علت ارور OE در ماشین لباسشویی دوو

علت ارور OE در ماشین لباسشویی دوو

ارور OE در ماشین لباسشویی دوو جزء ارور های پر تکرار در این دستگاه می باشد. ارور OE در ماشین لباسشویی دوو به شما می گوید، در تخلیه آب مشکلی وجود دارد و آب نمی تواند از دستگاه تخلیه شود و سطح آب درون دیگ زیاد است. برای این که بفهمیم چرا آب از ماشین لباسشویی دوو تخلیه نمی شود، باید علل آن را بدانیم، پس اگر می خواهید در مورد ارور OE در ماشین لباسشویی دوو اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، خواندن این مقاله که توسط مرکز تعمیرات دوو دوو پشتیبان جمع آوری شده است می تواند به شما بسیار کمک کند.

مفهوم کد خطا یا ارور OE در ماشین لباسشویی دوو

ارور OE در ماشین لباسشویی دوو به معنای عدم تخلیه آب از ماشین لباسشویی می باشد. این ارور ممکن است که بنا به علل مختلفی اتفاق بیوفتد. ما در ادامه قصد داریم تا به بررسی کامل ارور OE در ماشین لباسشویی دوو بپردازیم و علت ها و نحوه ی رفع این ارور را نیز به شما عزیزان آموزش دهیم.

علل بروز ارور OE در ماشین لباسشویی دوو

علل بروز ارور OE در ماشین لباسشویی دوو

  • پیچ خوردگی یا مسدود بودن شلنگ تخلیه
  • معیوب بودن پمپ تخلیه
  • کثیفی فیلتر پمپ تخلیه
  • انجام آبگیری در زمان تخلیه
  • خرابی هیدروستات
  • معیوب بودن سیم ها
  • خرابی برد PCB

پیچ خوردگی یا مسدود بودن شلنگ تخلیه

از ساده ترین علل ظاهر شدن ارور OE در ماشین لباسشویی دوو می توان به پیچ خوردگی شلنگ تخلیه اشاره کرد. بدیهی است که اگر شلنگ تخلیه پیچ خورده باشد، امکان منتقل شده آب از دستگاه به فاضلاب وجود نخواهد داشت و در نتیجه آب در دستگاه می ماند و این ارور ظاهر می شود. همچنین اگر شلنگ صاف بود، باید مطمئن شوید که داخل شلنگ چیزی گیر نکرده باشد، برای این منظور باید شلنگ تخلیه را جدا کنید و آن را بررسی کنید و در صورت انسداد شلنگ باید جسم اضافی را خارج کنید و یا می توانید شلنگ تخلیه را تعویض کنید.

معیوب بودن پمپ تخلیه

از اصلی ترین دلایل بروز ارور OE در ماشین لباسشویی دوو، می توان به خرابی پمپ تخلیه اشاره کرد. در صورتی که پمپ تخلیه خراب باشد، نمی تواند آب را به بیرون به اصطلاح پمپ کند و در نتیجه آب نمی تواند از دستگاه خارج شود. در این صورت باید پمپ تخلیه بررسی شود و در صورت خرابی پمپ تخلیه، باید این قطعه تعویض گردد. همچنین در صورت خرابی پمپ تخلیه، ممکن است که شما شاهد نشت آب به بیرون نیز باشید.

کثیفی فیلتر پمپ تخلیه

قبل از این که آب وارد پمپ تخلیه شود باید از آب یک فیلتر یا صافی عبور کند، تا اگر مواد اضافی مثل دکمه ی لباس، سنجاق، سکه، الیاف و نخ های اضافی لباس و. . . در آب وجود داشتند، فیلتر پمپ تخلیه مانع از عبور این اشیاء به پمپ تخلیه شود، زیرا ورود این اشیای اضافی به پمپ تخلیه باعث می شود که پمپ تخلیه آسیب ببیند و یا پروانه پمپ معیوب شود. در نتیجه باید حتما از تمیز بودن فیلتر پمپ تخلیه مطمئن شوید و اگر فیلتر پمپ تخلیه کثیف بود باید آن را تمیز کنید و یا آن را تعویض کنید.

انجام آبگیری در زمان تخلیه

گاهی در اثر خرابی پمپ تخلیه و یا بهم ریختن برنامه ی شستشو ممکن است که در زمان تخلیه، همزمان عمل آبگیری انجام شود. این حالت باعث می شود تا سطح آب در دیگ بالا برود و دستگاه ارور OE در ماشین لباسشویی دوو را تشخیص دهد. بررسی این مشکل کاملا تخصصی می باشد و باید پمپ تخلیه و شیر برقی و مواردی دیگری بررسی شوند و لازم است تا بررسی این مورد حتما توسط تکنسین متخصص تعمیر لباسشویی دوو انجام شود.

خرابی هیدروستات

یکی دیگر از دلایل ظاهر شدن ارور oe در لباسشویی دوو، می تواند بخاطر خرابی هیدروستات یا سنسور سطح آب باشد. همانطور که می دانید، هیدروستات سطح آب در دیگ را مدیریت می کند، یعنی نمی گذارد که آب کم تر از حالت عادی و یا بیشتر از سطح تعیین شده وارد دستگاه شود. در واقع هیدروستات به وسیله ی فشار هوا، این مدیریت را انجام می دهد. حال اگر هیدورستات خراب باشد، ممکن است که بیش از حد آبگیری انجام دهد و در نتیجه تخلیه نیز با مشکل مواجه شود و به علت زیاد بودن آب در دستگاه و مشکلات تخلیه، ارور oe نمایش داده شود.

معیوب بودن سیم ها

یکی دیگر از علل بروز این ارور می تواند معیوب بودن سیم کشی دستگاه باشد. به خصوص سیم ها مربوط به شیر برقی و پمپ تخلیه باید با دقت بیشتری بررسی شوند، زیرا در صورت بروز این ارور، احتمال خرابی در سیم های شیر برقی و پمپ تخلیه بسیار زیاد می باشد. در صورت خرابی سیم ها، باید سیم های معیوب و آسیب دیده تعویض شوند.

خرابی برد PCB

برد PCB یا برد کنترل دستگاه، قطعه ی کوچکی می باشد که تمام عملیات در دستگاه را از ابتدا تا انتها کنترل می کند و فرمان های لازم جهت کارکرد قطعات مختلف را صادر می کند. به عنوان مثال دستور کارکرد یا توقف پمپ تخلیه، شیر برقی، گرم شدن آب موجود در دستگاه و. . . را بی وقفه صادر می کند. همچنین در اثر خرابی برد، دستگاه نمی تواند متوجه شود که سطح آب در دیگ چقدر است و در نتیجه نمی تواند دستور تخلیه را صادر کند. در نتیجه خرابی این قطعه مهم قطعا در عملکرد دستگاه شما تاثیر گذار می باشد و باید حتما این قطعه بررسی شود و در ادامه تعمیر و یا تعویض شود. در صورت بروز ارور oe در ماشین لباسشویی دوو، بهتر است تا ابتدا تمام موارد گفته شده در بالا بررسی شوند و اگر ایراد از آن موارد نبود، آنوقت به خرابی برد کنترل مشکوک شوید و باید برد بررسی شود.

نحوه ی رفع ارور OE در ماشین لباسشویی دوو

نحوه ی رفع ارور OE در ماشین لباسشویی دوو

جهت رفع ارور OE در ماشین لباسشویی دوو باید ابتدا وضعیت شلنگ تخلیه را بررسی کنید. اگر شلنگ تخلیه یا همان لوله تخلیه آب، مشکلی نداشت، باید فیلتر پمپ تخلیه بررسی شود  در صورت مسدود بودن فیلتر پمپ تخلیه، باید انسداد رفع گردد، برای بررسی فیلتر پمپ تخلیه باید بخش تخلیه اضطراری ( جلوی دستگاه سمت راست پایین ) را باز کنید، ابتدا آب دستگاه را از طریق شلنگ تخلیه خارج کنید و سپس دریچه را در جهت پادساعتگرد بچرخانید تا بتوانید به فیلتر تخلیه دسترسی داشته باشید. حال اگرمشکل از شلنگ تخلیه و فیلتر پمپ تخلیه نبود، از این جای کار، باید یک سری بررسی های تخصص تر انجام شود و این بررسی ها نیاز به مهارت و ابزار آلات خاص دارند. در ادامه باید خود پمپ تخلیه بررسی شود و در صورت خرابی باید تعویض گردد. اگر پمپ تخلیه نیز سالم بود، باید مواردی از قبیل شیر برقی، هیدروستات، برد pcb و. . . بررسی شوند.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور OE در ماشین لباسشویی دوو با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور به معنای عدم تخلیه آب و وجود مشکلی در تخلیه می باشد. همچنین به بررسی مهم ترین علل بروز ارور oe در لباسشویی دوو پرداختیم و در ادامه نحوه ی رفع این ارور را به طور کامل توضیح دادیم. به یاد داشته باشید، در بیشتر مواقع خرابی پمپ تخلیه دلیل تخلیه نشدن آب می باشد.

برطرف کردن ارور OE در ماشین لباسشویی دوو

نکات تکمیلی

توجه داشته باشید که این ارور، جزء ارور هایی می باشد که بجز برخی موارد، در اغلب موارد، مشکل دستگاه شما باید توسط تکنسین متخصص بررسی و رفع گردد و رفع ایرادات نیاز به تجربه و ابزار آلات پیشرفته دارد. در نتیجه اگر از مهارت و تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو برخوردار نیستید، جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه خود از تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیرات ماشی لباسشویی دوو کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

1 thought on “علت ارور OE در ماشین لباسشویی دوو”

  1. درود بر شما ممنون از مطلبتون…من به کمک این مطلب تونستم مشکل ارور رو حل کنم و فیلتر تخلیه گرفته بود…بازش کردم مشکل حل شد..ممنونم

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش