علت خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ظرفشویی دوو

علت خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو

مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو

اگر بخواهیم لیستی از باکیفیت‌رتین ماشین ظرفشویی‌های بازار را تهیه کنیم، ماشین ظرفشویی‌های دوو را می‌توانید در این لیست قرار دهیم. اما در برخی موارد ممکن است که صاحبان این ماشین ظرفشویی‌ها با مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن مواجه شوند. این مشکل معمولا مربوط به خرابی المنت و قطعات مرتبط به آن است که باید به نوبت بررسی شود. در عین حال، ممکن است در مواقعی شما با این مورد نیز مواجه شوید که ماشین ظرفشویی شما اروری را روی صفحه نمایش نشان می‌دهد که باید بررسی شود. برای آشنایی با دلایل بروز مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو و چگونگی رفع آن، این مطلب راکه توسط مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی دوو دوو پشتیبان تهیه شده است را مطالعه کنید.

آشنایی با مکانیزم ماشین ظرفشویی دوو جهت عیب‌یابی آسان و سریع آن

مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو یک مشکل تخصصی است که برای رفع آن باید با مکانیزم ماشین ظرفشویی آشنایی داشته باشید. به همین خاطر است که در ادامه قصد داریم تا عملکرد ماشین ظرفشویی را توضیح بدهیم.

یک ماشین ظرفشویی به شیر آب متصل است و در ابتدای چرخه آبگیری می‌کند. به این صورت که شناور به شیر برقی دستور باز شدن را می‌دهد و آب به میزان تعیین شده وارد مخزن می‌شود. در ادامه المنت وظیفه دارد تا آب را گرم کند. پس از رسیدن آب به دمای مشخص شده، آب مخزن توسط پمپ به بازوهای آب‌پاش می‌رسد و به ظروف اسپری می‌شود.

پس از چند بار اسپری شدن آب روی ظروف و ایجاد شدن رطوبت مناسب، محلول شوینده با آب ترکیب شده و برای چند بار به ظروف اسپری می‌شود. با توجه به برنامه‌ای که شما انتخاب کرده‌اید، این کار می‌تواند در زمان نیم ساعت تا سه ساعت انجام شود. در ادامه نیز اگر برنامه خشک کن را انتخاب کرده باشید، المنت شروع به ایجاد حرارت می‌کند و این حرارت قطعات آب باقی‌مانده روی ظروف را پاک می‌کند تا شما ظروف خشک‌شده و براق را دریافت کنید.

جلوگیری از بروز خرابی خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

برخی از صاحبان ماشین ظرفشویی‌های دوو از خرابی‌های متعدد ماشین ظرفشویی خود شکایت دارند. این در حالی است که برخی از دیگر صاحبان می‌گویند که حتی پس از چند سال استفاده نیز ماشین ظرفشویی دووی آن‌ها خراب نشده است. یکی از دلایلی که باعث شده است این دوگانگی ایجاد شود، شیوه استفاده از این لوازم منزل است.

زمانی که به درستی از یک ماشین ظرفشویی استفاده نشود، استهلاک قطعات آن بالا می‌رود و در نتیجه خرابی‌های متعددی را در ماشین ظرفشویی دووی خود مشاهده می‌کنید. برخی از دارندگان این ماشین‌ها با شیوه استفاده اصولی از آن‌ها آشنایی ندارند.

یکی از مواردی که برای استفاده اصولی از ماشین ظرفشویی‌های دوو باید به آن توجه کنید، استراحت دادن به قطعات برای استفاده مداوم است. تصور کنید که قصد دارید تا در کل روز به صورت دائم از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید. همین موضوع باعث می‌شود که در اثر استفاده مداوم، قطعات ماشین ظرفشویی داغ شوند و حرارت نیز به معنای بالا رفتن استهلاک است. از این رو، اگر در چنین شرایطی قرار دارید، پس از هر بار استفاده، چند دقیقه را به ماشین استراحت دهید.

چینش نادرست ظروف از جمله دیگر دلایلی است که باعث بروز مشکلاتی مانند خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو می‌شود. زمانی که چینش ظروف به درستی انجام نشود، به بخش‌های مختلف ماشین فشار وارد می‌شود و قطعات آن آسیب می‌بینند. به عنوان مثال، اگر ظروف روی مجراهای خروجی المنت قرار بگیرند، المنت برای رساندن حرارت به ظروف دچار مشکل شده و در نهایت خراب می‌شود. از این رو، همیشه به چینش ظروف خود در ماشین ظرفشویی دوو دقت کنید.

علل مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو

علل مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو

به ندرت این مشکل پیش می‌آید که ماشین ظرفشویی‌های دوو با مشکل خشک نکردن ظروف مواجه شوند. توجه داشته باشید که این مشکل معمولا مربوط به خرابی المنت است؛ با این حال، برای این عیب‌یابی صحیح، موارد مختلفی باید مورد بررسی قرار بگیرند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

خرابی المنت؛ اصلی‌ترین دلیل خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو

شاید بتوان گفت که اصلی‌ترین دلیل برای بروز مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو، خرابی المنت است. المنت در گذر زمان رسوبات را به خود جذب می‌کند و این باعث می‌شود تا پس از مدتی نتواند کار کند.

المنت در داخل مخزن ماشین ظرفشویی دوو قرار دارد. از این رو، برای دسترسی به آن باید کشوهای ماشین ظرفشویی را خارج کرده و پنل پایینی را نیز باز کنید. لازم به ذکر است که برای باز کردن پنل پایینی نیاز به ابزار خاصی دارید که ممکن است آن را نداشته باشید.

پس از باز کردن پنل پایینی، نوبت به این می‌رسد که المنت را از داخل مخزن خارج کنید. در بسیاری از مدل‌ها المنت با پیچ به دیوار مخزن بسته شده است و برای درآوردن آن باید پیچ را باز کنید. توجه داشته باشید که درآوردن المنت کار سختی است و در حین این کار نباید به سیم‌کشی و پمپ آب آسیبی وارد شود. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم این کار را به دست یک متخصص و کارشناس تعمیر ظرفشویی دوو بسپارید.

پس از درآوردن المنت، نوبت به بررسی سلامت ظاهری آن می‌رسد. یک المنت سالم معمولا رنگی روشن و شبیه به نقره‌ای یا سفید دارد. این در حالی است که المنت‌های خراب رنگی نزدیک به مشکی دارند. همچنین سلامت المنت را می‌توانید از طریق مولتی‌متر نیز بررسی کنید که یک کار کاملا تخصصی است.

در صورت نیاز به تعویض المنت، باید به دنبال این باشید که المنتی مشابه با مدل قبلی را تهیه کنید. چرا که در غیر این صورت، سوکت المنت یا اندازه آن مناسب ماشین ظرفشویی دووی شما نخواهد بود. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم تهیه المنت و تعویض آن را به یکی از نمایندگی‌های مجاز دوو بسپارید.

وجود مشکل در سیم‌کشی ماشین ظرفشویی

از جمله دیگر دلایلی که باعث می‌شود تا با مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو مواجه شوید، خرابی سیم‌کشی است. ماشین ظرفشویی یک ماشین است که از دو بخش مکانیکی که آب در آن جریان دارد و یک بخش الکترونیکی تشکیل شده است. توجه داشته باشید که در برخی مواقع، رطوبت و یا نشتی آب باعث آسیب به سیم‌کشی و اختلال در عملکرد برخی بخش‌ها مانند المنت می‌شود و این‌گونه است که شما با مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو مواجه می‌شوید.

تشخیص و رفع مشکل خرابی در سیم‌کشی نیازمند دانش تخصصی و چندین سال تجربه در این زمینه است و بهتر است که یکی از نمایندگی‌های مجاز دوو این کار را برای شما انجام دهد. برای این کار، باید تمام بخش‌هایی که برای دسترسی به المنت مورد نیاز هستند را باز کنید. در ادامه، باید در سیم‌کشی که از المنت به برد اصلی می‌رود به دنبال پارگی، سولفاته شده و یا خراشیدگی باشید و مقاومت آن را بررسی کنید.

لازم به ذکر است که برای بررسی سلامت سیم‌کشی المنت ماشین ظرفشویی باید تمام رشته سیم‌هایی که از المنت به برد اصلی می‌روند را بررسی کنید. در صورت وجود مشکل در سیم‌کشی نیز یا بخش خراب را تعمیر کنید، یا به دنبال خرید یک سیم‌کشی نو باشید.

خرابی برد اصلی

خرابی برد اصلی یکی از دور از ذهن‌ترین احتمالات برای مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو است. بررسی سلامت این قطعه از ماشین ظرفشویی حتما باید توسط کارشناس مجاز این برند انجام شود تا در صورت نیاز با یک برد جدید جایگزین شود.

انتخاب برنامه اشتباه؛ ساده‌ترین دلیل برای خشک نشدن ظروف بعد از شستن

ماشین ظرفشویی‌های دوو دارای برنامه‌های مختلفی هستند و همین باعث می‌شود که در انتخاب برنامه با مشکلاتی مواجه شوید. توجه داشته باشید که ممکن است در برخی برنامه‌ها قابلیت خشک‌کن وجود نداشته باشد و شما این را ندانید. از این رو، این برنامه‌ها را انتخاب می‌کنید و پس از انجام شست و شو متوجه می‌شوید که ظروف خشک نشده‌اند. همین موضوع باعث می‌شود تا فکر کنید با مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن در ماشین ظرفشویی دوو مواجه شده‌اید.

پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب برنامه صحیح شست و شو برای ماشین ظرفشویی خود، سری به دفترچه راهنمای آن بزنید. در این دفترچه‌ها تمام برنامه‌های شست و شو با جزئیات توضیح داده شده‌اند و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی را به تعمیرکار مجاز دوو بسپارید

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی را به تعمیرکار مجاز دوو بسپارید

برخی از دارندگان ماشین ظرفشویی‌های دوو با مشکل خشک نشدن ظروف بعد از شستن مواجه هستند که معمولا دلیل اصلی آن خرابی المنت است. اما برای بررسی دقیق‌تر و رفع دائمی این مشکل توصیه می‌کنیم با یکی از نمایندگی‌های مجاز دوو تماس بگیرید تا قطعات خراب را با قطعات اصلی جایگزین کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش