر کنند.

در یخچال‌های دوو این قطعه معمولا بین لولاهای درب یا در قسمت بالایی چهارچوب درب یخچال قرار دارد. البته باید اشاره کرد که در برخی موارد شاسی درب یخچال سالم بوده و ممکن است اتصالات و سیم‌کشی آن خراب شده باشد که در این موارد برای بررسی بیشتر باید از یک تعمیرکار باتجربه کمک گرفت.

فعال‌شدن سیستم عیب‌یابی خودکار یخچال دوو

در یخچال‌های امروزی برای عیب‌یابی نرم‌افزار یخچال، قابلیتی به‌نام سیستم عیب‌یابی تعبیه شده است. این سیستم در مواقعی که مشکلی در یخچال وجود داشته باشد، آن را به‌طور خودکار تشخیص داده و اقدام به رفع آن می‌کند. در مواقعی که سیستم عیب‌یابی خودکار یخچال دوو فعال می‌شود، ممکن است صفحه نمایش یخچال خاموش شود.

نشانه اصلی فعال‌شدن این سیستم، خاموش و روشن‌شدن نمایشگر و چراغ‌های یخچال دوو است. همچنین در زمان فعال‌سازی و عیب‌یابی خودکار یخچال،‌ ارورها و کدهای مختلفی روی نمایشگر ظاهر می‌شود که هرکدام از آن‌ها نشان‌دهنده خرابی قسمت خاصی از یخچال است.

در بسیاری از موارد پس از عیب‌یابی یخچال توسط سیستم عیب‌یابی خودکار، صفحه نمایش روشن نمی‌شود؛ چرا که این سیستم تا زمانی که مشکلات یخچال برطرف نشود اجازه فعال‌‌شدن دیگر قسمت‌های یخچال دوو را نمی‌دهد. برای خروج از حالت عیب‌یابی باید به دفترچه یخچال دوو خود مراجعه کنید. همچنین برای این کار می‌توانید از یک تعمیرکار مجرب نیز کمک بگیرید.

نکات مهم برای جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

از آن‌جایی که خاموش شدن صفحه نمایش یخچال مشکل بزرگی است و رفع آن هزینه بالایی دارد باید به برخی نکات برای جلوگیری از بروز این مشکل توجه داشت. برای جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو باید نکات مهمی مانند عدم جابه‌جایی غیراصولی یخچال را رعایت کرد. نکات مهمی که از بروز این مشکل جلوگیری می‌کنند عبارت است از:

  • عدم جابه‌جایی غیراصولی یخچال دوو
  • جلوگیری از برخورد ضربه‌های شدید به یخچال دوو
  • جلوگیری از ضربه مستقیم به پنل نمایشگر
  • مراقبت از نمایشگر در برابر آب‌خوردگی

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو؛ ایرادی دردسرساز!

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو؛ ایرادی دردسرساز!

نمایشگر یخچال اطلاعات مهمی مانند دما و وضعیت یخ‌ساز و آب‌سردکن این دستگاه را برای کاربر نمایش می‌دهد و به همین علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو، برای افراد می‌تواند بسیار دردسرساز شود. با رعایت برخی نکات می‌توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد. همچنین برای تعمیر صفحه نمایش یخچال دوو باتوجه به حساسیت و پیچیدگی آن، پیشنهاد می شود از خدمات تعمیرکاران باتجربه در زمینه تعمیر یخچال دوو  استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش