آشنایی با ارورهای ماشین ظرفشویی دوو

آشنایی با ارورهای ماشین ظرفشویی دوو

آشنایی با ارورهای ماشین ظرفشویی دوو جهت عیب‌یابی آسان

ماشین ظرفشویی‌های دوو از جمله ماشین ظرفشویی‌های هوشمند بازار هستند که به لطف برد الکترونیکی، هر خطا را به شکل یک کد نشان می‌دهند. همین موضوع باعث می‌شود که عیب‌یابی و رفع مشکل آن‌ها بسیار آسان باشد. توجه داشته باشید که ارورهای هر برند ماشین ظرفشویی با برند دیگر متفاوت است. در عین حال، هر ارور مفهوم خاص خود را دارد. از جمله ارورهای رایج این دستگاه‌ها می‌توان به E1، E2، E3 و E4 اشاره کرد. به همین خاطر، در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات دوو دوو پشتیبان قصد داریم تا با انواع ارورهای ماشین ظرفشویی دوو آشنا شویم.

بررسی مکانیزم ماشین ظرفشویی دوو جهت درک راحت‌تر ارورها

دانستن ارورهای ماشین ظرفشویی دوو باعث عیب‌یابی آسان آن می‌شود. همچنین اگر شما با مکانیزم یک ماشین ظرفشویی آشنایی داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید عیوب آن را شناسایی کنید. مکانیزم عملکرد ماشین ظرفشویی به این صورت است که از طریق شیر ورودی آب و شیر برقی، آب وارد مخزن ماشین ظرفشویی شده و به ظروف پاشیده می‌شود. همچنین در صورت انتخاب برنامه شست و شو با آب گرم، آب داخل مخزن ابتدا با المنت گرم شده و سپس وارد چرخه شست و شو می‌شود.

در ادامه، آب داخل مخزن ماشین ظرفشویی با قرص یا مایع شست و شو ترکیب شده و دوباره به ظروف پاشیده می‌شود. این عمل تا زمانی تکرار می‌شود که برای ماشین ظرفشویی شما تعریف شده است. در انتها نیز اگر برنامه خشک کن ظروف را انتخاب کرده باشید، المنت داخل ماشین ظرفشویی شروع به داغ شدن می‌کند و در انتها رطوبت تمام ظروف از بین می‌رود.

توجه داشته باشید که تکرار هر چرخه در ماشین ظرفشویی ارتباط مستقیمی با برنامه انتخابی شما دارد. به عنوان مثال، در برنامه انتخابی سریع، دیگر خبری از خشک کردن ظروف و یا چندین بار شستن آن‌ها نیست. این در حالی است که در برنامه شست و شوی کامل که معمولا هم سه ساعت طول می‌کشد، ظروف چندین بار شسته می‌شوند.

نیاز به یادگیری ارورهای ماشین ظرفشویی دوو

برخی از صاحبان ماشین ظرفشویی‌های دوو با خود تصور می‌کنند که نیازی به دانستن کدهای خطای ماشین ظرفشویی خود ندارند و همین موضوع باعث می‌شود که در صورت بروز خطا نتوانند ارور را به درستی به نمایندگی اطلاع دهند و روند تعمیر ماشین ظرفشویی آن‌ها با سرعت پایینی دنبال شود. این در حالی است که اگر به کدهای خطای ماشین ظرفشویی دوو مسلط باشید، به راحتی می‌توانید تشخیص دهید که مشکل از کدام بخش است و آن را به کارشناس نمایندگی اطلاع دهید تا قطعات یدکی را با خود به همراه داشته باشد.

در برخی مواقع، مشکلات ماشین ظرفشویی با یک بررسی ساده رفع می‌شود و نیازی به هزینه و تماس با نمایندگی نیست. به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم در رابطه با ارورهای ماشین ظرفشویی دوو اطلاعات داشته باشید.

معرفی کدهای خطای ماشین ظرفشویی دوو

معرفی کدهای خطای ماشین ظرفشویی دوو

ماشین ظرفشویی‌های دوو دارای کدهای خطای مختلفی هستند که در میان آن‌ها یک وجه اشتراک وجود دارد آن وجود حرف E در ابتدای تمام خطاها است. همچنین لیست خطاهای ارور ماشین ظرفشویی دو از یک تا 9 و حرف D است که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

ارور E1

یکی از رایج‌ترین ارورهایی که دارندگان ماشین ظرفشویی‌های دوو ممکن است با آن مواجه شوند، ارور E1 است. بسیاری از دارندگان ماشین ظرفشویی‌های دوو زمانی با این ارور مواجه می‌شوند که روند آبگیری ماشین ظرفشویی آن‌ها به کندی دنبال می‌شود.

در واقع، مفهوم اصلی ارور E1 طولانی شدن فرایند آبگیری ماشین است که برای رفع آن باید موارد مختلفی را بررسی کرد. اما معمولا این مشکل به دلیل کمبود فشار آب رخ می‌دهد که برای بررسی دقیق ابتدا باید یکی از شیرهای آب را باز کرده و فشار آن را بررسی کنید. در صورتی که فشار آب مثل قبل بود، این احتمال وجود دارد که شلنگ آب از پشت ماشین ظرفشویی پیچ خورده باشد.

اگر شلنگ آب را بررسی کردید و مشکل نداشت، ممکن است که شیر برقی آب خراب شده و نیمه‌باز مانده باشد. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم سلامت آن را با مولتی‌متر بررسی کنید. با انجام این کارها، این مشکل برای شما رفع خواهد شد. در غیر این صورت، پیشنهاد می‌کنیم از یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات ظرفشویی دوو کمک بگیرید.

ارور E2

یکی دیگر از رایج‌ترین ارورهای ماشین ظرفشویی دوو، ارور E2 است که مربوط به عدم وجود آب می‌باشد. تفاوت ارور یک با دو در ماشین ظرفشویی دوو در این است که در ارور اول آب وجود دارد و تنها با فشار کمی وارد مخزن ماشین ظرفشویی می‌شود. این در حالی است که در ارور نوع دوم، خطا به این دلیل رخ می‌دهد که هیچ آبی وارد مخزن ماشین ظرفشویی نمی‌شود.

عدم وجود آب در ماشین ظرفشویی دلایل مختلفی دارد که باید به نوبت بررسی شوند. اول از همه با باز کردن شیر آب‌ها دیگر بررسی کنید که آب ساختمان وصل است یا خیر. در صورت وجود آب، شیر آب ورودی پشت آن را بررسی کنید و در صورتی که بسته بود، آن را باز کنید. توجه داشته باشید که ممکن است شیر برقی آب خراب شده باشد و اجازه ورود آب را ندهد. در این صورت، باید سلامت آن را با مولتی‌متر بررسی کنید. همچنین قطعی سوکت شیر برقی می‌تواند یکی دیگر از دلایلی باشد که به واسطه آن هیچ آبی وارد مخزن ماشین ظرفشویی نمی‌شود.

خطای E3؛ یکی از شایع‌ترین ارورهای ماشین ظرفشویی دوو

از جمله دیگر ارورهای ماشین ظرفشویی دوو می‌توان به ارور E3 اشاره کرد که مربوط به دمای آب است. در واقع، این ارور به این موضوع اشاره دارد که دمای آب به مقدار تعیین شده نمی‌رسد که محتمل‌ترین دلیل آن خرابی المنت است.

المنت در داخل مخزن ماشین ظرفشویی قرار دارد و ممکن است که در گذر زمان و در تماس بودن با آب خراب شود. ضمنا، ممکن است که خرابی المنت ماشین ظرفشویی مربوط به سیم‌کشی باشد که باید توسط مولتی‌متر بررسی شود. لازم به ذکر است که این کار نیازمند دانش تخصصی است و در صورت نداشتن دانش کافی، پیشنهاد می‌کنیم خودتان دست به‌کار نشوید.

خطای E4 در ماشین ظرفشویی‌های دوو

یکی دیگر از خطاهایی که دارندگان ماشین ظرفشویی‌های دوو به وفور با آن مواجه می‌شوند، خطای E4 است. این ارور معمولا برای نشتی آب از کف ماشین ظرفشویی است که باید به سرعت آن را رفع کنید. توجه داشته باشید که برای رفع این ارور باید پنل‌های جلویی و پشتی ماشین ظرفشویی باز شوند.

پس از باز کردن پنل‌های پشتی و جلویی احتمالا می‌توانید محل دقیق نشتی آب را مشاهده کنید. در غیر این صورت، باید مسیر آب را دنبال کنید تا به محل دقیق نشتی برسید. پس از پیدا کردن محل نشتی باید بتوانید با ابزار مناسب آن را رفع کنید.

در برخی مواقع نشتی آب به این دلیل رخ می‌دهد که یکی از بست‌ها شل شده و شلنگ از حالت آب‌بندی خارج شده است. توجه داشته باشید که برای رفع این مشکل باید بست را سفت کرده و وضعیت نشتی را بررسی کنید. در صورتی که نشتی برطرف نشد، این احتمال وجود دارد که شلنگ پاره یا به اصطلاح زخمی شده باشد.

ارور E8؛ یک ارور نسبتا خاص در ماشین ظرفشویی‌های دوو

برخی از خطاها وجود دارند که معمولا نمایش داده نمی‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود که در صورت مشاهده آن‌ها کمی تعجب کنید. ارور E8 از جمله این ارورها است که می‌تواند در صورت بروز کمی تعجب برانگیز باشد. این ارور معمولا به این دلیل است که در مسیر شیر توزیع خطایی به‌وجود آمده است و این عمل به درستی انجام نمی‌شود. دلیل آن هم معمولا بروز خطا در مدار باز یا شکستگی شیر توزیع است.

رفع مشکل خطا در مدار توزیع یک کار بسیار تخصصی است و از این رو تنها افراد مجرب باید برای رفع آن اقدام کنند. به همین خاطر، توصیه اکید می‌کنیم که در صورت مشاهده این ارور خودتان دست به کار نشوید و با یکی از نمایندگی‌های مجاز دوو تماس بگیرید.

ارور ED

یکی از ارورهای خاصی که در ماشین ظرفشویی‌های دوو به ندرت نمایش داده می‌شود، ارور ED است که مربوط به خطای میان برد اصلی و برد نمایشگر می‌باشد. به صورت ساده می‌توان گفت که وقتی فلت ارتباطی میان این دو برد قطع می‌شود، شما ارور ED را مشاهده می‌کنید. برای رفع این مشکل نیز باید درب ماشین ظرفشویی شما باز شود که یک کار کاملا تخصصی است. از این رو، زمانی که ماشین ظرفشویی شما با این ارور مواجه شد، پیشنهاد می‌کنیم برای رفع آن با نمایندگی دوو تماس بگیرید.

کدهای خطای ماشین ظرفشویی؛ راهنمای شما برای کار بهتر با این دستگاه

کدهای خطای ماشین ظرفشویی؛ راهنمای شما برای کار بهتر با این دستگاه

ماشین ظرفشویی‌های دوو از جمله ماشین ظرفشویی‌های هوشمند ایران هستند که در صورت خرابی، ارورها را با کدهای مختلفی نمایش می‌دهند. از جمله ارورهای این ماشین می‌توان به E1، E2، E3 و ED اشاره کرد که هرکدام از آن‌ها روش رسیدگی و رفع خاص خود را دارند. برای رفع این ارورها هم توصیه می‌کنیم به دنبال استفاده از خدمات نمایندگی‌های مجاز دوو باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش