علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو

علت ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو

ماشین‌های ظرفشویی امروزی طوری طراحی شده‌اند که با ظرافت و دقت کامل، ظروف شما را بشویند. یکی از برندهایی که همواره متناسب با قیمت، ماشین‌های ظرفشویی با کیفیتی را ارائه داده، برند دوو است. ماشین‌های ظرفشویی دوو در سال‌های اخیر مورد توجه بسیار قرار گرفته‌اند اما ممکن است این ماشین‌های ظرفشویی نیز بنا به دلایل مختلفی مانند استفاده از شوینده نامناسب نتوانند عملکرد درستی داشته باشند. یکی از این ایرادات احتمالی، ماندن کف روی ظروف یا کف ماشین ظرفشویی است. در ادامه این مطلب که توسط مرکز خدمات تعمیرات دوو دوو پشتیبان ارائه شده است قصد داریم تا مشکل ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

دلایل ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو

ماشین‌های ظرفشویی دوو می‌توانند در گذر زمان و با استهلاک قطعات، دچار مشکل شوند. یکی از این مشکلاتی که می‌تواند بسیار هم برای دارندگان این ماشین‌ها عذاب‌آور باشد، ماندن کف است. بنابر این قصد داریم در این بخش به دلایل بروز این مشکل بپردازیم.

خرابی مخزن جا پودری

مخزن جا پوردی می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دلایل ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو باشد. برخی اوقاتت ماشین ظرفشویی شما نمی‌تواند در حین فعالیت تمام مقدار مایع شوینده درون آن را خارج کند و پس از برنامه تخلیه، مایع شوینده به کف ماشین ظرفشویی شما سرازیر می‌شود.

اما ممکن است مخزن جا پودری شما سالم باشد. در اینجا تکلیف چیست؟ در این حالت ممکن است ماندن کف به دلایل مختلفی که ممکن است شما را به سمت خرابی مخزن جا پودری هدایت کنند، رخ بدهند. در واقع، پر بودن بیش از اندازه مخزن یا استفاده از مواد شوینده نامناسب می‌توانید یکی دیگر از دلایل ماندن کف در ماشین‌‌های ظرفشویی دوو باشد. البته ممکن است در مواقعی دریچه ورودی آب مشکل داشته باشد و شما به طور اشتباه تصور کنید که این مخزن خراب است.

برای دانستن حد مناسب پودر باید به ابتدا به علامت حک شده در محفظه جا پودری توجه کنید. به عبارتی دیگر باید مایع را به حدی بریزید که از مرز آن بالاتر نرود. برای ریختن بهتر مایع نیز بهتر است از یک قیف استفاده شود.

انتخاب برنامه نامناسب برای شست و شو

از دیگر مواردی که می‌تواند به ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو منجر شود، تنظیم نبودن برنامه انتخابی ماشین شما است. به عبارتی دیگر، شما باید متناسب با برنامه انتخابی پودر یا مایع شوینده استفاده کنید. به عنوان مثال، ماشین شما با استفاده از برنامه Quick این امکان را نخواهد داشت تا بتواند به طور کامل از مواد شوینده استفاده کند. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مقدار مایع یا پودر مناسب برای ماشین ظرفشویی خود، به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

استفاده از مواد شوینده نامناسب

مواد شوینده نامناسب را هم می‌توان به عنوان یکی از دلایل ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو دانست. تصور کنید مواد شوینده شما از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و نمی‌توانند به خوبی در آب حل شوند. اینجا است که در پایان کار شما کف و شوره را در کف ماشین ظرفشویی دوو خود مشاهده خواهید کرد.

اگر با این مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ریختن کمی نمک خوراکی در کف ماشین ظرفشویی، برنامه آب‌کشی را در ماشین ظرفشویی خود روشن کنید. در این حالت، ماشین ظرفشویی شما کف را به طور کامل از بین خواهد برد.

خرابی پمپ گردش آب؛ از دلایل ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو

پمپ گردش آب را هم می‌توان یکی از دیگر علت‌های ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو دانست. به زبان ساده، زمانی که پمپ نتواند حجم آب مناسب را به درون ماشین ظرفشویی شما پمپاژ کند، کف روزی ظروف و دیواره ماشین ظرفشویی باقی خواهد ماند. پمپ ماشین‌های ظرفشویی دوو در قسمت پایین آن قرار دارد و می‌تواند از آن قسمت، اتصالات پمپ را بررسی کنید. در صورتی هم که مطمئن شدید پمپ مشکل دارد، باید نسبت به تعویض این قطع اقدام کنید.

نقص در دریچه ورودی آب؛ موردی که نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد

دریچه ورودی آب هم می‌تواند یکی از دلایلی باشد که کف در ماشین‌های ظرفشویی دوو بمانند. در صورتی که آب نتواند به مقدار لازم وارد چرخه پمپاژ به ماشین ظرفشویی شود، کف‌ها در آن باقی خواهند ماند. لذا پیش از بررسی قطعات درونی ماشین ظرفشویی باید ابتدا درجه ورودی آب را بازبینی کنید.

برای اینکار هم ابتدا باید مسدود بودن یا گرفتگی آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. همچنین بررسی خراب بودن دریچه هم حائز اهمیت خواهد بود. در صورت نیاز هم می‌توانید نسبت به تعویض شیر ورودی اقدام کرده و سپس از خم یا تا نشدن شلنگ اطمینان برقرار کنید.

ایراد در شیر آب برقی؛ یکی از مواردی که به ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو منجر می‌شود

ماشین‌های ظرفشویی بریا ورود اب دارای انواع شیر هستند که به دو نوع مکانیکی و برقی تقسیم می‌شوند. شیرهای برقی به برد و متغر متفکر این ماشین‌ها وصل هستند و در صورت نیاز باز و بسته می‌شوند. بنابراین در صورتی خرابی این شیرها ممکن است مشکل ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو برای شما پیش بیاید که باید نسبت به بررسی و رفع مشکل آن اقدام کنید.

بروز مشکل در پمپ تخلیه

پمپ تخلیه نیز یکی دیگر از دلایل بروز خطا در عملکرد ماشین‌های ظرفشویی دوو است. به زبان ساده‌تر، ماشین‌های ظرفشویی برای تخلیه آب دارای پمپ هستند که در صورت خرابی این قطعه، آب و کف در پایین ماشین ظرفشویی جمع می‌شود. لازم به ذکر است که برای بررسی این مشکل شما باید حتما با یکی از تعمیرکاران مجرب و مجاز شرکت دوو تماس برقرار کنید.

خرابی بازو و اسپری آب‌پاش

بازوی آب‌پاش هم می‌تواند به ماندن کف روی ظروف یا دیواره و کف ماشین ظرفشویی منجر شود. بدین معنا که بازو نمی‌تواند آب را متوقف کند و دائما آب و کف از خود می‌دهد. در این حالت، ظروفی که در آن بخش قرار دارند، به طور کامل کفی خواهند شد. لذا بازوها و اسپری‌های آب‌پاش را هم باید برای رفع مشکل ماندن کف بررسی کرد.

خرابی شناور؛ یکی دیگر از دلایل ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو

شناور و سوئیچ آن می‌تواند در مواقعی مشکل‌ساز باشد. یکی از این مواقع ماندن کف است. پمپ تخلیه دارای شناوری است که به آن دستور تخلیه را می‌دهد. حال در صورتی که این شناور مشکل داشته باشد، پمپ نمی‌تواند زمان فعالیت درست را تشخیص دهد و از این رو کف در ماشین ظرفشویی دوو شما خواهد ماند.

نحوه کلی تمیز کردن کف

برخی ماشین‌های ظرفشویی دوو برنامه‌های خاصی را برای پاک کردن کف باقیمانده ارائه می‌دهند. اما به طور کلی شما می‌توانید چرخه شست‌وشو را با آب سرد و بدون مواد شوینده در ماشین ظرفشویی خود روشن کنید. در صورت باقی‌ماندن کف پس از این فرآیند، می‌تواند کمی نم خوراکی روی آن‌ها بریزید و با یک حوله یا اسفنج نسبت به پاک کردن این کف‌ها اقدام کنید.

ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو را جدی بگیرید

ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو را جدی بگیرید

ماشین‌های ظرفشویی‌های مختلفی در بازار وجود دارند که یکی از برترین‌های آن‌ها ماشین‌های ظرفشویی دوو هستند. اما در مواقعی و بنا به دلایل مختلفی، این ماشین‌ها نمی‌توانند علمکرد درستی از خود نشان بدهند. یکی از رایج‌ترین این مشکلات، ماندن کف در ماشین ظرفشویی دوو است. ماندن کف می‌تواند بنا به دلایل مختلفی رخ بدهد که شما باید برای بررسی دقیق آن‌ها از تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی دوو  کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش