علت باد گرم زدن کولر گازی دوو

علت باد گرم زدن کولر گازی دوو

مشکل باد گرم زدن کولر گازی دوو

باد گرم زدن یکی از مشکلاتی از که بسیاری از دارندگان کولرهای گازی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. کولر گازی‌های برند دوو از جمله باکیفیت‌ترین کولر گازی‌های بازار هستند؛ اما در مواقعی این کولرها نیز با این مشکل مواجه می‌شوند. بروز مشکل باد گرم زدن کولر گازی دوو چندین دلیل دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کثیفی فیلتر کولر گازی اشاره کرد. هر مشکلی راهکاری دارد. به عنوان مثال، برای رفع مشکل کثیفی فیلتر می‌توانید آن را در بیاورید و به خوبی تمیز کنید. پس از این کار، احتمالا مشکل باد گرم زدن کولر گازی دوو شما حل خواهد شد. اما این تنها دلیل و راهکار برای مشکلی باد گرم زدن نیست. ازاین‌رو، در ادامه این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی دوو دیبا پشتیان  قصد داریم تا به طور کامل این مشکل را شرح دهیم و به دنبال راهکار رفع آن باشیم.

بررسی دلایل بروز مشکل باد گرم زدن کولر گازی دوو و راهکارهای آن

بررسی دلایل بروز مشکل باد گرم زدن کولر گازی دوو و راهکارهای آن

مشکل باد گرم زدن کولر گازی دوو مربوط به دلایل مختلفی می‌شود که به نوبت باید تمام آن‌ها را بررسی کرد. در نظر داشته باشید که هر مشکل دارای روش رفع مخصوص به خود است که برخی از این راهکارهای رفع نیازمند دانش تخصصی هستند. ازاین‌رو، پیشنهاد می‌کنیم از اگر دانش تخصصی لازم برای انجام این کارها برخوردار نیستید، با یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر کولرگازی دوو تماس بگیرید. در ادامه با برخی از دلایل و راهکارهای رفع مشکل باد گرم زدن کولر گازی دوو آشنا می‌شویم.

کثیفی زیاد فیلتر پنل کولر گازی شما

از جمله شایع‌ترین دلایل باد گرم زدن اسپیلت دوو می‌توان به کثیفی فیلتر یونیت داخلی کولر گازی اشاره کرد. در نظر داشته باشید که فیلتر یونیت داخلی کولر گازی وظیفه دارد تا مانع ورود گردوغبارهای ریز و درشت به داخلی مکنده هوا شود. ازاین‌رو، در گذر زمان و در بازه‌های زمانی مشخص باید فیلتر کولر گازی دووی خود را تمیز کنید. البته باید در نظر داشته باشید که کولر گازی را نباید به هیچ عنوان بدون فیلتر ورودی روشن کرد.

برای تمیز کردن فیلتر پنل یا همان یونیت کولر گازی شما باید با کمک یک صندلی به بالای یونیت آن دسترسی کامل پیدا کنید. سپس باید با دقت تمام خارهای فیلتر را جدا کرده و آن را در بیاورید. در ادامه، شما باید با کمک ترکیب آب و کف به آرامی سوراخ‌های فیلتر را تمیز کنید.

عدم سرویس پنل خارجی یا همان اسپیلت کولر

عدم سرویس اسپیلت کولر گازی در طولانی مدت یکی از دلایلی است که باعث می‌شود تا در گذر زمان شما با مشکلاتی مانند باد گرم زدن کولر گازی دوو مواجه شوید. در نظر داشته باشید که به دلیل قرار داشتن اسپیلت در محیط بیرون و تماس با عوامل محیطی مانند باد، باران و برف، در بازه‌های زمانی شش ماهه باید آن‌ها را سرویس کنید. در غیر این صورت ممکن است که کولر گازی شما به‌مرورزمان در بخش‌های مختلفی دچار آسیب شود.

با گذشت زمان گردوغبار روی بخش‌های مختلف مکانیکی و الکتریکی اسپیلت و همین‌طور یونیت کولر گازی شما قرار می‌گیرد. همین موضوع باعث می‌شود که برخی قطعات نتوانند مانند گذشته کار کنند و نیاز به سرویس داشته باشند. البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در برخی مواقع ممکن است برخی قطعات مانند فن در اثر گردوغبار زیاد بسوزند و نیاز داشته باشید تا آن‌ها را تعویض کنید.

سوختن فن؛ دلیلی برای باد گرم زدن کولر گازی دوو

از جمله دیگر دلایل باد گرم زدن کولر گازی دوو می‌توان به سوختن فن اسپیلت اشاره کرد. در واقع، فن اسپیلت وظیفه دارد تا باد را با فشار و به شکلی خنک وارد محفظه یونیت کند. حال زمانی که این قطعه سوخته باشد، شما با مشکل باد گرم زدن کولر گازی خود مواجه می‌شوید.

برای درک بهتر تاثیر سوختن فن در باد گرم زدن کولر یک خودرو را تصور کنید. کولر خودروی شما دارای یک فن است که باد را با فشار از بیرون گرفته و وارد کابین می‌کند. حال اگر این قطعه مشکل داشته باشد، اول از همه باد کولر خودروی شما کم می‌شود و سپس به دلیل نبود فشار باد مناسب، باد خنک به باد گرم تبدیل می‌شود.

برای تعمیر فن کولر گازی دوو باید در نظر داشته باشید که این مشکل و رفع آن کاری بسیار تخصصی است. ازاین‌رو، بهتر است که با نمایندگی‌های مجاز برند دوو تماس بگیرید تا این مشکل را به شکلی کاملا اصولی برای شما رفع کنند.

کمبود یا تخلیه گاز کولر گازی دوو

از جمله دیگر دلایل بروز مشکل باد گرم زدن کولر گازی دوو می‌توان به این اشاره کرد که گاز مبرد کولر گازی شما کم شده است. همین موضوع باعث می‌شود که کویل‌ها یخ بزنند یا مشکلات دیگری برای کولر گازی شما پیش بیاید. یکی از نشانه‌های کمبود یا تخلیه کامل گاز مبرد کولر گازی دوو، باد گرم زدن آن است. ازاین‌رو، اگر از سلامت فن و تمیز بودن فیلتر کولر گازی خود مطمئن هستید، پیشنهاد می‌کنیم با یکی از نمایندگی‌های مجاز دوو تماس بگیرید تا این مشکل را برای شما بررسی کند که به احتمال زیاد نیز همان کمبود یا تخلیه گاز مبرد است.

به طور کلی، گاز مبرد کولر گازی خالی نمی‌شود. این اتفاق زمانی می‌افتد که مخزن نگهداری از این گاز آسیب دیده یا اتصال مربوط به آن مشکل پیدا کرده باشد. ازاین‌رو، پیش از شارژ گاز مبرد، ابتدا باید دلیل نشتی را پیدا کرده و آن را رفع کنید.

تنظیم کنترل؛ دلیلی ساده برای بروز مشکل باد گرم زدن کولر گازی دوو

در برخی مواقع شما با این مورد مواجه می‌شوید که کولر گازی دووی شما باد گرم می‌زند، اما تمام قطعات به‌درستی کار می‌کنند. در این موقعیت ممکن است ساده‌ترین مورد یعنی تنظیم دمای کولر شما مشکل داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است که کنترل دست کودک شما بوده است و او نیز به اشتباه کولر را روی حالت بخاری یا Heat تنظیم کرده است. ازاین‌رو، تنها کاری که شما باید انجام بدهید، یک تنظیم دما و حالت ساده است.

خرابی کمپرسور؛ دلیلی برای باد گرم زدن کولر گازی دوو

کمپرسور از جمله دیگر مواردی است که می‌تواند روی باد گرم زدن کولر گازی دوو تاثیر بگذارد. کمپرسور وظیفه دارد تا با کمک گاز مبرد و فشار هوا، باد خنکی را برای شما ایجاد کند. اما باید در نظر داشته باشید که بررسی کمپرسور یک کار بسیار حرفه‌ای است و تنها باید توسط کارشناسان مجرب و مجاز نمایندگی‌های دوو بررسی و تعمیر شود.

باد گرم زدن کولر گازی دوو؛ مشکلی با چند کار ساده به راحتی رفع می‌شود

باد گرم زدن کولر گازی دوو؛ مشکلی با چند کار ساده به راحتی رفع می‌شود

مشکل باد گرم زدن کولر گازی دوو می‌تواند مربوط به موارد مختلفی از جمله کثیفی فیلتر یونیت، خرابی فن اسپیلت یا کمبود گاز مبرد باشد. بررسی تمام این موارد نیازمند دانش تخصصی است. همچنین کارشناسی مجاز نیز باید این مشکل را برای شما رفع کند. ازاین‌رو، پیشنهاد می‌کنیم برای رفع مشکل باد گرم زدن کولر گازی دوو، با یکی از نمایندگی‌های مجاز دوو تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش