علت روشن نشدن کولر گازی دوو

علت روشن نشدن کولر گازی دوو

فهرست مطالب این صفحه

روش‌هایی برای حل مشکل روشن نشدن کولر گازی دوو

به باور بسیاری از مردم، گرمای طاقت فرسای تابستان تنها با وجود کولر گازی‌هایی از برندهای معتبر دنیا از قبیل برند دوو قابل تحمل است. برای مردم هیچ چیز در این فصل فاجعه‌بارتر از این نیست که متوجه روشن نشدن کولر گازی دوو شوند. آیا می‌دانید در این شرایط بهتر است چه اقداماتی را انجام دهیم. تحت چنین شرایطی بهتر است که تا حد امکان از نحوه عملکرد بخش‌های داخلی و قطعات کولرگازی اطلاع پیدا کنید تا در مواقع بروز مشکل سریعا به دنبال راه‌حل باشید. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات دوو دوو پشتیبان  قصد داریم تا به معرفی اصلی‌ترین دلایل روشن نشدن کولر گازی دوو بپردازیم.

علل رایج روشن نشدن کولر گازی دوو

علل رایج روشن نشدن کولر گازی دوو

به صورت کلی دلایل مختلفی می‌توانند باعث روشن نشدن کولر گازی منزل شما شوند. تعدادی از این عوامل با استفاده از راهکارهایی ساده و در عین حال تخصصی قابل برطرف شدن است. اما تشخیص و چپونگی برخورد با برخی از عوامل به دانش فنی و تجربه فراوان نیاز دارد. در صورتی که در امور فنی از مهارت و تجربه کافی برخوردار نیستید، توصیه می‌کنیم بحث عیب‌یابی و تعمیر کولر گازی خود را به متخصص تعمیر کولر گازی دوو  بسپارید.

قطعی برق ورودی به کولر؛ از مهم‌ترین عوامل روشن نشدن کولر گازی دوو

در صورتی که با روشن نشدن کولر گازی دوو مواجه شدید، اولین موردی که باید سریعا به بررسی آن بپردازید، جریان برق ورودی به کولر گازی دوو است. قطع بودن مسیر جریان برق ورودی به دستگاه، می‌تواند یکی از دلایل مشکل عدم روشن نشدن کولر گازی شما باشد.

 در نتیجه باید در ابتدا به بررسی این قسمت بپردازید. برای بررسی قطعی یا اتصال برقی که وارد دستگاه می‌شود، تنها نیاز به یک فازمتر دارید. پس از اینکه فازمتر را در محل قرار دادید، در صورت روشن نشدن چراغ فازمتر نتیجه می‌گیریم که برق به میزان لازم برای ورود به دستگاه شما وجود ندارد.

قطعی جریان ورودی توسط قطعه‌ای الکتریکی به نام مدار شکن در کولر گازی برند دوو

مدار شکن قطعه‌ای الکتریکی بوده که به طور معمول در محلی نزدیک به درب ورودی منزل بر جعبه‌ای بر روی دیوار نصب می‌شود. وظیفه‌ای که این قطعه بر عهده دارد این است که در صورت وجود خطر از ساکنین و وسایل برقی ساختمان محافظت کند. گاهی اوقات دلایلی مانند نوسانات برق و افزایش ولتاژ به طرز ناگهانی سبب روشن نشدن کولر گازی دوو می‌شوند.

سوختگی فیوز کولر گازی دوو

همانطور که می‌دانید، فیوز قطعه‌ای برقی بوده که وظیفه آن قطع برق ورودی در صورت اضافه جریان الکتریکی است. در شرایطی که فیوز مربوط به کولر گازی سوخته باشد، همین عامل باعث روشن نشدن کولر گازی دوو خواهد شد. برای انجام این کار باید به سراغ جعبه‌ فیوز محل زندگی خود رفته و فیوزی که مرتبط با کولر گازی است را پیدا کنید. با استفاده از قطعی کامل جریان برق، می‌توانید فیوزها را از محل خود به راحتی بیرون بیاورید. در صورت مشاهده سوختگی فیوز، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن با تعویض قطعه، تمامی مشکلات خود را در این زمینه به سادگی رفع کنید.

ایجاد نقص و خرابی در ترموستات؛ یکی دیگر از دلایل روشن نشدن کولر گازی دوو

خرابی ترموستات و یا حتی تنظیم غیر اصولی آن می‌تواند یکی از دلایل روشن نشدن کولرگازی اسپلیت باشد. برای بررسی هرگونه تنظیمات مرتبط با قطعه ترموستات، باید آن را در حالت سرما قرار دهید. دمایی که بر روی ترموستات تنظیم می‌شود باید به باور بسیاری از تعمیرکاران حرفه‎ای، حداقل 3 درجه کمتر از دمای فعلی موجود در اتاق شما باشد.

 لازم است به این نکته توجه کنید که برخی از مدل‌های ترموستات مورد استفاده در کولر گازی، برای ادامه کارکرد، به باتری نیاز دارند. در صورتی که ترموستات دستگاهتان نیز از این نوع است، شاید نیاز به تعویض باتری دارید. از اصلی‌ترین علائم خرابی ترموستات می‌توان به کمرنگ یا ضعیف شدن و سوسو زدن اشاره کرد.

نقص در عملکرد خازن کولر گازی دوو

خازن مورد استفاده در کولر گازی، در شروع به کار دستگاه نقشی مهم و اساسی دارد. خرابی خازن می‌تواند یکی از دلایل اصلی روشن نشدن کولر گازی دوو باشد. معمولا در صورت بروز هرگونه اشکال در خازن دستگاه، با تعویض آن مشکل به صورت کامل برطرف خواهد شد. برای تشخیص سلامت یا خرابی خازن باید حتما از یک تعمیرکار حرفه‌ای و با سابقه کمک بگیرید.

 بررسی مشکل ریموت کنترل به عنوان یکی از دلایل روشن نشدن کولر گازی دوو

به طور معمول بسیاری از مشتریان کولر گازی، برای روشن شدن یا خاموشی کولر گازی خود از ریموت کنترل استفاده می‌کنند. در صورت خرابی ریموت و یا به پایان رسیدن عمر باتری، دیگر با فشردن کلید ریموت، کولر گازی آغاز به کار نخواهد کرد. اگر با چنین شرایطی مواجه شدید، باتری ریموت خود را تعویض کنید. اگر باز هم تغییری حاصل نشد، به صورت دستی با استفاده از دکمه‌هایی که بر روی کولر قرار گرفته، کولر گازی برند دووی خود را می‌توانید به راحتی روشن کنید.

سلامت فن موتور؛ از مواردی که باید در بررسی علل روشن نشدن کولر گازی دوو به آن پرداخت

موتور فن کولر به طور دقیق درون محفظه‌ای داخل واحد کندانسور قرار گرفته است. این فن وظیفه گردش هوا را بر عهده دارد. در صورتی که کولر گازی شما کارکرد زیادی نداشته است، خرابی موتور فن کولر می‌تواند دلیلی بر عدم روشن نشدن کولر گازی دوو محل زندگی شما باشد.

 بنابراین برای بررسی صحت و سلامت موتور فن، باید در ابتدا کولر را خاموش کرده و سپس اقدام به قطع برق آن کنید. برای باز کردن محفظه‌ای که درون کولر قرار گرفته است، باید در آغاز به سراغ کندانسور بروید.

مهم‌ترین شاخص‌های خدمات‌رسانی به شیوه صحیح در مراکز مجاز تعمیر دوو

مهم‌ترین شاخص‌های خدمات‌رسانی به شیوه صحیح در مراکز مجاز تعمیر دوو

در این تعمیرگاه‌ها کولر گازی دوو شما را به مدت زمان شش ماه تا یک سال تحت پوشش گارانتی خود قرار می‌دهند. به بیان دیگر در صورتی که قطعه تعمیر شده توسط این مرکز دچار مشکل شود، شرکت بدون دریافت هزینه، خود تعمیرات مجدد را انجام می‌دهد.

 تکنسین‌های فعال در این مراکز خدماتی همگی تخصصی‌ترین دوره‌های مربوط به تعمیرات کولر گازی دوو را گذرانده‌اند. این متخصصان با علم بر نقاط ضعف و قوت دستگاه‌های تولیدی این برند، خیال شما را از بابت تعمیرات اصولی راحت خواهند کرد.

وجود تعمیرگاه‌های مجاز برند دوو در تهران؛ پیشرو در ارائه خدمات روشن نشدن کولر گازی دوو

طبق آمارهایی که به دست ما رسیده است حدود دو الی سه شعبه مرکز تعمیر لوازم خانگی واقعی در سطح تهران وجود دارد. بنابراین تکنسین‌های شرکت در کوتاه‌ترین زمان ممکن با مراجه به محل زندگی شما می‌توانند علت بوجودآمدن خرابی و مشکل در دستگاه شما را کشف کنند.

شناخت کد خطاها؛ به دست آوردن اطلاعاتی درباره روشن نشدن کولر گازی

کد خطای کولر گازی دوو یا هر برند دیگری، ترکیبی از اعدادی با حروف انگلیسی معین است که هر کدام حاوی یک پیام هستند. ایجاد هر گونه اشکال در درون عملکرد قطعات مختلف یا عدم دریافت و ارسال پیغام به برد کولر گازی دوو با استفاده از این علائم و نشانه‌ها برای کاربر مشخص می‌شود. توصیه‌ای که ما برای شما داریم این است که با این نشانه‌ها برای بررسی دلایل روشن نشدن کولر گازی دوو آشنایی داشته باشید. به عنوان مثال اگر نشانگر “DF” را بر روی نمایشگر ملاحظه کردید این بدین معناست که حالت دی فراست بر روی دستگاه شما فعال است که چند دقیقه‌ای را نیز به طول خواهد انجامید.

اقدامات لازم در مواقع بروز مشکل روشن نشدن کولر گازی برند دوو

در هنگام مواجه با مشکل روشن نشدن کولر گازی دوو، بهترین اقدامی که می‌توانید انجام دهید، خاموشی دستگاه و درخواست از سرویسکاری متخصص برای عیب‌یابی و انجام تعمیرات مورد نظر شما است. برای محض اطمینان، بهتر است هر چند ماه دستگاه را مورد بازبینی و سرویس قرار دهید. بهتر است قبل از خرید کولر گازی دوو از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.

روشن نشدن کولر گازی؛ مشکلی رایج که با کمک متخصصین حل می‌شود

روشن نشدن کولر گازی؛ مشکلی رایج که با کمک متخصصین حل می‌شود

از بهترین اقداماتی که می‌توانید در هنگام بروز هرگونه مشکل برای کولر گازی‌های خود انجام دهید این است که با افراد مجرب و دوره دیده در این زمینه مشورت کنید. مشورت با فردی دارای صلاحیت می‌تواند به کاهش هزینه‌های اضافی و اتلاف زمان با ارزش شما، کمک شایانی کند.

مراکز مجاز و با سابقه تعمیرات محصولات برند دوو، مراکزی تخصصی به شمار آمده که انواع متنوعی از سرویس‌های تعمیراتی اینگونه محصولات را به بهترین شکل ممکن به شما ارائه می‌کنند. در مجموعه ما از می‌توانید پیشرفته‌ترین ابزارآلات و تجهیزات برای تعمیر دستگاه شما استفاده می‌شود. تعمیرکاران مجرب ما تکنسین‌های تعمیراتی هستند و توانایی تشخیص و رفع کلیه مشکلات و معایب این محصولات را دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش