نصب یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو

نصب یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو

یخچال‌های ساید بای ساید، در سالیان اخیر توانسته‌اند نظر بسیاری از خانم‌ها را جلب کنند و به یک گزینه بسیار محبوب در این زمینه تبدیل شوند. اما نکته‌ای که در این زمینه اهمیت بسیار مهمی دارد، نحوه نصب و رعایت نکات مهم در این زمان است. یخچال‌ها و ساید بای سایدهای دوو از یخچال‌های محبوبی هستند که اخیرا در ایران رواج زیادی پیدا کرده‌اند. نصب ساید بای ساید و یخچال دوو کاملا تخصصی است و اصول خاص خود را دارد. شما میتوانید برای نصب یخچال ساید بای ساید خود از یک تکنسین متخصص در زمینه نصب و تعمیر یخچال دوو کمک بگیرید. به همین دلیل، در ادامه مطلب قصد داریم برخی از نکات بسیار مهم در این زمینه را بیان کنیم.

آشنایی با قطعات قابل نصب یخچال‌ها

همانطور که بیان شد، نصب ساید بای ساید و یخچال دوو کاملا اصولی است. این دستگاه دارای قطعات متعددی است که نصب هر کدام از آن‌ها قلق و سختی خاص خودش را دارد. به طور کلی، قطعات یخچال را می‌توان به دو دسته قطعات درونی و بیرونی تقسیم بندی کرد.

قطعات درونی، همانطور که از نامشان پیدا است، در داخل یخچال در داخل یخچال قرار داشته و قابل مشاهده نیست. به نحوی که تنها با روشن شدن دستگاه، به صورت خودکار شروع به کار می‌کنند. اما قطعات بیرونی، نیاز  به نصب دارند و باید به صورت درست در جای اصلی خود قرار گیرند. به طور کلی، مهم‌ترین قطعات بیرونی یخچال فریزر که نصب آن‌ها ضروری است، عبارتند از:

 • لوله پخش‌گر آب
 • قطعات مورد نظر برای نصب لوله آب

نصب لوله پخش‌گر آب

لوله پخش‌گر آب اهمیت بسیار زیادی در زمان نصب ساید بای ساید و یخچال دوو دارد و در صورتی که کوچک‌ترین لغزشی در زمان نصب آن انجام شود، ممکن است مشکلات بسیار زیادی در زمان استفاده از یخچال به وجود بیاید. این لوله برای مناطقی طراحی شده است که دارای فشار آب بسیار کمی هستند و یا در طبقات آخر ساختمان‌ها قرار است نصب شوند.

البته این لوله وظایف دیگری نیز در یخچال دارد. برای نصب این قطعه، ابتا باید لوله را در محل اصلی خود قرار دهید و سپس مراحل زیر را با دقت بسیار بالا انجام دهید.

 • ابتدا شیر فلکه اصلی را قطع کنید
 • نزدیک‌ترین لوله آب شهری را پیدا کنید و دقت داشته باشید که لوله باید دارای آب سرد باشد
 • از آن جایی که محل قرار گیری لوله‌های آب در ندل‌های مختلف، متفاوت است، بهتر است مطابق با کیت راهنما، مراحل نصب را دنبال کنید
 • پس از این که توانستید جریان آب را به فیلترهای آب یخچال متصل کنید، حدود 2. 5 لیتر آب را برای پاکسازی و راه اندازی فیلتر داخل آن جاری کنید

تراز کردن دستگاه در زمان نصب ساید بای ساید و یخچال دوو

پس از نصب قطعات اصلی یخچال، حال نوبت به تراز کردن یخچال می‌رسد. به طور معمول ساید بای سایدها از یخچال فریزرها کمی بزرگ‌تر هستند اما به طور کلی، باید به نحوی آن‌ها را نصب کنید که متناسب با محل قرارگیری یخچال باشد. دقت داشته باشید که تراز کردن یخچال اهمیت بسیار زیادی دارد و حتی در صورتی که ذره‌ای تراز نشده باشد، ممکن است با مشکلاتی برای باز بسته کردن درب‌ها مواجه شوید و کارایی دستگاه نیز از بین خواهد رفت.

البته لازم به ذکر است که بسیاری از شرکت‌های تولید کننده این نوع از یخچال‌ها، خرابی دستگاه‌ را عدم تراز کردن مناسب و استفاده از آن‌ها برای طولانی مدت اعلام می‌کنند. توجه داشته باشید که تنها پایه‌های جلویی یخچال قابلیت بالا و پایین رفتن دارند و در صورتی که می‌خواهید یخچال را در مکانی نامسطح قرار دهید، بهتر است پایه‌های پشتی آن را با استفاده از تکه کاغذ و یا شی مناسب تنظیم کنید.

نکات مهم برای تنظیم ساید بای ساید و یخچال دوو

نکات مهم برای تنظیم ساید بای ساید و یخچال دوو

قسمت‌های جلویی یخچال‌های ساید بای ساید در حالت استاندارد باید کمی بالاتر از قسمت پشتی باشند. به طوری که یخچال متمایل به عقب باشد تا موتور فشاری را متحمل نشود. برای این که تراز دقیق تر و بهتری داشته باشید، بهتر است از یک دستگاه تراز حرفه‌ای استفاده کنید. توجه داشته باشید که در قسمت‌ تحتانی یخچال فریزر پایه‌ای به نام پایه تراز وجود دارد. که برای تنظیم آن باید درب‌های یخچال را باز  و مراحلی که در ادامه بیان می‌کنیم را طی کنید.

 • در ابتدای کار، پیچ و مهره‌ها را از لوله پایینی باز کرده و به انتهای بالایی پیچ برسانید. بهتر است قبل از نصب ساید بای ساید و یخچال دوو نکات ایمنی را رعایت کنید تا انگشتان شما دچار بریدگی نشود
 • برای شل کردن پیچ‌ها، باید از آچار آلن و خلاف عقربه‌های ساعت استفاده کرد. پیچ‌ها را تا جایی که بتوان آن‌ها را با دست باز کرد شل کنید. البته قرار نیست که پیچ‌ها باز شوند، این کار تنها برای راحت شدن تنظیم پایه‌ها صورت می‌گیرد
 • در صورت تنظیم نبودن پیچ‌ها، آن‌ها را در جهت عقربه‌های ساعت و برعکس سفت کنید تا هر دو در یک تراز مناسب تنظیم شوند
 • پس از تراز کردن درب‌ها، مهره‌ها را به سمت عقربه‌های ساعت بازگردانید تا به انتهای پایینی پیچ برسند. سپس پیچ‌ها را مجددا با آچار محکم کنید تا امکان رها شدن آن‌ها به صفر برسد

راهنمای قرارگیری و نصب ساید بای ساید و یخچال دوو

پس از نصب ساید بای ساید و یخچال دوو و تنظیم پایه‌های آن، حال باید مرحله نهایی راه اندازی آن را طی کنید. در این مرحله، باید به نکات زیر دقت داشته باشید.

 • پس از نصب یخچال، آن را در محلی مناسب قرار دهید، به طوری که فاصله استاندارد از دیوار داشته باشد. منظور از محل مناسب در واقع محلی عاری از هر گونه رطوبت و نور خورشید است
 • سپس با توجه به نکات بیان شده در دفترچه راهنمای آن کاربر، دستور العمل‌های آن را عمل کنید
 • پس از قرار گرفتن یخچال آن را به برق متصل کنید و لامپ آن را چک کنید و از نیم سوز بودن آن مطمئن شوید
 • برای راه اندازی استاندارد یخچال، دمای آن را روی سردترین دمای ممکن قرار دهید و به مدت یک الی دو ساعت منتظر بمانید. این امر باعث می‎شود تا گردش موتور به صورت روان جریان پیدا کند

البته در نظر داشته باشید که اگر پس از نصب ساید بای ساید و یخچال دوو مواد غذایی درون آن سرد نشد، هرگز نگران نباشید، زیرا چند ساعتی زمان می‌برد تا دمای درون یخچال خنک شود.

نکات مهم برای اتصال جریان برق در نصب یخچال دوو

نکات مهم برای اتصال جریان برق

اتصال برق یکی از مهم‌ترین مراحل برای نصب ساید بای ساید و یخچال دوو است و دارای حساسیت‌های بسیار زیادی است. یخچال باید از یک پریز برق مختص خود استفاده کند و در صورتی که بخواهید همراه با چند دستگاه آن را به برق متصل کنید، ممکن است موجب آتش سوزی نیز شود. به هیچ عنوان اجازه ندهید سیم برق دستگاه به صورت مستقیم بر روی بدنه دستگاه قرار بگیرد و یا در پشت یخچال فشرده شود. زیرا ممکن است آب به درون آن نفوذ کند و موجب برق گرفتگی و یا حتی آتش سوزی نیز شود.

سخن پایانی

در این مطلب، نکات نصب ساید بای ساید و یخچال دوو را بررسی کردیم. دقت داشته باشید که نصب اصولی یخچال اهمیت بسیار زیادی دارد و در دراز مدت می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کارکرد یخچال داشته باشد. البته دقت داشته باشید که این امر دارای اصول خاصی است و باید مرحله به مرحله و با رعایت استانداردهای تعیین شده برای آن انجام شود. به همین دلیل، برای نصب یخچال حتما باید از مراکز و تعمیرگاه های معتبر دوو، مانند مرکز دوو پشتیبان کمک بگیرید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن، یخچال خود را نصب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش