علت خارج نشدن یخ از یخساز ساید بای ساید دوو

علت خارج نشدن یخ از یخساز یخچال ساید بای ساید دوو

چرا یخ از یخساز یخچال ساید بای ساید دوو خارج نمی‌شود؟

کار نکردن صحیح یخساز ساید بای ساید دوو می‌تواند ناشی از یک خرابی جزئی باشد؛ اما در اوج تابستان یا در یک مهمانی ممکن است به دغدغه‌ای بزرگ تبدیل شود. چند عامل وجود دارند که باعث می‌شوند یخ از یخساز ساید بای ساید دوو خارج نشود. از جمله این عوامل می‌توان به انباشته شدن یخ بیش از حد در محفظه، متغیر بودن درجه حرارت و ایراد در برد فرمان یا سنسور اشاره کرد. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات دوو دوو پشتیبان، با طرز کارکرد یخساز ساید بای ساید دوو و ایرادات احتمالی آن از جمله خارج نشدن یخ از یخساز ساید بای ساید دوو به طور کامل آشنا خواهیم شد.

آشنایی با نحوه عملکرد یخساز ساید بای ساید دوو

آشنایی با نحوه عملکرد یخساز یخچال ساید بای ساید دوو

یکی از بهترین قابلیت‌های یخچال فریزرهای امروزی از جمله دوو، داشتن سیستم یخساز است. یخساز یخچال می‌تواند به سرعت و در چند مدل مختلف (قالبی، خرد شده و مکعبی) به شما به اندازه نیازتان یخ تحویل دهد. برای آشنایی با دلیل خارج نشدن یخ از یخساز ساید بای ساید دوو بهتر است که با طرز کار یخساز این دستگاه آشنا شوید. طرز کار یخساز ساید بای ساید دوو به شرح زیر است.

مراحل ساخت یخ در یخساز یخچال ساید بای ساید دوو

در ابتدا، آب از طریق شلنگ کوچکی از شیر آب به پشت ساید بای ساید دوو منتقل می‌شود. در آن جا به شیر ورودی آب یخچال متصل می‌شود. وقتی که دمای مناسب برای یخسازی توسط یخچال فراهم شد، شیر ورودی آب جریان را از یخساز می‌گیرد و با فعال شدن سلنوید شیر، آب وارد یخچال می‌شود. سپس آب از طریق لوله‌های کوچک به سینی یا قابل یخساز می‌رسد.

وقتی که آب در قالب یخ می‌زند، یخساز یخ‌های درست شده را داخل مخزن یا سطل یخ‌ها می‌اندازد و مجددا چرخه یخسازی از نو شروع می‌شود. وقتی که مخزن یخ‌ها به اندازه کافی پر شد، عملیات یخسازی متوقف خواهد شد.

انتخاب نوع یخ و انتقال دستور به یخساز

وقتی که نوع یخ (قالبی، مکعبی یا خردشده) را از روی صفحه نمایش ساید بای ساید دوو انتخاب می‌کنید و سپس اهرم دیسپنسر را فشار می‌دهید، سوئیچ یخساز فعال می‌شود و اجازه عبور جریان را به موتور و سلنوید می‌دهد. این موتور به یک تیغه پیچشی وصل شده است که با چرخش خود باعث خارج شدن یخ‌های ساخته شده از مخزن یا سطل یخ‌ها می‌شود. در نهایت این یخ‌ها از دیسپنسر به داخل لیوان شما می‌ریزند.

رسیدن جریان به بخش سلنوید سبب حرکت یک میله می‌شود که خود باعث باز شدن بخشی از قسمت‌های جلویی مخزن یخ‌ها برای خروج یخ می‌شود. وقتی که شما یخ خردشده را انتخاب می‌کنید، بخش جلویی مخزن یخ بسته می‌ماند و یخ‌ها از مسیر دیگری که یک تیغه خردکننده در آن قرار دارد، عبور می‌کنند و خرد می‌شوند.

یخساز ساید بای ساید دوو از چه قطعاتی تشکیل می‌شود

یخساز یخچال ساید بای ساید دوو از چه قطعاتی تشکیل می‌شود

پیش از آشنایی با مشکلات رایج یخساز مانند خارج نشدن یخ از یخساز ساید بای ساید دوو، بهتر است که با قطعات تشکیل‌دهنده یخساز آشنا شوید. در این بخش این قطعات را برای شما لیست کرده‌ایم. بروز مشکل در هریک از این قطعات می‌تواند مانع یخسازی صحیح دستگاه شود:

 • موتور
 • شیر برقی
 • سنسور
 • سیم رابط برق
 • لوله ورودی آب
 • محفظه مخصوص نگهداری یخ‌ها
 • اهرم تشخیص یخ
 • برد الکترونیکی

ایرادات احتمالی یخساز یخچال ساید بای ساید دوو

عوامل مختلفی می‌توانند باعث بروز اختلال در یخسازی یا عدم یخسازی ساید بای ساید دوو شوند. این عوامل مختلف در دو دسته کلی قرار می‌گیرند. یا یخ در یخساز ساخته نمی‌شود و یا یخ از یخساز خارج نمی‌شود. بهتر است که ابتدا بررسی کنید آیا در سطل یخساز شما یخی وجود دارد یا نه. ابتدا به بررسی دلایل یخ نساختن ساید بای ساید دوو می‌پردازیم.

یخ نساختن یخچال ساید بای ساید دوو

از جمله علل رایج یخ نساختن ساید بای ساید دوو می‌توان به روشن نبودن یخ‌ساز، روی حالت Pause بودن، اشکال در منبع تامین آب، گرفتگی فیلتر آب و نرسیدن دما به حدی که آب یخ بزند، اشاره کرد. در ادامه این موارد را به اختصار بررسی می‌کنیم.

اگر یخساز ساید بای ساید شما روی حالت خاموش باشد، این گزینه روی منوی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. اگر غیر فعال بود می‌توانید به راحتی آن را روی حالت فعال قرار دهید. نمادهای Ice Off  و Ice On در برخی از دستگاه‌ها نشان‌دهنده همین موضوع هستند. همچنین ممکن است وقتی که محفظه از یخ انباشه شد، سنسور کنترل یخ روی حالت Pause قرار بگیرد. اگر این سنسور دچار ایراد شود ممکن است فرمان اشتباه به برد بفرستد و ساختن یخ متوقف شود.

همچنین ممکن است محل عبور آب به داخل دستگاه دچار گرفتگی یا تاب‌خوردگی شود. در این صورت جریان آب برای رسیدن به مخزن یخ قطع می‌شود. همچنین ممکن است مسیر عبور آب در فیلتر ورودی دچار انسداد شده باشد. این امر مانع تامین آب مورد نیاز برای یخسازی ساید بای ساید دوو می‌شود. در صورت گرفگی فیاتر بهتر است آن را تعویض کنید و از فیلترهای مخصوص دستگاه‌های دوو استفاده کنید. همچنین ممکن است به دلیل ایراد در موتور یا کمبود گار مبرد، دمای یخساز به میزان مناسب نرسد.

خارج نشدن یخ از یخساز یخچال ساید بای ساید دوو

در برخی موارد، یخ‌ها در محفظه تولید می‌شوند اما به دلیل چسبیدن به هم از نازل خارج نمی‌شوند؛ از جمله ایرادهای رایج می‌توان به خارج نشدن یخ از یخساز ساید بای ساید دوو اشاره کرد. در این بخش دلایل این مشکل را بررسی می‌کنیم.

اگر یخساز شما به صورت منظم کار نمی‌کند و یخ بیش از حد مجاز در آن انباشه می‌شود، بهتر است که آن را به وضعیت غیر فعال دربیاورید. این کار را با استفاده از صفحه نمایش دستگاه خود یا از طریق سوییچ آف در اطراف یخساز انجام دهید. اگر مدت طولانی از یخساز ساید بای ساید دوو استفاده نکنید، محفظه آن پر از یخ می‌شود و یخ‌ها به هم می‌چسبند و اجازه خروج به هم نمی‌دهند. در این وضعیت باید محفظه جدا شود و یخ‌های داخل آن تخلیه شوند.

همچنین ممکن است بخش فریزر ساید بای ساید دوو بنا بر دلایل مختلفی دمای متغیری داشته باشد. این امکان وجود دارد که با تغییر دما، یخ‌های موجود آب و پس از سرد شدن دوباره به هم متصل شوند. این اتصال یخ‌ها می‌تواند از دلایل اصلی خارج نشدن یخ از یخساز ساید بای ساید دوو باشد. در صورت بروز این مشکل، دمای محفظه یخ تا نزدیک 0 درجه سانتی‌گراد بالا می‌رود و همین باعث آب شدن بخشی از یخ‌ها می‌شود.

چگونه یخساز دوو را عیب یابی و تعمیر کنیم

برای تعمیر یخساز ساید بای ساید دوو، ابتدا باید آن را عیب‌یابی کنیم. پس باید در ابتدا متوجه شویم که مشکل از کدام بخش یخساز ساید بای ساید دوو است. در این بخش مشکلات مختلفی که ممکن است برای یخساز دوو پیش بیاید را بررسی خواهیم کرد و راهکاری برای تعمیر آن‌ها ارائه خواهیم داد.

تست QC یخساز ساید بای ساید دوو

اگر به دنبال یافتن دلیل خارج نشدن یخ از یخساز ساید بای ساید دوو هستید، باید یخساز آن را به وسیله تست QC بررسی کنید. اعمالی مانند حرکت شانه‌های یخساز و همچنین اهرم فلزی، عملکرد شیر برقی دستگاه و عملکرد هیتر یخساز باید مورد بررسی قرار بگیرند. سپس سیم‌کشی یخساز را تا برد به صورت کامل بررسی کنید. همچنین سوکت پشت یخساز را تا سوکتی که در قسمت بالای درب قرار دارد چک کنید. در صورتی که سیم‌کشی شما مشکلی ندارد، ولی یخساز عملکرد نامناسبی در تست QC داشته باشد، باید آن را تعویض کنید.

بررسی شیر برقی برای رفع مشکل عدم یخسازی

برای بررسی شیر برقی نیز می‌توانید از تست QC استفاده کنید. توجه داشته باشید که شیر برقی یخساز برای فعالیت خود به ولتاژ 220 احتیاج دارد و میزان مقاومت آن باید از 1.4 تا 1.8 باشد. اگر عامل خارج نشدن یخ از یخساز ساید بای ساید دوو چسبیدن یخ‌ها به یکدیگر باشد، ممکن است دلیل آن آبگیری زیاد دستگاه و وجود نشتی در شیر برقی دستگاه باشد. برای رفع این مشکل باید شیر برقی را تعمیر یا تعویض کنید. بهتر است برای انجام این کار از یک متخصص در زمینه تعمیر یخچال دوو کمک بگیرید.

بررسی سرمای یخچال و میزان آبگیری یخساز

اگر یخچال شما به اندازه کافی سرما نداشته یا مشکلی در آبگیری یخساز وجود داشته باشد، ممکن است در کارکرد یخساز مشکل ایجاد شود. برای بررسی آن، ابتدا باید سرمایش داخل فریزر را چک کنید. سپس عملکرد فن و گردش هوا را بررسی کنید. اگر دیفراست به خوبی انجام نشود، باعث برفک زدن در دستگاه می‌شود و در نتیجه سرمایش دستگاه و تولید یخ توسط یخساز کاهش می‌یابد. برای حل این موضوع باید فشار آب آبگیری یخساز را بررسی کنید و در صورتی که زیاد بود آن را کاهش دهید. درست نکردن این مسئله می‌تواند باعث چسبیدن یخ‌ها به هم و خارج نشدن یخ از یخساز ساید بای ساید دوو شود.

یخساز ساید بای ساید دووی خود را تست و تعمیر کنید

یخساز یخچال ساید بای ساید دووی خود را تست و تعمیر کنید

یخساز ساید بای ساید دوو ممکن است به دلایل مختلفی که پیش از این توضیح دادیم، به درستی کار نکند. از دیگر دلایل کار نکردن صحیح یخساز ساید بای ساید دوو می‌توان به شکسته شدن قالب یخ، خرابی اهرم، مشکل در موتور یخسازی، ایراد در برد فرمان و ایراد در سنسور اشاره کرد. در این مطلب با دلایل مختلف خارج نشدن یخ از یخساز ساید بای ساید دوو آشنا شدیم و نحوه عملکرد این یخساز و مشکلات رایج آن را بررسی کردیم و در نهایت نحوه عیب‌یابی و تعمیر این بخش مهم از ساید بای ساید دوو را به شما ارائه دادیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

14 thoughts on “علت خارج نشدن یخ از یخساز یخچال ساید بای ساید دوو”

 1. سلام خسته نباشید، یخچال دووی ساید بای ساید ما نزدیک ۱ هفته میشه لا مشکل خروج یخ از قالب و سرازیر شدن آب از محفظه به بیرون ادامه داره ، میتونیم آب رو انتخاب کنیم و لیوان رو پر کنیم وای تو انتخاب یخ مشکل داریم و یخ تشکیل میشه ولی دستگاه بر نمیگرده نا یخ از قالب بیفته تو محفظه .البته یه قسمت هم شکسته در اندازه ۱سانت در ۱ سانت.و الان من کل کشوهای فریزر رو خارج کردم وآب از بالا میاد میریزه تو طبقه پایین فریزر و آب میشه و میریزه بیرون .

  1. قالب یخ شما یا ورودی آب مشکل داره من خودم همبن مشکل رو داشتم و تونستم حلش کنم

  2. دقیقا مشکل یخچال ماهم اینه ، یخ داخل قالب هست وقتی قالب برمیگرده که عمل تخلیه رو انجام بده یخ ها داخل سطل نمی‌ریزد، وقتی هم که شیر آب باز میشه روقالب یخ که هنوز یخ داره میریزه ، بعد چون قالب پره میریزه داخل سطل وداخل یخچال

   1. سلام.یخچال منم همینطور شده آیا راه حلی پیدا کردید براش منم راهنمایی کنید

 2. سلام یخچال ساید من یخ درست میکنه اما دکمه های روی درب کار نمیدن که انتخاب کنم آب بیاد یا یخ و هیچکدوم از دستگاه خارج نمیشن مشکل از چیه؟

  1. سلام. یخساز یخچال دو ما یخ تولید می کند و وارد محفظه خروج می گردد ولی دریچه باز نمی شود تا تخلیه گردد و بایستی دریچه را به صورت دستی باز کنیم.

 3. سلام
  یخساز ساید یخ تولید می‌کنه و می‌فرسته برای خروج و ریختن توی لیوان.اما درب خروجی باز نمیشه و یخ پشت درب گیر می‌کنه
  علتش چی می‌تونه باشه؟

 4. سلام.قالب یخ پرواز یخ هیچست ولی وقتی برمیگرده که تخلیه بشه یخها نمیریزه وقتی آب دوباره با میشه برا پرکردن قالب یخ سرریزمیشه داخل یخچال.لطفا راهنمایی کنید مشکل ازکجاست

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش