علت ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو

علت ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو

ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو به معنای طولانی شدن زمان آبگیری می باشد. ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو ممکن است که بنا به دلایل مختلفی نمایش داده شود. در صورت نمایش این ارور باید به بررسی بخش هایی که به صورت مستیم یا غیر مستقیم با ورود آب در ارتباط هستند، بپردازید. ما در تعمیرگاه دوو پشتیبان به عنوان مرکز تعمیرات دوو در این مقاله قصد داریم تا به صورت اختصاصی این ارور را بررسی نماییم و علل بروز این ارور و نحوه ی رفع این کد خطا را به شما آموزش دهیم.

مفهوم کد خطا یا ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو

این ارور زمانی ظاهر می شود که دستگاه در مرحله ی آبگیری با مشکل مواجه می شود. وقتی ارور E1 در ماشین ظرفشویی Daewoo نمایش داده می شود، یعنی یا آب اصلا وارد دستگاه نشده و یا این که آب وارد دستگاه شده، اما در زمان تعیین شده ( زمان آبگیری ) به حد کافی نرسیده است. که خب در هر دو صورت میزان کافی آب جهت شستشوی ظروف در دستگاه وجود ندارد و دستگاه این کد خطا را نمایش می دهد. حال ما در ادامه به بررسی این می پردازیم که بعد از نمایش ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو، باید چه مواردی را بررسی کنید.

علل بروز ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو

علل بروز ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو

  • قطع بودن آب شهری
  • بسته بودن شیر ورودی آب
  • تا خوردگی شلنگ ورودی آب
  • مسدود بودن فیلتر ورودی آب
  • خرابی شیر برقی
  • خرابی سیم کشی و اتصالات
  • خرابی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو

قطع بودن آب شهری

اگر آب شهر قطع باشد، قطعا آبگیری در دستگاه انجام نمی شود و در نتیجه این ارور نمایش داده می شود. بنابراین بعد از بروز این ارور بررسی کنید که آب منزل قطع نباشد. برای بررسی این موضوع کافیست تا یکی از شیر های آب منزل را باز کنید و از وصل بودن آب مطمن شوید. همچنین باید توجه داشته باشید در صورت وصل بودن آب، ممکن است که فشار آب کم باشد، در نتیجه آب با سرعت بسیار کمی وارد دستگاه می شود، در زمان تعیین شده، آب به حد مشخص نمی رسد و این ارور نمایش داده می شود. بنابراین لازم است که میزان فشار آب ورودی را نیز بررسی کنید.

بسته بودن شیر ورودی آب

یک نکته ی بسیار ساده و بدیهی این است که اگر شیر ورودی آب بسته باشد، آب وارد دستگاه نمی شود، در نتیجه یکی از مهم ترین مراحل در صورت ظاهر شدن این ارور، بررسی شیر ورودی آب می باشد. اگر شیر ورودی آب بسته بود، یا به طور نیمه باز بود، باید آن را کامل باز کنید، اما اگر شیر ورودی آب خراب بود یا دچار رسوب گرفتگی و انسداد شده بود، باید آن را تعویض کنید.

تا خوردگی شلنگ ورودی آب

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود آب وارد دستگاه نشود و یا به طور کلی ورود آب به دستگاه با مشکل مواجه شود، تا خوردگی یا انسداد شلنگ ورودی آب می باشد. اگر شلنگ ورودی آب تا خورده باشد، آب با فشار بسیار کمتری وارد دستگاه می شود و در مواردی نیز باعث قطع شدن کامل جریان آب می شود. همچنین در صورت مسدود بودن شلنگ ورودی آب، بهتر است تا این قطعه را تعویض کنید.

مسدود بودن فیلتر ورودی آب

مورد بعدی که باید آن را بررسی کنید، وضعیت فیلتر ورودی آب می باشد. فیلتر ورودی آب در مسیر ورود آب به دستگاه قرار دارد، گیر افتادن آشغال و مواد غذایی در فیلتر ورودی آب، باعث می شود که آب نتواند وارد دستگاه شود. در این صورت باید فیلتر ورودی آب را از دستگاه خارج کنید و آن را با آب گرم و مسواک و مواد شوینده به خوبی بشویید و آن را تمیز کنید تا آب به راحتی بتواند وارد دستگاه شود.

خرابی شیر برقی

شیر برقی از مهم ترین بخش هایی است که با ورود آب در ارتباط است. در صورت خرابی شیر برقی، آب نمی تواند وارد دستگاه شود، البته در صورت خرابی شیر برقی ممکن است که آب بیش از حد نیز وارد دستگاه شود، که در مورد این ارور منظور ما حالت اول می باشد. به هر حال بررسی شیر برقی در صورت نمایش این ارور یکی از موارد اصلی و مهم می باشد. بنابراین لازم است تا شیر برقی از نظر بسته بودن و خرابی به دقت بررسی شود.

خرابی سیم کشی و اتصالات

گاهی اوقات مشکلات پیش آمده در ماشین ظرفشویی فقط بخاطر شل شدن سیم کشی و اتصالات و یا آسیب دیدگی سیم کشی و اتصالات می باشد. بنابراین لازم است که حتما از سلامت تمامی سیم کشی و اتصالات داخلی دستگاه مطمئن شوید و در صورت معیوب بودن سیم کشی، سیم های مربوطه را تعویض کنید و در صورت شل بودن سیم کشی، سیم ها را محکم کنید. بنابراین چک کردن سیم کشی از نظر قطعی یک کار بسیار مهم می باشد. توجه داشته باشید که بررسی سیم کشی داخلی دستگاه مستلزم داشتن مهارت بالا و تجربه ی کافی می باشد و باید حتما توسط تکنسین متخصص انجام شود.

خرابی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو

اگر تمام موارد ذکر شده در بالا را بررسی کردید، اما مشکل همچنان پا برجا بود، احتمالا برد الکترونیکی دستگاه آسیب دیده که این ارور را نمایش می دهد. به عبارتی اگر برد خراب باشد، ممکن است که به اشتباه این ارور را نمایش دهد و یا این که در اثر خرابی برد الکترونیکی، عملکرد قعطعاتی همچون شیر برقی و سنسور های موجود در دستگاه دچار مشکل شده باشند و در نتیجه این ارور نمایش داده می شود. در این صورت باید برد دستگاه بررسی و عیب یابی شود و در صورت خرابی برد باید تعمیرات لازم انجام شود و در صورت سوختن کامل برد الکترونیکی باید این قطعه تعویض گردد. بررسی مدار برد نیازمند تخصص بسیار بالا و ابزار آلات خاص خود را می باشد.

نحوه ی رفع ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو

نحوه ی رفع ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو

جهت رفع ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو، توصیه می کنیم که ابتدا دستگاه را به مدت 5 دقیقه از برق بکشید و سپس مجدد دستگاه را به برق وصل کنید و یک برنامه ی شستشو را انتخاب و اجرا کنید. اگر مشکل دستگاه جزئی باشد، پس از انجام این کار ارور رفع می شود، اما اگر ارور رفع نشد باید مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم به دقت بررسی شوند تا ایراد اصلی پیدا شود. بعد  از پیدا شدن منشاء مشکل، می توان راه حل مناسب جهت تعمیر و یا تعویض قطعه ی مربوطه را اتخاذ کنید. به یاد داشته باشید که در بیشتر مواقع این ارور به علت خرابی شیر برقی اتفاق می افتد و لازم است که شیر برقی تعویض شود.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور E1 در ماشین ظرفشویی دوو با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که ارور e1 در ظرفشویی دوو به معنای وجود مشکلی در آبگیری و طولانی تر شدن زمان آبگیری ماشین ظرفشویی می باشد. همچنین در مورد مهم ترین دلایل به وجود آمدن ارور e1 در ماشین ظرفشویی دوو صحبت کردیم. توصیه می کنیم در صورت عدم داشتن توانایی و مهارت کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو هرگز اقدام به تعمیر دستگاه نکنید و این کار را به عهده ی یک تعمیرکار ماهر  ماشین ظرفشویی بسپارید تا از وارد شدن خسارات بیشتر به دستگاه جلوگیری شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش