علت تخلیه‌ نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو

علت تخلیه‌ نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو

تخلیه آب، آخرین مرحله شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

یکی از بدترین اتفاق‌هایی که ممکن است در زمان استفاده از ماشین ظرفشویی دووی شما رخ دهد، تخلیه‌ نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو است. این اتفاق که در اغلب ماشین‌های ظرفشویی نیز بسیار رایج است، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که معمولا با هزینه‌های کمی قابل رفع شدن هستند و جای نگرانی نیست.

البته باید دقت داشته باشید که جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی، می‌تواند مشکلات دیگری را هم به همراه داشته باشد. به همین دلیل، باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن، با اقداماتی مناسب این مشکل را برطرف کنید. با این کار سایر بخش. در ادامه این مطلب، قصد داریم دلایل و روش‌های رفع مشکل جمع شدن آب درون ماشین ظرفشویی را بررسی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

دلایل تخلیه‌نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو

دلایل تخلیه‌ نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو

به طور کلی، جمع شدن آب درون ماشین ظرفشویی را می‌توان به دو حالت مختلف تقسیم بندی کرد که به شرح زیر است.

  • انسداد و یا گرفتگی مسیر لوله تخلیه ماشین ظرفشویی، فاضلاب و یا فیلترهای دستگاه
  • ایرادات فنی و معیوب بودن یکی از قطعات مهم مربوط به تخلیه آب

به همین دلیل، در برخی از موارد ابتدا باید مشکل را پیدا کنید و در صورت امکان، خود برای رفع مشکل تخلیه‌ نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو اقدام کنید. این موارد جز حالت اول هستند اما اگر مشکل شما دلایل فنی داشته باشد، باید دانش تخصصی و تجربه کافی برای بررسی و عیب یابی ماشین ظرفشویی و قطعات آن را بلد باشید. به همین دلیل، برای جلوگیری از خسارات و یا مشکلات بیشتر، بهتر است از یک متخصص حرفه‌ای در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو کمک بگیرید.

مسیر تخلیه فاضلاب و لوله‌های آن

یکی از مواردی که می‌تواند باعث جمع شدن آب درون ماشین ظرفشویی شود، مسدود شدن لوله‌های فاضلاب است. البته این مشکلی مربوط به خود دستگاه نیست و به همین دلیل برای برطرف کردن آن می‌توانید از یک لوله کش کمک بگیرید.

انسداد شلنگ تخلیه آب، علت تخلیه‌ نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو

به طور کلی، تمامی ماشین‌های ظرفشویی، با استفاده از پمپ و از طریق شلنگ تخلیه، آب موجود در درون محفظه دستگاه را خالی می‌کنند.. یکی از مواردی که می‌تواند باعث جمع شدن آب درون ماشین ظرفشویی شود، ایراد در لوله تخلیه است. در این زمان، ابتدا باید بررسی کنید که پیچ و خمی ( به غیر از حلقه شیلنگ که جهت ایجاد اثر سیفون و برای جلوگیری از بازگشت فاضلاب به داخل دستگاه در آن وجود ندارد ) در شلنگ تخلیه به وجود نیامده باشد. سپس مراحل زیر را طی کنید.

  • نصب صحیح شلنگ تخلیه طبق دفترچه راهنمای دستگاه و رعایت ارتفاع، حلقه یا پیچ جهت کمک به پمپ و بازنگشتن فاضلاب، قرارگیری صحیح در داخل لوله فاضلاب، اتصال صحیح به بدنه و…
  • اطمینان از مسدود نبودن و بلوکه نشدن جریان آب در داخل شیلنگ با بازکردن آن از دستگاه و امتحان کردن آن
  • تعویض شیلنگ تخلیه، در صورت پارگی و یا هر گونه ایراد مشابه

ایراد در فیلتر تخلیه ظرفشویی

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند سبب تخلیه‌ نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو شود، انسداد فیلتر تخلیه دستگاه است. وظیفه اصلی این قطعه، جلوگیری از ورود قطعات غذا و خرده ریزه‌ها به داخل پمپ و آسیب رساندن به آن‌ها می‌باشد. به همین دلیل، برخی مواقع ممکن است، باقی مانده‌های کوچک غذا به داخل خوود فیلتر و بلوکه کردن آن، علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی شود.

این فیلتر در واقع به صورت یک سیلندر پلاستیکی در کف و در زیر بازوی آبپاش است. برای خارج کردن آن، فیلتر را بر خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید و سپس آن را به سمت بالا بکشید تا خارج شود. در برخی مدل‌ها، در زیر فیلتر استوانه‌ای قرار دارد که یک فیلتر صفحه‌ای درشت نیز قرار داده شده تا قطعات مواد غذایی درشت‌تر را بگیرد. پس از خارج کردن فیلتر، محفظه قرار گیری فیلتر و خود آن را به خوبی تمیز کنید.

خرابی پمپ و تخلیه‌ نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند باعث تخلیه‌ نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو شود، خرابی پمپ مخصوص این کار است. پمپ تخلیه معمولا در زیر و در پشت پنل قرار گرفته است و به همراه یک بازو و یک قطعه الکترومغناطیسی، مجموعه‌ای را با هدف تخلیه آب از دستگاه تشکیل می‌دهد. در صورتی که مسیر تخلیه آب از دستگاه به سینک فاضلاب باز شد، می‌توان دلیل خالی نشدن آب را پمپ تخلیه ظرفشویی دانست.

برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو

بردهای الکترونیکی، در تمامی لوازم برقی به عنوان مغز شناخته می‎شوند و تمامی دستورات مورد نیاز را به بخش‌های مختلف دستگاه ارسال می‌کنند. در صورتی که مشکلی برای این قطعه به وجود بیاد، سایر اجزای ماشین ظرفشویی نیز دچار اختلال می‎شوند. به همین دلیل، یکی دیگر از دلایل تخلیه‌ نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو را می‌توان ایراد در برد الکترونیکی دانست. دقت داشته باشید که این قطعه به شدت حساس است و کوچک‌ترین لغزشی در زمان تعمیر و یا تعویض آن، می‌تواند هزینه‌های سنگینی را به همراه داشته باشد.

چگونه می‌توان آب ماشین ظرفشویی را تخلیه کرد؟

چگونه می‌توان آب ماشین ظرفشویی را تخلیه کرد؟

اگر این مشکل برای شما هم پیش آمده و می‌خواهید برای بررسی بیشتر و یا حتی تا رسیدن تعمیرکار آن را تخلیه کنید، باید با روش آن نیز آشنایی داشته باشید. اگر مقدار آب کمی زیاد است، با استفاده از یک لیوان، آب‌ها را خارج کنید مقدار آن کم شود. سپس با قرار دادن دستمال‌های جذب کننده رطوبت، دستمال نظافت و یا حوله، ؛ آب باقی مانده را کاملا تخلیه کنید.

سخن پایانی

در این مطلب با بررسی دلایل تخلیه‌ نشدن آب در ماشین ظرفشویی دوو همراه شما بودیم. در صورتی که موارد فوق را بررسی کردید، مجددا دستگاه را بر روی یک برنامه کوتاه مدت قرار دهید و به نحوه تخلیه آب دقت داشته باشید. اگر مشکل شما برطرف نشده بود، باید با مراکز تعمیرات لوازم خانگی دوو، مانند مرکز تعمیرات دوو دوو پشتیبان تماس بگیرد و از آنها بخواهید تا فرستادن یک متخصص کاربلد مشکل دستگاه شما به شکل اصولی رفع کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش