علت یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت دوو

علت یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت دوو

دیگر نگرانی از بابت یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت دوو نداشته باشید

کولر های گازی و آبی از از نظر مدت زمان فعالیت با یکدیگر متفاوت هستند. اگر در منزل یا محل کار خود از کولر گازی اسپیلت دوو استفاده کرده باشید، حتما می دانید که این دستگاه ها برعکس کولر های آبی، برای خنک کردن فضا، نیازی به کار کردن یکسره ندارند. در نتیجه اگر کولری گازی دوو شما به اصطلاح آف نمی کند و به طور بی وقفه در حال فعالیت است، باید این مساله را نشانه ای بر وجود ایراد فنی در کولر گازی خود بدانید. کولر های گازی مدرن مانند دوو طوری طراحی شده اند که تنها در صورت بالا بودن دمای محیط روشن باشند. در این مطلب از  نمایندگی دوو پشتیبان به بررسی دلایل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت دوو می پردازیم.

دلایلی که باعث یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت دوو می شوند

دلایلی که باعث یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت دوو می شوند

در خصوص دلایل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت دوو ابتدا می خواهیم از کثیفی کویل های کندانسور کولر گازی دوو شروع کنیم. در ادامه نیز قصد داریم سایر دلایل مانند اتصال کوتاه ترموستات کنترلگر دما، برد کنترل اصلی و غیره را بررسی کنیم.

کثیفی کویل های کندانسور کولر گازی اسپیلت دوو، باعث کار کردن یکسره دستگاه می شوند

نقش کویل های کندانسور جذب گرمای مبرد وارد شده به آن ها می باشد. به همین خاطر اگر کویل ها کثیف باشند، جذب گرما به خوبی انجام نشده و بازدهی کولر کاهش پیدا می کند. برای مثال آشغال هایی که روی کویل ها به وجود می آیند، باعث می شوند که کولر گازی دوو برای سرد کردن، بیشتر فعالیت کند. در نتیجه باید کویل های کولر گازی دوو را به دقت بررسی کنید.

ترموستات کنترل دما

مورد دیگری که باید در صورت روبرو شدن با مشکل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت دوو به آن دقت کنید، ترموستات کنترل دما است. در بسیاری از این موارد اتصال کوتاه ترموستات، کلید حل مشکل است. چرا که ممکن است ترموستات ولتاژ را به شکل دائمی به کمپرسور ارسال کند.

برای کسب اطمینان از این موضوع می توانید از یک عدد مولتی متر استفاده کرده و مقدار رسانندگی را بررسی کنید. اگر مشاهده کردید ترموستات دارای رسانندگی بود، بهتر است ترموستات را تعویض کنید. خوب است بدانید که بعضی از ترموستات ها، یک کنترل هیتر و سه ترمینال دارند. اگر می  خواهید از دیاگرام یا نمودار سیم کشی کولر گازی دوو خود مطلع شوید، باید به دفترچه راهنمای کولر گازی دوو مراجعه کنید.

خرابی برد کنترل اصلی باعث فعالیت بی وقفه کمپرسور می شود

برد کنترل اصلی و خرابی آن یکی دیگر از دلایل یکسره کار کردن کولر های گازی اسپیلت دوو به شمار می آید. زیرا این برد ولتاژ تمامی قطعات و قسمت های کولر گازی دوو را تامین می کند. اگر ایرادی در برد کنترل اصلی وجود داشته باشد، کمپرسور بدون توقف به فعالیت خود ادامه می دهد. در چنین شرایطی بهتر است سایر قسمت های کولر گازی دوو را نیز بررسی کنید. اگر مشاهده کردید سایر قطعات سالم هستند، می توانید به منظور تعویض برد کولر گازی اقدامات لازم را انجام دهید.

یکسره کار کردن کولر گازی به علت نقص فنی برد رله

قطعه دیگری که در زمان یکسره کار کردن کولرگازی دوو باید بررسی شود، برد رله است. این برد ولتاژ بسیاری از قسمت های کولر گازی مانند موتور فن و کمپرسور را تامین می کند. در صورت وجود هر گونه ایراد در برد رله، ولتاژ به شکل دائمی به کمپرسور ارسال می شود. در خصوص برد رله توصیه می کنیم قبل از اقدام برای تعویض، از عدم وجود نقص فنی در سایر قطعات مرتبط مطمئن شوید.

کثیف بودن فیلتر های هوا

یکی دیگر از دلایل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت دوو، کثیف بودن فیلتر هوا است. فیلتر هوا نقش منتقل کردن هوای آلوده محیط را به بیرون دارد و از طرفی هوای ورودی به دستگاه را نیز تمیز می کند. به طور کلی باید گفت که این قطعه همواره در معرض آلودگی های هوا و گرد و غبار ها است. در چنین شرایطی فیلتر پس از گذشت مدت زمانی کثیف شده و مسیر ورود و خروج هوا به طور کلی مسدود می شود.

کولر گازی های دوو برای تولید هوای خنک به تهویه هوا نیاز دارند. در این شرایط هوا به سختی به دستگاه وارد شده و باعث می شود تا کولر گازی فشار زیادی را تحمل کند تا بتواند دمای محیط را به نقطه مشخص شده برساند.

در این وضعیت همچنین کولر گازی دوو مدت زمان بیشتری فعال است تا دمای محیط اطراف به مقدار مطلوب برسد. در نهایت نیز کولر گازی اسپیلت دوو از حالت اتوماتیک خارج و به شکل یکسره و بدون وقفه کار می کند. برای پیشگیری از بروز این مشکل به شما پیشنهاد می کنیم هر چند وقت یک بار فیلتر هوا را تمیز و آن را تعویض کنید. با این کار از بروز بودی بد در کولر گازی و یا نفوذ آلودگی هایی مانند گرد و غبار به دستگاه جلوگیری می کنید.

خرابی فن های کولر گازی دوو

فن دستگاه و خرابی آن نقش بسیار موثری در یکسره کار کردن کولر گازی های اسپیلت دوو دارد. فن هوای خنک تولید شده را به محیط اطراف منتقل می کند. اگر فن به هر دلیل خراب و یا کند شود، محیط اطراف نیز به درستی خنک نخواهد شد. در این شرایط سنسور ترمیستور تشخیص می دهد که دستگاه دمای محیط را به مقدار مورد نظر نرسانده است. با ادامه این روند کولر گازی اسپیلت دوو بیشتر کار می کند تا بتواند محیط را خنک کند. در نهایت نیز دستگاه به طور یکسره کار کرده و خاموش نمی شود. در چنین شرایطی توصیه می کنیم فن را تعویض یا تعمیر کنید.

گاز مبرد کولر گازی اسپیلت دوو کم است

از دیگر دلایل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت دوو، کاهش مقدار گاز مبرد دستگاه است. در این حال دستگاه با وجود اینکه در حال فعالیت است اما نمی تواند دمای مورد نظر ترموستات را تامین کند. برای رفع این مشکل اولین اقدامی که باید انجام دهید بررسی لوله های مسی و کسب اطمینان از عدم وجود نشتی در آن ها است. در مرحله دوم هم باید گاز مبرد را شارژ کنید.

سایر کولر گازی اسپیلت دوو با منزل تناسب ندارد

از مهم ترین مواردی که باید پیش از تهیه کولر گازی دوو به آن توجه داشته باشید، تطبیق سایز و توان کولر گازی با متراژ ساختمان است. برای رفع این مشکل توصیه می کنیم پیش از خرید کولر گازی با نصاب مربوطه مشورت کنید.

در ادامه هر دو حالت این وضعیت را بررسی می کنیم:

  • سایز کولر گازی دوو کوچک تر از متراژ ساختمان است: در شرایطی که سایز کولر گازی دوو در مقایسه با متراژ ساختمان کمتر باشد، دستگاه برای رسیدن به دمای مورد نظر به طور دائم کار می کند. در این وضعیت نه تنها کولر گازی هرگز به دمای مطلوب نمی رسد بلکه فشار بیشتری به کمپرسور وارد می شود که داغ شدن کمپرسور را به دنبال خواهد داشت
  • اندازه کولر گازی دوو از متراژ ساختمان بیشتر است: در موارد قضیه متفاوت است و کولر گازی دوو نصب شده در ساختمان ابعاد بیشتری از متراژ ساختمان دارد. در این وضعیت هم کولر گازی دوو نمی تواند به شکل موثری کار کند. با ادامه این وضعیت رطوبت هوا افزایش یافته و کولر گازی برای مهار آن به شکل یکسره کار می کند

سوالات متداول

آیا بسته نبودن مسیر های خروجی هوای ساختمان می تواند باعث آف نکردن کولر گازی دوو شود؟

یکی از روش های ارتقای عملکرد کولر گازی های دوو این است که همه خروجی های هوا در زمان روشن بودن دستگاه بسته باشند. زیرا اگر در زمان روشن بودن کولر گازی هر نقطه ای از ساختمان مثل درب یا پنجره باز باشد، شاهد یکسره کار کردن کولر گازی اسپیلت دوو خواهیم بود.

علت خاموش نشدن کمپرسور بعد از خاموش کردن کولر گازی دوو چیست؟

از دلایل خاموش نشدن کمپرسور بعد از خاموش کردن کولر گازی دوو می توانیم به بالا بودن فشار گاز مبرد، اورلود کردن کمپرسور، نقص فنی ترموستات و خرابی برد رله اشاره کنیم.

چطور می توانیم از یکسره کار کردن کولر گازی دوو جلوگیری کنیم؟

یکی از روش های قطعی در پیشگیری از بروز زود هنگام فعالیت بدوت وقفه کولر گازی های دوو، سرویس دوره ای آن ها است.

تشخیص مشکل یکسره کار کردن کولر گازی دوو نیاز به تخصص و تجربه دارد

تشخیص مشکل یکسره کار کردن کولر گازی دوو نیاز به تخصص و تجربه دارد

مدام کار کردن کولر گازی دوو دلایل مختلفی دارد که تشخیص هر یک از آن ها بدون برخورداری از دانش و تجربه کافی، امکان پذیر نیست. یکی از روش های پیشگیری از مشکل آف نکردن دستگاه، سرویس دوره ای آن است. کارشناسان تعمیرات کولر گازی دوو توصیه می کنند که حداقل دو بار در سال کولر گازی خود را مراکز تعمیراتی مجرب بسپارید تا علاوه بر افزایش عمر مفید کولر گازی اسپیلت دوو، بتوانید در سال های ابتدایی استفاده از کولر گازی از رخ دادن چنین ایراداتی در دستگاه جلوگیری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش