کنترل کولر گازی دوو

آموزش کار با کنترل کولر گازی دوو

کنترل کولر گازی دوو؛ تمام قابلیت‌ها در دسترس شما هستند

تنظیم کولرگازی‌ها به‌واسطه کنترل آن‌ها انجام می‌شود. تقریبا تمام اسپیلت‌های دیواری موجود در بازار کنترل مخصوص به خود را دارند که برای استفاده از تمام قابلیت‌های این دستگاه‌های کاربردی، باید با عملکرد ریموت کنترل آن‌ها آشنایی داشت. کولرگازی دوو یکی از کولرگازی‌های پرفروش بازار به‌شمار می‌آید و به همین علت افراد زیادی نیاز به آموزش و راهنمایی در زمینه استفاده از کنترل کولر گازی دوو دارند. افراد به‌محض آشنایی با عملکرد کلیدهای روی ریموت کنترل اسپیلت دوو می‌توانند از تمام قابلیت‌های آن استفاده کنند. در ادامه این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی دوو دوو پشتیبان، با نحوه استفاده از کنترل اسپیلت دوو به طور کامل آشنا می‌شویم.

اهمیت آشنایی با عملکرد و نحوه استفاده از کنترل کولر گازی دوو

کولرهای گازی دوو امکانات بسیار زیادی دارند و از آن‌ها می‌توان در فصول مختلف، استفاده‌های متنوعی کرد. برای مثال می‌توان از آن‌ها در فصل زمستان برای گرم‌کردن خانه استفاده کرد. برای استفاده از قابلیت‌های مختلف این کولرهای گازی باید با عملکرد کنترل آن‌ها آشنا بود؛ چرا که تنظیم تمام قابلیت‌های این دستگاه با استفاده از کنترل آن انجام می‌شود. اگر افراد با عملکرد کنترل کولر گازی دوو آشنایی داشته باشند، در تمام فصول و شرایط دمایی مختلف، می‌توانند از آن نهایت استفاده را بکنند و از سرمای تولید شده توسط این کولرهای گازی لذت ببرند.

راهنمای کامل استفاده از کنترل کولر گازی دوو

راهنمای کامل استفاده از کنترل کولر گازی دوو

برای استفاده اصولی و درست از کنترل کولر گازی دوو باید با کاربرد تمام کلیدهای تعبیه شده روی آن به طور کامل آشنا بود. در کنترل کولر گازی دوو کلیدهای زیادی مانند کلید پاور، تایمر، Mode، تنظیم درجه حرارت و سرعت فن تعبیه شده است که هر یک از آن‌ها کارایی به‌خصوصی دارند. با عملکرد تمام کلیدهای کنترل اسپیلت دوو آشنا می‌شویم.

کلید پاور کنترل کولرگازی دوو؛ مهم‌ترین کلید کنترل این دستگاه

مهم‌ترین و پرکاربردترین کلید کنترل کولر گازی دوو، کلید پاور یا روشن/خاموش آن است. این کلید عموما در وسط کنترل این دستگاه یا در بالای آن قرار می‌گیرد. برای استفاده راحت‌تر افراد از کولرگازی، سازندگان این کلید را با رنگ نارنجی یا قرمز از دیگر کلیدهای روی کنترل جدا می‌کنند. با فشردن این کلید، همان‌طور که از نام آن مشخص است، کولرگازی دوو روشن و یا خاموش می‌شود.

باید اشاره داشت که عملکرد کلید پاور در برخی مدل‌های کولرگازی دوو متفاوت است. در این دستگاه‌ها با فشردن کلید پاور برای خاموش‌کردن کولر گازی، در ابتدا کمپرسور کولر گازی خاموش می‌شود و برای خاموش‌کردن کامل دستگاه افراد باید یک بار دیگر این کلید را فشار دهند.

کلید تنظیم درجه حرارت کولرگازی دوو؛ پرکاربرد و مهم

یکی دیگر از مهم‌ترین کلیدهای کنترل اسپیلت کولر گازی دوو، کلید تنظیم درجه حرارت آن است. همان‌طور که می‌دانید، حرارت باد کولرگازی را می‌توان تنظیم کرد تا دمای باد خروجی مطابق سلیقه ما باشد. برای این کار، سازندگان کلید تنظیم درجه حرارت را روی کنترل کولرهای گازی تعبیه می‌کنند. این کلید به‌صورت جفت مثبت و منفی روی کنترل قرار می‌گیرد. با فشردن کلید منفی، درجه حرارت کولرگازی دوو کاهش و با فشردن دکمه مثبت، درجه حرارت کولرگازی افزایش پیدا می‌کند. باید توجه داشت که کاهش بیش از اندازه درجه حرارت کولرگازی می‌تواند منجر به افزایش هزینه برق شما شود.

کلید انتخاب عملیات کاری کولرگازی دوو

همان‌طور که عنوان شد با کولرگازی دوو می‌توان در فصول سرد خانه را گرم کرد. برای فعال‌سازی حالت‌های مختلف کولرگازی دوو، باید از کلید Mode تعبیه شده روی آن استفاده کرد. همچنین با فعال‌کردن حالت‌های مختلف کولرگازی دوو مانند TDry می‌توان از محیطی بدون رطوبت و خنک لذت برد. این کلید را عموما در مرکز کنترل و در زیر مانیتور آن قرار می‌دهند تا در دسترس باشد. حالت‌های مختلفی که می‌توان با استفاده از کلید Mode از آن‌ها استفاده کرد عبارت‌اند از:

  • حالت Dry: همان‌طور که می‌دانید رطوبت زیاد فضای محیط می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. با استفاده از حالت درای، کولرگازی دوو رطوبت محیط را بیشتر جذب می‌کند تا تنفس در محیط موردنظر دلپذیرتر شود. برای تنظیم این حالت کولرگازی دوو، باید کلید Mode را فشرد تا حالت کولرگازی به Dry تغییر کند
  • حالت Cool: کاربردی‌ترین حالت کولرهای گازی، حالت Cool آن‌ها است. زمانی که کولرگازی دوو روی حالت Cool قرار دارد، این دستگاه عملکرد اصلی خود را داشته و فضا را به بهترین شکل ممکن خنک می‌کند. اگر حالت کولرگازی شما روی Cool نیست، با فشردن کلید Mood روی کنترل کولر گازی دوو خود می‌توانید آن را روی این حالت قرار دهید
  • مود Fan: در روزهایی که هوا نسبتا خنک است و نیازی به فعال‌شدن کولرگازی نیست، باید از حالت Fan این دستگاه استفاده کرد. در این حالت کولرگازی مانند یک پنکه عمل می‌کند
  • حالت Heat: از حالت Heat برای استفاده از کولرگازی در فصول سرد سال و گرم‌کردن محیط استفاده می‌شود. این مود درجه حرارت باد تولیدی کولرگازی را بالا می‌برد تا محیط گرم شود
  • حالت Auto: در حالت خودکار یا Auto، تمام عملکرد کولرگازی به‌صورت خودکار و متناسب با دمای تنظیم‌شده توسط کاربرد تنظیم می‌شود

کلید تنظیم سرعت فن کنترل کولر گازی دوو

سرعت چرخش فن و پرتاب باد کولرهای گازی دوو قابل تنظیم هستند. در بسیاری از مواقع افراد برای کنترل دمای محیط، نیاز دارند تا سرعت فن دستگاه را تنظیم کنند. برای این که سرعت فن دستگاه تنظیم شود کاربرد باید کلید تنظیم سرعت فن تعبیه‌شده روی کنترل کولر گازی دوو را لمس کند. با هر بار فشردن یا لمس کلید تنظیم سرعت فن، سرعت آن تغییر می‌کند.

کلید Swing کنترل اسپیلت دوو؛ تنظیم جهت پرتاب باد

اسپیلت‌ها ثابت هستند و افراد برای این که بتوانند از باد آن‌ها در جهت‌های دیگر استفاده کنند، باید پره‌های دریچه این کولرها را به سمت دلخواه خود تنظیم نمایند. در کولرهای گازی دوو تنظیم این پره‌ها به‌صورت خودکار انجام می‌‌شود. برای تنظیم این پره‌ها کلید Swing روی کنترل کولر گازی دوو تعبیه شده است. با هر بار فشردن این کلید، حالت پره‌های کولرگازی تغییر می‌کند. همچنین با استفاده از این کلید پره‌ها می‌توانند به‌صورت خودکار در حال چرخش باشند.

کلید تایمر کنترل کولر گازی دوو

در برخی موارد افراد نیاز دارند که کولرگازی آن‌ها برای مدتی مشخص روشن باشد. برای این کاربرد، دوو کلید تایمر را روی کنترل اسپیلت دستگاه خود تعبیه کرده است. این کلید نیز مانند کلید تنظیم درجه حرارت به‌صورت جفت کلید روی کنترل قرار می‌گیرد. با قطب مثبت می‌توان زمان تایمر را افزایش و با کلید قطب منفی می‌توان زمان تایمر را کاهش داد. بعد از پایان تایمر، کولرگازی به‌صورت خودکار خاموش می‌شود.

صفحه‌نمایش ریموت کنترل اسپیلت دوو

یکی از مهم‌ترین اجزای کنترل کولر گازی دوو، صفحه‌نمایش آن است. برای کاربری بهتر و آسان‌تری کنترل کولرگازی دوو، یک صفحه‌نمایش روی آن تعبیه شده است تا افراد تغییراتی را که روی کولرگازی خود اعمال می‌کنند، به‌صورت بصری روی آن مشاهده نمایند. در بیشتر کنترل‌های کولرگازی از نمایشگرهای سیاه‌وسفید استفاده می‌شود تا مصرف باتری آن‌ها به حداقل برسد.

کلید حالت خواب کنترل کولرگازی دوو

کلید حالت خواب کارایی مشابهی با کلید تایمر کنترل کولر گازی دوو دارد و در زمان‌هایی استفاده می‌شود که افراد می‌خواهند بعد از مدتی کولرگازی آن‌ها به‌صورت خودکار خاموش شود. افراد با استفاده از کلیدهای مثبت و منفی تایمر، زمانی را برای کنترل کولرگازی تعریف می‌کنند تا بعد از گذشت این زمان، کولرگازی به‌صورت خودکار خاموش شود.

کلید Turbo؛ همراه روزهای بسیار گرم

در زمان‌هایی که دمای محیط به‌شدت گرم است یا افراد نیاز دارند که دمای محیط با سرعت بیشتری خنک شود، کلید توربو به کمک آن‌ها می‌آید. با فعال‌سازی این حالت، اسپیلت دوو بدون توقف و با نهایت قدرت شروع به کار می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن، دمای محیط کاهش یابد. برای فعال‌سازی این حالت افراد باید کلید Turbo تعبیه‌شده روی کنترل کولر گازی دوو خود را لمس کنند.

کلیدهای Reset و قفل کودک کنترل اسپیلت دوو

در بیشتر کنترل‌های اسپیلت دوو، دو کلید قفل کودک و Reset قرار دارند که افراد در مواقع خاص می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. کلید قفل کودک همان‌طور که از نام آن مشخص است، در زمان‌هایی کاربرد دارد که افراد می‌خواهند کودکان تنظیمات کنترل کولر گازی دوو را تغییر ندهند.

کلید Reset نیز در زمان‌هایی کاربرد دارد که افراد می‌خواهند تمام تنظیمات کولرگازی دوو و کنترل آن به حالت عادی بازگردد. باید توجه داشت که شکل ظاهری و نوع عملکرد این کلیدها با کلیدهای دیگر متفاوت است و برای فعال‌کردن آن‌ها باید از یک شی تیز استفاده کرد.

نکات تکمیلی استفاده از کنترل اسپیلت دوو

باتوجه‌به قیمت بالای کنترل کولر گازی دوو، با رعایت برخی نکات مانند استفاده از روکش پلاستیکی مناسب، انتخاب باتری مناسب و مراقبت از کنترل، عمر این وسیله را افزایش داد. برای مثال با استفاده از روکش پلاستیکی می‌توان از آسیب به کلیدها و مانیتور کنترل اسپیلت دوو جلوگیری کرد. همچنین با تعویض به‌موقع باتری و انتخاب باتری مناسب می‌توان عمر مفید آن را به‌شدت افزایش داد.

شناخت تمام کلیدهای کنترل کولرگازی دوو؛ امری ضروری و مهم

شناخت تمام کلیدهای کنترل کولرگازی دوو؛ امری ضروری و مهم

با عملکرد تمام کلیدهای کنترل کولر گازی دوو آشنا شدیم. با شناخت عملکرد تمام کلیدهای این دستگاه می‌توان در تمام فصول سال، بهترین و اصولی‌ترین استفاده را از کولرهای گازی دوو کرد. تنظیم درست حالت انجام کار و درجه حرارت این دستگاه می‌تواند عمر مفید آن را افزایش و مصرف برق آن را کاهش داد.

در آخر امیدواریم این مقاله از دوو پشتیبان بعنوان مرکز تعمیر کولر گازی اسپلیت دوو برای شما مفید بوده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش