علت نشتی آب از پنل کولرگازی دوو

علت نشتی آب از پنل کولرگازی دوو

نشتی آب از پنل کولرگازی دوو؛ مشکلی دردسرساز اما قابل‌حل

استفاده از کولرهای گازی در بسیاری از مناطق گرم کشور رایج است. این لوازم برقی عموما نرخ خرابی بسیار پایینی دارند و با رعایت برخی نکات مانند انجام سرویس‌های دوره‌ای، احتمال خرابی آن‌ها بسیار کاهش پیدا می‌کند. نشتی آب از پنل کولرگازی دوو یکی از مشکلاتی است که می‌تواند دردسرهای زیادی را برای افرادی که از آن استفاده می‌کنند، به وجود آورد. خوشبختانه در بسیاری از موارد، این مشکل جدی نیست و با روش‌هایی مانند تمیزکردن فیلترهای پنل کولرگازی می‌توان آن را رفع کرد. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات دوو دوو پشتیبان با دلایل وقوع این مشکل دردسرساز و راهکارهای رفع آن به طور کامل آشنا می‌شویم.

علت‌یابی مشکل نشتی آب از پنل کولرگازی دوو

برای این که مشکل نشتی آب از پنل کولرگازی دوو را رفع کرد، افراد باید در ابتدا بتوانند دلایل این مشکل علت‌یابی کنند؛ چرا که وقوع این مشکل دلایل زیادی دارد و برای رفع آن باید با سیستم عملکرد خروجی آب کولرگازی دوو آشنایی داشت. بعد از آشنایی با سیستم عملکرد خروجی این دستگاه، به‌آسانی و با کمک دفترچه راهنمای کولرگازی دوو، می‌توان این مشکل را رفع کرد. شایان‌ذکر است که در برخی موارد دلیل نشتی آب از پنل کولرگازی دوو، پیچیده می‌باشد و برای رفع آن باید از یک تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیر کولر گازی دوو کمک گرفت.

هفت دلیل اصلی نشتی آب از پنل کولرگازی دو‌و را بشناسید

هفت دلیل اصلی نشتی آب از پنل کولرگازی دو‌و را بشناسید

باتوجه‌به عملکرد پیچیده کولرهای گازی دوو، دلایل زیادی مانند خرابی پمپ تخلیه، بسته‌شدن ناودانی، نشتی لوله خروجی، عدم نصب درست لوله تخلیه و کاهش سطح گاز مبرد می‌تواند باعث نشتی آب از پنل کولرگازی دوو شود. هر یک از این دلایل به علت خرابی قسمت خاصی از این کولرهای گازی می‌توانند منجر به نشتی آب شوند و به همین دلیل باید با تمام آن‌ها به‌صورت کامل آشنا شد تا عیب‌یابی و تعمیر مشکل نشتی آب از پنل کولرگازی دوو به‌راحتی انجام شود. با هفت دلیل اصلی وقوع این مشکل آشنا می‌شویم.

دلیل اول؛ خرابی پمپ تخلیه آب اسپیلت دوو

کولرگازی دوو رطوبت محیط را به خود جذب و آن را به مایع تبدیل می‌کنند. بعد از تبدیل‌شدن رطوبت هوا به آب، این آب از طریق پمپ خروجی به خارج از پنل کولرگازی پمپاژ می‌شود. پمپ تخلیه آب کولرگازی وظیفه این کار را برعهده دارد. به همین دلیل در صورت خرابی این قطعه، آب از داخل پنل کولرگازی خارج نمی‌شود و نشتی آب از پنل کولرگازی اتفاق می‌افتد. باتوجه‌به پیچیدگی و حساسیت پمپ تخلیه آب کولرگازی، برای تعمیر این قطعه باید از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

دلیل دوم؛ نشتی لوله خروجی آب کولر‌گازی دوو

همان‌طور که عنوان شد، رطوبت جذب‌شده توسط کولرگازی دوو، توسط پمپ تخلیه آب و از طریق لوله خروجی، از پنل دستگاه خارج می‌شود. در برخی موارد نشتی آب از پنل کولرگازی دوو به علت نشتی این لوله اتفاق می‌افتد. این لوله ممکن است براثر ضربه، عدم عایق‌بندی خوب یا پوسیدگی دچار نشتی شود. پیشنهاد می‌شود در صورت نشتی آب از پنل کولرگازی، در ابتدا لوله خروجی آب دستگاه خود را بررسی کنید؛ چرا که در بسیاری از موارد، علت اصلی نشتی آب از کولرگازی، خرابی لوله خروجی آب آن است.

بسته‌شدن ناودانی؛ دلیل سوم نشتی آب از پنل کولرگاز‌ی دوو

در پایین پنل کولرگازی دو و دقیقا بالای پره‌های خروجی باد، یک ناودانی یا سینی تخلیه آب قرار دارد که رطوبت میعان‌شده به داخل آن ریخته و به سمت لوله خروجی آب منتقل می‌شود. در برخی موارد به علت تمیز نکردن قطعات و سینی تخلیه آب کولرگازی دوو، خروجی یا قسمت‌هایی از این قطعه مسدود شده و آب از آن خارج نمی‌شود. بر اثر این اتفاق، مشکل نشتی آب از پنل کولرگازی دوو پیش می‌آید. خوشبختانه راه‌حل رفع این مشکل بسیار ساده است و افراد می‌توانند با بازکردن درب پنل کولرگازی دوو خود، آلودگی‌ها و قطعات ریز داخل ناودانی کولرگازی را تمیز کنند.

دلیل چهارم؛ عدم نصب درست لوله تخلیه آب اسپیلت دوو

برخی از مدل‌های کولرگازی بدون پمپ تخلیه آب هستند و به همین علت در هنگام نصب لوله خروجی آب این دستگاه‌ها باید روش اصولی نصب لوله کاملا رعایت شود. در برخی موارد به علت عدم رعایت شیب مناسب لوله خروجی آب، تاخوردگی و مسدودشدن خروجی لوله، مشکل نشتی آب از پنل کولرگازی دوو به وجود می‌آید. اگر تمام قطعات کولرگازی دوو شما به‌درستی کار می‌کنند و آب خروجی از لوله تخلیه آب دستگاه کم می‌باشد، به‌احتمال زیاد این لوله مشکلی پیدا کرده است.

دلیل پنجم؛ کثیف شدن فیلترهای کولرگازی دو‌و

کولرگازی برای این که بتواند فرایند سرمایش را به‌خوبی انجام دهد، به هوا نیاز دارد. سازندگان برای این که از ورود ذرات گردوغبار به داخل دستگاه جلوگیری کنند، فیلترهایی را در مسیر ورود هوا به داخل پنل قرار می‌دهند. در صورت کثیفی و مسدود‌شدن این فیلترها، اواپراتور کولرگازی به علت نرسیدن هوا یخ می‌زند. بعد از خاموش شدن دستگاه، این یخ‌ها ذوب شده و مشکل نشتی آب از پنل کولرگازی دوو به وجود می‌آید. پیشنهاد می‌شود فیلترهای کولرگازی دوو خود را به‌صورت دوره‌ای تمیز کنید؛ چرا که در صورت تکرار انجماد اواپراتور کولرگازی، احتمال خرابی آن به‌شدت بالا می‌رود.

یخ‌زدن سیم‌پیچ‌های اواپراتور؛ دلیل ششم نشتی آب از پنل اسپیلت دوو

اواپراتور یکی از اصلی‌ترین قطعات کولرگازی دوو به‌شمار می‌آید و به دلایل مختلفی می‌تواند منجمد شود. یکی از دلایل اصلی انجماد اواپراتور، یخ‌زدن سیم‌پیچ‌های آن است. بعد از یخ‌زدن این سیم‌پیچ‌ها، اواپراتور نیز منجمد می‌شود و سپس بعد از خاموش شدن کولرگازی دوو، این یخ‌ها ذوب شده و باعث نشتی آب از پنل کولرگازی دوو می‌شوند. همان‌طور که عنوان شد یخ‌زدن اواپراتور و سیم‌پیچ‌های آن مشکلی بسیار جدی است و باید تا جای ممکن از وقوع آن جلوگیری کنید. در صورت تکرار این اتفاق، از یک تعمیرکار ماهر و باسابقه برای رفع آن کمک بگیرید.

دلیل هفتم؛ کاهش سطح گاز مبرد اسپیلت دوو

فرایند سرمایش کولرگازی شباهت زیادی به فرایند سرمایش یخچال دارد. یکی از مهم‌ترین اجزای این سیستم سرمایشی، گاز مبرد است. گاز مبرد با دریافت گرمای محیط، باعث خنک شدن باد کولرگازی می‌شود. براثر استفاده طولانی‌مدت یا نشتی، سطح این گاز می‌تواند کاهش یابد. این امر می‌تواند در فرایند سرمایش کولرگازی اختلال ایجاد کند.

کاهش سطح گاز مبرد در نهایت می‌تواند باعث یخ‌زدن لوله‌های و پنل کولرگازی دوو شود. یخ‌هایی که براثر کاهش سطح گاز مبرد به وجود می‌آیند بعد از خاموش‌کردن دستگاه ذوب‌شده و باعث نشتی آب از پنل کولر‌گازی دو‌و می‌شوند. برای جلوگیری از وقوع این مشکل باید بعد از استفاده طولانی‌مدت و چندساله از کولرگازی، گاز مبرد آن را شارژ کنید.

راهکارهای رفع مشکل نشتی آب از پنل کولرگازی دو‌و

راهکارهای رفع مشکل نشتی آب از پنل کولرگازی دو‌و

آشنایی با دلایل وقوع مشکل نشتی آب از پنل کولرگازی دو‌و برای رفع این مشکل دردسرساز کافی نیست و باید با راهکارهای رفع آن نیز آشنا شد. اصلی‌ترین و بهترین راهکار رفع این مشکل، استفاده از خدمات یک تعمیرکار حرفه‌ای کولرگازی یا نمایندگی این دستگاه است؛ چرا که تعمیر مشکل نشتی آب از پنل کولرگازی دو‌و کار دشوار و پیچیده‌ای می‌باشد.

راهکار دوم که برای رفع این مشکل در مواردی که دلیل آن ساده است، پیشنهاد می‌شود؛ استفاده از دفترچه راهنمای کولرگازی دوو برای تعمیر قطعه موردنظر است. برای مثال با استفاده از دفترچه راهنما شما می‌توانید به‌سادگی فیلتر و سینی تخلیه آب کولرگازی دوو خود را تمیز کنید. همچنین باید اشاره کرد که رفع مشکل گرفتگی یا تاخوردگی لوله خروجی آب نیز دشوار نیست و افراد عادی هم می‌توانند با کمی دقت این مشکلات را رفع کنند.

نکاتی برای جلوگیری از وقوع نشتی آب از پنل کولرگازی دو‌و

همیشه جلوگیری از وقوع یک مشکل، بهتر از رفع آن است. به همین دلیل باید با رعایت برخی نکات مانند انجام به‌موقع سرویس‌های دوره‌ای، تمیزکردن فیلترهای پنل کولر‌گازی و استفاده اصولی از دستگاه، از وقوع مشکل نشتی آب از پنل کولرگازی دو‌و جلوگیری کرد. باوجود هزینه‌بر بودن انجام سرویس کولرگازی، انجام آ‌ن‌ها در نهایت از پرداخت هزینه زیاد تعمیر این دستگاه جلوگیری می‌کند.

کولرهای گازی دوو باید به‌صورت مرتب توسط تعمیرکاران مجرب سرویس شوند. همچنین اگر در محل زندگی شما گردوغبار زیادی وجود دارد، شما می‌توانید به‌صورت ماهیانه فیلترهای کولرگازی خود را تمیز کنید. استفاده مداوم و بدون وقفه نیز می‌تواند باعث وقوع نشتی آب از پنل کولر‌گازی شود. به همین دلیل باید از این دستگاه به‌صورت اصولی و به‌اندازه استفاده کنید.

نشتی آب از پنل کولرگازی دو‌و؛ مشکلی با راهکارهای رفع آسان

نشتی آب از پنل کولرگازی دو‌و؛ مشکلی با راهکارهای رفع آسان

نشتی آب از کولرگازی به علت کثیفی و رطوبتی که دارد، می‌تواند باعث ایجاد دردسرهای زیادی شود اما خوشبختانه این مشکل را می‌توان به‌راحتی و با استفاده از دفترچه راهنما یا کمک یک تعمیرکار رفع کرد. با رعایت برخی نکات مانند انجام به‌موقع سرویس‌های دوره‌ای نیز می‌توان از وقوع آن جلوگیری کرد. همچنین باید اشاره داشت که در صورت وقوع نشتی آب از پنل کولرگازی، در سریع‌ترین زمان ممکن باید نسبت به رفع آن اقدام کرد؛ چرا که ادامه‌دار شدن این مشکل می‌تواند باعث خرابی قطعات مختلف این وسیله گران‌قیمت شود و شما در روزهای گرم تابستان نتوانید از باد خنک کولر‌گازی خود استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش