تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو

یادگیری تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو آسان است

یخچال‌های دوو در تمامی مدل‌ها چه قدیمی و چه جدید، دارای قابلیت تنظیم دما هستند. در نظر داشته باشید که در مدل‌های قدیمی این کار توسط کلیدهای آنالوگ انجام می‌شد و دقت چندان بالایی نداشت. اما در مدل‌های جدید که صفحه نمایش دارند، دما با دقتی بالاتر و به صورت دیجیتالی نمایش داده و تنظیم می‌شود. اما در صورت عدم آشنایی با دماهای مناسب، ممکن است شما نتوانید به طور دقیق دمای یخچال خود را تنظیم کنید. همچنین ممکن است در این میان برای شما این سوال نیز ایجاد شود که چرا باید دمای یخچال را تنظیم کرد و تنظیم دما چگونه و با کمک چه قطعاتی انجام می‌شود.  به همین خاطر، در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی دوو دوو پشتیبان قصد داریم به طور کلی تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

چرا باید تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو را بلد باشیم

تصور کنید که شما می‌خواهید تا دمای یخچال فریزر یا ساید بای ساید دووی خود را تنظیم کنید، اما به هر دلیلی نمی‌توانید این کار را انجام دهید. به همین خاطر، مجبور می‌شوید که با فردی متخصص در این زمینه تماس بگیرید تا این مشکل را برای شما رفع کند. در نظر داشته باشید که هر بار این کار می‌تواند اتلاف وقت و هزینه بسیاری را داشته باشد. به همین خاطر، شما باید خودتان بلد باشید که چگونه تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو کار می‌کند.

نکته جالب توجه دیگری که درباره یادگیری تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو وجود دارد این است که در برخی مواقع ممکن است به صورت فوری نیاز داشته باشید تا دمای یخچال را تنظیم کنید که مواد غذایی خراب نشوند. در این موقعیت نیز خودتان باید با سیستم تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو آشنایی داشته باشید تا بتوانید این کار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید.

مکانیزم تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو چگونه است

مکانیزم تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو چگونه است

برای داشتن دمای ایده‌آل در یخچال فریزر، تقریبا تمام قطعات یخچال از جمله سنسور دما، برد و کمپرسور درگیر خواهند بود. در نظر داشته باشید که یخچال فریزرهای برند دوو از قطعاتی مانند ترموستات و سنسور دما تشکیل شده‌اند و مکانیزم تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو ارتباط مستقیمی با آن‌ها دارد.

سنسور دما در داخل یخچال قرار دارد و به صورت لحظه‌ای دمای فضای داخل یخچال شما را بررسی می‌کند. در نظر داشته باشید که این قطعه از طریق سیم‌هایی به برد داخل یخچال که در مدل‌های جدیدتر همان نمایشگر است، متصل شده است.

مغز متفکر یخچال یعنی همان برد داخلی بر اساس اطلاعات دریافتی از سمت سنسور دما فرمان قطع یا شروع را به ترموستات و سپس رله استارت می‌رساند. رله استارت جریان برق مورد نیاز را برای کمپرسور تامین می‌کند و کمپرسور گاز مبرد را وارد لوله‌های کندانسور می‌کند.

لوله‌های کندانسور، لوله‌های فلزی مشکی‌رنگی هستند که از پشت یخچال وارد دیواره‌های آن می‌شوند. به کمک اواپراتور در پشت یخچال، گرمای جذب‌شده از داخل محیط یخچال با گاز مبرد ادغام می‌شود. سپس لوله کندانسور در دیواره‌های یخچال حرکت می‌کند و در طول مسیر گرمای جذب‌شده از سمت اواپراتور خارج می‌شود. پس از تخلیه گرما، لوله کندانسور به کمپرسور متصل می‌شود و این فرآیند تا زمانی که دما به میزان لازم کاهش پیدا کند، تکرار می‌شود.

آیا در هر فصل باید دما را تنظیم کنیم

به طور کلی نیازی نیست که شما دائما دمای یخچال خود را تنظیم کنید. در نظر داشته باشید که تنظیم دمای یخچال بیشتر در مواقعی نیاز است که شما قصد دارید تا مواد غذایی متفاوتی را نگهداری کنید. در این موقعیت نیز بهتر است شرایط نگهداری مواد غذایی مورد نظر خود را بررسی کنید. این شرایط را بهتر است هم برای فریزر و هم برای یخچال بررسی کنید که به مواد غذایی شما آسیبی وارد نشد.

در فصول گرم ممکن است یخچال نیاز داشته باشد تا مواد غذایی را برای خراب نشدن در دمای پایین‌‍‌تری نگهداری کند. خلاف همین موضوع نیز برای فصول سرد صادق است و در صورتی که هوا بسیار سرد بود، برای کاهش مصرف انرژی نیز پیشنهاد می‌کنیم دمای یخچال را کمی بالاتر ببرید.

دمای مناسب یخچال و فریزرهای دوو چقدر است

دمای مناسب یخچال و فریزرهای دوو چقدر است

به طور کلی می‌توان گفت که تنظیم دمای یخچال به دلیل کاربرد بیشتر خود، از اهمیت بالاتری نسبت به تنظیم دمای فریزر برخوردار است. در نظر داشته باشید که تنظیم دمای یخچال یا فریزر به مدل آن ارتباطی ندارد و در تمام مدل‌ها بهتر است که شما دما را در بازه 0 تا 4 درجه قرار دهید. در مدل‌های قدیمی‌تر یخچال، تنظیم دما به صورت آنالوگ است و از این رو، پیشنهاد می‌کنیم که برای تنظیم دقیق دما از دماسنج‌های دیجیتالی یا آنالوگ استفاده کنید که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

برای تنظیم دمای فریزر یخچال فریزر یا ساید بای ساید دوو به شما پیشنهاد می‌کنیم که دما را روی بازه‌‍‌ای قرار دهید که تقریبا تمام مواد غذایی در آن آسیب نبینند. برای این منظور نیز بهتر است که دمای فریزر روی 17- درجه تنظیم شود.

نحوه اعمال تنظیمات درجه و دما روی یخچال دوو

با توجه به اینکه امروزه دو نوع گزینه تنظیم دمای یخچال و فریزر برای مدل‌های مختلف دوو وجود دارد، شما باید با توجه به مدل یخچال خود برای تنظیم دما اقدام کنید. در مدل‌های قدیمی‌تر یخچال فریزرها یا حتی ساید بای سایدهای دوو، تنظیم دما به صورت آنالوگ به کمکی قطعه‌ای شبیه به ولوم انجام می‌شود. در این نوع روش‌های تنظیم دما، شما اعدادی از 0 تا میزان مانند 4 یا 6 را مشاهده می‌کنید. هرچقدر عدد درجه بزرگ‌ترباشد، به این معنی است که یخچال در دور بیشتری باید کار کند. عدد صفر نیز تمایل به خاموشی کمپرسور است که در این موقعیت به هیچ عنوان یخچال شما خنک نمی‌شود.

اگر می‌خواهید تا تنظیم دمای یخچال‌های قدیمی شما که دارای کلیدهای آنالوگ هستند با نهایت دقت انجام شود، پیشنهاد می‌کنیم از دما سنج استفاده کنید. برای این کار نیز دما سنج را به مدت چند ساعت داخل یخچال قرار دهید تا دما به دقیق‌ترین شکل ممکن نشان داده شود. پس از بررسی دما، مطابق با نیاز خود، ولوم تنظیم دمای یخچال فریزر یا ساید بای ساید را بالا و پایین کنید. این عمل را به اندازه‌ای تکرار کنید که دما به بازه مد نظر شما برسد.

در مدل‌های جدید یخچال فریزرها و ساید بای سایدهای دوو که دارای نمایشگر‌های دیجیتالی هستند، شما می‌توانید پس از باز کردن قفل کودک و با استفاده از فلش‌های بالا و پایین، دمای یخچال و فریزر یخچال‌های خود را بررسی کنید.

قطعات سیستم تنظیم دما که ممکن است در گذر زمان خراب شوند

قطعات سیستم تنظیم دما که ممکن است در گذر زمان خراب شوند

در گذر زمان ممکن است قطعات مختلفی از یخچال فریزرها و ساید بای سایدهای دوو خراب شوند که روی تنظیمات درجه و دمای آن‌ها تاثیر می‌گذارند. شاید ابتدا تصور کنید که ممکن است برخی قطعات هیچگونه ارتباطی با تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو نداشته باشند، اما تمام قطعات یخچال در کنار هم هستند که باعث می‌شوند تا دما یخچال دقیقا در بازه‌ای که شما تعریف کرده‌اید، قرار داشته باشد. از جمله این قطعات نیز می‌توان به مواردی اشاره کرد که در لیست زیر قرار دارند:

  • سنسور دما
  • کمبود یا نشتی گاز مبرد
  • کمپرسور
  • کندانسور
  • اواپراتور
  • ترموستات
  • نمایشگر
  • لوله مویین

سوالات متداول

به طور کلی می‌توان گفت که یخچال فریزرها و ساید بای سایدهای برند دوو دارای قابلیت تنظیم دما هستند. اما در این میان ممکن است سوالاتی برای شما به عنوان دارنده این نوع از لوازم خانگی به‌وجود بیایند که در این مطلب قصد داریم تا به آن‌ها بپردازیم.

آیا خودمان می‌توانیم در صورت خرابی سنسور دما را تعویض کنیم؟

در صورتی که سنسور دمای یخچال شما خراب شده باشد، در صورت داشتن ابزار و دانش کافی خودتان نیز می‌توان آن را عوض کنید. اما باید در نظر داشته باشید که باز کردن محفظه سنسور و تعویض آن باید با نهایت دقت انجام شود.

کمبود گاز مبرد چه ارتباطی با تنظیمات درجه و دمای یخچال دوو دارد؟

زمانی که بیش از حد گاز داخل یخچال کم باشد، شما هرچقدر که دما را کمتر کنید، کمپرسور نمی‌تواند گاز مبرد را به میزان کافی وارد لوله کندانسور کند و از این رو دمای یخچال کمتر نمی‌شود. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم که در صورت وقوع این مشکل، سریعا با یک کارشناس متخصص در زمینه تعمیرات یخچال دوو برای رفع آن تماس بگیرید.

آیا دما همیشه روی میزانی که ما تعریف کرده‌ایم قرار خواهد داشت؟

خیر. دمای یخچال همواره کمی بالاتر و یا پایین‌تر از میزان مشخص‌شده قرار می‌گیرد و حول عدد مورد نظر شما نوسان دارد.

تنظیم درجه و دمای انواع یخچال دوو را خودتان انجام دهید

تنظیم درجه و دمای انواع یخچال دوو را خودتان انجام دهید

تنظیم دمای یخچال فریزر یا ساید بای سایدهای برند دوو کار بسیاری آسانی است. در صورتی که یخچال شما دارای قابلیت تنظیم دما به صورت آنالوگ است، پیشنهاد می‌کنیم برای تنظیم دقیق‌تر دما از دماسنج استفاده کنید. اما اگر یخچال شما نمایشگر دیجیتالی دارد، تنظیم دما در آن بسیار آسان‌تر است و با کمک فلش‌های بالا و پایین به راحتی می‌توانید دما را تنظیم کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش