علت سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو

علت سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو

سوختن برد الکترونیکی؛ مشکلی آزاردهنده در ماشین های ظرفشویی دوو

دوو یکی از برترین برندهای تولیدکننده ماشین های ظرفشویی در سراسر جهان است. ماشین های ظرفشویی دوو کیفیت و دوام بسیار عالی دارند و می توانند بهترین گزینه ها برای شستشوی ظروف باشند. اگرچه این ماشین های ظرفشویی کیفیتی فوق العاده دارند، اما ممکن با مشکلاتی روبرو شوند. یکی از این مشکلات سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو است که باعث عدم کارکرد دستگاه می شود. اگر می خواهید با علائم و دلایل سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو آشنا شوید، با ما تا انتهای مطلب از نمایندگی تعمیرات دوو دوو پشتیبان همراه باشید.

نقش برد الکترونیکی در ماشین ظرفشویی دوو

ماشین های ظرفشویی دوو از کنار هم قرار گرفتن قطعات متعددی ساخته شده اند. یکی از این قطعات که نقش پررنگی دارد، برد الکترونیکی است. این قطعه وظیفه ارسال دستورات و وظایف به قطعات دیگر را برعهده دارد. بنابراین اگر برد الکترونیکی نتواند درست کار کند، کل سیستم ماشین ظرفشویی دوو مختل می شود. اگر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو دچار مشکل شود یا کاملا بسوزد، هیچ کدام از قطعات دستگاه به درستی کار نخواهند کرد. بنابراین لازم است که برای عیب یابی و تعمیر این قطعه در سریع ترین زمان ممکن اقدام کنید تا مشکلات بیشتری برای دستگاه شما به وجود نیاید.

علائم سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو

علائم سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو

ممکن است بعد از بروز اختلال در ماشین ظرفشویی دوو گمان کنید که برد الکترونیکی دستگاه سوخته یا آسیب دیده است. باید بدانید که سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی با علائم خاصی همراه است. رایج ترین علائم سوختن برد الکترونیکی عبارت اند از:

  • روشن نشدن ماشین ظرفشویی دوو
  • نمایش ارور بر روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی
  • گرم نشدن آب
  • انجام نشدن فرایند آب گیری
  • اختلال در انجام مراحل مختلف شستشو
  • خاموش شدن ماشین ظرفشویی دوو در حین شستشو
  • اختلال در تخلیه کردن آب
  • خرابی یا سوختن تایمر ماشین ظرفشویی دوو
  • ایجاد بوی سوختگی در ماشین ظرفشویی دوو

دلایل سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو

قبل از هر چیزی باید بدانیم که چه عواملی موجب سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو می شوند. اگر این عوامل را بشناسید، در دفعات بعدی و پس از تعمیر دستگاه، از بروز آن ها جلوگیری می کنید و دیگر با این مشکل روبرو نخواهید شد. برای آشنایی کامل با عوامل سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو ادامه مطلب را از دست ندهید.

ورود رطوبت به برد الکترونیکی

اولین و رایج ترین دلیل سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی ورود رطوبت و آب به درون این قطعه است. در طول زمان و پس از استفاده های طولانی از ماشین ظرفشویی ممکن است درز ها و پوشش های دستگاه دچار مشکل شوند و نتوانند از ورود آب و رطوبت به برد الکترونیکی جلوگیری کنند. از سوی دیگر اگر ظروف را در طولانی مدت درون دستگاه قرار دهید و آن ها را خارج نکنید احتمالا با این مشکل روبرو خواهید شد. زمانی که رطوبت و آب وارد برد الکترونیکی شوند، در چند صدم ثانیه باعث بروز اتصالی و صدمه زدن به این قطعه می شوند.

استفاده مکرر از ماشین ظرفشویی دوو

اگرچه در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و آزمون و خطاهای بسیار، سطح کیفیت ماشین های ظرفشویی دوو پیشرفت فوق العاده ای داشته اند، اما باید توجه داشت که این دستگاه ها همچنان دچار محدودیت هایی هستند. یکی از این محدودیت ها زمان و نوع استفاده از دستگاه است. اگر در طولانی مدت و مکررا ماشین ظرفشویی دوو را روشن نگه دارید و با آن شستشو انجام دهید، فشار زیادی به برد الکترونیکی و دیگر قطعات وارد می شود. این فشار بیش از حد ممکن است، در مدت زمان کوتاهی ماشین ظرفشویی را مشکلاتی از جمله آسیب دیدگی برد الکترونیکی روبرو کند.

فرسودگی برد الکترونیکی

همه قطعات به مرور زمان و با فرسودگی ممکن است که دچار مشکلاتی شوند. این مساله درباره برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو نیز صدق می کند. بنابراین اگر مدت زیادی است که از ماشین ظرفشویی دوو استفاده می کنید، باید احتمال سوختن و فرسودگی برد الکترونیکی در گذشت زمان را در نظر داشته باشید.

سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو به دلیل نوسانات برقی و اتصالی ها

بروز نوسانات برقی یکی دیگر از عواملی هستند که می توانند، باعث آسیب دیدگی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو شوند. نوسانات برقی و اتصالی هایی که ممکن است در شبکه های برق رخ بدهند، در صورت کنترل نشدن آسیب های جدی به برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی وارد می کنند.

نقص در سیم پیچی ماشین ظرفشویی دوو

ماشین های ظرفشویی برند دوو دارای سیم پیچی های متعددی هستند که قطعات دستگاه را به یکدیگر و در نهایت به برد الکترونیکی متصل می کنند. وجود ایراد در هر یک از این سیم پیچی ها باعث می شود دستگاه با مشکلات متعددی از جمله خرابی برد الکترونیکی روبرو شود. بنابراین لازم است در حین مراحل عیب یابی سلامت سیم پیچی های ماشین ظرفشویی را بررسی کنید.

خرابی فیوز ماشین ظرفشویی دوو

دو قطعه ای که در ماشین های ظرفشویی دوو ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند، فیوز و برد الکترونیکی هستند. به گونه ای که خرابی برد الکترونیکی موجب خرابی فیوز و خرابی فیوز موجب بروز مشکل در برد الکترونیکی می شود. بنابراین لازم است در حین عیب یابی وضعیت فیوز ماشین ظرفشویی را نیز در نظر بگیرید.

پیشگیری از سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی نیازمند تخصص بالایی است و ممکن است هزینه های زیادی برجای بگذارد. بنابراین لازم است، برخی از مواردی که می توانند از بروز این مشکل جلوگیری کنند را به یاد داشته باشید. در ادامه برخی از روش های پیشگیری از بروز این مشکل را شرح داده ایم.

استفاده از محافظ برق برای ماشین ظرفشویی دوو

استفاده از یک محافظ برق تا حدود زیادی از نوسانات برقی و در نتیجه سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو جلوگیری می کند. این وسیله کاربردی بسیار مقرون به صرفه است و سلامت دستگاه شما را تامین می کند.

جلوگیری از ورود رطوبت به برد الکترونیکی

برای جلوگیری از ورود رطوبت به برد الکترونیکی می توانید پس از هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی، آن را به خوبی خشک کنید و از تجمع آب درون دستگاه جلوگیری کنید. از سوی دیگر پیشنهاد می شود دستگاه را در شرایطی قرار دهید که از سینک ظرفشویی فاصله داشته باشد.

عدم استفاده مکرر از ماشین ظرفشویی دوو

برای این که عمر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو را افزایش دهید لازم است، به شکل مکرر از این دستگاه استفاده نکنید. شکل صحیح استفاده از این دستگاه به گونه ای است که شستشوها با فاصله زمانی حداقلی از یکدیگر انجام بشوند تا به دستگاه فشار زیادی وارد نشود.

تعمیر قطعات فرسوده ماشین ظرفشویی دوو

در بسیاری از مواقع، خرابی در قطعات دیگر از جمله فیوز، باعث آسیب دیدن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی می شوند. بنابراین لازم است، سلامت قطعات دیگر ماشین ظرفشویی را هر ماه بررسی کنید و در صورت نیاز قطعات فرسوده را تعویض یا تعمیر کنید.

آیا تعمیر برد الکترونیکی کارساز خواهد بود؟

همه چیز بستگی به میزان خرابی برد الکترونیکی دارد. بسیاری از مواقع ایرادات برد الکترونیکی با تعمیرات ساده و کم هزینه برطرف می شوند و شما می توانید دوباره از آن ها استفاده کنید. در بعضی از مواقع نیز ممکن است این قطعه کاملا سوخته باشد یا اینکه ایرادات جدی تری داشته باشد. در چنین شرایطی تعمیر این قطعه چه از لحاظ اقتصادی چه از لحاظ کارایی، عقلانی نیست.

تماس با متخصصین برای تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو

تماس با متخصصین برای تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو

در این مطلب تمام تلاش خود را کرده ایم تا اطلاعات لازم را درباره علائم، راهکارها و دلایل سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو را در اختیار شما قرار دهیم. اما باید توجه داشته باشید که تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی نیازمند دانش و تجربه بسیاری است.

اگر با مشکل سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی روبرو شده اید لازم است که با متخصصین تعمیر طرفشویی دوو تماس بگیرید تا علاوه بر تعمیر این قطعه، از وارد شدن آسیب‌های بیشتر به دستگاه جلوگیری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش