علت ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو

علت ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو

ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو جزء ارور های پر تکرار می باشد. ارور e2 در ماشین ظرفشویی دوو به شما می گوید که زمان تخلیه به شکل غیر طبیعی بسیار طولانی شده است. همچنین ممکن است که معنای این ارور این باشد که سطح آب در دستگاه بیش از حد مجاز است و آب نمی تواند از دستگاه تخلیه شود. از مشکلات بعدی این ارور، این است که دستگاه دچار سر ریز می شود. در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات دوو دوو پشتیبان ارائه شده است  قصد داریم تا به بررسی ارور E2 در ماشین ظرفشویی Daewoo بپردازیم و مهم ترین علل بروز این ارور و نحوه ی رفع آن را با شما به اشتراک بگذاریم.

مفهوم کد خطا یا ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو به معنای پر شدن دستگاه از آب و عدم تخلیه صحیح می باشد. کد خطای E2 در ماشین ظرفشویی دوو ممکن است که بنا به دلایل مختلفی ظاهر شود. در این صورت شما باید چندین مورد را بررسی کنید تا بتوانید منشاء مشکل را پیدا کنید. ما در ادامه به بررسی مهم ترین علل بروز کد خطای e2 در ظرفشویی دوو خواهیم پرداخت.

علل بروز ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو

دلایل بروز ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو

  • خرابی برد کنترل کننده
  • خرابی پمپ تخلیه
  • مشکلات شلنگ تخلیه
  • خرابی شیر برقی
  • انسداد فیلتر کف
  • خرابی سنسور فشار آب

خرابی برد کنترل کننده

یکی از نشانه های خرابی برد کنترل کننده، می تواند بروز ارور یا اختلال در عملکرد قطعه ای خاص در دستگاه باشد. بنابراین اگر برد کنترل کننده خراب باشد، ممکن است که این ارور نمایش داده شود و همچنین در صورت خرابی برد، احتمال دارد عملکرد قطعاتی مثل پمپ تخلیه، شیر برقی و سایر قطعات در ماشین ظرفشویی دچار مشکل شوند.

خرابی پمپ تخلیه

یکی از مهم ترین قطعاتی که در مشکلات مربوط به تخلیه نقش اساسی ایفا می کند، پمپ تخلیه آب می باشد. در بیشتر مواقع این ارور به علت وجود مشکلی در پمپ تخلیه و یا وجود انسداد در پمپ تخلیه ایجاد می شود، در نتیجه یکی از اصلی ترین قطعاتی که باید بررسی شود، وضعیت پمپ تخلیه می باشد.

مشکلات شلنگ تخلیه

از دیگر مواردی که می تواند باعث به وجود آمدن ارور e2 ماشین ظرفشویی دوو شود، تا خوردگی یا انسداد شلنگ تخلیه می باشد. در نتیجه باید حتما این موضوع را نیز بررسی کنید. همچنین در صورت آسیب دیدگی یا پارگی شلنگ تخلیه لازم است تا این قطعه را تعویض کنید. همچنین باید ارتفاع شلنگ تخلیه از سطح زمین نیز بررسی شود.

خرابی شیر برقی

اگر آب بیش از حد وارد دستگاه شود، احتمال دارد که شیر برقی دستگاه دچار مشکل شده باشد. در صورت معیوب بودن شیر برقی، آب بدون وقفه وارد دستگاه می شود و اصلا ورود آب متوقف نمی شود و در نتیجه دستگاه بیش از حد از آب پر می شود و نهایتا منجربه سر ریز شدن و نشت آب به بیرون می شود. در نتیجه بررسی شیر برقی نیز یکی از ضروریات می باشد. همچنین در اثر خرابی شیر برقی یا خرابی برد، ممکن است که در زمان تخلیه، همزمان دستگاه عمل آبگیری را نیز انجام دهد و در نتیجه این ارور نمایش داده شود.

انسداد فیلتر کف

فیلتر در قسمت کف دستگاه یعنی در قسمت زیر سبد ظروف می باشد. در واقع شما باید ابتدا سبد ظروف را از دستگاه خارج کنید تا بتوانید به این قسمت دسترسی داشته باشید، سپس باید فیلتر را از دستگاه خارج کنید تا از تمیزی آن مطمئن باشد، در صورت کثیف بودن فیلتر، باید آن را با آب گرم، مسواک و مواد شوینده به خوبی شستشو دهید. سپس فیلتر را مجدد در جای خود قرار دهید.

خرابی سنسور فشار آب

یکی از موارد بسیار مهمی که باعث می شود که این ارور نمایش داده شود، خرابی سنسور فشار آب می باشد. در صورت خرابی این سنسور ممکن است که آبگیری بیش از حد انجام شود و در نتیجه میزان آب موجود در دستگاه بسیار بیش از حد ممکن شود و در نتیجه این ارور نمایش داده شود.

نحوه ی رفع ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو

نحوه ی رفع ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو

جهت رفع ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو باید مواردی که در این مقاله گفته شدند به دقت بررسی شوند و یعنی باید به دنبال پیدا کردن علت های تخلیه نشدن آب از دستگاه باشید و پس از پیدا کردن منشاء مشکل، باید اقدامات لازم جهت رفع ارور انجام شود. همچنین در صورت وجود مشکل در قطعه ای، باید قطعه ی مد نظر تعمیر و یا تعویض شود.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور به معنای طولانی شدن زمان تخلیه و مشکلات مربوط به تخلیه آب می باشد. در اغلب موارد این ارور به دلایل خرابی پمپ تخلیه یا انسداد شلنگ تخلیه اتفاق می افتد، اما سایر مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم نیز می توانند در بروز این ارور مقصر باشند. توجه داشته باشید در صورت بروز این ارور و عدم توجه و تعمیرات به موقع دستگاه، و در صورت بروز مجدد ارور، شما شاهد نشت آب به بیرون خواهید بود. در نتیجه رسیدگی به موقع و رفع ایراد در دقایق اولیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و نباید نسبت به این ارور بی تفاوت بود.

نکات تکمیلی

نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که معمولا رفع ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو در بیشتر موارد یک کار تخصصی می باشد و نیازمند داشتن تجهیزات و ابزار آلات خاص می باشد و بهتر است که توسط تکنسین متخصص تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو انجام شود. در نتیجه در صورت عدم داشتن توانایی در رفع این ارور و تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو از بررسی و تعمیر دستگاه جدا خودداری کنید تا به خودتان و به دستگاهتان آسیب وارد نشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

1 thought on “علت ارور E2 در ماشین ظرفشویی دوو”

  1. ماشین ظرفشویی های از سال ۹۸ به بعد دوو خیلی مزهرف شده و هی خراب میشه من سال ۹۶ خریدم ۲ تومن عالی دوستم سال ۹۸ و۹۹ خریده هی خراب خالم هم ۱۴۰۱ خریده الان دیدم خراب شده گرون میکنید حداقل کیفیت رو حفظ کنید

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش